Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.726
|
čitano: 2.110.783
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kill Frenzy kaže...

Uzet ću novi i5.Koju ploču uzet?Nisam više toliko u ovom pa trebam pomoć i koji je klinac da u ploče toiko skupe za 1700 soket.

 

 

pa skupljaploča nego procesor.šta je ovo sada gledam

Imaš link postavio lik prije toga ploča od 170 USD pa do 1200 USD.
 

Kill Frenzy kaže...

Uzeo bi ddr5 ploču. Jesu uopće ddr5 rami izasli?

Jesu, davnih dana.
 

metallic kaže...

Nemojmo o r5 3600 previse cesto u Intel temi. Mozda u usporedbi, ali ovako suho, nema smisla, pa ni da je pohvala, niti kritika.

 

Imati izbor je predivna stvar, pogotovo u budget, volume filler segmentu.

 

Sad smo u nekom vakumu zbog manjka grafickih, po temama se vidi da lutamo u raspravi.

Doći će i Intel sa Irisom, za sata se sprema RTX8050 sa 8 GB RAM-a.
 

Zaporožac kaže...
Kill Frenzy kaže...

Uzeo bi ddr5 ploču. Jesu uopće ddr5 rami izasli?

 zafrkavaš ?

Nemoj tako lika, AMD sam malo oživio temu (nakon što je ista stagnirala cijelih 12 dana bez ijednog posta) i sada logika da su svi ovdje.
 

rambox kaže...
* * * več je sto puta preporučeno čekaj drugi mjesec 2022 za znatno jefitnije matične ploče.* * *

Pusti čovjeka nek si kupi kompjutor sad i odmah i idi tamo u AMD najavljuj 1nm proizvodni proces. Imaš tema more od od toga da Tesla prelazi na AMD, do konzola izvadi si svoju kuglu pročansku i gataj nam. 

5 godina
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

non K procesori dolaze odmah poslje nove godine, sa novim hladnjacima

 

Celeron i Pentium koriste Laminar RS1 Cooler

 

i3 i5 i7 koriste Laminar RM1 Cooler

 

i9 ce koristiti Laminar RH1 Cooler

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Chico12 kaže...
@Zaporožac
Zašto si tako ljut, pa šta ti je kriva Lisa Su?

Pusti covika, ljut s razlogom.

 

Preprodavaci prevarili njega i kuma za lose rabljene Ryzene, pa je on isao prodati pokvarenu robu da odrzi karmicki krug.

 

Ali to sve samo ako, ako je zapravo imao taj proc, al dokaz nismo vidili u slike vaseg HW ako se ne varam. Valjda, isprike kolegi.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
Da je bilo po planu intel bi sad ove 12. gen izbacio na 5nm, samo što tada opet ne bi imali konkurencije pa je i bolje ovako

Da je bilo po planu kada je je intel išao sa dugim pipelineima (Nehalem) danas bi imali procesore od 20-40 GHz i dvije jezgre jele bi sve danas što ne bi mogle niti 64 jezgre, jer tada se sjećam da su bili u planu da do 2009. izbace CPU sa 11 GHz ali fizika ili ARK nije dala. Ali i ove .small jezgre su pun pogodak.

Ali uvijek se Intel vraća na pravi put. Mada po šefu TSMC-a kao neće više biti najveći, pa ajde i to da vidimo.
Mene zanimima kako će USA dozvoliti TSMC da outsorca tuđe (čitaj: iz drugih država) CPU-ove iz vlastitog dvorište.

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Novi review od tom's Hardware sa naslovom:

Intel Core i9-12900K and Core i5-12600K Review: Retaking the Gaming Crown.

Ukratko +
Exceptional gaming performance
Competitive pricing
PCIe 5.0 and DDR5 memory
Leading single-threaded performance
Multi-threaded performance
Overclockable

Ukratko -

  • No bundled cooler
  • Requires LGA1700 motherboard
  • Platform pricing

    Zaključak:
    The $289 Core i5-12600K is also an easy recommendation with up to 38% more threaded performance than the Ryzen 5 5600X and 7% more performance than the Ryzen 7 5800X. Coupled with its pricing, snappy single-threaded performance, and superb gaming performance, the Core i5-12600K is the gaming chip to beat.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

"Novi vizualni dizajn Intel stock 65W TDP hladnjaka", iako je dost ljudi mislilo ta je to kak ti Fejk informacijaOriginalni info star je preko dva mjeseca, a dalje se nema kaj komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-club-opca-tema-o-procesorima/202738.aspx?page=357&jumpto=6411137&sort=asc&view=flat

 

https://videocardz.com/newz/intels-new-stock-cpu-cooler-for-alder-lake-is-real-the-first-photo-leaks-out

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Tu nama ovdje ne treba, čak ne priznamo ni puhalice sa ovim malim zujalicama od po 100 kn.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D Ajmooooooo. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...

Tu nama ovdje ne treba, čak ne priznamo ni puhalice sa ovim malim zujalicama od po 100 kn.

 

Trebalo bi i kartone podjeliti svima koji imaju box coolere. Treba malo reda uvesti...

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Friday kaže...

 Trebalo bi i kartone podjeliti svima koji imaju box coolere. Treba malo reda uvesti...

A nemoj tako. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D Ajmooooooo. :D
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kad vidim one kopce na intelovom cooleru dođe mi da si pocupam kosu koju nemam, tog tko je to izmislio zelim jednom mu mraku sresti.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
bik kaže...
Kad vidim one kopce na intelovom cooleru dođe mi da si pocupam kosu koju nemam, tog tko je to izmislio zelim jednom mu mraku sresti.

 Mislim da su mi oni šarafi šta moraš zavrnut uzeli jedno 3 godine života

 

Say hello to my little friend
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nemoj mi to ni pokazivat , kak sam ga skinuo prvi put u zivotu zavrsio je u kanti za smece.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
bik kaže...
Kad vidim one kopce na intelovom cooleru dođe mi da si pocupam kosu koju nemam, tog tko je to izmislio zelim jednom mu mraku sresti.

 Hahah, da. Teško sranje škrte kompanije. Sjećam se kad sam na bratovom kompu skida taj jadni cooler da mu zamjenim pastu i malo očistim. I naravno, kad je takvo smeće kako je, pukne mi kopča kad sam vraćao jer je to jadno sranje tako jadno napravljeno da je maltene samo za jednokratnu instalaciju. Kod mene su već valjda više od 10 godina svi stock cooleri u kutijama kako koji CPU kupim. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 20:29 (itomic009).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...
Tu nama ovdje ne treba, čak ne priznamo ni puhalice sa ovim malim zujalicama od po 100 kn.

 Vezano za ovaj novi Intel Stock CPU hladnjak, sad ka se vide detalji vidi se da je to napravljeno samo da lipo izgleda.Baza hladnjaka je vrlo mala, ili identična kao stari Intel stock CPU hladnjak.

 

Da lipo izgleda, ili ovo okolo od plastike koje glumi kao da sudjeluje u hlađenju procesora.Zalman hladnjak je sigurno zavidan, s obzirom da je fakat ružan vs Intel ljepotan.

 

Ako če bit bučan kao staro smeče, iako lipo izgleda da i novi manekenski hladnjak opet če završit u smeču.

 

 
 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-cpu-hladnjak-vs-amd-wraith-stealth/282298.aspx

itomic009 kaže...
bik kaže...
Kad vidim one kopce na intelovom cooleru dođe mi da si pocupam kosu koju nemam, tog tko je to izmislio zelim jednom mu mraku sresti.

 Hahah, da. Teško sranje škrte kompanije. Sjećam se kad sam na bratovom kompu skida taj jadni ccoler da mu zamjenim pastu i malo očistim. I naravno, kad je takvo smeće kako je, pukne mi kopča kad sam vraćao jer je to jadno sranje tako jadno napravljeno da je maltene samo za jednokratnu instalaciju. Kod mene su već valjda više od 10 godina svi stock cooleri u kutijama kako koji CPU kupim. 

 Tipičan Intel jeftini škart,  u odnosu na vrlo jednostavan i efikasan AMD sistem montaže stock CPU hladnjaka koji se drži još od AMD 754 socketa.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 15:11 (rambox).
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

u odnosu na vrlo jednostavan i efikasan AMD sistem montaže stock CPU hladnjaka koji se drži još od AMD 754 socketa.

Ma mrak je, kad skidaš hladnjak, odmah skidaš i procesor. Bravo. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D Ajmooooooo. :D
14 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Kažem da će biti jeftinih procesora ko blata po oglasima i kažem kolega Rambox na aparatima.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D Ajmooooooo. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 17:52 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Stare okrljaštene vijesti, i da kao i obično zna se zašto ekipa na brzaka odradi samo Cinebench i CPU-Z bench.Za razliku od klikbejt Kineza, ovo na dolnjem linku je bio pravi i vrlo detaljan test.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
* * *

 Tipičan Intel jeftini škart,  u odnosu na vrlo jednostavan i efikasan AMD sistem montaže stock CPU hladnjaka koji se drži još od AMD 754 socketa.

 

 

Eto toliko nam je teško zašarafat hladnjak kao da otvaramo BMW-ov N47 motor i mijenjamo mu one plastične klapne.

E moj Ramboxe, AMD sam stegnuo običnim vezicama nekim bezveze blockom (bez paste) i hladio ga pasivno. AMD X2 5000+ Temp uvijek bila oko 70-90°C i CPU-u nikada ništa nije bilo*, čisto da ti kažem da sam uživao (to mi je jedan od najdražih AMD procesora i generalno jedno lijepo razdoblje mog života) u AMD-u i da nisam zadrti Intelovac.

Niti jednu Intelovu kutiju nisam zadržao ali sam zadržao tu AMD-ovu i u njega čuvam sjeme za špinat, kojeg sam dobio od nekog seljaka (neće da kaže koje sorte) gdje kada naraste možeš ga kositi koliko ga ima.

Možda da ti spika treba ići u pravcu kako AMD-ove kutije od papira bolje čuvaju sjeme špinata od Intelovih. Sorry što ti brišem smajlije kada te citiram, jer izgledaš tragikomično.

Nego da ja tebe nešto pitam: Da ti nisi pao sa kakve rafe u nekom skladištu pa ti ostao u tijelu neki od AMD-ovih procesora pa ga doktori ne smiju izvaditi jer bi poremetili neki živac?

* Za razliku od Opterona koji je izgorio u prosjeku kao jeftina kuhala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 0:56 (Envy).
14 godina
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Dok vi prdite, meni stigao 12600K 

 

Threadripper je uglavnom nezaposlen pa ce ga ovo zamijenit..

 

Moj PC  
14 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

Dok vi prdite, meni stigao 12600K 

 

Threadripper je uglavnom nezaposlen pa ce ga ovo zamijenit..

 

 Vidite da postoji put povratka sa tamne strane 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ajoj sada cu i ja morat natrag na Knitel.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nicky.sl kaže...
ansha kaže...

Dok vi prdite, meni stigao 12600K 

 

Threadripper je uglavnom nezaposlen pa ce ga ovo zamijenit..

 

 Vidite da postoji put povratka sa tamne strane 

Ma ostao bi ja i na tamnoj strani da imaju konkurentan cpu, ovo kosta ko 5600X a performansama je ko 5800X. Plus, sta mi je vrlo bitno u ovim teskim vremenima, ima iGPU za slucaj da se odlucim rijesit 1080-ke...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

Dok vi prdite, meni stigao 12600K 

 

Threadripper je uglavnom nezaposlen pa ce ga ovo zamijenit..

 

 

E moj ansha, ti presao na i5 ko neki socijalni slucaj

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Imao je i prije 7640X

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Friday kaže...
ansha kaže...

Dok vi prdite, meni stigao 12600K 

 

Threadripper je uglavnom nezaposlen pa ce ga ovo zamijenit..

 

 

E moj ansha, ti presao na i5 ko neki socijalni slucaj

Ko sto rekoh, teska vremena :)

11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

...za slucaj da se odlucim rijesit 1080-ke...

 ili za slučaj da se ona odluči riješit tebe 

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tr 1.gen ne podržava win11 zato je prešao na intel i5 ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dejo74 kaže...
tr 1.gen ne podržava win11 zato je prešao na intel i5 ;)

Zapravo, jedina mana ovog prelaza je sta moram i prec na windows 11 :)

 

Tko zeli TR-a i plocu nek se javi, brutalno je jeftino :) A vodeni blok gratis...

 

A evo bas citam da W11 radi normalno sa 1sr gen. Ryzenima samo ne kao upgrade nego treba cista instalacija iz ISO file-a...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 14:49 (ansha).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dejo74 kaže...
tr 1.gen ne podržava win11 zato je prešao na intel i5 ;)

Samo na papiru, u praksi eto niti R3 2200G ne podržava W11 karamboliranu krampanjolu.

 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

 

Mikrošuft budaletine, beskorisna glupava lista koju se nisu niti usudili updejtat.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice