Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.114.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Po nekim glasinama i7 9700k trebao bi biti  8/16 cpu, pitanje je za sta koristis komp. Ako ti nije hitno najbolje pricekati da vidis sta ce izaci i po kojim cijenama

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

Po nekim glasinama i7 9700k trebao bi biti  8/16 cpu, pitanje je za sta koristis komp. Ako ti nije hitno najbolje pricekati da vidis sta ce izaci i po kojim cijenama

 kad otprilike se to očekuje i koja bi mogla biti cijena?

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nema nikakvog konkretnog datuma, rekli su kao 2 polovina ove godine, pa onda da se odgada do 2019.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma tko to više zna?

Ako bude ove godine bit će to 14nm++++ a ako bude oko druge polovice 2019. onda bi mogao biti 10nm. Njima taj 10nm nikako da sjedne kako treba, i svi konkurenti su ih pretekli u međuvremenu.

Intel bi se trebao malo zapitat, ili izvršit "akviziciju" nekog od konkurentkih glavnih inženjera... nije baš skroz legalno i šup*čki je potez, ali očito drugačije neide.

 

Po meni kupovat sad nešto, samo ako vam je hitno. Ali tko ima seriju 6xxx nema razloga trenutno išta kupovat. Ak vas baš jako svrbi džep pa kako je kolega reko, dobru MBO + vodeno hlađenje pa se igrat do kud ide OC.

 

Nagađali smo za intele, nagađali za nove nVidie, imam osjećaj da su svi skupa sjeli, vidli da svuda uokolo postoje problemi i odlučili preskočit 2018. Osim AMD-a... oni su konačno uhvatili korak, dobili ponovo konzole, ušli na velika vrata u svijet gaming laptopa i dobili nekoliko velikih Data Centara. S obzirom što i ARM radi sa druge strane, Intelu se ne piše baš predobro... ponovo su pokrenuli program plačanja konzumentima da kupuju intel. To je samo odraz očaja koji trenutno vlada tamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Evo me sa i7-8700K

 

RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
7 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Puls3 kaže...

Evo me sa i7-8700K

 

 Ja vidin samo kutiju, nigdje ni tebe ni i7-mice a lipo si napisa "evo me sa i7 8700k"

 

Dobrodošao u i7 klub 

MISCREATED
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

trebat ce ti "malo" veci hidrant da to ohladis nego taj mali zuti sto imas u pozadinilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

trebat ce ti "malo" veci hidrant da to ohladis nego taj mali zuti sto imas u pozadinilp

 

RIP Šaban (21.6.2016)
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

a nisam citao sto imas pod moj pc, to je bila šala... odmah delid bez razmisljanja..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 16:44 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

. odmah delid bez razmisljanja..lp

Kamo cukaš, polako. 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa zar ne znaš da intel ne može radit bez delida, a amd ne može pokrenut igre?!

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Svi ste tak hrabri kad treba reć "delid" - koliko vas je to zaista napravilo? Prvo, nemreš rukama, dakle moraš imat kutijicu za delid napravljenu za tvoj model proca (ovisi o veličini proca pa nije baš "model", ali budimo realni, nemaju to ljudi doma i ne paše "od starog"). Moraš imat dobro sredstvo za očistit poklopac, proc, sve skupa... dobro "cooling" sredstvo/pastu/štoveć, koja se ne prodaje u dučanima.... bez toga uopće nema smisla radit delid (i ne, ne radi se od "termalnoj" pasti koja se kupi za 60kn u linksu), zatim treba biti dovoljno spretan sve skupa rastavit/očistit/sastavit (ovaj zadnji dio je najteži jer sve mora u milimetar sjest kak je bilo), znat sa čime zalijepit, i imat muda na kraju sve skupa bacit u pečnicu da se primi ljepilo nazad.

 

30ak ljudi priča o "delidu", koliko vas zaista ima takav proc?!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tu sam..😁moj se nije dao u tolikoj mjeri da je delid tool napuknuo...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Za tebe ne sumnjam :p al nis' ti jedini koji priča o tome :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Svi ste tak hrabri kad treba reć "delid" - koliko vas je to zaista napravilo? Prvo, nemreš rukama, dakle moraš imat kutijicu za delid napravljenu za tvoj model proca (ovisi o veličini proca pa nije baš "model", ali budimo realni, nemaju to ljudi doma i ne paše "od starog"). Moraš imat dobro sredstvo za očistit poklopac, proc, sve skupa... dobro "cooling" sredstvo/pastu/štoveć, koja se ne prodaje u dučanima.... bez toga uopće nema smisla radit delid (i ne, ne radi se od "termalnoj" pasti koja se kupi za 60kn u linksu), zatim treba biti dovoljno spretan sve skupa rastavit/očistit/sastavit (ovaj zadnji dio je najteži jer sve mora u milimetar sjest kak je bilo), znat sa čime zalijepit, i imat muda na kraju sve skupa bacit u pečnicu da se primi ljepilo nazad.

 

30ak ljudi priča o "delidu", koliko vas zaista ima takav proc?!

I onda pored toga sta si potrosio lovu na tool, pastu i ostalo ostajes bez garancije.

Pametni ne delidaju nego ga fino kuhaju na 90°+ i prst u uho uz trogodisnju garanciju i bolji resale value...

Del8d je loose - loose situacija, osim ako si kompetitivni clocker a takvih ovdje nema.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Svi ste tak hrabri kad treba reć "delid" - koliko vas je to zaista napravilo? Prvo, nemreš rukama, dakle moraš imat kutijicu za delid napravljenu za tvoj model proca (ovisi o veličini proca pa nije baš "model", ali budimo realni, nemaju to ljudi doma i ne paše "od starog"). Moraš imat dobro sredstvo za očistit poklopac, proc, sve skupa... dobro "cooling" sredstvo/pastu/štoveć, koja se ne prodaje u dučanima.... bez toga uopće nema smisla radit delid (i ne, ne radi se od "termalnoj" pasti koja se kupi za 60kn u linksu), zatim treba biti dovoljno spretan sve skupa rastavit/očistit/sastavit (ovaj zadnji dio je najteži jer sve mora u milimetar sjest kak je bilo), znat sa čime zalijepit, i imat muda na kraju sve skupa bacit u pečnicu da se primi ljepilo nazad.

 

30ak ljudi priča o "delidu", koliko vas zaista ima takav proc?!

 Kako nemoš rukama  pa sa čim ćeš ga stavit u delid tool ako neš rukama .

 

Ja i moj prijatel smo jednog devila ogulili skalpelom i to kirurškim a pastu smo stavili MX-4 i ispod i pviše IHS-a pa je razlika ipak bila očigledna. 

Sve se može kad se hoće 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Rhodin kaže...

Svi ste tak hrabri kad treba reć "delid" - koliko vas je to zaista napravilo? Prvo, nemreš rukama, dakle moraš imat kutijicu za delid napravljenu za tvoj model proca (ovisi o veličini proca pa nije baš "model", ali budimo realni, nemaju to ljudi doma i ne paše "od starog"). Moraš imat dobro sredstvo za očistit poklopac, proc, sve skupa... dobro "cooling" sredstvo/pastu/štoveć, koja se ne prodaje u dučanima.... bez toga uopće nema smisla radit delid (i ne, ne radi se od "termalnoj" pasti koja se kupi za 60kn u linksu), zatim treba biti dovoljno spretan sve skupa rastavit/očistit/sastavit (ovaj zadnji dio je najteži jer sve mora u milimetar sjest kak je bilo), znat sa čime zalijepit, i imat muda na kraju sve skupa bacit u pečnicu da se primi ljepilo nazad.

 

30ak ljudi priča o "delidu", koliko vas zaista ima takav proc?!

 Kako nemoš rukama  pa sa čim ćeš ga stavit u delid tool ako neš rukama .

 

Ja i moj prijatel smo jednog devila ogulili skalpelom i to kirurškim a pastu smo stavili MX-4 i ispod i pviše IHS-a pa je razlika ipak bila očigledna. 

Sve se može kad se hoće 

 I ja samo rucno gulim procesore, mozda bih se privjeska usudio ubaciti u tool jer kad vidim kako to puca nebi mi bilo svejedno ubaciti unutra neki 8700k 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Ja i moj prijatel smo jednog devila ogulili skalpelom

lav1000 kaže...

 I ja samo rucno gulim procesore

ma vi ste stara škola, gulite procesore kao čobaknović krumpire

ovoj mlađariji danas, uz sve nabrojane kerefeke, treba još i francuska sobarica da im drži jajca u zavoju te medicinska sestra da im briše znoj sa čela 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
nicky.sl kaže...

Ja i moj prijatel smo jednog devila ogulili skalpelom

lav1000 kaže...

 I ja samo rucno gulim procesore

ma vi ste stara škola, gulite procesore kao čobaknović krumpire

ovoj mlađariji danas, uz sve nabrojane kerefeke, treba još i francuska sobarica da im drži jajca u zavoju te medicinska sestra da im briše znoj sa čela 

 Svejedno mi nebi skodilo da mi drze jajca ove sto si nabrojao 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nije svejedno gulit proc od 3000+kn to je istina ali kad meni nešto zavrti u glavi onda vridi ona "ja sam njega kupio nije on mene"

MISCREATED
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Nije svejedno gulit proc od 3000+kn to je istina ali kad meni nešto zavrti u glavi onda vridi ona "ja sam njega kupio nije on mene"

 Dellid tool je ono jos ok. Ali ovaj gore sto ga je skalpelom... Nemam rijeci. Ima negdje tema gdje se ku... Kako sam svog deliddao i slike, da sad kupim proc mislim da ne bih to radio.

everyday i'm shuffling...
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Tu sam..😁moj se nije dao u tolikoj mjeri da je delid tool napuknuo...

 Kad kupujes bezvezne delid alate neznam koji je to model ja imam dr delid odlican alat 

AMD AntiBoy
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Je ti si ih kupio/pribao na stotine pa znas kaj valja..
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Luka123 kaže...
nicky.sl kaže...

Nije svejedno gulit proc od 3000+kn to je istina ali kad meni nešto zavrti u glavi onda vridi ona "ja sam njega kupio nije on mene"

 Dellid tool je ono jos ok. Ali ovaj gore sto ga je skalpelom... Nemam rijeci. Ima negdje tema gdje se ku... Kako sam svog deliddao i slike, da sad kupim proc mislim da ne bih to radio.

 Jesmo sokole skalpelom smo ga skalpirali i eno ga radi dan danas

MISCREATED
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Je ti si ih kupio/pribao na stotine pa znas kaj valja..

 Nekad netreba biti krkan u zivotu.

AMD AntiBoy
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Taj dr. delid izgleda poput igracke
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da ali ga nemozes lako slomiti heheh odlican je 35€ me je kostao sa dostavom iz njemacke 

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kreću pripreme za vrućine, još 3d printani delid tool čekam pa da ga bacim pod škrip 

Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
berzerker kaže...

Kreću pripreme za vrućine, još 3d printani delid tool čekam pa da ga bacim pod škrip 

Najbolja moguća kombinacija, iako mene brine VRM koji doslovno gori na toj tvojoj matičnoj ploči,

iako temp. procesora ako sve odradiš kako treba budu bile super.

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

VRM je vruć, nakon 30 min realbencha peak je na 93c. Ali nije kao što većina paničari na YT i člancima.

Dio tog pripisujem i ovom Phanteksu p400 i njegovom "maestralnom airflowu". Idući mj će ići ili vardari na hlađenje ili ml140 na AIO jer ovih 1100rpm-a od stock coolera AIOa nisu dovoljni da pokriju i grafu, ali će poslužit kao top exhaust. A nakon toga me muči ovaj novi Phanteks Evolv X za koji kažu da ima dobar airflow ali to ćemo još vidjet :D

 

Što se pasti tiče mislim da stvarno ako se radi delid i kad se već toliko uložilo u sami proc i hlađenje, onda je suludo ušparat 100 kn na pastama da bi se odradio posao koji bi trebao mjesecima ako ne i godinama trajat. 20€ su me koštale 1g porcije/verzije s dostavom iz Alze

Moj PC  
2 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice