AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima nas još izBosne, a trenutno sam čak i tamo. Upload 0.29mbps .

Ali Bugov minimalistički forum mi ovdje najbolje radi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Ima nas još izBosne, a trenutno sam čak i tamo. Upload 0.29mbps .

Ali Bugov minimalistički forum mi ovdje najbolje radi.

I pola foruma je iz BiH jer na tiskanom magazinu još uvije piše cijena za BiH.

Dakle ja Bug magazin u tiskanom formatu smatram - svojim magazinom. Najboljim na svijetu.

I imam optiku 1Gbps i U i D kanal. Ali mi je to overkill pa se zadovoljavam sa 200 MbpE u Uploadu i 200 MbpE u - Download kanalu.

Napomena:
1Gbps = 1 Giga bit po sekundi
200 MbpE = 200 Mega bita po Ethernet kablu.

Dodatak: Neki dan sam od Slovenaca dobio dosloce kombi opreme: Šta se tu nalazilo: Pa jedno 50 neki 20 godina resivera za satelitsku antenu, jedno 100 daljinskih za tko zna koje XYZ televizore. I čak 5 miševa sa kuglicom?
Ja ne znam što Slovenci misle za nas osobe iz BiH - da mi ne znamo što je to vodkotlič?

Milsim hvala čovjeku koji je mislio na mene (i nekoliko puta gepek pun opreme mi donio) i donio mi svu tu opremu (koja je završila kod određenog lika za XYZ Konvertibilnih maraka).

Dodatak 2: Dođe Švicarac kod mene i vidi šta ja imam i kakvu vezu ja imam. Čovjeku ništa nije jasno. Ode na Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test i mjeri mi brzinu. I dalje mu ništa nije jasno!

Povratak na OnTopic: Uspio sam Athlon X2 neki (jer je tema AMD proceosri) uspio upogoniti da sasvim normano radi sa Windowsom 8.1.

Ne želim ništa da kažem protiv tebe, (eto onako sam tebe citirao) čisto da ukažem na - predrasude koje još uvijek valjda vladaju u okolnim državama.

Ali da zaključim: Top model Nvidije i low-budget AMD-a - danas nema nitko na Balkanu.

Tačka, kraj. Ili ti THE END.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 1:05 (Envy).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

E nabijem više i AMD jednom za uvijek:

Resolved Issues
- Resolved an issue for a subset users with AMD processors regrading video freezing when using a virtual background.

Nikada više AMD u moj PC a niti sa klijentima kojima sam povjerio jedan od zadatak i plaćam ih za to.

 Gle zamisli isti problemi i na intel..

 

Najbolje da pređeš na kineske procesore :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 12:14 (ivicask).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovlas sam samo preletio ramboxove postove i vidim da spominje performanse po wattu. Znaci Intel je opet kralj performansi?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Povratak na OnTopic: Uspio sam Athlon X2 neki (jer je tema AMD proceosri) uspio upogoniti da sasvim normano radi sa Windowsom 8.1.

 

što je tu toliko iznenađujuće? :)
Radi Athlon X2 (5600+)  i sa Win 10 bez problema na samo 2gb rama... za surfanje naravno, ništa posebno zahtjevnije...

čak mislim da sam imao 10ku i na slabijem X2 od ovog 5600+ (neda mi se kopat po ladicama da vidim koji je točno)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 14:08 (60nine).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Danas sam napokon kupio Ryzena, dugo sam vaga između 5500 i 3600 jer prvi nema podršku za PCIE 4.0, a drugi je ima iako je starije generacije, uz njega 16GB G.Skill Aegis memorije na 3200MHz i matičnu Gigabyte B450M-S2H. Koštalo me 216€ kod Mindfactory. Dođe mi se smijati jer sam 3 mjeseca prije pojave prve serije Ryzena uzeo FX 😂🤣🙈.
Što se tiće AM5 procesora i matičnih ploča za njih, bit će jako skupi u Njemačkoj, tako da sam se odlučio kockati 😲.
Umalo sam preša na Intel, na kraju je prevagnula cijena u korist AMD. Naime , treba sam kupit 5600, ali je jučer navečer cijena porasla za oko 40€ . Kako mi je dostupno 250€, taj model je ispa iz utrke iako sam se još jutros ponada da će cijena pasti (odugovlačio sam sat vremena sa kupovinom).
Ryzen 5 3600 čini mi se dovoljnim iduće 2g, s obzirom da nemam namjeru mijenjati Philipsov monitor od 22". Nestrpljivo čekam subotu, s tim više jer mi je poslodavac dao slobodan dan 😁.
Moj PC  
2 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se uopce nebi cudio da skoce cijene ZEN 3 modela kada dođe ZEN 4, identicna situacija se desila i sa ZEN 2 kada je dosao skupi ZEN 3

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Danas sam napokon kupio Ryzena, dugo sam vaga između 5500 i 3600 jer prvi nema podršku za PCIE 4.0, a drugi je ima iako je starije generacije, uz njega 16GB G.Skill Aegis memorije na 3200MHz i matičnu Gigabyte B450M-S2H. Koštalo me 216€ kod Mindfactory. Dođe mi se smijati jer sam 3 mjeseca prije pojave prve serije Ryzena uzeo FX 😂🤣🙈.
Što se tiće AM5 procesora i matičnih ploča za njih, bit će jako skupi u Njemačkoj, tako da sam se odlučio kockati 😲.
Umalo sam preša na Intel, na kraju je prevagnula cijena u korist AMD. Naime , treba sam kupit 5600, ali je jučer navečer cijena porasla za oko 40€ . Kako mi je dostupno 250€, taj model je ispa iz utrke iako sam se još jutros ponada da će cijena pasti (odugovlačio sam sat vremena sa kupovinom).
Ryzen 5 3600 čini mi se dovoljnim iduće 2g, s obzirom da nemam namjeru mijenjati Philipsov monitor od 22". Nestrpljivo čekam subotu, s tim više jer mi je poslodavac dao slobodan dan 😁.

Pa ta matična ploča uopče i nema živ PCIE 4.0, dakle kaj ti znači takav CPU baš nič fučkaj ga sad.Ja osobno ne bi uzel/preporučil R5 3600, niti pod razno(pogotovo ne za B450 matičnu)ako su iste cijene samo R5 5500 koji je brži proc i troši manje struje.Ako si pravilno izvagal usporedbu, vidio bi da duplo više L3 Cache na R5 3600 večinom znači vrlo malo u realnoj praksi 

 

- Zen 2 vs Zen 3, različite L3 Cache konfiguracije Zen 3 je večinom u prednosti iako ima samo 16mb L3 Cache

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=1&jumpto=6518564&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 22:53 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
JayzTwoCents mi je svojim videom u biti pomoga donijet odluku o kupovini. Uzeo sam ono što funkcionira "right out box", bez obzira što je AM4 platforma koja je došla svome kraju.
Kupio sam nedavno Cyberpunk 2077, jer me zanimalo mogu li uopće pokrenuti igru sa trenutnim računalom. Za divno čudo , na srednjim postavkama 1080p imam 60FPS unutar grada, što me iznenadilo, ali mi je upalo u oči da je FX konstantno preko 90% opterećen. Igru sam dobio za 29€, bila je na akciji 🤣😅, mala investicija, čisto da vidim na čemu sam, nadam se da prijelaz sa FX8320E na R5 3600 neće bit kao sa konja na magarca 🤣😂🤣😂🤣😂...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 22:57 (Maksimus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ima nadogradnja BIOSa koja otključava 4.0. 😅💪
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rambox pogledaj ovaj video
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Rambox pogledaj ovaj video

 Pogledaj link koji sam ti dao, Stevo nije jedini tester dakle vidi kaj su i drugi sa R5 5500 malo šire testirali.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Napravim sam test kad sklopim računalo, pa ostavim link ovdje. Ne znam zašto je Mindfactory dignuo onoliku cijenu za 5600. U usporedbi sa ostalim on-line trgovinama u Njemačkoj je najjeftiniji, ostali su daleko skuplji.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad sam naša podatak da R5 3600 troši 135W, a R5 5500 117W struje. Tih 18W mi osobno ništa ne znači. Igram Division 2, Cyberpunk 2077, Battlefield V i War Thunder, njih ću testirati i objaviti link ovdje čim bude spreman
Odo u horizontalu 💤, pozdrav svima iz Švabije.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
nadam se da prijelaz sa FX8320E na R5 3600 neće bit kao sa konja na magarca 🤣😂🤣😂🤣😂...

 Neće, Ryzen 5 3600 je svjetlosnim miljama bolji CPU i brži nego stari FX 8320E . Ništa posebno nisi omašio i možeš se bez problema igrati sve redom. Pogotovo nisi omašio ako je to sve skupa koštalo samo 216 eura. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 9:47 (itomic009).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
🤫😅💸
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odlična kupovina za tu lovu 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Sad sam naša podatak da R5 3600 troši 135W, a R5 5500 117W struje. Tih 18W mi osobno ništa ne znači. Igram Division 2, Cyberpunk 2077, Battlefield V i War Thunder, njih ću testirati i objaviti link ovdje čim bude spreman
Odo u horizontalu 💤, pozdrav svima iz Švabije.

 To može bit samo potrošnja kompletnog kompa, a dalje si sve vidio da je R5 5500 ipak brži proc.

 

Maksimus kaže...
🤫😅💸

 A da, proc bez hladnjaka i jeftina Gskil ddr4 memorija.

 

Barem si matičnu pogodil u sridu, s obzirom da je B450M S2H najprodavanija Gigabyte AM4 matičnjača na Mindfactory.

 

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Mainboards/Desktop+Mainboards/AMD+Sockel+AM4.html/1/1547

 

S razlogom je najprodavaniji, i ja imam taj model ili kad sam ja kupoval to je bio jedini jeftiniji model razumne cijene sa HDMI 2.0.Človek se šokira dakle prije dvije godine, pa kad skužiš da zeleno nije imalo 95% jeftinijih ili čak i skupljih B450 matičnih ploča.Trenutna cijena na Mindfactory 360kn, a ja sam prije dvije godine platil 430kn.Gledaš okolo ko magarac, MSI/Asrock/Asus ali šipak samo jefitna Giga ima zeleno a svi ostali drek na šibici od zelenog.

 

Ajd ok, ipak je i R5 3600 daleko najprodavaniji proc/ili AMD proc na Mindfactory ili ukupno tu negdje prodano oko 130 000komada.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 13:47 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stiglo 🤣😂
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolega rambox, kaj bum sa box hladnjakom ,kad imam ovu mrcinu, šparen 😅🙈
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeza me mob 😔
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 0:05 (Maksimus).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
spojio sam probno komponente prije nego ga stavim u kučište, moram priznat da mi je ovo do sada najmanja matična koju sam imao.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 0:07 (Maksimus).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zezam se u kuhinji 🤫😅, bu me žena dočekala sa mlinčenjakom u hodniku 😂🤣😂🤣.Na slici je XFX RX460 Slim 4GB , rezervna, idealna za testiranje. Ujutro moram do lokalnog Media Markta po M.2 SSD, čini mi se da imaju samo Crucial u ponudi, šteta je ne iskoristiti priliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napravo sam test na Cinebench R20, hmm... single core je bolji sa RX580, ali multicore rezulat je bio bolji sa RX460.....ne kužim
Sinoć sam sa RX460 4GB igrao Cyberpunk 2077, srednje grafičke postavke, oko 30FPS , maloprije sa RX580 8GB, konstantnih 60FPS, ali je daleko fluidnije nego na FXu ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Napravo sam test na Cinebench R20, hmm... single core je bolji sa RX580, ali multicore rezulat je bio bolji sa RX460.....ne kužim
Sinoć sam sa RX460 4GB igrao Cyberpunk 2077, srednje grafičke postavke, oko 30FPS , maloprije sa RX580 8GB, konstantnih 60FPS, ali je daleko fluidnije nego na FXu ...

Usporedjujes graficke u cpu benchmarku? 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne uspoređujem, nego vidim da nešto ne štima, mah, nema veze ,možda napajanje zeza 🤔🙄
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Ne uspoređujem, nego vidim da nešto ne štima, mah, nema veze ,možda napajanje zeza 🤔🙄

Lol, sta ne stima? Napajanje sigurno ne zeza...

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@Maksimus  ni ja uopće nisam siguran što ti pokušavaš reći?   Ajde nam objasni, što ti se ne čini da ne štima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Možda imam oštećeno napajanje, ovo novi računalo se od prvog paljenja čudno ponaša. Sa matičnom je došla najnovija inačica BIOS, nije od prve sve proradilo, odmah se resetirao, ekran je bio crn i nakon resetiranja na monitoru se pojavila poruka o resetiranju BIOSa. Nije toliko ni problem u drugačijem rezultatu Cinebencha, krivo sam se izrazio, bilo bi bolje da nisam ništa ni pisao preko moba 🤣😂 jer sam ionako bio preumoran od posla. Problem je što računalo čudno radi i sumnjam na napajanje. Ne bih htio da sve ode u dim, tih 216€ koje sam uložio. Pokušat ću snimit mobitelom i stavit link tu, pa da netko skuži u čemu je problem.
10 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bralleee zato je i bilo na sniženju bralee.
Očito je da su te serije matičnih kod njih imali problema bralee.
Da je do samog napajanja čisto sumnjam...
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice