Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

renomirani HW eksperti spominju da 8600k pokazuje znakove laganog bottlenecka čak i na 75hz monitorima, tako da svaki ozbiljan HW entuzijast 9600k zaobilazi u širokom luku 

Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...
AdR03 kaže...

 

Vjerujem da ima ekipe koja čeka ali to je stvarno nebitno, ono što mi je fascinantno je da cijeli svijet čeka 19.10 za kupiti 9th gen a u lijepoj našoj to možete učiniti već danas!

 Izgleda da je ovaj usamljeni 9600k nekako zalutao. 

 mislim da mu se štuca 

#YOLO
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...

renomirani HW eksperti spominju da 8600k pokazuje znakove laganog bottlenecka čak i na 75hz monitorima, tako da svaki ozbiljan HW entuzijast 9600k zaobilazi u širokom luku 

 Pa kaj pak moram proc mjenjat, pa dokle više

Nego, šalu na stranu, se zna okvirna cijena 9700k?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 15:27 (zvonac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
zvonac kaže...
lav1000 kaže...

renomirani HW eksperti spominju da 8600k pokazuje znakove laganog bottlenecka čak i na 75hz monitorima, tako da svaki ozbiljan HW entuzijast 9600k zaobilazi u širokom luku 

 Pa kaj pak moram proc mjenjat, pa dokle više

Nego, šalu na stranu, se zna okvirna cijena 9700k?

 Okvirno 3900 kn

 

uspoređujem cijenu ovog 9600k u Hrvatskoj sa 9600k na caseking.de i cijena je tu negdje +- 100kn

 

tako da ako isto bude sa 9700k računaj oko 3800-4000 kn sa ovim suludim intel cijenama u EU.

 

btw u americi je 9700k 409 dolara = 2650 kn

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

 

U testu je koristen i5 8600k na 5.0ghz (standard) i 2600x na 4.2ghz (zlatni primjerak) sa 3866 cl16 memorijom koja masivno pogoduje Ryzenu i na 1440p na ultra postavkama prosjecna razlika je 13% u korist i5-ice. Ustimavanjem detalja moze se dobiti jos 20-30% vise FPS-a na i5-ici, primjeri kako se to radi (16:00 min) 

i (16.00 min) 
 sto bi konzervativno znacilo da se prosjecna razlika penje na 16%.

 

Naravno da je ta brojka samo prosjek, konkretno u novom TR-u, AC-u i Forzi 4 koje su sve redom graficki impresivne i graficki zahtjevne igre razlika je oko 17% na ultra postavkama, ustimavanjem bi razlika porasla na laganih 20% u korist i5-ice. Evo jos jedan lijepi primjer novije igre sa jako dobrom optimizacijom doduse na 1080p klik, "nikakva" razlika od 28% gdje je avrg FPS na Ryzenu prakticki jednak 1% low FPS-u na i5-ici. 

 

Ovo je cisti dokaz o isplativosti 8600k (pogotovo nama koji smo ga uzimali kad je bio oko 1900kn), kakav god GPU uparis sa njime bezbriznost i dominacija su zagarantirani. Korisniku samo preostaju slatke muke ustelavanja grafickih detalja i vise nego osjetne razlike naspram konkurencije su zagarantirane. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 14:45 (war3_tft).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Intel i5 Club

Linkano, dokazano,argumentirano i još jednom evidentno kako i5 8600k nema konkurenciju po pitanju cijene performansi trenutno što se gaminga tiče.

2300kn trenutno, radi u kombinaciji sa svim mogućim ramima u galaksiji i šire.

I najbitnije gura bilo koji gpu trenutno do skoro maksimuma. Šta više treba jednom gameru?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

Linkano, dokazano,argumentirano i još jednom evidentno kako i5 8600k nema konkurenciju po pitanju cijene performansi trenutno što se gaminga tiče.

2300kn trenutno, radi u kombinaciji sa svim mogućim ramima u galaksiji i šire.

I najbitnije gura bilo koji gpu trenutno do skoro maksimuma. Šta više treba jednom gameru?

 Dobre igre.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

Linkano, dokazano,argumentirano i još jednom evidentno kako i5 8600k nema konkurenciju po pitanju cijene performansi trenutno što se gaminga tiče.

2300kn trenutno, radi u kombinaciji sa svim mogućim ramima u galaksiji i šire.

I najbitnije gura bilo koji gpu trenutno do skoro maksimuma. Šta više treba jednom gameru?

 A gle, po forumu se plase ljudi sa potrebom za 76 threadova i tak to pa ovaj dragulj biva zaboravljen. 

8 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

To je Stjepanj kriv.

Sjećam se vremena kad su svi kupovali i5 za gaming.

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

Linkano, dokazano,argumentirano i još jednom evidentno kako i5 8600k nema konkurenciju po pitanju cijene performansi trenutno što se gaminga tiče.

2300kn trenutno, radi u kombinaciji sa svim mogućim ramima u galaksiji i šire.

I najbitnije gura bilo koji gpu trenutno do skoro maksimuma. Šta više treba jednom gameru?

 Jezgri.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
8600k moze izgurati sve osim mp mape sa ili preko 64p , sto nazalost ja igram . Gdje su fps dropovi jedostavno veliki.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Naguljizov kaže...
8600k moze izgurati sve osim mp mape sa ili preko 64p , sto nazalost ja igram . Gdje su fps dropovi jedostavno veliki.

 Nemre izgurat lock, al moze to odradit bolje od konkurencije. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Nemoze 120/144 ali standardnom igracu sa 60 fps itekako moze.
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club
AdR03 kaže...

Zaninljivo je da gledas dosta subjektivno na činjenice koje idu u prilog AMDu i doslovno ih trpas ispod tepiha dok prednosti Intela predstavljas kao presudno.

 

- b450 i z370 chipset su prilično value orijentirani na b450 chipset. Jedan primjera radi tomahawk b450 koji košta 850 kn moze izvući maksimum iz ryzen 5 serije dok entry level ploca iste cijene z370 chipseta moze samo sanjati da ce držati 8600k na 4.9~5.0 ghz allcore (1.35-1.4v). Za tako nesto ti treba bar asrock extreme4 ili nesto slicno sto je bar 350kn vise. 

 

 

https://siliconlottery.com/pages/statistics

 

Ako uzmemo tu neki prosjek ovih 66% je 4.9 ghz allcore stabilno avx load (smatram da je to pokazatelj da je nesto stabilno.) i za to mu treba 1.412v, oces rec da majoneza bez delida na cooleru od 200kn drzi 1.4v... Nisam bas siguran. Znaci ajmo i dodati nesto kao dark rock 3 barem koji je 600kn

 

Kad pogledas gore da je sam procesor u startu skuplji 500kn da je maticna slicne opremljenosti i VRMa koji ce podnjeti intelov allcore oc skuplja bar 350 kn i da moram dodat za cooler jos 500 kn. Ispada da dajem 85% cijene procesora extra da bi mogao imati 10-15% bolje performanse.

 

Stvarno mislim da nisam pretjerao sa gore navedenim cinjenicama i brojkama bez uvrede me ispravite ako sam u krivu. 

 

A da ne govorim u mojem osobnom slucaju da sve mislim prodati kad izadje zen 2 u najvjerojatnije travnju 2019.

 

 

 Ovo o entry z370 plocama naravno nije istina, ako pogledas ovaj video (10:20) 

 manje vise sve entry ploce su sposobne drzati cak i 8700k na 5.0ghz u prajmu pri 0 air flowa osim gigine ploce. Gospodin u videu je inace doktor overclocka der8auer tako da cu njemu svakako vjerovati. Kolega Stjepanj je planirao uzeti asusovu entry z370 plocu, nakon sto sam mu pokazao video predomislio se i uzeo je msi z370-a koja dode 900kn (ona bi bila ekvivalent tvojoj b450 mortar sto ti imas jer po featurima su identicne) i od tog dana je silovao ne znam kolko 8600k i 8700k procesora na njoj sa pozamasnim naponima i problema nije imao. Znaci ne treba ti 350kn skuplja neg 50kn skuplja maticna.

 

Kakvih 1.412v za 4.9ghz na 8600k i kog zaboli za AVX kad takav scenarij neces gledati nikad pa ni tad... Nek ti svi ovdje sta imaju 8600k i 8700k izlistaju kolko im treba napona za stabilnih 4.9-5.0ghz pa ces vidjeti da te cifre nisu niti priblizne ovome o cem ti pricas.

 

Kad bi se gledala ova tablica sa AVX loadom onda tvojem 2600x treba 1.375v za 4.1ghz, ti si rekao da stock kuler to hladi bez problema, probaj pa ces vidjeti kak "hladi". 

 

U prevedenom, za veci oc u obadva slucaja trebas dobar kuler, tih 15% razlike o kojem pricas je prosjek, procitao si moj post u Ryzen temi pa i sam vidis da su te razlike puno vece u vecini igara. Eto imas i gore video kaj sam zaljepio pa se opet vide pozamasne razlike i to kad Ryzen ima monstruozan b-die ram.

 

Kad smo vec kod b-die rama ubaci i njega u racunicu pa ces vidjeti kolko te "jeftinije" izasla tvoja konfa nasrpam 8600k konfe. Evo kak to izgleda:

 

Ryzen: cpu 1800kn + ploca 850kn + ram 2200kn (pretpostavljam da je to taj ram)

Intel: cpu 2300kn + 900kn + 1200kn (vise od ovakvog rama za Intel nije potrebno, a jos ga mozes i utegnuti)

 

Prodavat ces sve pa ici na Ryzen 2 koji ce taman sustici coffee lake ili u najboljem slucaju biti par % bolji, a za manje novaca (kad uzmes u obzir prodavanje i kupovanje novog) si mogao te iste performanse vec sad voziti i dat toj kartici i monitoru da disu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...
mislioc kaže...

Linkano, dokazano,argumentirano i još jednom evidentno kako i5 8600k nema konkurenciju po pitanju cijene performansi trenutno što se gaminga tiče.

2300kn trenutno, radi u kombinaciji sa svim mogućim ramima u galaksiji i šire.

I najbitnije gura bilo koji gpu trenutno do skoro maksimuma. Šta više treba jednom gameru?

 Dobre igre.

 Ne pamtim odavno ovako lošu godinu za PC gaming, izvojiti se mogu Pillarsi 2, Tomb Raider i poboljšano reizdanje Divinitiya iz 2017 g.

Ono najbolje se igra na 30 FPSova - Zelda, Red Dead Redemption 2 i God of War. Najbolji gamerski hardver ove godine je PS4

8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...
mislioc kaže...

Linkano, dokazano,argumentirano i još jednom evidentno kako i5 8600k nema konkurenciju po pitanju cijene performansi trenutno što se gaminga tiče.

2300kn trenutno, radi u kombinaciji sa svim mogućim ramima u galaksiji i šire.

I najbitnije gura bilo koji gpu trenutno do skoro maksimuma. Šta više treba jednom gameru?

 Dobre igre.

 Ne pamtim odavno ovako lošu godinu za PC gaming, izvojiti se mogu Pillarsi 2, Tomb Raider i poboljšano reizdanje Divinitiya iz 2017 g.

Ono najbolje se igra na 30 FPSova - Zelda, Red Dead Redemption 2 i God of War. Najbolji gamerski hardver ove godine je PS4

Slažem se, sa time da će se stagnacija igara sa nekim narativnim sadržajem na PC nastavit i to u zamjenu za MP. COD BO IIII je naj bolji pokazatelj tog trenda sa 500 miliona zarade, a realno igra je kopija kopije kopije kopije kopije kopije kopije kopije kopije kopije kopije kopije prvog nastavka, sa izmjenom da je izbačen SP.

+

Tomb Raider je šrot.

 

Sve mi se više čini da ću ponovno kupit PS4 pro.

12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Pitam se di su bili kad je i5 8400 imao normalnu cijenu i dok je u kombinaciji sa b360 plocom i obicnim ramom za puno manje novaca imao jednake ili bolje performanse od konkurencije. 

 

Moj PC  
0 4 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Bili su na istom mjestu.

 

 

 

 

 

 

Da je Intel napravio I5 8400 sa HT, i da cijene nisu otisle.... nitko ne bi ni spominja ryzen. 

Intel je u sastavljanju pc konfi ovdje na forumu gazio ryzen. 

Ali intel ima druge prioritete, a mi imamo izbor gdje utrositi svoje novce. 

Isto vrijedi i za bilo koju drugu firmu. 

A ako ti ne pase hardware unboxed, sigurno ces naci neki youtube kanal koji i danas hvali intela i pljuca po ryzenu. 

E da, zamalo sam zaboravio kavu i novine  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Nemam ja nista protiv hw unboxeda, dapace cesto se pozivam na njihove testove jer detaljno obave posao. Ovaj put mi je bilo skroz smijesno da su isli raditi ovakav video bas u ovom privremenom razdoblju gdje su Intelu cijene skocile.

 

Linkove sto si stavio sam odavno pregledao i oni govore bas ono sto sam rekao, i5 8400 ovisno od igre do igre je jednak ili bolji. Slika koja najbolje pokazuje sve skupa je ova tu klik izvucena iz pisanje recenzije hw unboxeda o testu u 36 igara. Performanse koje moze ocekivati vecina korisnika Ryzena je ova donja linija gdje je koristena 2933 cl14 memorija (doduse vecina cak koristi i slabiju 3000 cl15), istina da Ryzen tu nije bio overklokan, ali kao sto je Steve (na kojeg se pozivas) i sam rekao da se overclockingom Ryzena dobije jako malo naspram onoga sto XFR sam odradi pa eto nek se tu dobije par % gaina naspram te linije. Uglavnom kad se gledaju brojke 8400 je nekih 7-8% brzi u prosjeku ako se Ryzen overclocka, a naravno u nekim igrama i puno vise.

 

Bas zbog tih performansi, iz razloga sto je combo cpu+mbo+ram sa i5 8400 kostao manje i zbog jednostavnosti tj plug n playa bez lutrije sa procesorom i memorijom 8400 je bio logican odabir, a prodaja je to samo i potvrdila. 

 

P.S. HT je nebitan u cijeloj prici u ovom cjenovnom rangu jer velika vecina ovakve procesore koristi za gaming i svakodnevnicu, tak da mi se ne slusaju price o "produktivnosti", hobby renderanju, cinebenchu, streamingu za tri viewera i natjecanju u unzipanju fajlova. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 18:36 (war3_tft).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Meni se ne cini da ce Intelovo razdoblje potrajat dovoljno dugo da ovaj video bude opravdan. 

HT sam spomenio ne radi performansi u igrama, nego je intel takvim potezom mogao izbiti sve adute rayzenu. 

Da je RAM u normalnim cijenama, Intel tada mozda ne bi imao prednost...

Kad se cijene promjene, promjenit ce se i preporuke.....

Zelim dobro i Intelu i AMD-u, jer onda mi kupci najvise dobijamo. 

 

12 godina
offline
Intel i5 Club

https://www.instar-informatika.hr/procesor-intel-core-i3-8350k-4ghz-8mb-lga-1151-bez-hladnjaka-bx80684i38350k/INP-00104/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Samo kaj to nije i5 nego i3 od milion kuna

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club
DarthMarkus kaže...

war3_tft možda je OT, ali jbte 8600k na 5,0-5,2 Ghz je stvarno zvijer za gaming.

 

Ja sve više razmišljam puknit njega za 2300kn i ovu z390 ploču .... 

 

Što se tiče gaminga čini mi se nenedjebiv kombo sa umjerenom cijenom.

 

Kad cijena padne prodat i ubost 9900k.

 

Ili novog Ryzena na 7nm.

 

 

 Zasto bas tu plocu, ides na matx build? Ako ne ides onda je ova puno bolji izbor za sitno vise para klik.

 

Ako nisi vidio u i7 temi postao sam o padanju cijene Intela klik, pa mozda kroz mjesec dana uspijes upiknuti 8700k.

 

Osim ako on nije dovoljan za broj planiranih virtualki pa ti bas treba 9900k. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=241&jumpto=5776204&sort=asc&view=flat

 

dartmarkuše otkrio si ameriku 

 

 

i5 8600k je gaming zvijer kakvu svijet do q3 2017 nije vidio 

 

evo kako to vrhunski entuzijasti rade u 64p MP-u

 

 

laganini 200fps lock i vozi miško 

 

lijevo mudo bi dao za takav primjerak da me opet dopadne 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Bit ću iskren, malo sam ga podcijenio/previdio...

 

Baš sam usporedbe vrtio sa 8700k i ono jbte ostao sam paf.

war3_tft kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 

 

 Zasto bas tu plocu, ides na matx build? Ako ne ides onda je ova puno bolji izbor za sitno vise para klik.

 

Ako nisi vidio u i7 temi postao sam o padanju cijene Intela klik, pa mozda kroz mjesec dana uspijes upiknuti 8700k.

 

Osim ako on nije dovoljan za broj planiranih virtualki pa ti bas treba 9900k. 

 Ma hoću Z390 platformu.  

 

Primarno budem slagao gaming konfu, tako da mi se 8600k čini puno logičniji izbor.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 16:05 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Za hebeni oc se uzima 9600k koji sigurno ide na 5.2ghz.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Gledaj ti da je ploca dobra, a platforma je manje bitna u ovom konkretnom slucaju.

Puno ga ljudi previdi. Izlaskom Ryzena u trenucima nemoci butthurt fanbojcici su razvili mit da je 856 threadova future proof, da je multithread gaming iza ugla (kad ono cetverojezgreni 6700k im dere guzove jos uvijek) i da za radnje pored gaminga tipa 10 tabova u chromeu, gledanje youtubea i otvaranje maila takoder treba ne znam kolko threadova, takoder imamo i hw gurua koji tvrdi da je 8600k bn na 75hz.

Zbog svih tih gluposti zaboravilo se na ovog gaming dragulja.
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Taj i5 K je sve kaj ti treba ako si ekstra zahtjevni gamer, kakvi i9 i slična bacanja para. i5 8400 za 1400 kn je bio Bogom dan i ovaj K za 1700 kn.

 

Sad su malo skupi ali hebiga.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

Taj i5 K je sve kaj ti treba ako si ekstra zahtjevni gamer, kakvi i9 i slična bacanja para. i5 8400 za 1400 kn je bio Bogom dan i ovaj K za 1700 kn.

 

Sad su malo skupi ali hebiga.

 

 Znao sam da je deda oduvijek bio Intel huligan. Btw ide to polako dole https://www.nabava.net/search.php?q=i5+9600k

https://www.guru3d.com/articles-pages/intel-core-i5-9600k-processor-review,1.htmlšta treba dodat 5.2ghz 1.32v raketaaaaaaaaaaaaaaaaa

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 18:00 (mislioc).
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže.. 

 Btw ide to polako dole

E sirotinjo, cijena za koju smo kupovali i7 koji pojede taj jadni i5. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice