Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Mitohondri kaže...

konacno OC memorije na H670 i B660 serijama maticnih 

 

Ima i B560, dignuo sa 2400 na 2666 jednim klikom, još i tajminge sam postavi i to dobre cini mi se.

 

Ali pitanje je zbog čega boot nakon vađenja/umetanja ram pločice dugo traje? 1min samo rade ventovi, pa se sam restarta, pa opet minutu ništa... i onda normalan boot. Pentium 1 se brže pali od ovog..

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pridruzio bih se u i9 Club i imam pitanje za vlasnike i9 9900K; na kojim OC postavkama drzite svog ljubimca ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
win10pro kaže...
Mitohondri kaže...

konacno OC memorije na H670 i B660 serijama maticnih 

 

Ima i B560, dignuo sa 2400 na 2666 jednim klikom, još i tajminge sam postavi i to dobre cini mi se.

 

Ali pitanje je zbog čega boot nakon vađenja/umetanja ram pločice dugo traje? 1min samo rade ventovi, pa se sam restarta, pa opet minutu ništa... i onda normalan boot. Pentium 1 se brže pali od ovog..

 nije to na sto je kolega mislio, ne mozes na tim plocama vise od 2666MHz memoriju imati

 

ovo je sada totalni game changer, sve ploce 600 serije, osim 610 ce sada raditi sa bilo kojim brzinama memorije, konacno

 

H ili B sa 12600F ce biti vrhunska gaming masina , tiha, hladna i brza 

8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Radi i sad, ali samo sa 11gen procesorima, 2666 ograničenje je za 10gen. Na novi socket ide samo 12gen pa s tim normalno da sve bude podržano.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 22:22 (win10pro).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
O čemu ti?
Ja na asus b560 tufici i 11400 uredno furam 3200mhz ram i to na gear1, a podržava oc rama do 5000mhz na gear2.
Nije mi jasno da se ide tvrditi ovako nešto, a treba minuta vremena za provjeru prije nego bubneš bedastoću
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uzet ću novi i5.Koju ploču uzet?Nisam više toliko u ovom pa trebam pomoć i koji je klinac da u ploče toiko skupe za 1700 soket.

 

 

pa skupljaploča nego procesor.šta je ovo sada gledam

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 0:24 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Skuplje su nego inace, ploce 1700 socket imas od 😁 1700 kuna GB Z690 UD pa navise...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
win10pro kaže...

Radi i sad, ali samo sa 11gen procesorima, 2666 ograničenje je za 10gen. Na novi socket ide samo 12gen pa s tim normalno da sve bude podržano.

 

 

 da da, u pravi si. zaboravio sam na 11. gen 

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
Kad rambox nema šta reći onda ispadne da amd nema procesora na stanju a jest ga intel poderao hahah.A da se vratimo na 3300x on je baš izbačen bio da razzguzi 4/8 intele 6700/7700k sad kad je alder došao od jedanput nevaljaju testovi

 e, hrvatino, ne znaš ti razliku između Intela i AMD-a...

AMD je jedino guzio Intela kad je imao onaj 1.9 CPU, koji je bio brži, bolji, manje se grijao od Prescott-a.

 

10/11. gen Intel CPU 14 nm...uvjerljivo gazi napuhane Ryzene s tzv. 7 nm tehnologijom, koji se previše griju, nestabilni su, pojedine jezgre rade na 95, druge na 60C, to se Intelu nije nikada dogodilo.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 12:05 (Zaporožac).
8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kill Frenzy kaže...

Uzet ću novi i5.Koju ploču uzet?Nisam više toliko u ovom pa trebam pomoć i koji je klinac da u ploče toiko skupe za 1700 soket.

 

 

pa skupljaploča nego procesor.šta je ovo sada gledam

 Baš si me malo zaintrigirao oko cijena, gledam i5 12600k kf jel su ti trenutno dostupni, oko 2500kunica, ploća najjeftinija 1700kn, jebote kad sam kupova i7 7700k, bio je jeftinije, a tad je to bio top cpu. Neka meni još taj i7 dela, ko hebe ove nove i njihove gluposti ...

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
dreadmoore kaže...
Kad rambox nema šta reći onda ispadne da amd nema procesora na stanju a jest ga intel poderao hahah.A da se vratimo na 3300x on je baš izbačen bio da razzguzi 4/8 intele 6700/7700k sad kad je alder došao od jedanput nevaljaju testovi

 e, hrvatino, ne znaš ti razliku između Intela i AMD-a...

AMD je jedino guzio Intela kad je imao onaj 1.9 CPU, koji je bio brži, bolji, manje se grijao od Prescott-a.

 

10/11. gen Intel CPU 14 nm...uvjerljivo gazi napuhane Ryzene s tzv. 7 nm tehnologijom, koji se previše griju, nestabilni su, pojedine jezgre rade na 95, druge na 60C, to se Intelu nije nikada dogodilo.

A sto je bilo sa HEDT ponudom Intela koju je AMD bas fino umirovio.

 

Jednim potezom spasio ljude od bolesnih cijena i Intel od sramocenja sa server procevima i prepakiranjem, i debaklima sa hladjenjem istih.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Taraba kaže...

 Baš si me malo zaintrigirao oko cijena, gledam i5 12600k kf jel su ti trenutno dostupni, oko 2500kunica, ploća najjeftinija 1700kn, jebote kad sam kupova i7 7700k, bio je jeftinije, a tad je to bio top cpu. Neka meni još taj i7 dela, ko hebe ove nove i njihove gluposti ...

 Koliko se sjećam ja sam ovog svog 4670k još prije osam godina platio isto oko 2500kn samo sam tada uzeo super ploču za 1100kn.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

A sto je bilo sa HEDT ponudom Intela koju je AMD bas fino umirovio.

 

Jednim potezom spasio ljude od bolesnih cijena i Intel od sramocenja sa server procevima i prepakiranjem, i debaklima sa hladjenjem istih.

 točno, Intel je promptno reagirao i povukao iz prodaje za raliku od ADM-a 

nećeš naći ni jednog čovjeka na Bug forumu koji će ti priznati da se jedna jezgra kod 80% CPU grije nenormalno više od ostalih, ali se npr...3600 uredno prodaje na oglasnicima za bagatelu.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uzeo bi ddr5 ploču. Jesu uopće ddr5 rami izasli?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Nemojmo o r5 3600 previse cesto u Intel temi. Mozda u usporedbi, ali ovako suho, nema smisla, pa ni da je pohvala, niti kritika.

 

Imati izbor je predivna stvar, pogotovo u budget, volume filler segmentu.

 

Sad smo u nekom vakumu zbog manjka grafickih, po temama se vidi da lutamo u raspravi.

Survivor - eye of the tiger
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kill Frenzy kaže...

Uzeo bi ddr5 ploču. Jesu uopće ddr5 rami izasli?

 zafrkavaš ?

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

majkemi da ne.totalno sam neupućen.nisam ništa pratio godinama.

 

 

   sada po vama koji je najbolji kombo za 12600k

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kill Frenzy kaže...

Uzet ću novi i5.Koju ploču uzet?Nisam više toliko u ovom pa trebam pomoć i koji je klinac da u ploče toiko skupe za 1700 soket.

 

 

pa skupljaploča nego procesor.šta je ovo sada gledam

 Vezano za socket 1700, več je sto puta preporučeno čekaj drugi mjesec 2022 za znatno jefitnije matične ploče.

 

Tko te tjera da baš sad moraš kupit 1700 matičnu ploču?

Zaporožac kaže...

 točno, Intel je promptno reagirao i povukao iz prodaje za raliku od ADM-a 

nećeš naći ni jednog čovjeka na Bug forumu koji će ti priznati da se jedna jezgra kod 80% CPU grije nenormalno više od ostalih, ali se npr...3600 uredno prodaje na oglasnicima za bagatelu.

Valjaš glupandarije, osim kad eto inače uvijek valjaš glupandarije.Dobro znaš, koji je opčeniti vrlo sitan postotak pokvarenih ili neispravnih procesora Intel ili AMD nebitno.

 

Da Njuškalo ili Ebay je pun R5 3600 po 100$, malo morgen to moš samo sanjat fučkaj ga sad.

 

Odi lipo u Ryzen temu, pa okači barem jedan renomirani izvor i poznatog Jutubera koji je obradio baš taj problem.GamerNexus Stevo bi to radi obradio, ali eto kolko znam do danas nije(problem nije vrjedan Jubitu videa)iako je R5 3600 lansirani 7.7 2019.

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
metallic kaže...

A sto je bilo sa HEDT ponudom Intela koju je AMD bas fino umirovio.

 

Jednim potezom spasio ljude od bolesnih cijena i Intel od sramocenja sa server procevima i prepakiranjem, i debaklima sa hladjenjem istih.

 točno, Intel je promptno reagirao i povukao iz prodaje za raliku od ADM-a 

nećeš naći ni jednog čovjeka na Bug forumu koji će ti priznati da se jedna jezgra kod 80% CPU grije nenormalno više od ostalih, ali se npr...3600 uredno prodaje na oglasnicima za bagatelu.

Kad je to Intel povukao procesore iz prodaje ? :) i9 modela za s2066 još ima u ponudi, druga stvar je što ih nitko ne kupuje. U doba s2011 i s2011v3 kad AMD nije imao ništa konkuretno su se odlično prodavali (za tu kategoriju).

 

A ovo za Ryzene, imaš neki veći uzorak ili slobodna procjena ? Koja jezgra, uvijek ista ili ona koja je u tom trenutku pod PBOom ?

Imam poveći uzorak svojih od 1700 do 5950X i još desetke koje sam slagao drugima pa ni na jednom razlike u temperaturama jezgri nisu bile veće od uobičajenih par stupnjeva, bilo u idleu bilo pod 100% opterećenjem.

 

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

 Odi lipo u Ryzen temu, pa okači barem jedan renomirani izvor i poznatog Jutubera koji je obradio baš taj problem.GamerNexus Stevo bi to radi obradio, ali eto kolko znam do danas nije(problem nije vrjedan Jubitu videa)iako je R5 3600 lansirani 7.7 2019.

 dušo moja, imao sam 3600 među prvima, imao je moj kum među prvima..

oba su se u full load grijali (četvrta jezgra i meni i njemu) na 90/95, dočim su ostale bile na oko 65 C.

poznaniku riža 7 3700X dvije jezgre preko 90 C, ...što da mislim poslije toga... (normalno, prodao sam)

 

to se Intelu nikada nije dogodilo.

 

Intel je pazio sa smanjivanjem p.p i sad je na 10 nm...

ADM je odjenom poludio i lijepio jednu na drugu da bi umjetno dobio 7 nm...

katastrofa..

 

dečki, ako nemate što reći o intel platformi, nije u redu da tu trolate.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 13:51 (Zaporožac).
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
 

Intel je pazio sa smanjivanjem p.p i sad je na 10 nm...

ADM je odjenom poludio i lijepio jednu na drugu da bi umjetno dobio 7 nm...

katastrofa..

Katastrofa je da ovako nešto napišeš na IT forumu .

Zašto onda Intel pregovara sa TSMCom ? za njihov umjetni 3nm ? :)

 

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Mladen kaže...
Katastrofa je da ovako nešto napišeš na IT forumu .

Zašto onda Intel pregovara sa TSMCom ? za njihov umjetni 3nm ? :)

 

 kod Intela će 3nm biti full kvalitetan i ENDE

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
rambox kaže...

 Odi lipo u Ryzen temu, pa okači barem jedan renomirani izvor i poznatog Jutubera koji je obradio baš taj problem.GamerNexus Stevo bi to radi obradio, ali eto kolko znam do danas nije(problem nije vrjedan Jubitu videa)iako je R5 3600 lansirani 7.7 2019.

 dušo moja, imao sam 3600 među prvima, imao je moj kum među prvima..

oba su se u full load grijali (četvrta jezgra i meni i njemu) na 90/95, dočim su ostale bile na oko 65 C.

poznaniku riža 7 3700X dvije jezgre preko 90 C, ...što da mislim poslije toga... (normalno, prodao sam)

 

to se Intelu nikada nije dogodilo.

 

Intel je pazio sa smanjivanjem p.p i sad je na 10 nm...

ADM je odjenom poludio i lijepio jednu na drugu da bi umjetno dobio 7 nm...

katastrofa..

 

dečki, ako nemate što reći o intel platformi, nije u redu da tu trolate.

Brate, nije Intel pazio, nego zapeo jer im 10nm nije yield davao prinose niti rezultate kakve su trebali.

Survivor - eye of the tiger
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Brate, nije Intel pazio, nego zapeo jer im 10nm nije yield davao prinose niti rezultate kakve su trebali.

 Da, vjerojatno su shvatili da neće proizvod valjati pa ga nisu ni pustili u prodaju.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
metallic kaže...

Brate, nije Intel pazio, nego zapeo jer im 10nm nije yield davao prinose niti rezultate kakve su trebali.

 Da, vjerojatno su shvatili da neće proizvod valjati pa ga nisu ni pustili u prodaju.

Ma htjeli su oni svakako rijesit, al nije islo, cak su otkazi letili tada ekipi.

 

Nuspojava je bila savrseni 14nm, tako da nije sve crno!

Survivor - eye of the tiger
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Nuspojava je bila savrseni 14nm, tako da nije sve crno!

 ne znam je li savršen no usporedi moj CPU pod moj PC pa usporedi s Ryzenima ..

vrlo jednostavo..

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Da je bilo po planu intel bi sad ove 12. gen izbacio na 5nm, samo što tada opet ne bi imali konkurencije pa je i bolje ovako
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
@Zaporožac
Zašto si tako ljut, pa šta ti je kriva Lisa Su?
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...
Zaporožac kaže...
dreadmoore kaže...
Kad rambox nema šta reći onda ispadne da amd nema procesora na stanju a jest ga intel poderao hahah.A da se vratimo na 3300x on je baš izbačen bio da razzguzi 4/8 intele 6700/7700k sad kad je alder došao od jedanput nevaljaju testovi

 e, hrvatino, ne znaš ti razliku između Intela i AMD-a...

AMD je jedino guzio Intela kad je imao onaj 1.9 CPU, koji je bio brži, bolji, manje se grijao od Prescott-a.

 

10/11. gen Intel CPU 14 nm...uvjerljivo gazi napuhane Ryzene s tzv. 7 nm tehnologijom, koji se previše griju, nestabilni su, pojedine jezgre rade na 95, druge na 60C, to se Intelu nije nikada dogodilo.

A sto je bilo sa HEDT ponudom Intela koju je AMD bas fino umirovio.

 

Jednim potezom spasio ljude od bolesnih cijena i Intel od sramocenja sa server procevima i prepakiranjem, i debaklima sa hladjenjem istih.

Novi Entry level Xeoni idu sirotinju koja želi HEDT. Alder Lake-S za startno područje, (trenutno je iznad i9 je Xeon W) mislim da je isto LGA1700 ali trebaju W ploče. Ne drži me za riječ a već su prestavljeni i Ice Lake Xeoni. Imaš cijeli spisak ovdje: Products formerly Ice Lake (intel.com)

 

Ovi koji će pomlatiti AMD tek dolaze u vidu Sapphire Lake:

Evo ti i slika:

 
Izvor slike je ovdje, mada je članak iz travnja. Mada imaš nova šuškanja oko Sapphirea ovde na istoj stranici ovdje i ovdje gdje se navodno već prave u Fab42 u Arizoni. I to imašovdje.

Mada najbolje informacije imaš naravno na Intel ARK-u. Ali ako ti doktor kaže da će novi Xeoni pomesti AMD-ove, vjeruj doktoru na riječ. Mada ako ti treba AVX-512 to već imaš u ALderu običnom za smrtnike samo trebaš naći ploću koja če iz BIOS-a otkjučati AVX-512.

Jedino što zamjeram AMD-u što nije jače pogurao Intel da i u običnim Desktop računarima nemamo ECC memoriju. Jer ECC za Workstation i nije toliko bitan, ali za server - itekako jeste.

Uživaj uz pivu: 
 


12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Čitam Denisov review, a u naslovu piše imperija uzvraća udarac. Kakva šamarelica Ryzenima pa to su strahi.
 
3 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice