I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

poruka: 126
|
čitano: 14.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
177 je avg po frapsu imam i ss izvuko sam to iz stare teme, izmjeri na istim postavkama pa javi(fullhd, sve na ultra, golmund 64p, jedino aa off. 177fps nemres imati s tim procesorom da si isus.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 22:43 (Stjepanj).
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Ma može stjepanje kako ne može, ako je sam na mapi i gleda u nebo.Danas ta kombinacija 

nikako nije za ultra postavke pa u nekim igrama ni high.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 16:14 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Glavas_ZG kaže...

Btw: multi igre se ne igraju na ultra postvkama

 Why ??

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
XXX kaže...

Neizbalansiran stroj a tko zna u kojem su stanju sami windowsi, koje bi ja prvo isntalirao ponovno na čisto. Druga stvar uzeti neki pošteniji monitor veče dijagonale i rezolucije sa što boljim prikazom. Nakon toga Ryzen 2 ili i5 9400f ako se nemože čekati par mjeseci...

 Win 10 original instaliran prije 1 mjesec.

Im scruffy the janitor
6 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Da lakše spottaš neprijatelja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 16:10 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
mostsexy kaže...
Stjepanj kaže...
Ja ih igram sve od reda na ultri i svi oko mene, to je stara glupa ustaljena fraza jos iz doba dinosaura dok hw nije uspjevao pratiti eksponencijalni razvoj igara, to sto netko nema sad para za min 100+fpsa kao ni tada nema veze s icim kamoli danasnjim igrama koje prakticki cuclaju cpu bile sp ili mp, onda nisi mogao birati i reci da je mp zahtjevniji jer se sve vrtilo na 1 core-u u 15fpsa na najjacem hw?!🤣🤣🤣lp

 mp se ne igra na ultra iz razloga što je nepraktično i nepoželjno recimo u situacijama kod puno eksplozija i raznih efekata zbog smanjene vidljivosti itd., a ne isključivo zbog fpsa.

 A kaj ak nekoga boli k za score nego zeli super efekte i fun ? Pricas gluposti jer svatkome je nekaj drugo prioritet.

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
dreadmoore kaže...

Povlacim sve sto sam rekao bf5 niti je  gpu a niti cpu bound igra mada ima i tog utjecaja ali najvise ovisi  na kojoj frekvenciji ti radi memorija odnosno ram  evo jos jedan test 4.2ghz 1600mhz ram. Prosli test je bio 3.4ghz i ram 2666mhz sve iste postavke

 

 

19-04-2019, 11:35:49 bfv.exe benchmark completed, 41983 frames rendered in 562.297 s
Average framerate : 74.6 FPS
Minimum framerate : 41.6 FPS
Maximum framerate : 129.6 FPS
1% low framerate : 37.8 FPS
0.1% low framerate : 18.8 FPS

 

Znaci nakon ovog nista drugo ti ne preostaje nego mjenjati platformu komplet sad je na tebi sto ces AMD ili Intel to ovisi o tebi.Jbg moras nonstop biti u koraku sa vremenom i novim tehnologijama ako zelis da uzivas u igrama.

 

Ako sam gdje pogrjesio neka me netko isparvi ali evo ovaj test sve govori bar meni.Mozda sam dosadan nekome ali eto takav je forum moramo baljezgati i onda na kraju sve pobiti sto smo prije rekli.

 Eeee tocno to , thx sad znam u cemu je najvise problem.

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Ugl sve u svemu prespori rami i proc star , mjenjati sve ili cekati amd nove ili uzeti min i7 8700k , sto se tice postavki u mp to ovisi tko sta zeli dali ljepsi game ili bolji score...

Im scruffy the janitor
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...
mostsexy kaže...

 mp se ne igra na ultra iz razloga što je nepraktično i nepoželjno recimo u situacijama kod puno eksplozija i raznih efekata zbog smanjene vidljivosti itd., a ne isključivo zbog fpsa.

 A kaj ak nekoga boli k za score nego zeli super efekte i fun ? Pricas gluposti jer svatkome je nekaj drugo prioritet.

 siguran sam da preko 90 posto ljudi preferira bolji performans u multiplayeru nego vizualnost tako da mogu govorit generalno. Ti pričaš gluposti jer ne znaš ko ti glavu nosi šta sugerira i naslov teme. 

najseksi
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
mostsexy kaže...
Teran kaže...
mostsexy kaže...

 mp se ne igra na ultra iz razloga što je nepraktično i nepoželjno recimo u situacijama kod puno eksplozija i raznih efekata zbog smanjene vidljivosti itd., a ne isključivo zbog fpsa.

 A kaj ak nekoga boli k za score nego zeli super efekte i fun ? Pricas gluposti jer svatkome je nekaj drugo prioritet.

 siguran sam da preko 90 posto ljudi preferira bolji performans u multiplayeru nego vizualnost tako da mogu govorit generalno. Ti pričaš gluposti jer ne znaš ko ti glavu nosi šta sugerira i naslov teme. 

 Aha ti si toliko onda pametan pa znas sto ja preferiram ultra nad low pa smo Stjepan i ja glupi , a to sta pise naslov teme je bilo pitanje jer ja mozda nisam imao mogucnosti isprobavati i istraziva sta je bolje a sta nije , zato postoji ovaj forum a ti ako mislis vrijeđati i govoriti gluposti onda se makni sa teme... Jer za razliku od tebe tu ima ljudi koji zele pomoci...

Im scruffy the janitor
5 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...

 Aha ti si toliko onda pametan pa znas sto ja preferiram ultra nad low pa smo Stjepan i ja glupi , a to sta pise naslov teme je bilo pitanje jer ja mozda nisam imao mogucnosti isprobavati i istraziva sta je bolje a sta nije , zato postoji ovaj forum a ti ako mislis vrijeđati i govoriti gluposti onda se makni sa teme... Jer za razliku od tebe tu ima ljudi koji zele pomoci...

 Pa ja ti pokušavam pomoć od početka rasprave. Provjeri ako si toliko zaboravan.

 

Vrijeđati? Di to? pa ti si meni vrlo zahvalno napisao da pričam gluposti, a ja tebi istu stvar nakon...

 

 

 

najseksi
8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...
Glavas_ZG kaže...

Btw: multi igre se ne igraju na ultra postvkama

 Why ??

 to je već više puta na forumu iskomentirano i ispričano, uglavnom - ultra postav je svkako naj primamljiviji za igrat i gledat, al nije naj optimalniji

 - no treba svakako reći, nek svaktko igra kako hoće

 - ti ako želiš bjesne framerateove na ultra postavima i ultra rezolucijama trebaš ultra komponente i to je to

 

sretno

9 godina
neaktivan
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...

Ugl sve u svemu prespori rami i proc star , mjenjati sve ili cekati amd nove ili uzeti min i7 8700k , sto se tice postavki u mp to ovisi tko sta zeli dali ljepsi game ili bolji score...

 Koliko keksova rama imaš, i koja im je nominalna frekvencija? Vidim na specsheetu da tvoja ploča podržava do 2400MHz OC, a procesor ima 4 kanalnu memoriju. E sad, za neke stvari je bolje kad koristiš 4 kanala rama za veliku propusnost memorije, a za neke stvari je bolje kad staviš memoriju po dva kanala jer iako je propusnost rama bolja, latencije koje su obično niže i važne za gaming su bolje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
mostsexy kaže...
Teran kaže...

 Aha ti si toliko onda pametan pa znas sto ja preferiram ultra nad low pa smo Stjepan i ja glupi , a to sta pise naslov teme je bilo pitanje jer ja mozda nisam imao mogucnosti isprobavati i istraziva sta je bolje a sta nije , zato postoji ovaj forum a ti ako mislis vrijeđati i govoriti gluposti onda se makni sa teme... Jer za razliku od tebe tu ima ljudi koji zele pomoci...

 Pa ja ti pokušavam pomoć od početka rasprave. Provjeri ako si toliko zaboravan.

 

Vrijeđati? Di to? pa ti si meni vrlo zahvalno napisao da pričam gluposti, a ja tebi istu stvar nakon...

 

 

 

 Oprosti , vjerojatno ja tebe krivo skuzio i krivo procitao , moja greska.

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 21:09 (Teran).
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Glavas_ZG kaže...
Teran kaže...
Glavas_ZG kaže...

Btw: multi igre se ne igraju na ultra postvkama

 Why ??

 to je već više puta na forumu iskomentirano i ispričano, uglavnom - ultra postav je svkako naj primamljiviji za igrat i gledat, al nije naj optimalniji

 - no treba svakako reći, nek svaktko igra kako hoće

 - ti ako želiš bjesne framerateove na ultra postavima i ultra rezolucijama trebaš ultra komponente i to je to

 

sretno

 Da sve je to jasno i štima ali ovu temu sam otvoril s namjerom da nađem nešto šta bude uprano sa grafom da se iskoristi 100 % , jer sad trenutno se vidi da je guši.

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
JozoBozo121 kaže...
Teran kaže...

Ugl sve u svemu prespori rami i proc star , mjenjati sve ili cekati amd nove ili uzeti min i7 8700k , sto se tice postavki u mp to ovisi tko sta zeli dali ljepsi game ili bolji score...

 Koliko keksova rama imaš, i koja im je nominalna frekvencija? Vidim na specsheetu da tvoja ploča podržava do 2400MHz OC, a procesor ima 4 kanalnu memoriju. E sad, za neke stvari je bolje kad koristiš 4 kanala rama za veliku propusnost memorije, a za neke stvari je bolje kad staviš memoriju po dva kanala jer iako je propusnost rama bolja, latencije koje su obično niže i važne za gaming su bolje.

 2 keksa u dual channel , 1333ghz , ocani na 1600ghz

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Ovako ljudi , citam to sve i jako sam zahvalan svima na pomoci i sve.

Ovako ja zelim da RTX 2070 koji imam da bude iskoristen u potpunosti i vidim da je proc koji imam i rami preslabi da to ucine, monitor trenutno imam 1080p (znam morat cu mjenjati) , bitno mi je da u gejmomima dal bili SP ili MP stavim sve na ultra i da lupam preko 60 fps bez dropova onih 1% ispod 60fps , nije mi bitno da ak stavim na low ili slicno da lakse vidim ljude ili imam 144 ghz zbog monitora itd, nisam ja neki competitive player , uzivam u izgledima gejma i da dobro radi.

Iz ovih svih razgovora sam ustanovio da trebam sve mjenjati, ili uzeti i5 9600k ili i7 8700k ili cekati ryzen novi koji ce doci (moram sve dobro razmisliti)

Znam da vecina koji igraju ciljaju da bude vise FPS ako imaju monitor od vise ghz i da lakse vide neprijatelja npr u BF 5 i slicnim igrama ali kod mene nije tako , ja sam manje vise nov u svemu tome kaj se tice nadogranja i opcenito komponenata i sastavljana (nije da sam ono noob , kuzim se dosta toga ali ipak ima dosta ucenih ljudi na ovom forumu)

Jos jedanputa Hvala svima i samo pisite prijedloge i misljena, pokusavam svima odgovoriti i citam sve.

Pise da sam na forumu 10 godina ali zadnjih 2 godine aktivno koristim forum i jebeni ste svi, ako sam koga sluceno uvrijedil na ovim postovima ili nesto sorry nije namjerno. 

Im scruffy the janitor
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Sve jedno ja bi ti opet preporucio da ides na  novi monitor naravno veca rezza onda sve otpada na grafiku po mogucnosti idi na 4k i to je to 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
dreadmoore kaže...

Sve jedno ja bi ti opet preporucio da ides na  novi monitor naravno veca rezza onda sve otpada na grafiku po mogucnosti idi na 4k i to je to 

 Da bilo bi super i razmišljam dosta, šta kažeš na ovaj

 

KLIK

Ili ovaj KLIK

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 7:37 (Teran).
10 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Dobro ti je gore receno, samo bolji monitor i visa rezolucija. Na 1440p je ta tvoja konfa sposobna sve gurati. Ako ne budes zadovoljan razmisljaj o novoj konfi ali ne vjerujem da ce ti jos trebati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 8:02 (Chico12).
16 godina
odjavljen
offline
I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

Nijedan, 4K je prezahtjevno za igre, i za tvoju karticu sa trenutnim igrama, di neće biti sa sutrašnjim.

Također prvi nema freesync a drugi je TN kaj znači lošiji prikaz.

 

Gledaj 1440p monitore, 27" ako ne želiš veči sa freesyncom i 75 hza ili više, IPS panele.

ako ti nije prevelik uzmeš ovaj

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-q3279vwfd8-ips-75-hz-5ms-250cd-m2-20-000-000-1-crni-100300310

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
XXX kaže...

Nijedan, 4K je prezahtjevno za igre, i za tvoju karticu sa trenutnim igrama, di neće biti sa sutrašnjim.

Također prvi nema freesync a drugi je TN kaj znači lošiji prikaz.

 

Gledaj 1440p monitore, 27" ako ne želiš veči sa freesyncom i 75 hza ili više, IPS panele.

ako ti nije prevelik uzmeš ovaj

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-q3279vwfd8-ips-75-hz-5ms-250cd-m2-20-000-000-1-crni-100300310

 Znaš da sam toga vec par puta gledao ali ono nikad da ga pogledam dublje , a bi mogo biti bolji i ja sve vise mislim 1440p

Im scruffy the janitor
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Chico12 kaže...
Dobro ti je gore receno, samo bolji monitor i visa rezolucija. Na 1440p je ta tvoja konfa sposobna sve gurati. Ako ne budes zadovoljan razmisljaj o novoj konfi ali ne vjerujem da ce ti jos trebati.

 I ja mislio da 2 k bude bolje nego 4 k , preporuka za monitor ?

Im scruffy the janitor
10 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...
Chico12 kaže...
Dobro ti je gore receno, samo bolji monitor i visa rezolucija. Na 1440p je ta tvoja konfa sposobna sve gurati. Ako ne budes zadovoljan razmisljaj o novoj konfi ali ne vjerujem da ce ti jos trebati.

 I ja mislio da 2 k bude bolje nego 4 k , preporuka za monitor ?

Ovaj AOC-ov nema konkurencije s obzirom na cijenu, ako ti nije prevelik, uzimaj. 

15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
ansha kaže...
Teran kaže...
Chico12 kaže...
Dobro ti je gore receno, samo bolji monitor i visa rezolucija. Na 1440p je ta tvoja konfa sposobna sve gurati. Ako ne budes zadovoljan razmisljaj o novoj konfi ali ne vjerujem da ce ti jos trebati.

 I ja mislio da 2 k bude bolje nego 4 k , preporuka za monitor ?

Ovaj AOC-ov nema konkurencije s obzirom na cijenu, ako ti nije prevelik, uzimaj. 

 Da 32' je dosta veliko , idealno 27' , vidjet cu jos :D

Im scruffy the janitor
13 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?

 Brzo se navikneš na veće, a onda nema povratka na "male" monitore. To ti je ista priča kao i s TV-ima. Tko sad kupuje TV od metar ?? Nitko, osim ako baš nije limitian gabaritima ili za nešto specifično.

15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
itomic009 kaže...

 Brzo se navikneš na veće, a onda nema povratka na "male" monitore. To ti je ista priča kao i s TV-ima. Tko sad kupuje TV od metar ?? Nitko, osim ako baš nije limitian gabaritima ili za nešto specifično.

 Hahahahah , a nije mi bas ono lako da uzmem 32 , jer imam takav tv trenutno u stanu pa znam kako je to veliko (nije moj stan , pa ne mjenjam ali bi :D ) , ali je tv 1080p , koliko bi onda moram biti udaljen da uzmem 32' monitor jer nije da bas da imam veliki stol i puno mjesta u stanu, a i nisam nikad vidio 2k 32' a i opcenito 2k kak izgleda pa ne mogu reci dali ce biti dobro ili ne (4k jesam , tv i to podosta veliki mislim da je bio 55' )

Im scruffy the janitor
12 godina
protjeran
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Teran kaže...
itomic009 kaže...

 Brzo se navikneš na veće, a onda nema povratka na "male" monitore. To ti je ista priča kao i s TV-ima. Tko sad kupuje TV od metar ?? Nitko, osim ako baš nije limitian gabaritima ili za nešto specifično.

 Hahahahah , a nije mi bas ono lako da uzmem 32 , jer imam takav tv trenutno u stanu pa znam kako je to veliko (nije moj stan , pa ne mjenjam ali bi :D ) , ali je tv 1080p , koliko bi onda moram biti udaljen da uzmem 32' monitor jer nije da bas da imam veliki stol i puno mjesta u stanu, a i nisam nikad vidio 2k 32' a i opcenito 2k kak izgleda pa ne mogu reci dali ce biti dobro ili ne (4k jesam , tv i to podosta veliki mislim da je bio 55' )

 ja ga drzim na cca 70+ cm od ociju, kad igram cak i nesto blize, dijagonale iznad 32"+ vec moras poprilicno pomicati glavu sto vele nije dobro/zdravo.lp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
Re: I7 4930k dali nadograditi na i7 6700 ?
Stjepanj kaže...
Teran kaže...
itomic009 kaže...

 Brzo se navikneš na veće, a onda nema povratka na "male" monitore. To ti je ista priča kao i s TV-ima. Tko sad kupuje TV od metar ?? Nitko, osim ako baš nije limitian gabaritima ili za nešto specifično.

 Hahahahah , a nije mi bas ono lako da uzmem 32 , jer imam takav tv trenutno u stanu pa znam kako je to veliko (nije moj stan , pa ne mjenjam ali bi :D ) , ali je tv 1080p , koliko bi onda moram biti udaljen da uzmem 32' monitor jer nije da bas da imam veliki stol i puno mjesta u stanu, a i nisam nikad vidio 2k 32' a i opcenito 2k kak izgleda pa ne mogu reci dali ce biti dobro ili ne (4k jesam , tv i to podosta veliki mislim da je bio 55' )

 ja ga drzim na cca 70+ cm od ociju, kad igram cak i nesto blize, dijagonale iznad 32"+ vec moras poprilicno pomicati glavu sto vele nije dobro/zdravo.lp

 Thx za info i to dobar

Im scruffy the janitor
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice