Cudan zvuk iz procesora (nije kuler)

poruka: 5
|
čitano: 1.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk iz procesora (nije kuler)

Molio bih admine da ne brisu ovu temu jer postoji slicna ali je ona bila aktivna prije 7 godina..
Ovako, radi se o cudnom zvuku koji dolazi iz proceosra nesto kao zujanje neam pojma. Kada je procesor opterecen ili u nekom poslu tad zvuk prestaje, cim je slobodan i nista ne radi taj zvuk konstanto zuji na prekide od jedne mili sekunde, znaci konstantno "zuji". Klikom na refres on u toj sekunti prestane zujati znaci iritirajuce skroz..
Taj zvuk se odjednom pojavio i neam pojma sta je, racunar radi normalno nema nikakvih promjena. sta bi moglo biti i dal se otkloniti? u pitanju je i5 2500s 2.7ghz

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Cudan zvuk iz procesora (nije kuler)

A čime si utvrdio da je zvuk od cpu? CPU nemože proizvodit nikakvi zvuk ali komponente oko njega mogu, možda je kakvi kondenzator problem, who knows, ali sumnjam da je zvuk iz cpu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk iz procesora (nije kuler)

Pretpostavljam da je iz procesora posto sam provjerio sve ostale komponente hdd, graficku, napojnu itd...moguce da je maticna ploca. Zanimljivo d taj zvuk prestaje kada je procesor u nekom "poslu" npr pokrenem chrome i dok ne ucita stanicu ne cuje se zvuk...
evo snimak na YT  /watch?v=OufiljosDII

8 godina
offline
Cudan zvuk iz procesora (nije kuler)

Teško je preko tvog snimka išta reći, jesi dirao kaj po matičnoj, ako jesi, stavi sve na default pa onda vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cudan zvuk iz procesora (nije kuler)

Problem je vjerojatno u nekoj prigušnici/zavojnici na MBO. Ako ti sve normalno radi, nemaš šta dirati, privikni se na to i gotovo. Možda nestane jednako kako je i počelo. Budi samo siguran da zvuk ne dolazi iz PSU jedinice...da bi bio siguran, posudi negdje drugi PSU pa probaj s njim...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice