FX 8350 gaming performance

poruka: 136
|
čitano: 36.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
FX 8350 gaming performance

 Evo narode da u biti prenesem temu sa OCN-a na naš forum o gaming performansama Piledrivera u direktnoj usporedbi sa Intelovim konkurentskim procesorom i5 3570K. Puno se nakpala svašta, pa su kolege na OCN-u napravile suporedbu sa istim komponentama, samo je naravno druga ploča + CPU. Testirali su u tri igre, ali doadti će se još igara. Reziltati su i više nego zanimljivi. Možete ovdje diskutirati na hrvatskom jel nije svima engleski domaći. Bilo bi super da se i kod nas nađe netko sa FX-om i sa i5 sa istim grafama pa da i sami testiramo.

 

 

http://www.overclock.net/t/1333027/amd-fx-8350-vs-i5-3570k-single-gpu-and-crossfire-gpu

Moj PC  
6 0 hvala 8
16 godina
neaktivan
offline
FX 8350 gaming performance

Svakako zanimljivo.

Medjutim, treba imati na umu 3.4GHz za 3570k te 4GHz fx-a, te 77W TDP Intela te 125W AMD-a. 

everybody lies
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Pa test je sa oba na 4.8Ghz, dakle clock to clock. Potrošnja je druga stvar i tu znamo da je i5 bolji. Ovdje nije upitno to koji je CPU ekonomičniji po pitanju potrošnje. Samo je to isto upitno što se tiče gaminga kolika je razlika u potrošnji, jel FX 8350 nikad u igrama nije na 100%, tako da ni netroši toliko puno više od i5 koji je pod većim opterećenjem. Ako ima netko sa GTX 560 Ti i i5 procesorom, bilo bi super da se javi pa da usporedimo potrošnju u F1 2012 koja je i CPU i GPU zahtjevna.

12 godina
online
FX 8350 gaming performance

Kako god ljepo je vidjeti da AMD bilo kako drži korak sa Intelom barem u jednom polju, koliko god pod overclockom bio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Ubacit će još 6 igara tako da će biti reprezentativno poprilici. i5 je bolji za gaming, ali nije sve tako crno kako neki pišu. Treba samo gledati objektivno, a ne sljepo čitati sponzorirane recenzije {#}.

12 godina
protjeran
online
Re: FX 8350 gaming performance

Lijepa usporedba i testiranja...Da je tu jos izmedu ubacit kojeg phenoma II x6 da vidimo gdje su oni onda bi vidjeli tocno sve i jos ljepsu razliku izmedu pojedinog procesora...No s obzirom na cijene amd i intela amd je odlican i prema tome mislim da nije uopce "shit" kako govore i pljuju neki ljudi,i prema tome  je vrlo velika konkurencija intelu,plus sto je manja firma od intela i jos procesori rade na vise jezgri sto sigurno pridonosi buducnosti nadajmo se...U jednu ruku intel bi trebao imat duplo jaci procesor od amd-a kakvi se novci kod njih okrecu...Za mene su amdovi procesori vrlo solidni procesori i nemam nista protiv njih,i nekako su mi prirasli srcu od pocetka iako stojim iza toga da intel ima jace proesore...{#}

TL
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 15:33 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Pa to i nisu neke velike razlike u igricama...mislim si ubost uskoro jednog fx-a sa plocom....najvise mi se sviđa kaj se klokaju ko ludi....
Werdum Combat Team
15 godina
offline
FX 8350 gaming performance

Volim AMD više od Intela ali već i na ovim testovima se vidi da je amdejac usko grlo u cf setupu.. dok na single gpu drzi corak sa intelom cak je i nesto bolji na cf setupu gubi podosta..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FX 8350 gaming performance

Po meni je samo jasno da su procesori prilično jednaki, možda blaga prednost za Intel-a, taman tolika kolika je razlika u cijeni, po meni sve OK i sasvim jasno, tko neće da da tih 300 kn više za Intel-a sasvim mu je dovoljan AMD, također što se tiče matičnih ploča, ima ih svih "rangova" i cijena tako da više ni to nije minus Intel-u, uglavnom, sve prilično očekivano!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance

pa nebih rekao da je očekivano, tj ovisi kako kog koga..od one priče sa buldožerom je to sve krenilo...međutim sad doslovno dosta ljudi se vraća na amd..ili opet odlučuje na amd..definitivno jedan uzorak se pokazuje, da usporedimo li amd vs intel novu komplet konfu, za razliku (jeftinoće) amd-a nasprem intela imaš lufta da kupiš dobru grafulju, a u benču se vidi da se lijepo da igrat, i fino ga je amd popapao u cinebenchu...amd je all rounder vrhunski

jedino što neće se nekima svidjeti, 3d čmark i ostali jasno se vidi da je još uvijek intel za benčanje majka

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Jasna stvar. Amd-ov FX 8320 od 1300 kn je dobar za gaming kao i Intelov i5 3570K koji košta 1800 kn. Tu je sve jasno. 

13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 Jasna stvar. Amd-ov FX 8320 od 1300 kn je dobar za gaming kao i Intelov i5 3570K koji košta 1800 kn. Tu je sve jasno. 

 

Skroz si fulao temu ili nisi procitao naslov?

Bang!
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Nisam fulao temu, i znam koji je naslov teme. Poanta je da AMD nije loš za gaming uopće koliko ga se blati. I dalje čekam nekog sa i5 i sa GTX 560 Ti da usporedimo potrošnju u gamingu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 1:04 (itomic009).
15 godina
offline
FX 8350 gaming performance

Mislim da itomic mjesa kruske i jabuke, i to valjda namjerno jer simpatizira AMD

 

kakve sad tu veze ima 8320?

i svatko tko misli "ozbiljnije gejmat" i dat preko 1k kn za procesor ici ce na intela (novog/polovnog) jedino ako ima knap novaca i simpatizira amd, da ne govorim o potrošnji i obaveznom aftermarket cooleru kojeg moraš uzet da ne bi bolili bubnjici što kod intela nije slučaj.

 

Procitaj ovdje rjeci stručnjaka pod stavkom GAMING 8350


evo i tu par grafova i tu Gaming CPU Hierarchy Chart 

 

znaci ti procesori ne spadaju u isti rang ma koliko ti to želio.

 

 

 

Moj PC  
3 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Ma mislim, ovo je smješno. FX 8320 i FX 8350 su isti i oba su otključana  pa sam zato rekao FX 8320 kad je 200 kn jeftiniji isti CPU. Intel nepruža takvu mogućnost. Jesi ti pogledao tu temu malo pa onda dođi pisati gluposti. Tipovi su vrtili na istim kompovima samo je razlika naravno MBO i CPU. Ako znaš čitati onda ti je sve jasno. Isto moram spomenuti da je jedno čitati, a drugo čitati sa razumjevanjem. Ja prvi tvrdim da je i5 bolji gaming CPU ako će mo u detalje, ali da se nećeš igrat isto sa FX-om je smješno. Apsolutno ti neznaš koji je od ta dva procesora ( pogotovo kad je FX clockan ) u kompu, da ti daju dva kompa koji su isti sa istom grafom, i igraš nove igre kao što se vidi u njihovom primjeru. Što se tiče potrošnje, tu je sve jasno naravno. Samo, nek se javi netko sa i5 i barem sličnom grafom po potrošnji kao moja pa da vidimo kolika je razlika. A i ti si našao Toms Hardware kao neko mjerilo, opće je poznato kako oni kotiraju po netu kao portal. Ovo sa hladnjakom se slažem. Apsolutno mi nije jasno zašto AMD ne stavi samo normalan vent recimo većeg promjera da bude buka u granicama normale. To mi je potpuno nejasno !! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 1:45 (itomic009).
15 godina
offline
FX 8350 gaming performance

Jedno je čitati s razumjevanjem a drugo pisati sa razumjevanjem jer tako treba pisati a ne neke zagonetke koje ce samo neki skužiti.

 

Jasno je da ne bi skonto razliku ali tu raspravljamo o krajnostima gdje je intel ipak bolji ali amd zato jeftiniji a pruza isti ili skoro pa isti "uzitak"..

 

I ja bi volio da amd prestigne intela da se cijene stabiliziraju i više bi se oboje trudili ka napretku (inovacijama), ovako mi se cini da sve stoji na mjestu, intel se ne mora previše truditi, amd pokušava nešto,

vidit cemo..

 

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FX 8350 gaming performance

Ja bi prije uzeo AMDa sa 8 jezgri nego intela sa 4 ili 6...isto bi koristio amd za gaming..ali malo zahtjevnije pošto mislim recordati svaku igru koju igram sa dxtory ili playclawom...a ti programi imaju podršku za korištenje više jezgri...time mi se više isplati onda koristiti 4 jezgre za snimanje i 4 za igru i tako mogu recordat recimo video od 60fps - full size bez ikakvog frame dropa. Uz to AMD je jeftiniji.

 
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
iAvenger kaže...

Ja bi prije uzeo AMDa sa 8 jezgri nego intela sa 4 ili 6...isto bi koristio amd za gaming..ali malo zahtjevnije pošto mislim recordati svaku igru koju igram sa dxtory ili playclawom...a ti programi imaju podršku za korištenje više jezgri...time mi se više isplati onda koristiti 4 jezgre za snimanje i 4 za igru i tako mogu recordat recimo video od 60fps - full size bez ikakvog frame dropa. Uz to AMD je jeftiniji.

tu si malo pobrkao stvari što se tiče korištenja jezgara prilikom snimanja...em rijetko koja igra utilizira sve 4 jezgre...em tebi neće recording program povuć još ostale 4 jezgre..tih 8 jezgri "kao" ti dođe isto ko i kod intela 4 fizičke i 8 logičkih odnosno hyper threading...ako misliš da ćeš bolje recording radit sa amd-om a ne i5 i7 ili čak 6-jezgri intelom (koji su stvoreni za obradu videa) i rendanje istog...go for it

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
protjeran
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 Ovo sa hladnjakom se slažem. Apsolutno mi nije jasno zašto AMD ne stavi samo normalan vent recimo većeg promjera da bude buka u granicama normale. To mi je potpuno nejasno !! 

 

Više nije stvar sa hladnjakom ista ! Jer je vent drugačiji i puno tiši nego sa Phenoma i prvo FXa .. koristim vent na max okretajima i nije ni približno bučan onom starom. Evo slika

 

Sad je po buci u rangu intelovih stock coolera

 

 

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 7:17 (Bulldozer).
12 godina
protjeran
offline
Re: FX 8350 gaming performance
oly570 kaže...
iAvenger kaže...

Ja bi prije uzeo AMDa sa 8 jezgri nego intela sa 4 ili 6...isto bi koristio amd za gaming..ali malo zahtjevnije pošto mislim recordati svaku igru koju igram sa dxtory ili playclawom...a ti programi imaju podršku za korištenje više jezgri...time mi se više isplati onda koristiti 4 jezgre za snimanje i 4 za igru i tako mogu recordat recimo video od 60fps - full size bez ikakvog frame dropa. Uz to AMD je jeftiniji.

tu si malo pobrkao stvari što se tiče korištenja jezgara prilikom snimanja...em rijetko koja igra utilizira sve 4 jezgre...em tebi neće recording program povuć još ostale 4 jezgre..tih 8 jezgri "kao" ti dođe isto ko i kod intela 4 fizičke i 8 logičkih odnosno hyper threading...ako misliš da ćeš bolje recording radit sa amd-om a ne i5 i7 ili čak 6-jezgri intelom (koji su stvoreni za obradu videa) i rendanje istog...go for it

Bolje će mu rendat video FX nego i7 .. ako treba ćemo vrtit i usporedit ..  evo video obrada pa FX8350 na stock je kao 2600k na 4.5Ghz http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/x264exe-benchmark-2/169095.aspx

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
16 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Bulldozer kaže...
oly570 kaže...
iAvenger kaže...

Ja bi prije uzeo AMDa sa 8 jezgri nego intela sa 4 ili 6...isto bi koristio amd za gaming..ali malo zahtjevnije pošto mislim recordati svaku igru koju igram sa dxtory ili playclawom...a ti programi imaju podršku za korištenje više jezgri...time mi se više isplati onda koristiti 4 jezgre za snimanje i 4 za igru i tako mogu recordat recimo video od 60fps - full size bez ikakvog frame dropa. Uz to AMD je jeftiniji.

tu si malo pobrkao stvari što se tiče korištenja jezgara prilikom snimanja...em rijetko koja igra utilizira sve 4 jezgre...em tebi neće recording program povuć još ostale 4 jezgre..tih 8 jezgri "kao" ti dođe isto ko i kod intela 4 fizičke i 8 logičkih odnosno hyper threading...ako misliš da ćeš bolje recording radit sa amd-om a ne i5 i7 ili čak 6-jezgri intelom (koji su stvoreni za obradu videa) i rendanje istog...go for it

Bolje će mu rendat video FX nego i7 .. ako treba ćemo vrtit i usporedit ..  evo video obrada pa FX8350 na stock je kao 2600k na 4.5Ghz http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/x264exe-benchmark-2/169095.aspx

 

Sve ovisi koju aplikaciju koristi i koje su instrukcije aktivne.

Recimo u tom je testu ispalo da je novi FX nešto brži dok mi primjerice u x264 3.0 benchmarku brže rade i7 2600k i i7 3770k.

Dakle jako puno ovisi o tome čime ćeš raditi.

 

Isto tako meni osobno dok radim 3D vizualizacije i kao final rendering koristim Artlantis Studio brže mi odradi Core i7 2600K nego FX.

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Bulldozer kaže...
itomic009 kaže...

 Ovo sa hladnjakom se slažem. Apsolutno mi nije jasno zašto AMD ne stavi samo normalan vent recimo većeg promjera da bude buka u granicama normale. To mi je potpuno nejasno !! 

 

Više nije stvar sa hladnjakom ista ! Jer je vent drugačiji i puno tiši nego sa Phenoma i prvo FXa .. koristim vent na max okretajima i nije ni približno bučan onom starom. Evo slika

 

Sad je po buci u rangu intelovih stock coolera

 

 

  Dobro da su se sjetili promjenit vent. Takav je bio na FX6100 sjećam se a sad moram pogledat kakav je na mom FX 8120. Nikad taj cooler kod mene nije ni radio. Mogu potvrdit bulldozera jel mislim da je ovaj isti kao što sam imao na FX 6100 da nije bučan. Može ga se komotno imati za normalnu upotrebu kome se neclocka.

13 godina
offline
FX 8350 gaming performance

AMD FX 8350 BF3 MP na manjoj mapi u kombinaciji sa HD 7970 Matrix i ultra postavkama(maximalna muka za CPU i GPU), usage 90% i vise(negdje se desi pad na 85%).

Malo ga jos clocknes i sa bilo kojom single GPU u svim novim igrama imas 99% usagea.Tu je i video sa task managerom na Caspianu, s obzirom da se igre optimiziraju za sve vise i vise jezgri FX uzima pomalo prednost nad 2500K i 3570K clock per clock kao i X6 procesori.

Toliko o Intelu.{#}

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 11:07 (zoharbizo).
 
12 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

11 godina
neaktivan
offline
FX 8350 gaming performance


1.video: izmedu 55-65 fpsa sto je stvarno impresivno(fx 8350)

2.video: iznenadujuce dobre performanse fx 6300


3.video:fx 8320 u kombinaciji sa radeon hd 7950


znam da 2. i 3. video nemaju veze sa nazivom teme,al vrijedi pogledati

 

edit: citati malo komentare koje ljudi pisu iz svog iskustva {#}

<3Ako sam ti pomogao stisni HVALA <3, Madridista para siempre!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2013 16:12 (Ficho28).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FX 8350 gaming performance

ovde je i5 3470 na 3.2ghz bolji od fx8350 na 4ghz,eto toliko o gaming performansama amd-a

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
dery kaže...

ovde je i5 3470 na 3.2ghz bolji od fx8350 na 4ghz,eto toliko o gaming performansama amd-a

Majstore ajd nadi u bf3 taj test pa mi to pokazi!! uzimas fc2 u kojem je intel bolji .,uzmi sto zahtjevnije igre 

<3Ako sam ti pomogao stisni HVALA <3, Madridista para siempre!
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
dery kaže...

ovde je i5 3470 na 3.2ghz bolji od fx8350 na 4ghz,eto toliko o gaming performansama amd-a

Ja ti prilozim video a ti prilozis graf koji nema veze sa zdravom pameti :)

Bas ste ovce, vjerujete potkupljivim stranicama.

Gdje se god koristi barem 6 jezgri FX-a on nece imati losiji perfomance od Intela kada je na 4GHZ.

Uostalom, skoro ce vam stici BF3 testovi Inteloljupci.

iclock2much
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
dery kaže...

ovde je i5 3470 na 3.2ghz bolji od fx8350 na 4ghz,eto toliko o gaming performansama amd-a

  Kolega,pa tu se radi ni o 2 prokleta frejma.Pa dajte se skulirajte više s tim amd versus intel.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
15 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Zizo kaže...
dery kaže...

ovde je i5 3470 na 3.2ghz bolji od fx8350 na 4ghz,eto toliko o gaming performansama amd-a

  Kolega,pa tu se radi ni o 2 prokleta frejma.Pa dajte se skulirajte više s tim amd versus intel.

i3 3220 sa 3.3ghz zaostaje niti dva frejma za amd perjanicom i toga su itekako svjesni u amd-u zato im i jest takva cijena,da su jači od konkurencije vjerujem da bi bili gori od njih sa cjenikom.Šta se mene tiče da sad biram procesor vjerovatno bi uzeo fx-a jer je jeftiniji ,a sve ostalo su nijanse.

kradem mine iz minskog polja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice