AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Jo, koja B550 ploča se preporuča u kombu s 5600x/5700x? Tražim što više IO konekcija ali ne bih bacao pare na nekaj poput ASUS ProART B550-CREATOR (iako mi se ova dopada funkcijama) ili rog-a ako ne moram. 

 Ja sam si odabrao Gigabyte B550M DS3H i za sada mi se čini ok za tu cijenu. Prethodno sam imao MSI X370 Gaming Plus (sa R5 1600) i ta ploča mi je bila dosta bolja po pitanju konekcija, ali je i njena početna cijena bila par stotina kn viša.

Gigabyte ima (meni) premalo SATA priključaka (od kojih je jedan direktno ispod grafičke, jedva dohvatljiv sa L SATA kablom). Znam da je mATX ploča ali je raspored trebao biti malo bolji. Ostalo je zadovoljavajuće, kao i solidne mogućnosti podešavanja u BIOS-u.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sseennoonn kaže...

Komp bi sluzio za gaming na 1080p i 240Hz ali i za sve ostalo  u smislu multimedie etc  , uz to trenutno ide 1080ti  grafa a danas sutra bi bio upgrade na 3070.  Imao do sad midi tower kucista i eventualno bi mozda isao ako bi hyper zakazao na  neku noctuu il drugi air cooler . Sto se tice maticne ove razlog zasto za nju je posto bi kostala do 2000kn nova , vise od tog ne dam. 

 Onda uzmi 5800X3D (isti ili bolji u gamingu od Zen 4), sa maticnom nemres previse fulat ali ic na X570 nema potrebe (totalno overkill), dolje imas testove za vecinu ploca ali racunaj da bi ti i najjeftinija B550 ploca radila isto kao i najbolja i najskuplja B550 ploca, tak da eventualno mozes birat koja ti vise pase sto se tice izgleda i opreme. Btw ove neke temperature dole sto gledas su pod stress testom (blender) sa Zen 2 koji je opcenito zahtjevniji od Zen 3, u gamingu racunaj da ce VRM bit hladan ko spricer.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 16:43 (hahhaajaads).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što više istražujem, sve mi se čini da je to neko ograničenje čipseta i jeftinijih ploča. Asus prime x570pro ima iza 8 usb 3 konektora od kojih su 4 10g +4 5g, kaj mi je ok. Moja prastara rog rampage s x79 čipsetom ima nazad 10 usb portova, od kojih su 4 usb 3.0 iza + 2 fp i to prije više od 10 godina. Nadao sam se da bi danas mogao pronaći ploču sa normalnom količinom modernih portova za 2k kn, a ne da mi gurnu 2x 10g, 2x 5g i 4 usb 2.0. Kaj nije normalno za očekivati da se u današnje vrijeme više 2.0 portovi ne stavljaju, ili ako već mora, max max 2kom.

Znači da bi ta asusova creator mogla doći u opciju za 300kn više od prime x570pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne mogu sad pogledat, al u naslovu je nvidia. Razlog ne kupovine ili slabe kupovine je što nema crypta. Kupovina je normalna, na razini prije crypta. Ili?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa.

Pitanje u vezi R5 5600x i idle frekvencije. U HWinfo64 stoji idle frekvencija od 3600MHz dok Ryzen Master pokazuje minimalno. 

Jel to možda zbog toga što kad jezgre otiđu sleep HWInfo64 ima problema očitat frekvenciju?

Također ovaj CPU Core Voltage (SVI2) je često oko 1.2v dok CPU-Z pokazuje Core voltage također manje.

 

https://imgur.com/a/b02pyI1

Prebacujem se sa FX6300 pa mi je ovo sve novo.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 23:12 (Tehpowa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen 4

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

rumor ryzen 5 3600AF

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Što više istražujem, sve mi se čini da je to neko ograničenje čipseta i jeftinijih ploča. Asus prime x570pro ima iza 8 usb 3 konektora od kojih su 4 10g +4 5g, kaj mi je ok. Moja prastara rog rampage s x79 čipsetom ima nazad 10 usb portova, od kojih su 4 usb 3.0 iza + 2 fp i to prije više od 10 godina. Nadao sam se da bi danas mogao pronaći ploču sa normalnom količinom modernih portova za 2k kn, a ne da mi gurnu 2x 10g, 2x 5g i 4 usb 2.0. Kaj nije normalno za očekivati da se u današnje vrijeme više 2.0 portovi ne stavljaju, ili ako već mora, max max 2kom.

Znači da bi ta asusova creator mogla doći u opciju za 300kn više od prime x570pro.

A što će ti tolki USB portovi? U slučaju da si USB port frik, možeš kupiti USB hub ili internu USB karticu i imat ćeš brdo dodatnih portova za par kuna ... Uzmi moju ploču (GIGABYTE B550 AORUS PRO V2) i imat ćeš 14 USB portova. Mislim da ti više od toga neće nikad trebat ...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 16:45 (Emilio Estavez).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad imam skoro sve popunjeno, a pod to mislim rear io panel i pcie 4x usb 3 kartica. Miš, tipkovnica, mikrofon, logi x3d palica, vanjski nvme ssd na kojem su mi neke igre, 3x senzor za vr + 1x za same naočale, bt stick za ds4 kontrolere. To je za sad 11kom. Hub mi nije mio, a nije mi milo ni to da moram nadograđivat ploču i sustav svakih 2-3 god jer dolaze neke novosti. Kupim komp i onda na njemu guslam 7-10god. Zato mi usb2.0 port nema nikakvog smisla u današnje vrijeme.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo malo jedan kratki prikaz

ebg.

da glava zaboli,, opet iznova konfiguraciju,,,, bar kod mene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

evo malo jedan kratki prikaz

ebg.

da glava zaboli,, opet iznova konfiguraciju,,,, bar kod mene.

 

 Mene zanima samo narančasto-bijela linija, tako da mene za ZEN 4 zaboli samo "međunožna glava".

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma dobro, ovaj mali listic je samo onaj, u starim vremenima, u novcanik smo imali kalendarcic velicine kreditne kartice, pa eto neka i ovaj mala smjernica,  ozbiljnim poslom, allrouder, gaming populacija.
Nije za fanatike, nego za danasnje vrijeme, sto za novac koju platformu izabrati i sloziti.

Da ne davim citatelje, ukratko sve mi je to mlacenica. Sve te features koje CPU, GPU, MBO itd zvuci popit razvodnjene serije i jos naplate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da odmorim par dana od igara, reko idem malo klokat posto vec imam e-die memoriju 

Nabacite i svoje latencije 

 

tRCDRD je kod E-DIE memorije los, eventualno bi mogao navuc 17 ali bi morao stimat ostale postavke i pitanje dal bi bilo stabilno na ante777 extreme na 8+ sati... btw radi se o 1.45v 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 20:58 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Da odmorim par dana od igara, reko idem malo klokat posto vec imam e-die memoriju 

Nabacite i svoje latencije 

 

tRCDRD je kod E-DIE memorije los, eventualno bi mogao navuc 17 ali bi morao stimat ostale postavke i pitanje dal bi bilo stabilno na ante777 extreme na 8+ sati... btw radi se o 1.45v 

 

 Evo na jedna te ista memorija na 5600X i 5700G.

 

5600X-4000mhz RAM 5600X-4000mhz RAM
5700G-4266 RAM 5700G-4266 RAM
http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobro jutro svima ☕️🙂, pokušavam izvući maksimum iz svog nedavno sastavljenog računala. Imam Windows 10 Pro, kako samo isključio Cortanu i još neke servise unutar windowsa, ne samo da se sustav brže podiže nego je primjetno ubrzanje prilikom igranja. Ima li tko kakav savjet vezano za Ryzen i postavke 10tke, trebam li još koju opciju ugasiti??? Unaprijed zahvaljujem 👍👋
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U Bios sam PPC namjestio na PState 2, Global C-state omogućio kao i CPPC i CPCC Preferred Cores, te Power Supply na Typical Current Idle, našao sam link na reddit-u, korisnik tamošnjeg foruma objavio je sliku postavki (ima isti proceosr kao ja), no to je dovelo do pada performansi, pa sam sve vratio na default. Sve ovo mi je novo, pa ako mi neko može ukratko objasniti te postavke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 9:50 (Maksimus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
hahhaajaads kaže...

Da odmorim par dana od igara, reko idem malo klokat posto vec imam e-die memoriju 

Nabacite i svoje latencije 

 

tRCDRD je kod E-DIE memorije los, eventualno bi mogao navuc 17 ali bi morao stimat ostale postavke i pitanje dal bi bilo stabilno na ante777 extreme na 8+ sati... btw radi se o 1.45v 

 

 Evo na jedna te ista memorija na 5600X i 5700G.

 

 Uf top, effective clock je na 5.0ghz isto ili ? Posto ti je single core dosta visok.. Meni je u CPUz cca 645 na 4.65 sa CO (bez PBO2)

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sinoć sam isprobao AMD SmartAccess Memory kojeg sam aktivirao u BIOS-u, Ryzen 5 3600 odjednom proradio, kao da je na steroidima (rezultat u Cinebench me iznenadio), ali broj FPS-a prilikom igranja The Division 2 je jako opao. Naknadno sam otkrio da to RX580 ne podržava, pa sam tu opciju isključio. Pod punim opterećenjem temperatura ne prelazi 60°C, za hlađenje  procesora koristim Arctic Freezer 13CO namjenjenjen za socket AM3+. Inače je sobna temperatura oko 22°C.
Jako sam zadovoljan obavljenom kupovinom, dobio sam točno ono što sam u startu tražio, da igre budu fluidne, posebno se to odnosi na Cyberpunk 2077, kojeg igram na srednjim postavkama na 1080p.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...
hahhaajaads kaže...

Da odmorim par dana od igara, reko idem malo klokat posto vec imam e-die memoriju 

Nabacite i svoje latencije 

 

tRCDRD je kod E-DIE memorije los, eventualno bi mogao navuc 17 ali bi morao stimat ostale postavke i pitanje dal bi bilo stabilno na ante777 extreme na 8+ sati... btw radi se o 1.45v 

 

 Evo na jedna te ista memorija na 5600X i 5700G.

 

 Uf top, effective clock je na 5.0ghz isto ili ? Posto ti je single core dosta visok.. Meni je u CPUz cca 645 na 4.65 sa CO (bez PBO2)

 Blizu 5GHz tada al sada ga drzim na allcore nizem taktu a single je na 4.65GHz sa CO, PPT-60W, TDC-45A i EDC-95A.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...
hahhaajaads kaže...

Da odmorim par dana od igara, reko idem malo klokat posto vec imam e-die memoriju 

Nabacite i svoje latencije 

 

tRCDRD je kod E-DIE memorije los, eventualno bi mogao navuc 17 ali bi morao stimat ostale postavke i pitanje dal bi bilo stabilno na ante777 extreme na 8+ sati... btw radi se o 1.45v 

 

 Evo na jedna te ista memorija na 5600X i 5700G.

 

 Uf top, effective clock je na 5.0ghz isto ili ? Posto ti je single core dosta visok.. Meni je u CPUz cca 645 na 4.65 sa CO (bez PBO2)

 Blizu 5GHz tada al sada ga drzim na allcore nizem taktu a single je na 4.65GHz sa CO, PPT-60W, TDC-45A i EDC-95A.

 Uf svaka cast, top primjerak i jos B0 stepping 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije me briga za rezultat testa više jezgri , ali da je ovaj malac kojeg imam bolji od I9 serije 10 u jednojezgrenom testu e to nisam zna (kod mene sve radi po default) 😂🤣💪
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Nije me briga za rezultat testa više jezgri , ali da je ovaj malac kojeg imam bolji od I9 serije 10 u jednojezgrenom testu e to nisam zna (kod mene sve radi po default) 😂🤣💪

To je prastari HEDT i9, nema veze sa i9 10900K u single-u...

 

Edit - nije ni daleko, 10900K ima oko 530-540 single na stocku...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 21:12 (ansha).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Maksimus kaže...
Nije me briga za rezultat testa više jezgri , ali da je ovaj malac kojeg imam bolji od I9 serije 10 u jednojezgrenom testu e to nisam zna (kod mene sve radi po default) 😂🤣💪

To je prastari HEDT i9, nema veze sa i9 10900K u single-u...

 

Edit - nije ni daleko, 10900K ima oko 530-540 single na stocku...

 Prastari koji je izašao 2019 https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/198017/intel-core-i910980xe-extreme-edition-processor-24-75m-cache-3-00-ghz.html

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neka, neka, nek me draga čeka, neka, neka. Opet, nema lošeg proizvoda, samo loša cijena. 



Neka, neka.  Opet vjerujem u ljude. Ne kupuju preskupo, ne opravdano preskupo.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma daj, pa sta nisu linkali Mindfactory da idu ko vruce kifle 

 

E sad je panika, intel im zalijepio žvaku sa onim lažnim vijestima o poskupljenju procesora za 20+% i ovi zagrizli, a ovi izbacili iste cijene kao za Alder Lake uz vise jezgri i svega.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...

Ma daj, pa sta nisu linkali Mindfactory da idu ko vruce kifle 

 

E sad je panika, intel im zalijepio žvaku sa onim lažnim vijestima o poskupljenju procesora za 20+% i ovi zagrizli, a ovi izbacili iste cijene kao za Alder Lake uz vise jezgri i svega.

 

 Nisu pitali ramboxa on ima bolje podatke od njih idu kao vruce kiflice ovi iz HU lazu

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolege optužuju HW unboxed da su biased. Mene da sam AMD fanboy. Eh, živote. Kad te 5800x3D skoro šije. A staviš ga na AM4 ploču koju imaš. 550€ za najjeftiniju AM5 kombinaciju... Bajo moj...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2022 13:05 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...

Ma daj, pa sta nisu linkali Mindfactory da idu ko vruce kifle 

 

E sad je panika, intel im zalijepio žvaku sa onim lažnim vijestima o poskupljenju procesora za 20+% i ovi zagrizli, a ovi izbacili iste cijene kao za Alder Lake uz vise jezgri i svega.

 

Al si se napeo, smiri se malo, postat ces dosadan prije nego zazivi nova generacija ikojih proceva.

 

CPU su ionako sve manje uzbudljivi radi manjih razlika, ionako vec brutalnih performansi.

Survivor - eye of the tiger
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa sigurno da su manje uzbudljivi kad ponude ono kaj konkurencija nudi vec godinu dana i po duplo manjim cijenama

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...

Pa sigurno da su manje uzbudljivi kad ponude ono kaj konkurencija nudi vec godinu dana i po duplo manjim cijenama

 Ne samo konkurencija nego ista firma samo Zen 3... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice