Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.581
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Timo kaže...
XXX kaže...

Samo komentiram vidio koji je postao i prenosim kaj je čovjek konstantirao.

Veli čovjek da je takav frame time sa tako velikim amplitudama definitivno primjetan u igranju, i uopće ne preporuča taj i5 za kompletnu seriju igara na Dunia engineu.

 

 

Meni ta igra, za moje standarde, radi odlično na i3 procu. Ima li tu i tamo koji trzajčić, ima ali ja mam ne dobijem od toga vodu u koljenu

 

 

 eto, ta slika ti je odlican primjer kako frametime spajka i to je neigrivo

 

u biti to je gore nego da imas konzolaskih 30fps i normalan frametime 

ovo su teški stutter spikeovi, a što je uzrok tko to zna... 

ja sam fc5 igrao na i5 8400, ni traga ni glasa ovakvim stuterima

 

 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...

ovo su teški stutter spikeovi, a što je uzrok tko to zna... 

ja sam fc5 igrao na i5 8400, ni traga ni glasa ovakvim stuterima

 

 

 pa vidis da ni 8700 nema tih problema, bit ce da je to neki novi "feature" 9000 serije u tome engineu 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...

ovo su teški stutter spikeovi, a što je uzrok tko to zna... 

ja sam fc5 igrao na i5 8400, ni traga ni glasa ovakvim stuterima 

Ja sam testirao Fallout 4 na i5 4/4 i R7 1700 i i5 je cca. duplo brzi u najzahtjevnijim scenarijima, bez zajebancije. Riza pada na 30fps kad je i5 na 60fps, doduse, F4 ovisi o brzini jedne jezgre i vrlo dobro skalira sa brzom memorijom pa ovo nije cudno...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Timo kaže...
lav1000 kaže...

ovo su teški stutter spikeovi, a što je uzrok tko to zna... 

ja sam fc5 igrao na i5 8400, ni traga ni glasa ovakvim stuterima

 

 

 pa vidis da ni 8700 nema tih problema, bit ce da je to neki novi "feature" 9000 serije u tome engineu 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3407-intel-i5-9600k-cpu-review-vs-2700-2600-8700k

 

iz linka dio teksta c/p:

 

"All of this said, before the AMD fans run to post absolutes about how Ryzen is more “fluid” or “smoother” 100% of the time, note that this is not true in every instance. In many games, as you’ll see today, the 9600K doesn’t have this issue and is technically superior in raw gaming performance. Far Cry seems to be somewhat anomalous in its behavior."

 

problem nastane kad se ovakve neobjašnjive anomalije prezentiraju kao nešto normalno kad se ulazi u bilo kakvu raspravu, a znamo koji "počasni klub" je sklon takvim bajkicama 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Puhanje na hladno ne bi trebalo biti u karakteru jednog Lava

 

Nisam vidio u ovoj raspravi takav problem...štoviše nitko nije reagirao na uzdizanje u nebesa linkanog videa od strane Mislioca, iako su navedene i mane za taj i5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Da ponovimo gradivo.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Sve 5 deda, lijepo se u linku vidi da je Stevo vrtio 4 runa i da se u 2 od 4 nije pojavio ni blizu slican slucaj.... dovoljno da se to svrsta u domenu "sto bi bilo kad bi bilo" a ne kao redovnu pojavu 

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...

"All of this said, before the AMD fans run to post absolutes about how Ryzen is more “fluid” or “smoother” 100% of the time, note that this is not true in every instance. In many games, as you’ll see today, the 9600K doesn’t have this issue and is technically superior in raw gaming performance. Far Cry seems to be somewhat anomalous in its behavior."

 

 Sve je ovdje rečeno. Nema potrebe za daljnim analizama. Za 2170kn AMD ovakvoj zvjerki nemože parirat sa niti jednim trenutnim procesorom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 12:54 (mislioc).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...

Sve 5 deda, lijepo se u linku vidi da je Stevo vrtio 4 runa i da se u 2 od 4 nije pojavio ni blizu slican slucaj.... dovoljno da se to svrsta u domenu "sto bi bilo kad bi bilo" a ne kao redovnu pojavu 

Stevi se ocito windowsi updateali u pozadini 

 

Ajde lave naleti u novu benchmark temu (Linx extreme) pa zavrti da vidimo sta ce se desit...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 12:43 (ansha).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...

Sve 5 deda, lijepo se u linku vidi da je Stevo vrtio 4 runa i da se u 2 od 4 nije pojavio ni blizu slican slucaj.... dovoljno da se to svrsta u domenu "sto bi bilo kad bi bilo" a ne kao redovnu pojavu 

Stevi se ocito windowsi updateali u pozadini 

 

Ajde lave naleti u novu benchmark temu (Linx extreme) pa zavrti da vidimo sta ce se desit...

 ma daj bježi da mi se laptopi rastope al svejedno bi dobio više GFlops-a od "advanced platform" 

 

ali vidim da bi bilo problema i sa delidanim 8700k na 5.0ghz pod custom loopom , nisam ja ko naš guru da mi procesori jedva peakaju 70°C sa 5.6Ghz i 200w 

12 godina
offline
Intel i5 Club

Namjerno sam stavio taj link da dokažemo jednu činjenicu. A to je famozni future update kod AMD-a. Trenutni i5 9600k iskorištava sve trenutne grafičke kartice do skorog maksimuma. Nadalje Ryzen kasni u prosjeku 15% i više. Treća generacija Ryzena bih se trebala približit toj brojci. I sad zašto kupit Ryzen pa ponovno sljedeću treću generaciju kad trenutno imaš procesor koji za 2170kn guta sve grafičke kartice trenutno + b-die za izvuči maksimum iz Ryzena. Onda na kraju koliko to sve košta Ryzen korisnika koji kakti uštedi pri kupnji.

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Znači lutrija...
5 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Da li je tko kupio I5 9600? koliko sam vidio nema nekih bitnih poboljšanja na stariji model 8600.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 Pa kakvih poboljšanja će biti kad je to jedan te isti CPU. Ne pratiš ti izgleda hardware jer Intel godinama prodaje jedan te isti CPU iz generacju u generaciju (dobro, jednu te istu arhitekturu) ali da mu novo ime da oni koji nemaju pojma, a takvih je velika većina, misli da je to nešto novo. Kao AMD prije Ryzen ere.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 14:38 (itomic009).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
robi0007 kaže...

Da li je tko kupio I5 9600? koliko sam vidio nema nekih bitnih poboljšanja na stariji model 8600.

Poboljsanje je sta su zalemili ihs ali su to napravili lose pa temperature nisu strasno bolje...

5 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Jedno vrijeme sam bio u eri laptopa,sad opet se vračam u bazu stoga nisam ni pratio što je bilo između .Uglavnom trebao bi složiti neku konfiguraciju za 8 k kuna pa malo istražujem okolo što gdje i kako.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Da to sam primijetio čitajući recenzije u međuvremenu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Da ali govori ovdje kako su frametimeovi problem

10000 fpsa nista ne znaci ako je frametime da izbaci jedan od tih velik, igra trza koliko sam shvatio jer i5 podrzavaju samo 6 dretvi

No kako god, kupujem novi Pc da bi igrao igrice na njemu pa cu uzet intel svakako

Moze preporuka za neku jeftiniju MBO od ove z390 na koju bih mogao direktno stavit i5 9.gen bez da prije toga moram flashat sa i5 8.gen

Nece mi stat u budzet ta MBO+dodatni hladnjak+i5 9600k :/

 

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
moukie kaže...

Da ali govori ovdje kako su frametimeovi problem

10000 fpsa nista ne znaci ako je frametime da izbaci jedan od tih velik, igra trza koliko sam shvatio jer i5 podrzavaju samo 6 dretvi

No kako god, kupujem novi Pc da bi igrao igrice na njemu pa cu uzet intel svakako

Moze preporuka za neku jeftiniju MBO od ove z390 na koju bih mogao direktno stavit i5 9.gen bez da prije toga moram flashat sa i5 8.gen

Nece mi stat u budzet ta MBO+dodatni hladnjak+i5 9600k :/

 

 200-250 kn razlike neisplativo pored ove Gigabyte Z390 UD. Onaj kombo koji sam ti rekao je 3500kn. Sad koliko ti možeš platit to sve? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 18:58 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
robi0007 kaže...

Da li je tko kupio I5 9600? koliko sam vidio nema nekih bitnih poboljšanja na stariji model 8600.

 slabo si gledao, 300mhz veci turbo, hladniji, jeftiniji. Ako si mislio uzimati onu giginu z390 ud plocu zaobidi je ploca je teski skart za oc.lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

i5 8500 + z370=2800

mogu kupit kuciste za tu razliku

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
moukie kaže...

i5 8500 + z370=2800

mogu kupit kuciste za tu razliku

 pa ako neces kupovati K model cemu onda Z ploca? uzmes neku za cca 400kn, ako si na knap s lovom nazalost moras odvagati. Ryzen? lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Kakve logike ima taj i5 8500 kad košta 160 kn manje od i5 9600k...pa makar ni ne klokao ovaj 9600k, fino boosta i na tvorničkim postavkama.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

Kakve logike ima taj i5 8500 kad košta 160 kn manje od i5 9600k...pa makar ni ne klokao ovaj 9600k, fino boosta i na tvorničkim postavkama.

 ja cijenu nisam ni gledao, sad sam provjerio, bokte pa to kosta 2000knlp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Ma samo lud covjek moze uzet 8400/8500 trenutno pored 8600k/9600k koji startaju od 2200cca

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Rađe i5 9600k i neku jeftiniju ploču bez klokanja, nego skuplju ploču i i5 8500 i opet bez klokanja

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

Rađe i5 9600k i neku jeftiniju ploču bez klokanja, nego skuplju ploču i i5 8500 i opet bez klokanja

Made in Intel...

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

Rađe i5 9600k i neku jeftiniju ploču bez klokanja, nego skuplju ploču i i5 8500 i opet bez klokanja

 sad 8600k/9600k debelo opravdavaju tih 200kn razlike u odnosu na 8400/8500 oni boostaju 4.3Ghz all core a ova dva nonK 3.8-3.9ghz, osjeti se to i po meni vrijedi dodatnih 200kn, taman i da ga pukneš na neku h310/b360. 

jedino imaš dodatnih 100kn minimalno za neki lc120 polovni jer s njima ne dobiješ ni onaj jad od intel stock coolera

 

14 godina
offline
Intel i5 Club

od dostupnih z390 ploca koje su dobre za OC a da nisu ultra skupe? recimo do 1500-1600kn... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Striko2009 kaže...

od dostupnih z390 ploca koje su dobre za OC a da nisu ultra skupe? recimo do 1500-1600kn... 

 https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-gigabyte-z390-aorus-pro-s1151-v2&code=86358

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice