I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

poruka: 126
|
čitano: 14.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Nije niti cilj vrtititi igre na 144Hz konstantno. Realno je to nemoguće, osim tetrisa.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
dreadmoore kaže...
Eto ja ti govorim a itomic je sve to lijepo potvrdio, pusti ove sto ti preporucuju na sto da ides dok god imas taj 60hz monitor.I ja imam isti problem ali ne patim od toga, doduse cekam jedan samsungov model monitora CJG5 32" 2560x1440 144hz zakrivljene ali izgleda da se jos nije pojavio na nasem trzistu ima ga na Amazonu ali u nasoj regiji ga nisam vidio u prodaji ni ponudi.Jucer sam bas probao na bf5 dxr sa 1070 na ultra i mogu reci da sam iznenadjen mozda malo doraditi postavke i bit cu na 60 fps
evo jedna proba sve je na ultra

 Sve to štima sta je ona rekao , ali kako sam i njemu rekao ja bolje patim na postavke i ljepotu gejma... napisao sam njemu da ne pisem ponovo pa vidi

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
JozoBozo121 kaže...

Nije niti cilj vrtititi igre na 144Hz konstantno. Realno je to nemoguće, osim tetrisa.

 Meni nije , nego imam problem da neke gejme ne mogu drzati konstatni fps nego stalno varira i nekad padne ispod zlatnih 60 fps :/

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
mostsexy kaže...

Ukratko,

 

rtx 2070 je teži overkill za 60 hz. Novac koji si mislia dat na napajanje + ako prodaš trenutni monitor uloži u 144 hz. Razlika je jako velika u fps igrama, znam iz iskustva. Mogu se nać od 1500 kn dobri 144 hz monitori.

Procesor koji imaš zadrži dok ne izađe novi Ryzen uskoro jer ćeš za iste novce imat 8/16 naspram 6/6 jezgri ukoliko bi išao na i5 sad, plus jednak odnosno bolji fps u igrama i miran si idućih 5+ godina šta se procesora tiče.

 

Savjetujem da ti prvenstveno prioritet bude nabava boljeg monitora. gl

 Sve je to jasno , ali ne zelim 144 hz monitor , ne patim za time, bitnije mi da mogu vrtiti sve na max par godina , to je razlog zašto sam uzeo rtx 2070 , s tim da sada sa ovim procom i ramima je nestabilan fps i padne nekad ispod 60 fps

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Glavas_ZG kaže...

Coek dođe pitat za cpu a zavrsi na tome da treba novi monitor, ako se rasprava nastavi ustanovit cemo da mu kuca zapravo ne valja i da se treba preselit i renovirat

 Ma vidiš imate koga da mi renovira fasadu i izgradi objekat  😂

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

A ovo napajanje sta sam spomenuo u gornjem postu je dovoljno jako za gurati tu grafu i proc novi dal bio i5 ,i7 ili novi ryzen ?

Im scruffy the janitor
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

 Ja ne znam u kojoj igri taj stari i7 clockan ne može držati 60 fps, ali dobro . Što se tiče napajanja, to je ok napajanje od 550W i dobro je koji god normalan CPU uzmeš i ako ne ideš u neke žestoke overclockove. Ako ti baš imaš želju mijenjati platformu, prvi savjet bi bio da pričekaš još koji mjesec dok vidimo što konkretno donosi novi Ryzen, i po kojim cijenama. Ako ti se ne čeka, onda ti je za duže staze najbolje neki i7 9700K ili i 8700K i piči. No ponavljam, ja mislim da ti ne možeš imati problema s tim procesorom da imaš minimum 60 fps, ali ne tvrdim to kategorički jer nisam više u tome kao prije.

 

 Isto tako, kako sada imaš finu RTX 2070 i troše ti se pare, ja bi razmislio još jednom o onome što smo pričali, a to je neki 144Hz IPS/VA monitor i da vidiš. Veći monitor sa takvom matricom bi ti donjeo sasvim novo iskustvo, a RTX 2070 je tu dovoljna za optimalne postavke. Onu glupost da ne valja ako nije sve maxano, bolje da ne komentiram. To je tema za sebe. No dobro, vidi ti kako hoćeš, rekli smo ti kako stvari stoje pa ti sada kako želiš .

15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
itomic009 kaže...

 Ja ne znam u kojoj igri taj stari i7 clockan ne može držati 60 fps, ali dobro . Što se tiče napajanja, to je ok napajanje od 550W i dobro je koji god normalan CPU uzmeš i ako ne ideš u neke žestoke overclockove. Ako ti baš imaš želju mijenjati platformu, prvi savjet bi bio da pričekaš još koji mjesec dok vidimo što konkretno donosi novi Ryzen, i po kojim cijenama. Ako ti se ne čeka, onda ti je za duže staze najbolje neki i7 9700K ili i 8700K i piči. No ponavljam, ja mislim da ti ne možeš imati problema s tim procesorom da imaš minimum 60 fps, ali ne tvrdim to kategorički jer nisam više u tome kao prije.

 

 Isto tako, kako sada imaš finu RTX 2070 i troše ti se pare, ja bi razmislio još jednom o onome što smo pričali, a to je neki 144Hz IPS/VA monitor i da vidiš. Veći monitor sa takvom matricom bi ti donjeo sasvim novo iskustvo, a RTX 2070 je tu dovoljna za optimalne postavke. Onu glupost da ne valja ako nije sve maxano, bolje da ne komentiram. To je tema za sebe. No dobro, vidi ti kako hoćeš, rekli smo ti kako stvari stoje pa ti sada kako želiš .

 Bf 5 npr zna pasti ispod 60 fps, nisu fps konstantni, a morat cu razmisliti dobro a adm nikad nisam imao , a sto se tice max postavki nisam rekao da ne valja ali ako vec imam tqkvu grafu zelim da vrtim da cim bolje igra izgleda i da ima 60 fps to mi bitnije.

Im scruffy the janitor
14 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...
itomic009 kaže...

 Ja ne znam u kojoj igri taj stari i7 clockan ne može držati 60 fps, ali dobro . Što se tiče napajanja, to je ok napajanje od 550W i dobro je koji god normalan CPU uzmeš i ako ne ideš u neke žestoke overclockove. Ako ti baš imaš želju mijenjati platformu, prvi savjet bi bio da pričekaš još koji mjesec dok vidimo što konkretno donosi novi Ryzen, i po kojim cijenama. Ako ti se ne čeka, onda ti je za duže staze najbolje neki i7 9700K ili i 8700K i piči. No ponavljam, ja mislim da ti ne možeš imati problema s tim procesorom da imaš minimum 60 fps, ali ne tvrdim to kategorički jer nisam više u tome kao prije.

 

 Isto tako, kako sada imaš finu RTX 2070 i troše ti se pare, ja bi razmislio još jednom o onome što smo pričali, a to je neki 144Hz IPS/VA monitor i da vidiš. Veći monitor sa takvom matricom bi ti donjeo sasvim novo iskustvo, a RTX 2070 je tu dovoljna za optimalne postavke. Onu glupost da ne valja ako nije sve maxano, bolje da ne komentiram. To je tema za sebe. No dobro, vidi ti kako hoćeš, rekli smo ti kako stvari stoje pa ti sada kako želiš .

 Bf 5 npr zna pasti ispod 60 fps, nisu fps konstantni, a morat cu razmisliti dobro a adm nikad nisam imao , a sto se tice max postavki nisam rekao da ne valja ali ako vec imam tqkvu grafu zelim da vrtim da cim bolje igra izgleda i da ima 60 fps to mi bitnije.

 A procesor ti je klokan ili je na stock postavkama 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
dreadmoore kaže...
Teran kaže...
itomic009 kaže...

 Ja ne znam u kojoj igri taj stari i7 clockan ne može držati 60 fps, ali dobro . Što se tiče napajanja, to je ok napajanje od 550W i dobro je koji god normalan CPU uzmeš i ako ne ideš u neke žestoke overclockove. Ako ti baš imaš želju mijenjati platformu, prvi savjet bi bio da pričekaš još koji mjesec dok vidimo što konkretno donosi novi Ryzen, i po kojim cijenama. Ako ti se ne čeka, onda ti je za duže staze najbolje neki i7 9700K ili i 8700K i piči. No ponavljam, ja mislim da ti ne možeš imati problema s tim procesorom da imaš minimum 60 fps, ali ne tvrdim to kategorički jer nisam više u tome kao prije.

 

 Isto tako, kako sada imaš finu RTX 2070 i troše ti se pare, ja bi razmislio još jednom o onome što smo pričali, a to je neki 144Hz IPS/VA monitor i da vidiš. Veći monitor sa takvom matricom bi ti donjeo sasvim novo iskustvo, a RTX 2070 je tu dovoljna za optimalne postavke. Onu glupost da ne valja ako nije sve maxano, bolje da ne komentiram. To je tema za sebe. No dobro, vidi ti kako hoćeš, rekli smo ti kako stvari stoje pa ti sada kako želiš .

 Bf 5 npr zna pasti ispod 60 fps, nisu fps konstantni, a morat cu razmisliti dobro a adm nikad nisam imao , a sto se tice max postavki nisam rekao da ne valja ali ako vec imam tqkvu grafu zelim da vrtim da cim bolje igra izgleda i da ima 60 fps to mi bitnije.

 A procesor ti je klokan ili je na stock postavkama 

 Proc na 4,2ghz, rami na 1600mhz , kloknuo sam ga i na 4,5 ali temp dosta velika zbog lose coolera , a razlika bije velika bila u fps , s time da sam cak na 4,2 imao vise fps 2-4 fps od 4,5 u tomb raideru novom na bechu njegovom ali naspram npr i7 6700k stock speed je razlika avrage 15-20 fps i kod mojeg palo cak ispod 60fps :/

Im scruffy the janitor
5 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...
itomic009 kaže...

 Ja ne znam u kojoj igri taj stari i7 clockan ne može držati 60 fps, ali dobro . Što se tiče napajanja, to je ok napajanje od 550W i dobro je koji god normalan CPU uzmeš i ako ne ideš u neke žestoke overclockove. Ako ti baš imaš želju mijenjati platformu, prvi savjet bi bio da pričekaš još koji mjesec dok vidimo što konkretno donosi novi Ryzen, i po kojim cijenama. Ako ti se ne čeka, onda ti je za duže staze najbolje neki i7 9700K ili i 8700K i piči. No ponavljam, ja mislim da ti ne možeš imati problema s tim procesorom da imaš minimum 60 fps, ali ne tvrdim to kategorički jer nisam više u tome kao prije.

 

 Isto tako, kako sada imaš finu RTX 2070 i troše ti se pare, ja bi razmislio još jednom o onome što smo pričali, a to je neki 144Hz IPS/VA monitor i da vidiš. Veći monitor sa takvom matricom bi ti donjeo sasvim novo iskustvo, a RTX 2070 je tu dovoljna za optimalne postavke. Onu glupost da ne valja ako nije sve maxano, bolje da ne komentiram. To je tema za sebe. No dobro, vidi ti kako hoćeš, rekli smo ti kako stvari stoje pa ti sada kako želiš .

 Bf 5 npr zna pasti ispod 60 fps, nisu fps konstantni, a morat cu razmisliti dobro a adm nikad nisam imao , a sto se tice max postavki nisam rekao da ne valja ali ako vec imam tqkvu grafu zelim da vrtim da cim bolje igra izgleda i da ima 60 fps to mi bitnije.

 šta se bf5 tiče tu se poigraj s postavkama directx-a. Stavi obavezno na dx12, future frame rendering-off. Isto tako ako te zanima jeli do toga, možeš pokušat dx11 future frame rendering-on. Na dx11 i meni procesor zakuca na 100%.

najseksi
12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Nema se on tu s cim igrati niti ce mu ista donijeti boost, ivy bridge cpu je starkelja od cpu-a, obicni skylake 6700 to pojede u igrama i s tom grafom na fullhd bez problema ce imati min 100+fps u valjda svakoj igri ja s slabijom grafom imam lock od 75 na 1440p rezoluciji kamoli na fullhd. Taj stari cpu je teski bn za rtx 2070.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 4 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Btw: multi igre se ne igraju na ultra postvkama

 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Neizbalansiran stroj a tko zna u kojem su stanju sami windowsi, koje bi ja prvo isntalirao ponovno na čisto. Druga stvar uzeti neki pošteniji monitor veče dijagonale i rezolucije sa što boljim prikazom. Nakon toga Ryzen 2 ili i5 9400f ako se nemože čekati par mjeseci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Ja ih igram sve od reda na ultri i svi oko mene, to je stara glupa ustaljena fraza jos iz doba dinosaura dok hw nije uspjevao pratiti eksponencijalni razvoj igara, to sto netko nema sad para za min 100+fpsa kao ni tada nema veze s icim kamoli danasnjim igrama koje prakticki cuclaju cpu bile sp ili mp, onda nisi mogao birati i reci da je mp zahtjevniji jer se sve vrtilo na 1 core-u u 15fpsa na najjacem hw?!🤣🤣🤣lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 10:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Evo benchmark od msi afterburnera bf5 ultra postavke 64 igraca roterdam mapa graficka klokana procesor spusten klok na 3.4ghz.Znaci nemoguce da ti pada bas toliko ispod 60 frejmova evo i kod mene je palo 0.2 frejma ali ga nisam ni primjetio u gejmu.

 

19-04-2019, 10:57:07 bfv.exe benchmark completed, 32560 frames rendered in 393.282 s
Average framerate : 82.7 FPS
Minimum framerate : 59.8 FPS
Maximum framerate : 122.1 FPS
1% low framerate : 48.3 FPS
0.1% low framerate : 35.9 FPS

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Stjepanj kaže...
Ja ih igram sve od reda na ultri i svi oko mene, to je stara glupa ustaljena fraza jos iz doba dinosaura dok hw nije uspjevao pratiti eksponencijalni razvoj igara, to sto netko nema sad para za min 100+fpsa kao ni tada nema veze s icim kamoli danasnjim igrama koje prakticki cuclaju cpu bile sp ili mp, onda nisi mogao birati i reci da je mp zahtjevniji jer se sve vrtilo na 1 core-u u 15fpsa na najjacem hw?!🤣🤣🤣lp

 mp se ne igra na ultra iz razloga što je nepraktično i nepoželjno recimo u situacijama kod puno eksplozija i raznih efekata zbog smanjene vidljivosti itd., a ne isključivo zbog fpsa.

najseksi
14 godina
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Povlacim sve sto sam rekao bf5 niti je  gpu a niti cpu bound igra mada ima i tog utjecaja ali najvise ovisi  na kojoj frekvenciji ti radi memorija odnosno ram  evo jos jedan test 4.2ghz 1600mhz ram. Prosli test je bio 3.4ghz i ram 2666mhz sve iste postavke

 

 

19-04-2019, 11:35:49 bfv.exe benchmark completed, 41983 frames rendered in 562.297 s
Average framerate : 74.6 FPS
Minimum framerate : 41.6 FPS
Maximum framerate : 129.6 FPS
1% low framerate : 37.8 FPS
0.1% low framerate : 18.8 FPS

 

Znaci nakon ovog nista drugo ti ne preostaje nego mjenjati platformu komplet sad je na tebi sto ces AMD ili Intel to ovisi o tebi.Jbg moras nonstop biti u koraku sa vremenom i novim tehnologijama ako zelis da uzivas u igrama.

 

Ako sam gdje pogrjesio neka me netko isparvi ali evo ovaj test sve govori bar meni.Mozda sam dosadan nekome ali eto takav je forum moramo baljezgati i onda na kraju sve pobiti sto smo prije rekli.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Stjepanj kaže...
Ja ih igram sve od reda na ultri i svi oko mene, to je stara glupa ustaljena fraza jos iz doba dinosaura dok hw nije uspjevao pratiti eksponencijalni razvoj igara, to sto netko nema sad para za min 100+fpsa kao ni tada nema veze s icim kamoli danasnjim igrama koje prakticki cuclaju cpu bile sp ili mp, onda nisi mogao birati i reci da je mp zahtjevniji jer se sve vrtilo na 1 core-u u 15fpsa na najjacem hw?!🤣🤣🤣lp

 Nisi u pravu iz razloga jer se postavke ne smanjuju samk radi dobivanja frameova nego i radi 'ostalih prednosti' koje sa tim dolaze, primjerice, u bf4 ako koristiš flir optike, ako su teksture na ultra, kroz maglu ili dimne oblake se sa flirom gotovo nist ne vidi, stavi teksture na low, i usporedi, gustoća i izgled dima je gotovo proziran itd ...

12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Aj ne cijepidlacite s glupostima, ja u bf4 mp s 1080p i ultra detaljima imam lock od 300fps-a...meni pravi dim ne smeta, zelim da izgleda kao dim a ne nakupina neprepoznatljivih govana na ekranu.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
dreadmoore kaže...

Povlacim sve sto sam rekao bf5 niti je  gpu a niti cpu bound igra mada ima i tog utjecaja ali najvise ovisi  na kojoj frekvenciji ti radi memorija odnosno ram  evo jos jedan test 4.2ghz 1600mhz ram. Prosli test je bio 3.4ghz i ram 2666mhz sve iste postavke

 

 

19-04-2019, 11:35:49 bfv.exe benchmark completed, 41983 frames rendered in 562.297 s
Average framerate : 74.6 FPS
Minimum framerate : 41.6 FPS
Maximum framerate : 129.6 FPS
1% low framerate : 37.8 FPS
0.1% low framerate : 18.8 FPS

 

Znaci nakon ovog nista drugo ti ne preostaje nego mjenjati platformu komplet sad je na tebi sto ces AMD ili Intel to ovisi o tebi.Jbg moras nonstop biti u koraku sa vremenom i novim tehnologijama ako zelis da uzivas u igrama.

 

Ako sam gdje pogrjesio neka me netko isparvi ali evo ovaj test sve govori bar meni.Mozda sam dosadan nekome ali eto takav je forum moramo baljezgati i onda na kraju sve pobiti sto smo prije rekli.

 Da li bi njemu pomoglo da kupi ddr3 na 2400mhz

 Možda ipak naj bolje i5 9400f ...

8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Stjepanj kaže...
Aj ne cijepidlacite s glupostima, ja u bf4 mp s 1080p i ultra detaljima imam lock od 300fps-a...meni pravi dim ne smeta, zelim da izgleda kao dim a ne nakupina neprepoznatljivih govana na ekranu.lp

 Meni smeta dim.

12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Glavas_ZG kaže...
Stjepanj kaže...
Aj ne cijepidlacite s glupostima, ja u bf4 mp s 1080p i ultra detaljima imam lock od 300fps-a...meni pravi dim ne smeta, zelim da izgleda kao dim a ne nakupina neprepoznatljivih govana na ekranu.lp

 Meni smeta dim.

 Super za tebe...ja zelim da mi igre u 2019g izgledaju sto realnije a ne poput counter strikea iz 99g..covjek zeli visoke fps i ivy bridge procesor iz osobnog iskustva nije u stanju drzati 90+fpsa u vecini igara kamoli min, stovise obicni 6600k je u mp igrama doslovno daje cca 30% veci framerate, kamoli i7.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 12:19 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Glavas_ZG kaže...

 Da li bi njemu pomoglo da kupi ddr3 na 2400mhz

 Možda ipak naj bolje i5 9400f ...

 Nema 2400mhz za njegov procesor max sto mu podrzava kako pise u specima je 1866mhz e sad neznam jel ima kakvog benefita jos da je kloka i moze li.Ma neka mjenja sve to mu je najbolja opcija, ja da sam na njegovom mjestu pricekoa bi AMD da izbaci ryzen 2 i onda bi se dao u kupovinu.Jer taj 9400f je mozda trenutno najbolji za kupiti ali nije duga vijeka coffe lake ce pomalo u EOL. Intelova politika jos ce izbaciti koji 14+++++ pa mozda dozivimo iduce godine neki 10nm ili 7 nm ali to je na dugom stapu.

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Glavas_ZG kaže...
dreadmoore kaže...

Povlacim sve sto sam rekao bf5 niti je  gpu a niti cpu bound igra mada ima i tog utjecaja ali najvise ovisi  na kojoj frekvenciji ti radi memorija odnosno ram  evo jos jedan test 4.2ghz 1600mhz ram. Prosli test je bio 3.4ghz i ram 2666mhz sve iste postavke

 

 

19-04-2019, 11:35:49 bfv.exe benchmark completed, 41983 frames rendered in 562.297 s
Average framerate : 74.6 FPS
Minimum framerate : 41.6 FPS
Maximum framerate : 129.6 FPS
1% low framerate : 37.8 FPS
0.1% low framerate : 18.8 FPS

 

Znaci nakon ovog nista drugo ti ne preostaje nego mjenjati platformu komplet sad je na tebi sto ces AMD ili Intel to ovisi o tebi.Jbg moras nonstop biti u koraku sa vremenom i novim tehnologijama ako zelis da uzivas u igrama.

 

Ako sam gdje pogrjesio neka me netko isparvi ali evo ovaj test sve govori bar meni.Mozda sam dosadan nekome ali eto takav je forum moramo baljezgati i onda na kraju sve pobiti sto smo prije rekli.

 Da li bi njemu pomoglo da kupi ddr3 na 2400mhz

 Možda ipak naj bolje i5 9400f ...

Ne isplati mu se uzimat 9400F, gubi 300mhz i HT, ipc to nekad nadoknadi a nekad ne...

8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Stjepanj kaže...
Glavas_ZG kaže...
Stjepanj kaže...
Aj ne cijepidlacite s glupostima, ja u bf4 mp s 1080p i ultra detaljima imam lock od 300fps-a...meni pravi dim ne smeta, zelim da izgleda kao dim a ne nakupina neprepoznatljivih govana na ekranu.lp

 Meni smeta dim.

 Super za tebe...ja zelim da mi igre u 2019g izgledaju sto realnije a ne poput counter strikea iz 99g..covjek zeli visoke fps i ivy bridge procesor iz osobnog iskustva nije u stanju drzati 90+fpsa u vecini igara kamoli min, stovise obicni 6600k je u mp igrama doslovno daje cca 30% veci framerate, kamoli i7.lp

 Meni bf4 drzi 120fps bez pol muke sa 970kom na 1080p

 O realisticnosti izgleda bi se moglo raspravljat mnogo, koliko Apex ili Frontnite mogu uopce izgledat realno PUBG i Battlefield jos  kako tako, sa time da ove nove Battlefielde nitko niti ne igra a Pubg je isto polumrtav, pun gresaka i čitera tako da ...

12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Ma odlicno, samo sto noviji cpu s tom gtx970 moze drzati lock od 250+ fpsa u bf4 mp(low), za razliku od tog tvog i7 3770 i ovog 4930k.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 5 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Stjepanj kaže...
Ma odlicno, samo sto noviji cpu s tom gtx970 moze drzati lock od 250+ fpsa u bf4 mp(low), za razliku od tog tvog i7 3770 i ovog 4930k.lp

Djelomično se slažem sa tobom, novi cpu-i zbog rama visoke frekvencije, jačeg ipc-a, više jezgri i viših klokova daju više frameova, ništa spektakularno, no ovo vezano za postavke u igrama nije točno, tj. ako ti je Score bitan onda nije naj optimalnije igrat na ultra postavkama. 

12 godina
protjeran
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

pojma nemam o kakvim scorovima pricas, ovdje na forumu nema niti jednog pro igraca pa da mu je to bitno a i kome je bitno nebu se igrao na drlogu od racunala

Evo iskopao sam stari video s 6700k i gtx 970 1080p ultra AA off, 160+ avg, na low ide to na 300fps-a s novim procesorom.lp

evo probaj s tim ivy 3770/4930k pa javi/te rezultatlp

 

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 21:37 (Stjepanj).
Moj PC  
0 4 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Stjepanj, jesi li siguran da si uploadao pravi video, u ovom tvom videu se frameovi za vrijeme igre vrte oko 150 fps, toliko i ja imam sa i7 3770 stock + gtx 970

Ovo je u principu grozno za jedan i7 6700K na 4.6ghz ako ćemo realno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 21:54 (Glavas_ZG).
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice