H110 vs H170

poruka: 13
|
čitano: 1.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
H110 vs H170
Pozdrav forumaši,

Molio bih vas laičko objašnjenje razlika između ova dva chipseta. Procesor koji bi uzeo je i5 6500, a budući da je H110 matične dosta jeftinije zanima me koliko gubim s tom razlikom u cijeni. Računalo bi se koristilo za gaming. Grafička koju imam je MSI radeon R9 270x, išle bi dvije pločice od po 8gb ddr4 rama, jedan hdd, jedan ssd, jedan eksterni hdd po potrebi i normalno mjesta za osnovnu periferiju.

Našao sam usporedbe ali se ne razumijem baš u stručne izraze pa ako može što jednostavnije :D
Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H110 vs H170
PS: Zaboravio sam napomenuti da u vidu treba imati i promjenu grafičke kroz nekih godinu dana na nešto jače.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
14 godina
neaktivan
offline
Re: H110 vs H170
Pregledao sam tablice ali kao što sam napomenio ne znam što to znači u praksi. Može objašnjenje samo onih stavki koje se razlikuju. Ponavljam ne baratam previše stručnim izrazima pa molim laičko objašnjenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: H110 vs H170
Jedina i znacajna razlika je sto na 110 nemres klokati, ostalo ti nista neutjece na perfomanse i neutjece na bilo kakvu buducu nadogradnju kao nedostatak(osim u slucaju da poslje uzmes i5 6600k ili i7 6700k)! 170 je namjenjena za K procesore tj overklokanju pa su i nakrcane extra stvarima!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
H110 vs H170

Što znači da nema RAID ?

Što znači Chipset PCI-e Lanes 6x2.0 umjesto 3.0 ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: H110 vs H170
Stjepanj kaže...
Jedina i znacajna razlika je sto na 110 nemres klokati, ostalo ti nista neutjece na perfomanse i neutjece na bilo kakvu buducu nadogradnju kao nedostatak(osim u slucaju da poslje uzmes i5 6600k ili i7 6700k)! 170 je namjenjena za K procesore tj overklokanju pa su i nakrcane extra stvarima!lp

 on govori o H170, ne Z170

tako da klokanje zaboravi na obje koje spominje

12 godina
offline
H110 vs H170

najjednostavnije je, ako si prosječan korisnik uglavnom će te u 99,9% slučajeva zadovoljiti i h110, entuzijasti uzimaju z chipset zbog oc-a, sli/crossfire mogućnosti i nekih naprednih stvari koji jelte prosječnom korisniku u biti i ne trebaju niti će ih trebati. iako ako si u mogućnosti bolje je ići na h170, zbog nekih drugih stvari, tipa bolje kontrole ventilatora i više konektora za iste, više usb konektora i sl., možda više diskova (iako mislim da su rijetki koji imaju više od 2-3 diska i eventuano optički pogon). Pci-e 3.0 ima nešto veću propusnost od 2.0 ali na kraju je zanemariva dobit u rl scenariju, barem kad su ove budget grafičke u pitanju.

 

rezime ako i na knap sa budžetom ideš na h110, ako možeš razvučeš se na h170, ako uzimaš k procesor i misliš imati više grafičkih ideš na z170.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2016 10:20 (Checola).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: H110 vs H170
Checola kaže...

najjednostavnije je, ako si prosječan korisnik uglavnom će te u 99,9% slučajeva zadovoljiti i h110, entuzijasti uzimaju z chipset zbog oc-a, sli/crossfire mogućnosti i nekih naprednih stvari koji jelte prosječnom korisniku u biti i ne trebaju niti će ih trebati. iako ako si u mogućnosti bolje je ići na h170, zbog nekih drugih stvari, tipa bolje kontrole ventilatora i više konektora za iste, više usb konektora i sl., možda više diskova (iako mislim da su rijetki koji imaju više od 2-3 diska i eventuano optički pogon). Pci-e 3.0 ima nešto veću propusnost od 2.0 ali na kraju je zanemariva dobit u rl scenariju, barem kad su ove budget grafičke u pitanju.

 

rezime ako i na knap sa budžetom ideš na h110, ako možeš razvučeš se na h170, ako uzimaš k procesor i misliš imati više grafičkih ideš na z170.

 H110 nemoj uzimati za gaming, to je ipak najslabiji čip. H170 ako ne planiraš OC, a Z170 ako planiraš OC, to to je najjednostavnija podjela.

12 godina
offline
Re: H110 vs H170
ParaNO1d kaže...

 H110 nemoj uzimati za gaming, to je ipak najslabiji čip. H170 ako ne planiraš OC, a Z170 ako planiraš OC, to to je najjednostavnija podjela.

 zbog radi čega točno, pci-e 2.0?

16 godina
offline
Re: H110 vs H170
Checola kaže...
ParaNO1d kaže...

 H110 nemoj uzimati za gaming, to je ipak najslabiji čip. H170 ako ne planiraš OC, a Z170 ako planiraš OC, to to je najjednostavnija podjela.

 zbog radi čega točno, pci-e 2.0?

 Yep. Iako treunto neće imati problema s 2.0 tko zna kakva će biti iduća generacija GPU-ova i možda bude problema. A ako ne planira mijenjati MBO ili PC za dvije godine onda nek uzme barem H170. Ako kupuješ gaming računalo nemoj kupovati najjeftinije ploče i ostale komponete, a dati velike pare samo za GPU.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2016 10:42 (ParaNO1d).
12 godina
protjeran
offline
Re: H110 vs H170
Paranoid pricas gluposti...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: H110 vs H170
Stjepanj kaže...
Paranoid pricas gluposti...

 Malo edukacije. Covijek je u pravu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice