Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 542.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Striko2009 kaže...

od dostupnih z390 ploca koje su dobre za OC a da nisu ultra skupe? recimo do 1500-1600kn... 

https://www.telebit.hr/mb-gigabyte-z390-aorus-elite-lga-1151v2-atx-4x-ddr4-intel-z390-s3-6x-hdmi-24mj.html

to ti je ploca u klasi 2000+kn, u trenutnoj generaciji Gigabyte ima prakticki najbolje ploce sto se za prijasnju generaciju nemoze reci. Za bilo kakvo ozbiljno overklokanje ovo ti je minimum sto se moze naci od z390 cipseta, s z370 mozes proci 500-600kn manje pa razmisli i o tome.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Striko2009 kaže...

od dostupnih z390 ploca koje su dobre za OC a da nisu ultra skupe? recimo do 1500-1600kn... 

https://www.telebit.hr/mb-gigabyte-z390-aorus-elite-lga-1151v2-atx-4x-ddr4-intel-z390-s3-6x-hdmi-24mj.html

to ti je ploca u klasi 2000+kn, u trenutnoj generaciji Gigabyte ima prakticki najbolje ploce sto se za prijasnju generaciju nemoze reci. Za bilo kakvo ozbiljno overklokanje ovo ti je minimum sto se moze naci od z390 cipseta, s z370 mozes proci 500-600kn manje pa razmisli i o tome.lp

 Kaj sad si mu linkao 100kn jeftiniju ploču.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 12:05 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Da ista znas o tome dodatni heat sinkovi mogu neznaciti nista(iako ne kuzim o kakvim dodatcima pricas)...kani se preporuka pogotovo sto se tice oc-a i ploca za to.Da se ta pro ploca spominje u OC krugovima ja bi to spomenuo.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 11:00 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...

Da ista znas o tome dodatni heat sinkovi mogu neznaciti nista, kao u ovom slucaju...kani se preporuka pogotovo sto se tice oc-a i ploca za to.lp

Čekamo te u Linx temi sa 5.0ghz 1.5v da potvrdiš svoja baljezganja po forumu.

Još bih skužio da si linkao neki drugi brand po znatno nižoj cijeni. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 12:06 (mislioc).
14 godina
offline
Intel i5 Club
I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Striko2009 kaže...

 Ma normalno.

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Apsolutno, buildzoid je isto preporuča...tkđ Pro version uses a FP Cap + heatpipe while the Elite is using the Apaq capacitors...Dakle +100 kn se isplati dati ( po meni ). Ova ploča uskoro ide na moj 9700k.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 16:59 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
DarthMarkus kaže...
Apsolutno, bulldzoid je isto preporuča...tkđ Pro version uses a FP Cap + heatpipe while the Elite is using the Apaq capacitors...Dakle +100 kn se isplati dati ( po meni ). Ova ploča uskoro ide na moj 9700k.

Normalno da se isplati za 90kn razlike, a to sta si naveo i nisu jedine razlike, Pro ima oba m.2 heatsinka, 2 pojacana 3.0x16 slota... Stjepko po obicaju pojma nema...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
Apsolutno, bulldzoid je isto preporuča...tkđ Pro version uses a FP Cap + heatpipe while the Elite is using the Apaq capacitors...Dakle +100 kn se isplati dati ( po meni ). Ova ploča uskoro ide na moj 9700k.

Normalno da se isplati za 90kn razlike, a to sta si naveo i nisu jedine razlike, Pro ima oba m.2 heatsinka, 2 pojacana 3.0x16 slota... Stjepko po obicaju pojma nema...

 da nije pro kloker nebi bilo ovih pomicanja granica 8600k OC-a, ti deda pojma nemaš 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/cinebench-r15/196013.aspx?page=21&jumpto=5681981&sort=asc&view=flat

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...

Da ista znas o tome dodatni heat sinkovi mogu neznaciti nista(iako ne kuzim o kakvim dodatcima pricas)...kani se preporuka pogotovo sto se tice oc-a i ploca za to.Da se ta pro ploca spominje u OC krugovima ja bi to spomenuo.lp

   

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 15:28 (mislioc).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...

Da ista znas o tome dodatni heat sinkovi mogu neznaciti nista(iako ne kuzim o kakvim dodatcima pricas)...kani se preporuka pogotovo sto se tice oc-a i ploca za to.Da se ta pro ploca spominje u OC krugovima ja bi to spomenuo.lp

   Kaj ti si na Pro sceni sa Arctic Freezerom 120 i MSI Z370A PRO.

Aaaaa

Taj boldani dio mi je promaknuo, u "OC krugovima", ranit cu se 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

mogu stavit brzi ram

razmisljao sam si o r5 2600 i r7 1700, ali i5 ih outpreformaju dosta barem po pitanju fpsa, ma da su testovi rade na jako jakim gpu-ovima
Sad neznam koliko bi to bilo bitno s obzirom da sam kupio rx 580, a ne neko cudo

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
moukie kaže...

mogu stavit brzi ram

razmisljao sam si o r5 2600 i r7 1700, ali i5 ih outpreformaju dosta barem po pitanju fpsa, ma da su testovi rade na jako jakim gpu-ovima
Sad neznam koliko bi to bilo bitno s obzirom da sam kupio rx 580, a ne neko cudo

Ovo ti je Ryzen kombo koji je isto tako dobar za iskoristit RX580.

R5 2600

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

2x8 GB ddr4.

Oko 3500kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 15:39 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...

Da ista znas o tome dodatni heat sinkovi mogu neznaciti nista(iako ne kuzim o kakvim dodatcima pricas)...kani se preporuka pogotovo sto se tice oc-a i ploca za to.Da se ta pro ploca spominje u OC krugovima ja bi to spomenuo.lp

   Kaj ti si na Pro sceni sa Arctic Freezerom 120 i MSI Z370A PRO.

Aaaaa

Taj boldani dio mi je promaknuo, u "OC krugovima", ranit cu se 

 kad derBauer zapne na 5.8Ghz u pomoć zove našeg gurua, pa se vi smijte njemu 

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
Apsolutno, bulldzoid je isto preporuča...tkđ Pro version uses a FP Cap + heatpipe while the Elite is using the Apaq capacitors...Dakle +100 kn se isplati dati ( po meni ). Ova ploča uskoro ide na moj 9700k.

Normalno da se isplati za 90kn razlike, a to sta si naveo i nisu jedine razlike, Pro ima oba m.2 heatsinka, 2 pojacana 3.0x16 slota... Stjepko po obicaju pojma nema...

 Jedina mana je što se memorija kloka lošije od konkurencije.

 

Al za nekih 3600 cl15/16. čisto dovoljna.

 

Ali uvijek bih stavio core clock > memory clock na listi prioriteta.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
Apsolutno, bulldzoid je isto preporuča...tkđ Pro version uses a FP Cap + heatpipe while the Elite is using the Apaq capacitors...Dakle +100 kn se isplati dati ( po meni ). Ova ploča uskoro ide na moj 9700k.

Normalno da se isplati za 90kn razlike, a to sta si naveo i nisu jedine razlike, Pro ima oba m.2 heatsinka, 2 pojacana 3.0x16 slota... Stjepko po obicaju pojma nema...

 Jedina mana je što se memorija kloka lošije od konkurencije.

 

Al za nekih 3600 cl15/16. čisto dovoljna.

 

Ali uvijek bih stavio core clock > memory clock na listi prioriteta.

 

To ulazi u racunicu jedino ako kupuje neki b-die ram, u protivnom je ram ogranicavajuci faktor a ne ploca.

 

A i sumnjam da ploca ne moze na bar 4ghz...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 16:02 (ansha).
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
Apsolutno, bulldzoid je isto preporuča...tkđ Pro version uses a FP Cap + heatpipe while the Elite is using the Apaq capacitors...Dakle +100 kn se isplati dati ( po meni ). Ova ploča uskoro ide na moj 9700k.

Normalno da se isplati za 90kn razlike, a to sta si naveo i nisu jedine razlike, Pro ima oba m.2 heatsinka, 2 pojacana 3.0x16 slota... Stjepko po obicaju pojma nema...

 Jedina mana je što se memorija kloka lošije od konkurencije.

 

Al za nekih 3600 cl15/16. čisto dovoljna.

 

Ali uvijek bih stavio core clock > memory clock na listi prioriteta.

 

To ulazi u racunicu jedino ako kupuje neki b-die ram, u protivnom je ram ogranicavajuci faktor a ne ploca.

 

A i sumnjam da ploca ne moze na bar 4ghz...

 Ne...Pogledaj Buildzoidov review Giginih z390 ploča i forume, "zaista kažem ti  "memory oc je dosta loš.

 

Nisam elektroničar pa se neću brukati sa tehničkim aspektom "zašto"...

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
DarthMarkus kaže...

 Ne...Pogledaj Buildzoidov review Giginih z390 ploča i forume, "zaista kažem ti  "memory oc je dosta loš.

 

Nisam elektroničar pa se neću brukati sa tehničkim aspektom "zašto"...

Pogledao sam memory support list od Aorus Pro ploce, zanimljivo je da ima 4000mhz kitova ali su verificirani samo u 4-slot kombinaciji tj. 4x8GB. Sa 2 dimm-a najvise sta podrzava sluzbeno je 3866mhz.

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ne...Pogledaj Buildzoidov review Giginih z390 ploča i forume, "zaista kažem ti  "memory oc je dosta loš.

 

Nisam elektroničar pa se neću brukati sa tehničkim aspektom "zašto"...

Pogledao sam memory support list od Aorus Pro ploce, zanimljivo je da ima 4000mhz kitova ali su verificirani samo u 4-slot kombinaciji tj. 4x8GB. Sa 2 dimm-a najvise sta podrzava sluzbeno je 3866mhz.

 Što je isto solidno. Možda zategnut malo latencije i voila. Nije top, ali nije ni flop.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 17:53 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Intel i5 Club

Koja bi memorija isla na tu plocu a daje best choice?

Jel bolje stavit 1x16 ili 2x8?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
3200mhz neku do 1000-1200kn 2x8 gb. Ili ako želiš možeš sprašit 1700kn za cl14 3200mhz b-die samsung ali nemaš nekih benefita od nje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 22:01 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...

Da se ta pro ploca spominje u OC krugovima ja bi to spomenuo.lp

   

 Ovo je veca provala nego Chasetroll "ja se bavim softwareom"

molim uredništvo jednu nagradnu zvjezdicu za Gurua, ne pamtim kad sam se ovako nasmijao 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 9:07 (lav1000).
11 godina
offline
Intel i5 Club

posto sam presao na ryzen imam viska vodeni block, koristio sam ga na i5 4670k jedno god dana, pa ako nekome treba prosljedim ga dalje jer mi sad treba ryzen block.

 

 

Ko se prvi javi njemu dam, o njegovom trosku postarine.

 

 

Ne znam na jos koje sockete pase block. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

Napokon poceo slagat i5 setup. Slike kasnije il sutra. Pokusavam OC,no nikako nece. Npr. prvo sam odabrao bios defaults za 4.6 i kad napravim stres test nejde preko 4.2. Isto kad probam manual,nejde dalje od 4.2. Neznam jel jos nesto moram na ovoj asrockovoj maticnoj postelat. Jos primjetim da mi u windowsu cpu temp oko 30,a kad udem u bios pise 50.

 

I kada idem manual oc,jel stavljam all core vrijednosti il pojedinacno. Ciljam 5.0 pa dajte neke voltaze koje bi sljakale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Napokon poceo slagat i5 setup. Slike kasnije il sutra. Pokusavam OC,no nikako nece. Npr. prvo sam odabrao bios defaults za 4.6 i kad napravim stres test nejde preko 4.2. Isto kad probam manual,nejde dalje od 4.2. Neznam jel jos nesto moram na ovoj asrockovoj maticnoj postelat. Jos primjetim da mi u windowsu cpu temp oko 30,a kad udem u bios pise 50.

 

I kada idem manual oc,jel stavljam all core vrijednosti il pojedinacno. Ciljam 5.0 pa dajte neke voltaze koje bi sljakale.

 1.30-1.35v za 5.0 probaj. All core naravno. Stavi najnoviji bios ako nisi.

14 godina
offline
Intel i5 Club

Vidis da,nisam se sjetio updateat bios,noobish from me. Imam 1.2,najnoviji je 1.8.da stavim sve izmedu il odma na 1,8?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Vidis da,nisam se sjetio updateat bios,noobish from me. Imam 1.2,najnoviji je 1.8.da stavim sve izmedu il odma na 1,8?

 Odmah na zadnji.

 

14 godina
offline
Intel i5 Club

E sad su temp i oc normalni. Sada stavi0 5.0 na 1.350V i u prime small fftu ide do 90c. Probam smanjit jos voltazu,al cini mi se da ce cpu na delid 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

E sad su temp i oc normalni. Sada stavi0 5.0 na 1.350V i u prime small fftu ide do 90c. Probam smanjit jos voltazu,al cini mi se da ce cpu na delid 

 Tko zna možda je golden sample. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

E sad su temp i oc normalni. Sada stavi0 5.0 na 1.350V i u prime small fftu ide do 90c. Probam smanjit jos voltazu,al cini mi se da ce cpu na delid 

 pod ovim kelvinom iz potpisa se hladi ili? nekako mi je to too much ako je taj kelvin u pitanju, jesi provjerio na koji zapravo napon diže pod loadom, da nije neki visok llc i sl? 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice