Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kolko ti spuštanje trfca utječe na stabilnost i do koje granice si išao ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Kolko ti spuštanje trfca utječe na stabilnost i do koje granice si išao ?

Nisam testirao, tajminzi su od preseta saveanih u bios-u. Ima cak i preset s kojim je oboren svijetski rekord u par bencheva al to je s 2.1V naponom pa nisam isprobavao.

Znam da je trfc bio 220 sa onim ekstremnim 3866 cl12 presetom.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ček presete si samo skinuo i loadao ili si se baš zajebavao sa svime ?

 

Sry što te tušim Ansha...Na iduću konfu koju budem slagao (9700/9900k vjerovatno) baš hoću najbržu soluciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Ček presete si samo skinuo i loadao ili si se baš zajebavao sa svime ?

 

Sry što te tušim Ansha...Na iduću konfu koju budem slagao (9700/9900k vjerovatno) baš hoću najbržu soluciju.

Ne mozes ih skinut, dio bios-a su, jedino mozes nac screenshote postavki pa po njima namjestit sve parametre.

 

Meni je nevjerojatno npr. ovo sta kazu da je na nekim primjercima 8700K/8086K imc toliko los da ne mozes preko 3600mhz. Teska banana kad uzmes skupu memoriju pa te procesor tako gadno zakoci. 

To je doslovno gore i od nekih primjeraka novih ryzena...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 14:52 (ansha).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pod "skinuti" mislio sam na preset loadanje iz trenutno najnovijeg flashanog biosa.

 

Jbte, uzmeš c14 b-die i onda doživiš flop. Ubio bih se...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Pod "skinuti" mislio sam na preset loadanje iz trenutno najnovijeg flashanog biosa.

 

Jbte, uzmeš c14 b-die i onda doživiš flop. Ubio bih se...

A nije ni 3600 sa cl15 ili 14 lose, daleko od toga, a nije ono sta ocekujes..

5 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Počastio sam se i ja sa 8700k nakon puno godina druženja sa 2600k.
Nakon dva tjedna mozganja i istraživanja, jer iskreno nisan nešto pratia scenu od doba sandya, uz proc, odluka je pala na
Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6
G.Skill Trident Z RGB, F4-3000C14D-16GTZR
Imam naravno i par pitanja :)
Morao sam naravno odmah vidjeti i kako diše ova kombinacija tako da ga zadnjih par dana vrtim na 4.9ghz@1.27 (1.248v u winsima).

Mislim da će to ici na 4.8ghz jer procesor ima poprilicne spikeove temperatura.
Nakon pola sata aide64 nekakav average jezgri je 76c dok ima odlaske i na 90+c
Ti spikeovi su razlog zašto ekipa delida procove (što mi nije namjera raditi) ?
Sve to hladi sad vec poprilicno zastarjeli H100 prve generacije ali drzi se nekako .
Vidim da ekipa spominje tRFC kod memorije što mi je novi pojam . Ima veliki utjecaj na performanse ili da to ne diram?
Može li se postići CL12,13 sa ovom memorijom @3000mhz sa normalnom nekom voltažom za svaki dan ?
Često radim poveće edite fotografija pa se svaka sekunda cijeni :)
 
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 0:11 (Role2).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Ubost cemo i9, da se ima...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kant kaže...

Ubost cemo i9, da se ima...

 kad je bal nek je bal :D

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kant kaže...

Ubost cemo i9, da se ima...

 svaki čovjek koji drži do sebe će ga uzet na neviđeno, da se nađe 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kant kaže...

Ubost cemo i9, da se ima...

Pa već ga je odavno mogao uzeti tko je htio. 

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Poz imam pitanje dali je Noctua NH-D14 dovoljna za 8700k za oc do 4.7-4.8 ghz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitanje dali je Noctua NH-D14 dovoljna za 8700k za oc do 4.7-4.8 ghz?

 Bit ce dosta i za vise ako gejmas.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Kant kaže...

Ubost cemo i9, da se ima...

Pa već ga je odavno mogao uzeti tko je htio. 

I to pravi i9 a ne ovaj za siromasne 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

 Cisto sumnjam da ce i7 9700k biti 8/8 prije ce biti 6/12 posto svaki i7 do sada je imao HT pa neznam zasto ovaj menbi imao?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Iwan7SeVeN kaže...

 Cisto sumnjam da ce i7 9700k biti 8/8 prije ce biti 6/12 posto svaki i7 do sada je imao HT pa neznam zasto ovaj menbi imao?

A ko zna, mozda jer sad imaju i9....

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

To čekam novi i9 9900k onda da se maknem sa 4770k i stare memorije od 1600mhz,kad ce to van 9mj ili kasnije?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

I to pravi i9 a ne ovaj za siromasne 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitanje dali je Noctua NH-D14 dovoljna za 8700k za oc do 4.7-4.8 ghz?

 Ne, ak te zapadne prosijecni primjerak a to ti je debelo prek 1.3v zaboravi na overklok doticnog, 4.7ghz je stock.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitanje dali je Noctua NH-D14 dovoljna za 8700k za oc do 4.7-4.8 ghz?

 Ne, ak te zapadne prosijecni primjerak a to ti je debelo prek 1.3v zaboravi na overklok doticnog, 4.7ghz je stock.lp

 Nista bidem saceko i9 ili i7 nove generacije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pricekaj ak ce biti zalemljeni Noctua nhd14 ce ti biti odlicna.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Iwan7SeVeN kaže...
Stjepanj kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitanje dali je Noctua NH-D14 dovoljna za 8700k za oc do 4.7-4.8 ghz?

 Ne, ak te zapadne prosijecni primjerak a to ti je debelo prek 1.3v zaboravi na overklok doticnog, 4.7ghz je stock.lp

 Nista bidem saceko i9 ili i7 nove generacije.

Ignoriraj Stjepka, nije mu dobro. Naravno da je D14 dovoljan za 4.7-4.8ghz, to je minimalan overclock..

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Cak bolji cooler od masu aio vodenih

Eto lik testirao prijerak koji nije delid 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 10:48 (dreadmoore).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Znaci vas dva koji niste imali nista od toga meni govoris da neznam a imao i imam sve od navedenog? Lol package power 11w(neznam jel mu to greska kao s pila stvari), cb od 10 sekundi test i cpu mu je vec na 80°c noctua na 100% rpm urlanje, otvoreno kuciste, cpu iz idlea od 28°c postize za 5sek 80°c, kakvih ste se vi gljiva najeli? A prime95 mu jel rekao 81°c maximalno? Hahaha, budalastine na potenciju odjednom se 8700 bez beda hladi s zrakom na 5ghz..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Znaci vas dva koji niste imali nista od toga meni govoris da neznam a imao i imam sve od navedenog? Lol package power 11w(neznam jel mu to greska kao s pila stvari), cb od 10 sekundi test i cpu mu je vec na 80°c noctua na 100% rpm urlanje, otvoreno kuciste, cpu iz idlea od 28°c postize za 5sek 80°c, kakvih ste se vi gljiva najeli? A prime95 mu jel rekao 81°c maximalno? Hahaha, budalastine na potenciju odjednom se 8700 bez beda hladi s zrakom na 5ghz..lp

Daj ljudska komedijo zagadjujes forum dezinformacijama gore od gorstaka.... To je 5ghz, on hoce 4.7-4.8ghz sta je ogromna razlika, ako ga d14 ne moze hladit na 4.7ghz onda ga niti jedan cooler ne moze hladit ni na 4.9ghz a kamoli 5ghz. 

 

Da d14 ne moze hladit stock 8700K 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Znaci vas dva koji niste imali nista od toga meni govoris da neznam a imao i imam sve od navedenog? Lol package power 11w(neznam jel mu to greska kao s pila stvari), cb od 10 sekundi test i cpu mu je vec na 80°c noctua na 100% rpm urlanje, otvoreno kuciste, cpu iz idlea od 28°c postize za 5sek 80°c, kakvih ste se vi gljiva najeli? A prime95 mu jel rekao 81°c maximalno? Hahaha, budalastine na potenciju odjednom se 8700 bez beda hladi s zrakom na 5ghz..lp

mogao si nam ti pokazati kako je tvoj čuveni AIO odrađivao sa 8700k na 1.35V/5Ghz, to nije moglo validirati ispod 95°C 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Znaci vas dva koji niste imali nista od toga meni govoris da neznam a imao i imam sve od navedenog? Lol package power 11w(neznam jel mu to greska kao s pila stvari), cb od 10 sekundi test i cpu mu je vec na 80°c noctua na 100% rpm urlanje, otvoreno kuciste, cpu iz idlea od 28°c postize za 5sek 80°c, kakvih ste se vi gljiva najeli? A prime95 mu jel rekao 81°c maximalno? Hahaha, budalastine na potenciju odjednom se 8700 bez beda hladi s zrakom na 5ghz..lp

Daj ljudska komedijo zagadjujes forum dezinformacijama gore od gorstaka.... To je 5ghz, on hoce 4.7-4.8ghz sta je ogromna razlika, ako ga d14 ne moze hladit na 4.7ghz onda ga niti jedan cooler ne moze hladit ni na 4.9ghz a kamoli 5ghz. 

 

Da d14 ne moze hladit stock 8700K 

 za 4.8Ghz da je najgore govno od primjerka u svemiru, dovoljno bi mu bilo 1.25V,  pod tim uvjetima LC-120 bi ga držao ispod 80°C u svim scenarijima loada...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ako covjeka zapadne solidan prumjerak kojem treba do 1.3v za 5.0ghz moze ga i tad hladiti tom noctuom u gamingu.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nemoze noctua nhd14 hladiti nista preko 1.3v na duze staze, pogotovo ne provjereno vruci 8700k na 5ghz, ako lazem ja nelazu vam recenzije. A tko zeli cpu na 90°c tipa Ansha njegova stvar...uzmite u obzir da kad zatvorite kuciste i upalite gpu dobivate pecnicu..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice