Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 542.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
14 godina
offline
Intel i5 Club

A mozes ti sta hoces mjenjati samo da se razumijemo amd je odlican ze rendering vidjet cemo sto ce donjeti sljedeca generacija sad zasad se ne isplati prelaziti na njega. 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Dery ima borbe sa slowmoarcores demonima 

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Dokazano da je u igrama isto dobar pogotovo gledajuči cijenu. Dobar je i i3 kao što se vidi, i5 je sada najneisplativija kupnja. Naravno da se tebi ne isplati prelazit na ništa drugo. Ja na tvom mjestu ne bi razmišljo o ničem dok ne krepa cpu.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
dery kaže...

Dokazano da je u igrama isto dobar pogotovo gledajuči cijenu. Dobar je i i3 kao što se vidi, i5 je sada najneisplativija kupnja. Naravno da se tebi ne isplati prelazit na ništa drugo. Ja na tvom mjestu ne bi razmišljo o ničem dok ne krepa cpu.

price/perf roarmoarslow cores demoni napadaju 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
dreadmoore kaže...

A mozes ti sta hoces mjenjati samo da se razumijemo amd je odlican ze rendering vidjet cemo sto ce donjeti sljedeca generacija sad zasad se ne isplati prelaziti na njega. 

Odlican je za sami rendering ali se u viewportu koji se vrti uglavnom na jednoj jezgri u 3ds max-u dosta osjeti razlika. Na ovom i5 mi se ista scena u viewportu vrti u 50-60% vise fps-a, nije dealbreaker ali valja uzet u obzir...

 

Ili ovaj real world scenarij, u chrome-u scroll-am kroz Alza shop BF ponudu i na Ryzenu 7 @3.9ghz je to primjetno trzavo iskustvo u odnosu na i5, opet se u task manageru vidi da je jedna jezgra izmaxana pri tome.... Moze bit i do GPU-a, ali on je u oba slucaja jako malo iskoristen pa sumnjam...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
dery kaže...

Dokazano da je u igrama isto dobar pogotovo gledajuči cijenu. 

 Da, ali na 60hz monitoru. 

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Da slazem se da se jos ne isplati mjenjati procesor jer nema nista sto je bolje od ovog za sto ga koristim znaci igram igrica.Promjenom procesora dobio bi mozda nekih 3-5% bolje preformanse a to se podrazumjeva sa vecim klokom kad bi bio na 5ghz a ovako na istom kloku nemam nikakvog boosta.Igram AC Odisey sve na ultra 50-80fps ovisno od scene zauzece procesora 60-70%
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 10:51 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Ma taj 6700k je jedna od najboljih kupnji, to nema smisla mijenjati do novog Intela il Ryzena 3, zaostaje malo za novijim generacijama, a sa ryzenom se ruga.
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ma bio je u svoj vakat kad je izasao 2015 ja sa zadovoljan snjim bez obzira sto je los kloker max mogu izvuci 4.8ghz sa naponom od 1.488V stabilnog al taj napon nije baas preporucljiv za 24/7 tako da ga drzim na 4.6 1.392V vec godinu dana
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
dreadmoore kaže...
Ma bio je u svoj vakat kad je izasao 2015 ja sa zadovoljan snjim bez obzira sto je los kloker max mogu izvuci 4.8ghz sa naponom od 1.488V stabilnog al taj napon nije baas preporucljiv za 24/7 tako da ga drzim na 4.6 1.392V vec godinu dana

Stvarno se lose clocka, haswell trazi manje napone za te clockove. Al osim za bench, to je skoro totalno nebitno..

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ma neznam nisam pokusavao nista drugo mjenjati plocu ili mozda napajanje posto ono ima neku gresku sa ocitavanjem napona na +12V pod full opterecenjem padne na 11.2V sad jel moguce da napajaanje zeza nisam siguran a ni maticnu posto neznam nikoga tko koristi blizu mene 1151 socket pa bar da uradim neku eliminaciju.Al prije bi rekao da je do samog procesora. Jbg takva lutrija
AMD AntiBoy
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...

Odlican je za sami rendering ali se u viewportu koji se vrti uglavnom na jednoj jezgri u 3ds max-u dosta osjeti razlika. Na ovom i5 mi se ista scena u viewportu vrti u 50-60% vise fps-a, nije dealbreaker ali valja uzet u obzir...

 

Ili ovaj real world scenarij, u chrome-u scroll-am kroz Alza shop BF ponudu i na Ryzenu 7 @3.9ghz je to primjetno trzavo iskustvo u odnosu na i5, opet se u task manageru vidi da je jedna jezgra izmaxana pri tome.... Moze bit i do GPU-a, ali on je u oba slucaja jako malo iskoristen pa sumnjam...

 Kupi Ryzena kazu, nije sve u gamingu, osjetit ces bolji rad u svakodnevnici, cinebench brate, strimam jer ja to mogu, super ljepilo ovo ono. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 13:16 (war3_tft).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...
ansha kaže...

Odlican je za sami rendering ali se u viewportu koji se vrti uglavnom na jednoj jezgri u 3ds max-u dosta osjeti razlika. Na ovom i5 mi se ista scena u viewportu vrti u 50-60% vise fps-a, nije dealbreaker ali valja uzet u obzir...

 

Ili ovaj real world scenarij, u chrome-u scroll-am kroz Alza shop BF ponudu i na Ryzenu 7 @3.9ghz je to primjetno trzavo iskustvo u odnosu na i5, opet se u task manageru vidi da je jedna jezgra izmaxana pri tome.... Moze bit i do GPU-a, ali on je u oba slucaja jako malo iskoristen pa sumnjam...

 Kupi Ryzena kazu, nije sve u gamingu, osjetit ces bolji rad u svakodnevnici, cinebench brate, strimam jer ja to mogu, super ljepilo ovo ono. 

 Ansha je izdominirao i ascendao na next level intel huliganizma. Ansha je kupio Ryzen kompletan PC da bi mogao shittalkati po Ryzenu s pokrićem.

 

Ansha je vaš vođa iz sjene! 

 

 

#YOLO
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
E da mi ja taj ryzencic na 48h da ga isprobam na sve moguce nacine
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
@AdR03
Al bas. Da nema Ryzena ne bi imao pokrice da melje gluposti o njemu. Nemam ryzena ali mi rodjak ima 1700x. Procesor je brutalan, malo je reci. Ovaj moj i5 3360m je obicna .arina.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
dreadmoore kaže...
E da mi ja taj ryzencic na 48h da ga isprobam na sve moguce nacine

Uf, reci prljavi djecacicu, sta bi mu sve radio... sa svim detaljima... 

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Upalio bih 16 virtualki i igrao ac odisey sve to skupa strimao
AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

dery daj sve na low 720p reza. Nemere moj funjavi bit bolji od tvog ryzena nikak, koji je i na višem kloku sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i5 Club

Pozdrav, mislim da iman problem sa procesorom u laptopu, riječ je o i5 6300hq. Problem je da u task manageru uvjek stoji na 2.3ghz i kad je pod opterećenjem i kad nije a nikad ne radi na full brzini od 3,2ghz. Međutim skinia san msi afterburner i kad gledam brzinu stoji na 2,8ghz u igri i sad me zanima jel moguće da procesor ne može radit na tih 3,2gbz na kojih bi trebao radit normalno i šta da napravim da to provjerim i da napravim da radi najbolje što može?

Gamer
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mirko111222 kaže...

Pozdrav, mislim da iman problem sa procesorom u laptopu, riječ je o i5 6300hq. Problem je da u task manageru uvjek stoji na 2.3ghz i kad je pod opterećenjem i kad nije a nikad ne radi na full brzini od 3,2ghz. Međutim skinia san msi afterburner i kad gledam brzinu stoji na 2,8ghz u igri i sad me zanima jel moguće da procesor ne može radit na tih 3,2gbz na kojih bi trebao radit normalno i šta da napravim da to provjerim i da napravim da radi najbolje što može?

 3.2ghz mu je turbo frekvencija za jednu jezgru tj kad pokrenes nesto sto lupa po jednoj jezgri ona ce boostati na 3.2ghz, dok ce ostale raditi na nizim freklvencijama. Ovih 2.8ghz je vjerovatno all core turbo tj frekvencija na kojoj radi kad se sve jezgre opterete u istom trenutku.

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

To je normalno da radi tako jer kada se koristi samo jedna jezgra tad ide pravilo 1x3.20ghz 2x3.0ghz 3x2.90ghz na sve 4 jezgre ide 4x2.80ghz ako se ne varam jer na taj sistem radi i moj 7300hq.Za pocetak provjeri sa programom intel XTU da li ti cpu throttla tako da ukljucis stress test.Evo ti primjer kako meni radi ac origins na sve 4 jezgre imam 3.1ghz tako i treba radit.    

 Postoje neki modeli i7 procesora  HQ MQ sta je ekipa uspjela dignut na 4.2-4.3 ghz na primjer(4720hq,5950hq,4900mq) osim ako tvoj 6300hq ima otkljucan multiplier u XTU sta ne vjerujem.

A nedavno je netko linkao na forumu da su kinezi napravili i7 4700HQ sa ihs-om pase na DESKTOP maticnu ali samo neki odredeni chipset ako sam dobro shvatio i prodaju za 100 dollara ali sa carnima dode skoro kao pravi i7 i nije isplativo po preformansama su tu negdje.

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

dery daj sve na low 720p reza. Nemere moj funjavi bit bolji od tvog ryzena nikak, koji je i na višem kloku sigurno.

 izvoliš

 

https://imgur.com/a/1EAvcxO

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
dery kaže...
XXX kaže...

dery daj sve na low 720p reza. Nemere moj funjavi bit bolji od tvog ryzena nikak, koji je i na višem kloku sigurno.

 izvoliš

 

https://imgur.com/a/1EAvcxO

Gotovo identican FPS sa i3, ocekivano. 

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...
dery kaže...
XXX kaže...

dery daj sve na low 720p reza. Nemere moj funjavi bit bolji od tvog ryzena nikak, koji je i na višem kloku sigurno.

 izvoliš

 

https://imgur.com/a/1EAvcxO

Gotovo identican FPS sa i3, ocekivano. 

 Kako da ne u min fps razlika cijelih 10, ma idi ware. Ajd ti ware opali test sa svojim.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 21:30 (dery).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Definitivno rizen bolji, ali sobzirom da sam i3 8100 platio 650 kn skroz zadovoljan kad vidim ovu usporedbu ❤
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

To je jedan zabiljezeni minimalni frame koji moze biti padobranac tj nije to 1% low pa da predstavlja nesto. Da imam igru opalio bi, al nemam ju nit me zanima.

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 To je najvažnji trenutak kad se zaguzva uz ekspolzije. i5 je isto tu negdje vjerovatno ne bjezi sigurno puno.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
dery kaže...
war3_tft kaže...
dery kaže...
XXX kaže...

dery daj sve na low 720p reza. Nemere moj funjavi bit bolji od tvog ryzena nikak, koji je i na višem kloku sigurno.

 izvoliš

 

https://imgur.com/a/1EAvcxO

Gotovo identican FPS sa i3, ocekivano. 

 Kako da ne u min fps razlika cijelih 10, ma idi ware. Ajd ti ware opali test sa svojim.

 opalit cu ja imam je samo koju ti grafu imas

 

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Molim da se otvori zajednicka tema za privjesak i r5 2600 s obzirom da su tu lil-a po gaming performansama 

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

Evo dery cak sam isao na to da mksimalno spustim klokove na gtx 1070 ali jbg preskoci tu gtx rx 580 sad cu procesor spusti na 3ghz.Evo procesor je na 3ghz druga slika spusteni klokovi na grafickoj max kao i prethodna slika opet taj minimu te zeza ups.

i7 6700K@3.0ghz i7 6700K@3.0ghz
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 23:38 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice