Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

poruka: 63
|
čitano: 15.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Pozdrav svima,

 

Imam jedno pitanje.

Ovako,imam GTX 970 i i5 4670k,te bi uskoro trebao preći na GTX 1070.

Kada sam gledao benchmark na youtubeu od raznih igara,gotovo svi koriste neki od i7 procesora.

Pošto nemam previše iskustva s procesorima,zanima me koliko su i7 procesori bolji u igrama na rezolucijama FullHD i 4K?

Znači,koliko manje FPS-ova bi otprilike mogao dobiti na igrama poput Forza 7,Shadow Of The Tomb Raider,Resident Evil 7 sa i5 4670k naspram nekih i7 procesorima?

Također me zanima da li će mi moj i5 bottleneckati grafičku pri novim igrama koje će izaći u sljedeće 2 godine?

 

 

PS

još jedno pitanje.

Kada sam probao overclockati procesor dobio sam lošiji benchmark nego kad je bio ''stock''.

Što ga više OC-am to je lošiji benchmark.

Znate li zašto?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 0:41 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Evo imam još jedno pitanje,ako itko želi odgovoriti.

Da li bi moj i5 4670K bottleneckao GTX 1080?

Znam da najvjerojatnije bi,ali bi htio da mi vi potvrdite.

PS

hoće li dosta pomoći ako ga OC-am do 4,2Ghz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Jurassic Park kaže...

Evo imam još jedno pitanje,ako itko želi odgovoriti.

Da li bi moj i5 4670K bottleneckao GTX 1080?

Znam da najvjerojatnije bi,ali bi htio da mi vi potvrdite.

PS

hoće li dosta pomoći ako ga OC-am do 4,2Ghz?

 Debeli BN sa gtx 1080 da ga klokas i na 5ghz, naravno u cpu bound naslovima

10 godina
neaktivan
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Jurassic Park kaže...

Evo imam još jedno pitanje,ako itko želi odgovoriti.

Da li bi moj i5 4670K bottleneckao GTX 1080?

Znam da najvjerojatnije bi,ali bi htio da mi vi potvrdite.

PS

hoće li dosta pomoći ako ga OC-am do 4,2Ghz?

 bi. vise na 1080 rezoluciji nego na visim rezolucijama ali bi. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam jedno pitanje.

Ovako,imam GTX 970 i i5 4670k,te bi uskoro trebao preći na GTX 1070.

Kada sam gledao benchmark na youtubeu od raznih igara,gotovo svi koriste neki od i7 procesora.

Pošto nemam previše iskustva s procesorima,zanima me koliko su i7 procesori bolji u igrama na rezolucijama FullHD i 4K?

Znači,koliko manje FPS-ova bi otprilike mogao dobiti na igrama poput Forza 7,Shadow Of The Tomb Raider,Resident Evil 7 sa i5 4670k naspram nekih i7 procesorima?

Također me zanima da li će mi moj i5 bottleneckati grafičku pri novim igrama koje će izaći u sljedeće 2 godine?

 

 

PS

još jedno pitanje.

Kada sam probao overclockati procesor dobio sam lošiji benchmark nego kad je bio ''stock''.

Što ga više OC-am to je lošiji benchmark.

Znate li zašto?

 

 

 Uzmi 4790k bez razmišljanja.

Ovaj tvoj i5 može izgurat jedva GTX 1060 (čak ni nju kako treba).

12 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Ovisi ti od igre do igre. U vecini ne bi trebalo biti problema, ali u jako CPU-intenzivnim igrama da. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Ma kakav bottleneck sa gtx 1060, jedino na def taktu, a posto je to k cpu ide on bez beda i na 4.5ghz. u kojim to naslovima vama bottlenecka i5 4670k gtx 1060??
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:00 (Patrick_cro).
15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Edit:dupli post, molim obrisat
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:01 (Patrick_cro).
14 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Pa ne znam ja ti imam i5 4670k i 1070. mozda i botelnecka ali u svim igrama, osim mozda witcher fps je debelo iznad 75 što je framerate monitora. čak je i stock trenutno moram neki kuler nabavit

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:03 (Pislje).
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Patrick_cro kaže...
Ma kakav bottleneck sa gtx 1060, jedino na def taktu, a posto je to k cpu ide on bez beda i na 4.5ghz. u kojim to naslovima vama bottlenecka i5 4670k gtx 1060??

 al vidiš da on overkloka da mu ide sporije

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Ja imam i5 4690k na 4.4 GHz (neznatno bolji dakle) i GTX 1070, u 95% igara mi je fps iznad refresh ratea monitora tj iznad 60.

 

Ali postoje iznimke koje ubiju procesor, najveca Kingdom Come: Deliverance, pa npr GTA 5, Warhammer Vermintide, Total War naslovi noviji i tako. Sve ovisi sto igras. Za stvari tipa Tomb Raider nema problema.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Patrick_cro kaže...
Ma kakav bottleneck sa gtx 1060, jedino na def taktu, a posto je to k cpu ide on bez beda i na 4.5ghz. u kojim to naslovima vama bottlenecka i5 4670k gtx 1060??

 Ispravljam se, ja sam ciljao na Multi Online igre koje uglavnom ovise o performansama procesora kao što je Battlefield i sl. no nisam se izrazio, u tim igrama 4 core nije dovoljan za GTX 1060, 970, 980 i jače.

11 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Hvala svima na odgovorima.

Što bi mi vi preporučili,da li da kupim (kupujem rabljeno) Palit ili Gainward GTX 1080 ili Gigabyte,MSI,Ausus GTX 1070?

Cijena Palit odnosno Gainwarda 1080 je skuplja od 1070 za svojih 500kn.

Da li mi se isplati uzeti GTX 1080 ako u budućnosti uzmem neki i7  (ali ne skoroj)?

 

EDIT:da li bi dobio barem cca. 7 FPS-ova više ako sad uzmem GTX 1080 sa ovim i5 procesorom,ili je bottleneck ipak prejak,pričam o 4k rezoluciji?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 16:20 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Jurassic Park kaže...

EDIT:da li bi dobio barem cca. 7 FPS-ova više ako sad uzmem GTX 1080 sa ovim i5 procesorom,ili je bottleneck ipak prejak,pričam o 4k rezoluciji?

 u tetrisu ćeš dobiti barem 8 fps-ova više, solitaire možda navuče i tih 7...

kakve su to gluposti, pa valjda se gleda postotak kad ne govoriš o konkretnoj igri, jer nije 7 fps isto na igri koja ide na 50 fps prosječno ili na onoj koja ide na duplo više (bubam)

12 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Ako je 4k u pitanju slobodno uzmi gtx 1080. Nema bottlenecka.

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
mislioc kaže...

Ako je 4k u pitanju slobodno uzmi gtx 1080. Nema bottlenecka.

 Možeš li mi  (ili ako hoće mogu i ostali) reći da li je Gainward Phoenix,ili Palit dobar brand?

I da li je cca. 2700kn za Gainwardovu GTX 1080 dobar ''deal''?

 

EDIT:Da usput pitam kad sam već otvorio temu.

Znate li zašto imam lošiji benchmark nakon što OC-am procesor nego kad je stock?

Znate li u čemu bi mogao biti problem?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 17:25 (Jurassic Park).
8 godina
odjavljen
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

S garancijom da.

Kad budes kupovo i7, imaj na umu da je 4790k dovoljan za bilo koju od njih.

Također, prednost i7 nije u puno vecem broju frameova nego u stabilnijem i ugodnijem gmeplayu bez dropova.

 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Glavas_ZG kaže...

S garancijom da.

Kad budes kupovo i7, imaj na umu da je 4790k dovoljan za bilo koju od njih.

Također, prednost i7 nije u puno vecem broju frameova nego u stabilnijem i ugodnijem gmeplayu bez dropova.

 pa u ovom slucaju ce imati i puno veci framerate s gtx 1080, haswell i5 nema kaj traziti s gtx 1080 makar bio i na 10ghz, 4 core procesori su odavno pregazeni modernijim gpu-em, refresh rate nema veze s bootleneckom.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Dečki,za koliko love bi mogao prodati i5 4670k a za koliko se kreću cijene rabljenih i7 4770k jer koliko vidim,samo je jedan na njuškalu,a taj košta 1500kn.

PS

imam aftermarket cooler za i5 LC CC 120,pa me zanima da li bi taj cooler pasao na i7 4770k?

Također da budem 100% siguran,da li će i7 4770k pasati na z97 PC Mate?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 23:03 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Jurassic Park kaže...

Dečki,za koliko love bi mogao prodati i5 4670k a za koliko se kreću cijene rabljenih i7 4770k jer koliko vidim,samo je jedan na njuškalu,a taj košta 1500kn.

PS

imam aftermarket cooler za i5 LC CC 120,pa me zanima da li bi taj cooler pasao na i7 4770k?

Također da budem 100% siguran,da li će i7 4770k pasati na z97 PC Mate?

 Sve paše, mozes dobiti 100€.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Stjepanj kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki,za koliko love bi mogao prodati i5 4670k a za koliko se kreću cijene rabljenih i7 4770k jer koliko vidim,samo je jedan na njuškalu,a taj košta 1500kn.

PS

imam aftermarket cooler za i5 LC CC 120,pa me zanima da li bi taj cooler pasao na i7 4770k?

Također da budem 100% siguran,da li će i7 4770k pasati na z97 PC Mate?

 Sve paše, mozes dobiti 100€.lp

 Hvala.

Samo da još pripitam,znaš li koliko bi bilo bilo optimalno dati novaca za i7 4770k na njuškalu?

Gledam dva i to su između 1500-2000kn,s obzirom da su samo dva ne znam da li su to realne cijene.

10 godina
neaktivan
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

pa za 200 eura koliko kosta taj polovnjak star pet godina dobijes novi ryzen 5 i maticnu. kupis ram i miran si. tu svoju kramu prodas za 100 eura i sve skupa te doslo 200 eura. 

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

 Pa nećeš valjda prodat za 100 eura taj i5 i kupit za 200 polovni i7 !!! Pa to bi bio žešći epic fail moj kolega, s obzirom da nemaš 120Hz ili 144Hz monitor. Ili ne mjenjaj ništa i normalno clockaj CPU (malo youtube tutorial i dobro - imaš manji score s OC-eom jer nešto ne radiš dobro) te uzmi naravno što bržu grafu, ili prodaj i ploču i CPU i pređi na novu platformu. Rayzen 5 2600 najbolje ili neki polovni 6 core i5 ako možeš naći plus, naravno ploča za njega (rabljena ili nova). 

12 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Ne vidim jel to jedan stick od 8gb rama ili su 2x4gb rama?

Ako neznaš skini Cpu-z pa ćemo saznat. https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Ako nije dual još jedan stick od 8gb za početak. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 23:46 (mislioc).
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
jovial kaže...

pa za 200 eura koliko kosta taj polovnjak star pet godina dobijes novi ryzen 5 i maticnu. kupis ram i miran si. tu svoju kramu prodas za 100 eura i sve skupa te doslo 200 eura. 

 Stvar je u tome što sam kratak s lovom unatoč tome što kupujem GTX 1080.Za grafičku mogu najviše izdvojiti 2600kn.Što se tiče procesora,znam da je i7 star,ali ne bi htio mijenjati matičnu ako je moguće jer mi je to dodatan trošak,a ionako sam kratak s lovom.

Ryzen 5,matičnu i RAM bi me na kraju koštali kao što si reko 200 eura,što mi je trenutno puno iako se možda tako ne čini.Glavni razlog zašto bi taj stari i7 je to što ne trebam mijenjati matičnu.

itomic009 kaže...

 Pa nećeš valjda prodat za 100 eura taj i5 i kupit za 200 polovni i7 !!! Pa to bi bio žešći epic fail moj kolega, s obzirom da nemaš 120Hz ili 144Hz monitor. Ili ne mjenjaj ništa i normalno clockaj CPU (malo youtube tutorial i dobro - imaš manji score s OC-eom jer nešto ne radiš dobro) te uzmi naravno što bržu grafu, ili prodaj i ploču i CPU i pređi na novu platformu. Rayzen 5 2600 najbolje ili neki polovni 6 core i5 ako možeš naći plus, naravno ploča za njega (rabljena ili nova). 

 Imam 4k monitor ako išta znači.Najrađe ništa ne bi mijenjao,ali me strah bottlenecka.Tutorial s youtubea sam slijedio korak po korak i stvarno ne znam zašto je lošiji benchmark.Kao što sam rekao kolegi gore,nisam pri lovi pa ne bi želio mijenjati matičnu jer mi je sama ona svojih 1000kn.Da ne moram mijenjati matičnu,uzeo bi ja jači i7,ali što je tu je.

mislioc kaže...

Ne vidim jel to jedan stick od 8gb rama ili su 2x4gb rama?

Ako neznaš skini Cpu-z pa ćemo saznat. https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Ako nije dual još jedan stick od 8gb za početak. 

 

 Moj RAM je 2x4GB.Nisam siguran da li je dual channel,a pošto sam danas prodao staru grafičku (GTX 970) ne mogu upaliti PC i provjeriti.

13 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

 Dodaj jo8 8GB rama i ne mjenjaj CPU. Nema ti smisla kad nemaš monitor s visokim resfresh rate-om. Mislim da sve igre može tjherati taj i5 do 60fps, preko toga ti svejedno ne znači ništa.

11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
itomic009 kaže...

 Dodaj jo8 8GB rama i ne mjenjaj CPU. Nema ti smisla kad nemaš monitor s visokim resfresh rate-om. Mislim da sve igre može tjherati taj i5 do 60fps, preko toga ti svejedno ne znači ništa.

 A što je s bottleneckom sa GTX 1080?

14 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Jurassic Park kaže...
itomic009 kaže...

 Dodaj jo8 8GB rama i ne mjenjaj CPU. Nema ti smisla kad nemaš monitor s visokim resfresh rate-om. Mislim da sve igre može tjherati taj i5 do 60fps, preko toga ti svejedno ne znači ništa.

 A što je s bottleneckom sa GTX 1080?

Nema bottlenecka na 4K, zaboravi na to i kupuj...

13 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

 Šta se plašite ljudi tog botlnecka ko da je virus . Nemaš ti botlnecka što se tiče procesora kad ti je zapravo monitor botlneck !  Nije botlneck samo kad je cpu usko grlo, može bit hrpa stvari, a kod tebe je recimo i RAM. Isto tako je recimo osjetan pad performansi kod sustava sa 16GB rama, jedan je sinlge channel a drugi sa 16GB dual channel.

 

 Dakle, što se tiče tvoje zabrinutosti. Da ti malo pojasnim. Monitor ti može prikazati 60fps. Na primjer sada govorim u nekoj igri, na nekim određenim postavkama tvoja GTX 1080 daje s najbržim procesorom (i9 9900K) recimo 120fps. S tvojim bi se recimo izvuklo 85fps. Dakle, imamo CPU botlneck. No, kako tvoj monitor može prikazati samo 60 sličica po sekundi, nije bitan taj i5 ko botlneck, jer je on već prešao ono što ti monitor može prikazati. Dakle, ako taj i5 može svugdje biti na barem 60fps (a može) onda ti nemaš frke. To što ne izvlači sve iz GTX 1080 ti je ionako svejedno kada ti monitor nije sa 120 sličica po sekundi ili više. E sad, na 4K ćeš ti imati više igara gdje nećeš daleko od 60 fps ni sa i9 9900K, odnosno gdje će grafa biti botlneck jer je to vrlo zahtjevna rezolucija, i tu je GTX 1080, od igre do igre na oko 60 fps, a znamo da i5 ima u džepu 60fps ili više svejedno (neovisno o rezluciji). Tako da, dokle god ne ideš na više herza što se tiče monitora, ti zapravo nemaš frke. Ali ram duplaj svakako i to moraš staviti u dual channel. A to se može i sa tri pločice rama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 1:54 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
ansha kaže...
Jurassic Park kaže...
itomic009 kaže...

 Dodaj jo8 8GB rama i ne mjenjaj CPU. Nema ti smisla kad nemaš monitor s visokim resfresh rate-om. Mislim da sve igre može tjherati taj i5 do 60fps, preko toga ti svejedno ne znači ništa.

 A što je s bottleneckom sa GTX 1080?

Nema bottlenecka na 4K, zaboravi na to i kupuj...

 OK,super

itomic009 kaže...

 Šta se plašite ljudi tog botlnecka ko da je virus . Nemaš ti botlnecka što se tiče procesora kad ti je zapravo monitor botlneck !  Nije botlneck samo kad je cpu usko grlo, može bit hrpa stvari, a kod tebe je recimo i RAM. Isto tako je recimo osjetan pad performansi kod sustava sa 16GB rama, jedan je sinlge channel a drugi sa 16GB dual channel.

 

 Dakle, što se tiče tvoje zabrinutosti. Da ti malo pojasnim. Monitor ti može prikazati 60fps. Na primjer sada govorim u nekoj igri, na nekim određenim postavkama tvoja GTX 1080 daje s najbržim procesorom (i9 9900K) recimo 120fps. S tvojim bi se recimo izvuklo 85fps. Dakle, imamo CPU botlneck. No, kako tvoj monitor može prikazati samo 60 sličica po sekundi, nije bitan taj i5 ko botlneck, jer je on već prešao ono što ti monitor može prikazati. Dakle, ako taj i5 može svugdje biti na barem 60fps (a može) onda ti nemaš frke. To što ne izvlači sve iz GTX 1080 ti je ionako svejedno kada ti monitor nije sa 120 sličica po sekudni ili više. E sad, na 4K ćeš ti imati više igara gdje nećeš daleko od 60 fps ni sa i9 9900K, odnosno gdje će grafa biti botlnek jer je to vrlo zahtjevna rezolucija, i tu je GTX 1080, od ogre do igre na oko 60 fps, a znamo da i5 ima u džepu 60fps ili više svejedno (neovisno o rezluciji). Tako da, dokle god ne ideš na više hrza što se tiče monitora, ti zapravo nemaš frke. Ali ram duplaj svakako i to moraš staviti u dual channel. A to se može i sa tri pločice rama.

 Puno hvala na poučnom i zanimljivom objašnjenju kolega.U tom slučaju ću kupiti samo GTX 1080 i RAM,a CPU kad već dođe vrijeme.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice