Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.025
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...

 Gospon izvone ploca za vas je Asrock Z370 extreme 4, cudovišni  high-end od ploce za manje od 200€ imas sve sto trazis, neuzimaj 8600k uzmi vec zalemljeni 9600k bez obzira sto je nesto skuplji.lp

Lol, cudovisni high-end 

 

Dobra je ploca, odlicna za novce, al to nema veze s high-endom, bundle, tanak pcb, nema toplovodne cijevi preko vrm-a, nema clear cmos straga, nema post code display ni botunice itd...

14 godina
offline
Intel i5 Club

Hm, Stjepanj linkas mi z370 plocu i 9. gen proc koji ide na z390. Jel primaju i neke z370 9th gen procesorom? Nekim BIOS updateom? DarthMarkus mi je malo stavio bubu u uho s z390 plocom i daljnjim mogucim upgradeom. Jer kolko vidim nije 9600k tolko hladniji,a i ne delida mi se zalemljen proc (makar vidim da je i taj lem od majoneze),jer 8600k bi išao na delid,znaš i sam . Pikiram na 8700k,al nedam 400 faking eura za njega ,a na proljece je bio 310eur. Ryzen nije opcija za high rr gaming,pa mi ostaje 8600k pa kad dodu cijene u granice normale piknut nesto tipa i7 il i9.

 

Jel proizvodaci daju naputak da uzima stazice? Jer vecinu kaj gledam pise 2x m.2. ssd x4 i za gpu pise pcie x16. Samo oni koji suportaju sli il crossfire pise da je druga x8 al to me ne brine jer ne planiram to imati kad ni ne funkcionira kak se spada.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Hm, Stjepanj linkas mi z370 plocu i 9. gen proc koji ide na z390. Jel primaju i neke z370 9th gen procesorom? Nekim BIOS updateom? DarthMarkus mi je malo stavio bubu u uho s z390 plocom i daljnjim mogucim upgradeom. Jer kolko vidim nije 9600k tolko hladniji,a i ne delida mi se zalemljen proc (makar vidim da je i taj lem od majoneze),jer 8600k bi išao na delid,znaš i sam . Pikiram na 8700k,al nedam 400 faking eura za njega ,a na proljece je bio 310eur. Ryzen nije opcija za high rr gaming,pa mi ostaje 8600k pa kad dodu cijene u granice normale piknut nesto tipa i7 il i9.

 

Jel proizvodaci daju naputak da uzima stazice? Jer vecinu kaj gledam pise 2x m.2. ssd x4 i za gpu pise pcie x16. Samo oni koji suportaju sli il crossfire pise da je druga x8 al to me ne brine jer ne planiram to imati kad ni ne funkcionira kak se spada.

 

 

pa na z370 idu i 9gen procesori, na koju foru 9600k nije hladniji od 8600k? ako ces delidati dobit ces isti drek a i rizik da nesto sjebes ovaku u startu si se rijesio svih problema s time, delid tool kosta, tekuci metal takoder, silikon, zameljen cpu se u pravilu nemre delidati.

ova extreme 4 neuzima nista od cpu stazica sve ce raditi na 100%, napisao sam ti da ploca ima sve sto trazis. No ako si razmisljo vec o z390 to je onda drugi par gaca.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:11 (Stjepanj).
14 godina
offline
Intel i5 Club

Vidio sam kod der8auera da i nije tolka velika razlika u temperaturama,ima je al nije znacajna,onda jos vidim da govori da je TIM jako los,a i on ih delida bez beda,veli 10 ih skinuo bez greske. Al ipak mi je "sigurnije" delid radit na 8600 nego 9600. Ni ne mislim placat njegove lude cijene pretestiranih i delidanih cpu-eva. Delid tool,metal,pasta,sve je kod mene ;)

 

Nisam prije o z390 razmisljao dok mi dark nije rekao da bi mozda to bila bolja opcija za daljnji upgrade,sad razmatram i tu opciju ,ali ona naravno nije konacna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Vidio sam kod der8auera da i nije tolka velika razlika u temperaturama,ima je al nije znacajna,onda jos vidim da govori da je TIM jako los,a i on ih delida bez beda,veli 10 ih skinuo bez greske. Al ipak mi je "sigurnije" delid radit na 8600 nego 9600. Ni ne mislim placat njegove lude cijene pretestiranih i delidanih cpu-eva. Delid tool,metal,pasta,sve je kod mene ;)

 

Nisam prije o z390 razmisljao dok mi dark nije rekao da bi mozda to bila bolja opcija za daljnji upgrade,sad razmatram i tu opciju ,ali ona naravno nije konacna.

Delid je bitan prije svega za benchanje, ako ti to nije bitno i mislis samo igrat, to mozes i bez delida...

14 godina
offline
Intel i5 Club

benchat mozda samo da tu usporedim neke testove,nisam u tome bas previse. 90% toga ce biti igre. No vidim na svom 3770k,koji se znao zagrijavat na 80c (sada nema preko 65,jedino CIV zna dic preko) dok igram,plus nebi mogao na 4.6 bez delida na njemu. Max mi bilo 4.2 . Izvukao sam maksimum iz njega zbog delida,pa mislim da cu i iz sljedeceg procesora. Naravno,ak dobim dobar primjerak necu to raditi odmah,no s vremenom,da ga se do kraja iscijedi,zasto ne :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

benchat mozda samo da tu usporedim neke testove,nisam u tome bas previse. 90% toga ce biti igre. No vidim na svom 3770k,koji se znao zagrijavat na 80c (sada nema preko 65,jedino CIV zna dic preko) dok igram,plus nebi mogao na 4.6 bez delida na njemu. Max mi bilo 4.2 . Izvukao sam maksimum iz njega zbog delida,pa mislim da cu i iz sljedeceg procesora. Naravno,ak dobim dobar primjerak necu to raditi odmah,no s vremenom,da ga se do kraja iscijedi,zasto ne :)

 Ako te dopadne primjerak na 5.0ghz do 1.3V nemas brige oko delida i taj proc u nikakvom gamingu pod solidnim 240aio ili jacim hladenjem 80°C nikad vidjeti nece, dapace tesko da ce i preko 70°C imati peakove

14 godina
offline
Intel i5 Club

Vidjet cemo kakav ce biti,sad je najvise briga koja maticna,em cipset,em da ne uzima stazice drugima,etc etc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

,em da ne uzima stazice drugima,etc etc 

Tu nema pomoći.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...
izvone kaže...

,em da ne uzima stazice drugima,etc etc 

Tu nema pomoći.

Nema se tu sta brinut, ako nema 2 grafe nista mi nece dirat 16 cpu laneova. M.2 diskovi idu preko chipseta... Jedini bottleneck je veza cpu-a i chipseta, al to se moze vidjet jedino da odjednom bencha 2 brza nvme diska...

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
Valentin17 kaže...
izvone kaže...

,em da ne uzima stazice drugima,etc etc 

Tu nema pomoći.

Nema se tu sta brinut, ako nema 2 grafe nista mi nece dirat 16 cpu laneova. M.2 diskovi idu preko chipseta... Jedini bottleneck je veza cpu-a i chipseta, al to se moze vidjet jedino da odjednom bencha 2 brza nvme diska...

 kako koja matična, evo i asus u rog verziji matične ima jedan m.2 ssd preko chipseta, no drugi ide direktno preko procesora i krade stazice - link

znači, čim staviš ssd u gornji slot, grafa pada na x8

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 9:19 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...

Ti si se previše zadubio u naprednu platformu i uopće ne pratiš platformu za dječicu.

Je... se tebi, ti kako god poštekaš, radi kako i treba, s druge strane ovi ovdje moraju paziti kaj rade.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 10:13 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Nes ti problema pogledat di ces sta ustekati, osim toga eno sve ekipa na mainstream platformama roka neznam kolko m.2 diskova. 

 

Vazno da se ti nasladujes, a prvi okolo preporucijes SSD ispred m.2, zaista tuzno...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Ti si se previše zadubio u naprednu platformu i uopće ne pratiš platformu za dječicu.

Je... se tebi, ti kako god poštekaš, radi kako i treba, s druge strane ovi ovdje moraju paziti kaj rade.

Valentine, to ti je još jedan fenomen iz teorije o Bottlenecku, poznatiji kao Stjepanov paradoks

 

s jedne strane imaš naprednu platformu na kojoj imaš stazica dovoljno za prikopčati 20 m2 ssd diskova, niski CPU usage,ali joj se FPS vuče ko krepana mačka, 

dok s druge strane imaš nazadnu platformu kojoj i napajanje kad prikopčaš krade stazice, CPU usage visok, radi BN na 75Hz monitorima, a FPS leti u nebo.

Matematičari cijelog svijeta još nisu pronašli egzaktni dokaz, a vidimo da savršeno funcionira u stvarnosti 

 

ti kao ozbiljan inžinjer koji koristi ACAD i 1/4 stazice te stvari bi trebao znati 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 11:20 (lav1000).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Što su to stazice ??? 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
nicky.sl kaže...

Što su to stazice ??? 

Putevi koji vode u buducnost....

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...
a prvi okolo preporucijes SSD ispred m.2

Pa za igranje nema razlika.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Pa normalno, zato ne treba laprdat o stazicama tamo gdje im nije mjesto.
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...
Pa normalno, zato ne treba laprdat o stazicama tamo gdje im nije mjesto.

Ja mislim da tebi nije dobro, i9 9900k je procesor od 8 jezgri i 16 thredova, kakvo jeb... igranje na procesoru od preko 5000 kn,

procesor koji je namjenjen nečem korisnom, a ne za tvoje gluposti ima SAMO 16 stazica, strašno.

Za tu cijenu, za takve mogućnosti, to je neoprostivo za mene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 17:43 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...
war3_tft kaže...
Pa normalno, zato ne treba laprdat o stazicama tamo gdje im nije mjesto.

Ja mislim da tebi nije dobro, i9 9900k je procesor od 8 jezgri i 16 thredova, kakvo jeb... igranje na procesoru od preko 5000 kn,

procesor koji je namjenjen nečem korisnom, a ne za tvoje gluposti ima SAMO 16 stazica, strašno.

Za tu cijenu, za takve mogućnosti, to je neoprostivo za mene.

Realno, 99% korisnika tog procesora ne bi imalo nikakve koristi od vise stazica. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Pa covjek je spomenuo da prvo ide na i5, znaci da mu je gaming primaran, pa da ce jednog dana na 9700k il 9900k kad za to bude potrebe. Naravno da ti ne citas nego udaras po svome. Cak i da mu treba vise m.2 diskova dok pazi di ih ustekava opet nece imat problema, tak da ohladi malo sa nebulozama.
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Kad bude jednog dana potrebe za i9, budu stigli novi procesori na manje nm...pa bu se opet uzimala nova MBO i novi proc, jer Intel ne spušta cijene starim procesorima i jer cijena polovnih je Bogu za plakati.

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Što su to stazice ??? 

Putevi koji vode do Venerinog brežuljka....

 

IIII
11 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Koja lupetanja.

 

Naigram se na i3, više mi treba samo za multitask za vrijeme igre.

 

Izvrtio je Far Cry 5 na high-ultra 1080p, vrti witcher 3 na high-ultra 1080p, BF4 praktički sve maksano ...

 

Kaj bi to trebao raditi da mi treba i7 ili i9?

 

Tamo nekad u budućnosti će možda biti potreban ... al kad će to doći, onda će se i kupiti.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...
Pa covjek je spomenuo da prvo ide na i5, znaci da mu je gaming primaran, pa da ce jednog dana na 9700k il 9900k kad za to bude potrebe. Naravno da ti ne citas nego udaras po svome. Cak i da mu treba vise m.2 diskova dok pazi di ih ustekava opet nece imat problema, tak da ohladi malo sa nebulozama.

 

XXX kaže...

Kad bude jednog dana potrebe za i9, budu stigli novi procesori na manje nm...pa bu se opet uzimala nova MBO i novi proc, jer Intel ne spušta cijene starim procesorima i jer cijena polovnih je Bogu za plakati.

 Obojca ste ajmo rec u pravu. Prvi plan je bio uzet sada nesto vise budget,pa kasnije,ako bude potrebe nadogradit sa i7 il i9,no neznam kolko je i to pametno,npr i7 ima samo 2 jezgre vise bez HT,dok i9 sumnjam da ce ikad past ispod 450,pa pogledajte i7 6700k,jos uvijek drzi 300 eur u njemackoj novi.A bome nisam ni tolko lud da sada cpu platim 600eur ,kolko bi me dosao combo CPU,MBO,RAM. Na kraju ispada da cu ovo sto sad uzmem gurat dokle ide (zato OC da izvucem u neko vrijeme max) i jednostavno kupim novo kad zatreba,na novom procesu,novim ramima (najvj ddr5) i ostalim. Trenutna konfa kupljena tamo prije bozica 2012 bi mi i dalje bila odlicna,no poceo sam se bavit snimanjem u 4k a moj cpu ne podržava hevc i jednostavno sam primoren uzet nesto novo,doduse uzeo bi laptop,no zbog programiranja u swiftu to bi morao biti mac,a nedam za najslabiji i najosnovniji 1300eur.

 

Mislim da ce sada 8600k i neka malo bolja ploca,i to cu pazit da ne krade stazice od GPU ako je moguce,ako ne zivjet cu s par posto slabijim GPU performansama. PA neka traje barem 4 godine bit cu zadovoljan.

 

Jos jedno pitanjce,kako to da nema previse i5 testova kod ovih velikih reviewera? Svi rade samo i7 i i9 usporedbe,nisam nasao da su HU,HC i GN radili usporedne testove i5-ica,samo neki no name jutuberi.

8th gen najjeftinija i najrealnija opcija 8th gen najjeftinija i najrealnija opcija
8th s 390 plocom 8th s 390 plocom
8th s 370 plocom 8th s 370 plocom
9th 9th
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

uopće ne gledam te švabe koji ne dostavljaju u HR, ali vidim 9600k okruglih 300eura, a 8600k nekih 33 eura manje, zanemariva razlika, pokrije eventualno 120Gb SSD...

gledajući iz intel huliganske perspektive uzeo bih 9600k, a opet gledajući sa razumske strane 8600k, kasnije ga lakše delidati za iscjediti mu zadnji atom, nego ovaj 9600k koji ti treba turpija za delid 

 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

...pazit da ne krade stazice od GPU ako je moguce,ako ne zivjet cu s par posto slabijim GPU performansama. PA neka traje barem 4 godine bit cu zadovoljan.

za 2 godine će ti grafa srednje klase poput sadašnje 2070 biti jača od 2080ti koja je već bn sa x8 pcie, za 3 godine da ne govorim, prepišat će je i neka buduća gtx 4060 za 2000 kuna

a ti to nećeš moći iskoristiti jer će ti x8 biti limit ...ili ćeš za 2 godine, kad cijena ssdova bude kikiriki, misliti se zašto uzimati prastari sata ssd kad si mogao za iste pare uzet pet puta brži nvme

 

ako ideš na tako dug period, radije gledaj da budeš future proof, pa makar dao i koju stotku više za bolju ploču

16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

I za pet godina ne bi se žalio protiv npr. 2TB sata SSD-a bez obzira koliko ovi drugi bili brži, jer i ovaj bi mi bio dovoljno brz...pitanje je da li i dovoljno velik jer igre su sad na 100 gb.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

I za pet godina ne bi se žalio protiv npr. 2TB sata SSD-a bez obzira koliko ovi drugi bili brži, jer i ovaj bi mi bio dovoljno brz...pitanje je da li i dovoljno velik jer igre su sad na 100 gb.

 meni je recimo nvme sljedeći ssd, dva sata ssda već imam i oba su mi iza matične, ostala mi je pozicija za nvme na samoj ploči

nije mi problem staviti niti još jedan sata ssd u kutiju za hddove, no ako za godinu-dvije se izjednače cijene nvme i sata bilo bi blesavo uzimati pet puta sporiji ssd

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Isto tak si prognozirao za 2070 da ce biti kao 1080 ti pa nije tak ispalo.

Ti uzimas primjer da covjek sad uzme 2080 ti, da li je rekao to? A i da uzme opet moze staviti m.2 bez problema prek chipseta, da slozi neku ludu kombinaciju gdje ce ukrast stazice opet gubi cca 2% (provjerio na gamers nexusu).

Za plocu se slazem, ak namjerava nekaj jace ubacivati nek uzme malo bolju i nek pripazi kak su rasporedene stazice i miran je.

Na kraju krajeva deda je sve lijepo rekao za ssd-e, jbt ispada ak nemas nvme da si spor...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice