Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.112.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

upravo kloknuo svoj i9 7900X na 4.5GHz, max temp. 81'C te radi na 1.210v.

 

odradio sam Stress CPU u Aida programu na pola sata, nije mi se nista chrashalo niti slicno. 

 

te sam odvrio Cinebench 15.

 

stock score : 2084

 

OC score : 2364

 

ja zadovoljan,

 

lp.

Probaj 4.6ghz na istom naponu, to bi trebao skoro svaki moci. Idu bolji primjerci i na 4.8ghz sa tim naponom.

 

Jedno upozorenje, ako si u aida-i na preko 80°C, onda nemoj pokretat novije verzije prime-a jer  e odma otic na 100°C+

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
_itsmoriarty kaže...

upravo kloknuo svoj i9 7900X na 4.5GHz, max temp. 81'C te radi na 1.210v.

 

odradio sam Stress CPU u Aida programu na pola sata, nije mi se nista chrashalo niti slicno. 

 

te sam odvrio Cinebench 15.

 

stock score : 2084

 

OC score : 2364

 

ja zadovoljan,

 

lp.

Probaj 4.6ghz na istom naponu, to bi trebao skoro svaki moci. Idu bolji primjerci i na 4.8ghz sa tim naponom.

 

Jedno upozorenje, ako si u aida-i na preko 80°C, onda nemoj pokretat novije verzije prime-a jer  e odma otic na 100°C+

 ja sam pokusao 4.8 na 1.250v i nisam uspio, zbloka mi se komp. pa sam onda ipak odustao i otisao na 4.5 

IG: _itsmoriarty
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

moram priznati jednu stvar intelu, stvarno su razvukli 14nm do krajnjih granica, svaka cast

 

cini mi se da je to to, dosli su do zida i ne ide dalje, frekvencije, naponi, temperature i potrosnja je previsoka i to je kraj za ovaj proces

 

gotovo je, ko je jamio jamio je, drzite svoje konfe ovi koji imaju 7. i 8. generaciju

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...

moram priznati jednu stvar intelu, stvarno su razvukli 14nm do krajnjih granica, svaka cast

 

cini mi se da je to to, dosli su do zida i ne ide dalje, frekvencije, naponi, temperature i potrosnja je previsoka i to je kraj za ovaj proces

 

gotovo je, ko je jamio jamio je, drzite svoje konfe ovi koji imaju 7. i 8. generaciju

 

 

 

 

Ok ali šta ti očekuješ od Intel 10nm procesa,uzmi u obzir da su ga morali presložit jer originalni dizajn su morali otpisat.Trenutno Intel 10nm na kojem se radi, to nije ono kaj su mislili izbacit prije nekoliko godina.Kad napokon izađe Intel 10nm, ako očekuješ puno bit češ razočaran 5ghz je i dalje zid.

 

Procesori su opčenito udarili u zid, snage ima i viška(večina softwera ne zna šta bi sa silnim CPU jezgrama) i to za vrlo malo para ali ne kod Intela.Več sam nekoliko puta linkal ovo dole, pa eto to su Intel najave za budučnost ili kaj te čeka.

 

https://www.extremetech.com/extreme/222590-an-end-to-scaling-intels-next-generation-chips-will-sacrifice-speed-to-reduce-power

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ajmo podjelite misljenja.lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 17:53 (funny games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

O intelu i 10nm bolje ni ne pričati.

 

Definitivno je da je i ovaj 14nm refresh bio nepotreban odnsono da je i ovo previše što su uspjeli ugurati u taj proizvodni proces. Problem je što više nemaju kamo naprijed, stvarno mislim da su izmuzli kravu do kraja i da nema dalje. 10nm nije spreman i konstantno su u problemima što se tiče njega još od 2015 kada je trebao po prvim informacijama službeno biti vani. Pitanje je što će intel napraviti ako kroz cijelu sljedeću godinu ne uspiju napraviti enthusiast consumer chip na 10nm koji će ponuditi nešto ekstra nad 9700/9900k dok zen bude pičio na 7nm i imao već u rukavu 7nm+ za 2020.

 

Utakmica u consumer aplikaciji mogla bi se gadno zaokrenuti tamo oko kraja 2019 do početka 2020 godine ako intel do tada ne refinira svoj 10nm proces i napravi procesor koji će moći parirati novim ryzenima.

 

Ono što ih može djelomično spasiti odnosno dati im na vremenu je da zen2 bude flop. Da po performansama ne ponudi ništa znatno više od trenutnog zen+-a ili da se otegne refiniranje 7nm te on bude odgađan.

 

Kako stvari stoje vjerujem da je to teško, već se reporta cca+ 13% u ipc-u za zen2 i moglo bi gorit pod nogama intelu u 2019.

 

 

#YOLO
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Najbolji gaming procesor duplo skuplji od konkurencije 1fps vise daje stvarno napredak 

 i3 8100 za 650 kn FTW

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja mislim da je najbolje da nijedan brand nema prevagu,jer svjedocili smo intelovom posrtanju radi uljuljkavanja u mode" ja sam najbolji ja mogu sto hocu".Nadam se samo da amd nece isto napraviti nakon ovih zadnjih pobjeda na podrucju cpu-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne smiju oni to sebi dopustit za razliku od intela koji leži na brdu love i uljuljao se. Ova situacija je slična kao kad je izašao athlon i onda su udarali u zid sa povečanjem brzine ali sad su stvarno došli do zida i nema dalje za razliku od tada.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nakon procitanih i odgledanih manje vise svih recenzija u svima se ponavlja ista slika, a to je apsolutna dominacija 9900k na svim podrucjima, gaming (logicno), produktivnost svake vrste i toliko "popularni" streaming i to sve skupa na stock postavkama zahvaljujuci tvornicki visokim turbo clockovima.

 

Vec dovoljno veliko vodstvo se naravno moze povecati overclockom, ali nespretno rijesen lem tu stvara problem sa temperaturama i sve iskljucivo ovisi o primjerku cipa. Primjerice ako dobijes ekstra los primjerak kao hw unboxed morat ces biti zadovoljan sa 4.8-4.9ghz, opet i vise nego dovoljno, ali ako imas srece vozis 5.0-5.2ghz na naponima gdje su temperature jos pod kontrolom u nekakvom blenderu ili stres testu.

 

Koliko god dominantni bili problem stvaraju trenutacne sulude cijene, kad se one priblize msrp-u tek onda ce sve skupa sjesti na mjesto kako spada.

 

AdR03 kaže...

 Ja sam za apsolutno konstruktivnu raspravu (baziranu na činjenicama - reviewovima), pa prvi sam osobno bio u redu za kupiti 9th gen 

 

Da sam ga preorderao sad bi ga cancelao i opet bi komentirao i šalio se na sve ovo sada.

 

Launch i performanse ove generacije procesora su komične. Mislim da će bilo kakav intelaš koji nije zadrt se složiti sa istim. Malo šale na intelov račun nikome osim najzadrtijim fanboyima nebi trebalo smetati.

 

 

 Sale su dobrodosle, nije ovo Ryzen tema pa da je ekipa butthurt posto je nesigurna u kupljeni proizvod. 

 

funny games kaže...

Ja mislim da je najbolje da nijedan brand nema prevagu,jer svjedocili smo intelovom posrtanju radi uljuljkavanja u mode" ja sam najbolji ja mogu sto hocu".Nadam se samo da amd nece isto napraviti nakon ovih zadnjih pobjeda na podrucju cpu-a.

 Realno dok Intelu nije skocila cijena bio je logican odabir u svim cjenovnim rangovima  (sto se i vidjelo po prodaji), dok su Ryzena vecinom kupovali fanboyevi, neinformirana ekipa koja je nasjela na jeftini "moar cores" marketing, oni kojima se Intel zamjerio pa misle da ce nesto postici downgradeom i prelaskom na AMD i manjim dijelom oni koji su zaista imali koristi od vise tromih threadova. 

 

 

 

 

P.S. Citam kroz komentare i najbolji dio je kako se Ryzen ekipica odmah pozvala na daleko najlosiji primjerak cipa koji je zapao hw unboxed, bit ce da se u trenucima ocaja ne biraju sredstva. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 18:54 (war3_tft).
Moj PC  
1 9 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ako si stvarno pogledao i pročitao više manje sve recenzije onda vidiš i znaš da su isto tako više manje svi revieweri imali temperature u rangeu od 80-95 stupnjeva na stock mhz avx workloadsima?

 

stvarno mi se neda gubiti vrijeme pa ljepiti bar 5 slika raznih reviewera gdje reportaju te temperature.

 

Neko je čak spomenuo gamers nexus i to kako oni nemaju te temperature - ljudi GN reporta delta over ambient  znači to je 65 plus recimo 22-25 stupnjeva koliki je ambient bio = oko 90ak stupnjeva.

 

I dalje stoji da je potreban ili top AIO za stock boost avx load ili full custom loop za bilo kakav ozbiljniji overclock.

 

Najbolji i najbrži je to stoji, pa zar je itko očekivao išta drugo?

 

Koji bi to tek fail bio kada bi intel izbacio svoj najnoviji procesor i onda da nije najbrži ?

 

Apsolutna dominacija je jedino u toplini koju proizvodi 

 

  • Stim koji je epic fail umjesto revolucionarnog
  • Temperature koje traže hlađenje od 200e+
  • Ako želiš sve performanse moraš kupiti z390 (nekompatibilnost sa z370)
  • Crazy powerdraw (u rangu 16 core threadrippera)
  • Cijena koja je nebulozno sumanuta
  • Paper launch

 

 

 

 

 

 

 

#YOLO
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

O intelu i 10nm bolje ni ne pričati.

 

Definitivno je da je i ovaj 14nm refresh bio nepotreban odnsono da je i ovo previše što su uspjeli ugurati u taj proizvodni proces. Problem je što više nemaju kamo naprijed, stvarno mislim da su izmuzli kravu do kraja i da nema dalje. 10nm nije spreman i konstantno su u problemima što se tiče njega još od 2015 kada je trebao po prvim informacijama službeno biti vani. Pitanje je što će intel napraviti ako kroz cijelu sljedeću godinu ne uspiju napraviti enthusiast consumer chip na 10nm koji će ponuditi nešto ekstra nad 9700/9900k dok zen bude pičio na 7nm i imao već u rukavu 7nm+ za 2020.

 

Utakmica u consumer aplikaciji mogla bi se gadno zaokrenuti tamo oko kraja 2019 do početka 2020 godine ako intel do tada ne refinira svoj 10nm proces i napravi procesor koji će moći parirati novim ryzenima.

 

Ono što ih može djelomično spasiti odnosno dati im na vremenu je da zen2 bude flop. Da po performansama ne ponudi ništa znatno više od trenutnog zen+-a ili da se otegne refiniranje 7nm te on bude odgađan.

 

Kako stvari stoje vjerujem da je to teško, već se reporta cca+ 13% u ipc-u za zen2 i moglo bi gorit pod nogama intelu u 2019.

 

 

 

a ti si dragi kolega vidovnjak, inzinjer amd-a ili vremenski putnik iz 2020. godine? zajebanciju na stranu nisam te uzeo na zub nego citiram tvoj post jer je tipican primjer rasprave koju godinama susrecem u ovakvim temama. nisam fanboy nikoga i bogu hvala u poziciji sam trenutno u zivotu kad bi si mogao priustit i i9 i 2080ti i custom loop bez da sebi ili familiji otkidam od usta u drugim aspektima zivota, ali jednostavno glasam novcanikom ili kako ameri kazu "put your money where your mouth is" .

 

i tako ti ja godinama citam postove kao sto su tvoji po forumu..

 

2011. - eh sad cete vidit kad amd 2013. prebaci novi proces, skace ipc performance intel je gotov.

 

2013. - to je to 2015. izlazi novi proces, intel u problemima.. spominju se 20% vece performanse

 

2015. - to je to do 2017. zen je usavrsen intel u suzama.. zatvara pogone

 

2017. - ( intel jos uvijek šamara amd ) - to je to zen+ 10% - 20% veci ipc od haswella.. pa kalkulacije pa bla bla

 

2018. - amd se nesto uspio priblizit intelu ali jos uvijek to nije to.. intel oso u qrac sa cijenama.. i evo nas tu.

 

zasto ovo pisem.. zato sta sam i ja slusao good guy amd, bad bitch nvidia/intel... pa vulkan next big thing pa ovo pa ono i tako godinama jos od athlona i hd 3850 samo šikao lovu amdu i glasao novcanikom za good guy amd.. pa 7970 ghz black edition, pa r9 290 pa onaj drlog fx8350 pa r9 390 pa zvekno 5000 kuna na freesync gaming monitor u iscekivanju vege.. pa vega ispala sranje plus mining groznica.

 

a svo to vrijeme ekipa koja je za istu lovu kao ja slagala intel/nvidiju imala 30% vece performanse i zajebavala me na tsu dok smo peglali betlfild ili neku drugu pucacinu. i onda mi pukne film slozim intel nvidia kombo i nigdje problema.. zaboli me kifla za jedne i druge iskreno.. ako mi pero perić technologies proda high end grafu i proc za pristojnu cifru nek izgore i amd i nvidia i intel skupa.

 

ontopic: pomalo sam razocaran, mislio sam piknut i9 ali sam jako skeptican po videnome dosad.. vidjet cu kako ce se dalje odvijat stvari s recenzijama oko temperatura i ostaloga pa nesto ubost.. makar 9700k da me drzi do novog procesa 2020. kad amd 7nm natjera intel da zatvori pogone 

 

 

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Nakon procitanih i odgledanih manje vise svih recenzija u svima se ponavlja ista slika, a to je apsolutna dominacija 9900k na svim podrucjima, gaming (logicno), produktivnost svake vrste i toliko "popularni" streaming i to sve skupa na stock postavkama zahvaljujuci tvornicki visokim turbo clockovima.

 ....

 Realno dok Intelu nije skocila cijena bio je logican odabir u svim cjenovnim rangovima  (sto se i vidjelo po prodaji), dok su Ryzena vecinom kupovali fanboyevi, neinformirana ekipa koja je nasjela na jeftini "moar cores" marketing, oni kojima se Intel zamjerio pa misle da ce nesto postici downgradeom i prelaskom na AMD i manjim dijelom oni koji su zaista imali koristi od vise tromih threadova. 

 

Ovo si slučajno preskočio argumentirati u kojim to područjima produktivnosti ? ... a nisi se nešto pretrgao ni oko cijena :)

Ako već ne znaš kakav sve softver i poslovi postoje, drži se igara i trolaj dalje, ali nemoj zagađivati forum netočnim informacijama.

 

Tromi threadovi ? ... za koga onda Intel radi HEDT platform i Xeone ?

Downgrade sa Intela na AMD ? :) ... prije Zena je postojao 5820K kao best-buy za productivity, nakon toga R7 1700 za točno duplo manju cijenu (price/performance + bitno jeftinije ploče).

U gornjem segmentu, Threadripper 1950X je prestigao dual-CPU 10-core Xeone, također za pola cijene ... 7980XE je skuplji a daleko slabiji od 2990WX ... baš dominiraju :).

 

Ne mora svaka aplikacija biti savršeno efikasna u multi-threadingu, ali multi-core procesori daju mogućnost multi-taskinga ... npr. za 3D ili sličan računski posao možeš dodijeliti samo dio jezgri i dalje imati potpuno funkcionalan i responzivan stroj sa "samo" 5-6 slobodnih jezgri.

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

 

tako je, kao pravi intel fanboy, ocekujem da prodas ovaj svoj drlog i kupis uber novu generaciju, kao podrsku intelu za dobro odraden posao

 

pravi obozavatelji brendova uvijek podrzavaju svoju marku, trosenjem novaca a ne samo hvaljenjem po bespucima interneta

 

 

ansha kad  gledam ovaj tvoj graf za AVX, jos vise mi se place kolliki je fail ova desktop generacija, jedino dobro je sto ce stvarno biti bagatela za piknut dobar skylake-x 

 

Basin Falls refresh mi nakon ovog launcha ne izgleda da ce biti neka sreca

 

sljedece godine mi ide renovacija konfi (svih 6 komada) ako ce se TR ovako dobro ponasati i u Zen 2 inkarnaciji, uzet cu ga u razmatranje, pogotovo jer je intel ukinuo partnerske subvencije

 

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Većega fanboya od tebe nema, strašan si. 

Isto tako očekujem da kao pravi fanboy prodaš tu svoju rapotariju i prijeđeš ako ništa na i7 9700k. 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Dominacija

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
funny games kaže...

Ajmo podjelite misljenja.lp

 Hmm što sve čitam više recenzije to mi se sve manje dopadaju a skoro sam se zaletio prenaručit 9900K, i9 procesori jedino rulaju za igrice, a ekipi koja se samo igra ionako je bolje uzet neki jeftiniji proc (na večim rezolucijama nema neke razlike) a razliku dat Nvidiji ili zapit.

Na ovo ce izdrkavat samo pro i wana be gameri, kod kojih sve na 800x600 mora letit bar u 250 fps-a

Još bi ja na kraju mogao nakon više od jednog desetljeća završit na AMD lol

Samo da ti papazjaneri nekako ne uspiju usrat s Zenom 2 sad kad im se nakon toliko cekanja stvorila prilika, nije da nisu poznati po tome

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 20:52 (Statsman).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

 

 Citavu "argumentaciju" baziras na temperaturama u AVX loadu, pametnom dosta. 

 

Timo kaže...

tako je, kao pravi intel fanboy, ocekujem da prodas ovaj svoj drlog i kupis uber novu generaciju, kao podrsku intelu za dobro odraden posao

 

pravi obozavatelji brendova uvijek podrzavaju svoju marku, trosenjem novaca a ne samo hvaljenjem po bespucima interneta

 

 

 

 Nema potrebe dok u kucistu kucka cpu koji gura i najjace danasnje kartice kao i njegova velika braca, a pri tome nabija komplekse konkurenciji. 

Mladen kaže...

Ovo si slučajno preskočio argumentirati u kojim to područjima produktivnosti ? ... a nisi se nešto pretrgao ni oko cijena :)

Ako već ne znaš kakav sve softver i poslovi postoje, drži se igara i trolaj dalje, ali nemoj zagađivati forum netočnim informacijama.

 

Tromi threadovi ? ... za koga onda Intel radi HEDT platform i Xeone ?

Downgrade sa Intela na AMD ? :) ... prije Zena je postojao 5820K kao best-buy za productivity, nakon toga R7 1700 za točno duplo manju cijenu (price/performance + bitno jeftinije ploče).

U gornjem segmentu, Threadripper 1950X je prestigao dual-CPU 10-core Xeone, također za pola cijene ... 7980XE je skuplji a daleko slabiji od 2990WX ... baš dominiraju :).

 

Ne mora svaka aplikacija biti savršeno efikasna u multi-threadingu, ali multi-core procesori daju mogućnost multi-taskinga ... npr. za 3D ili sličan računski posao možeš dodijeliti samo dio jezgri i dalje imati potpuno funkcionalan i responzivan stroj sa "samo" 5-6 slobodnih jezgri.

 

 Skolski primjer AMD licemjerja na najjace. Dok su se vrtili testovi sa Ryzenom 2700x vs 8700k u trenucima ocaja se na sva vrata urlalo o tome kako je AMD bolji po pitanju produktivnosti, iako je to bilo daleko od istine i sve je ovisilo o kakvom softveru se radi, sad kad 9900k dominira i u onim softverima i poslovima gdje je jedino gubio iz razloga sto je imao manje jezgara odjednom se ulazi u detalje i dubioze. Da nije jadno bilo bi smijesno.

 

Ovdje nema spomena o HEDT platformama, usporedujemo mainstream platforme. Ako ti je jedini nacin da napises kakav takav argument uplitanje HEDT-a u cijelu pricu stvar postaje jos tuznija. 

 

neznalica90 kaže...

 

a ti si dragi kolega vidovnjak, inzinjer amd-a ili vremenski putnik iz 2020. godine? 

 

 A gle, covjek mora opravdati sto je ubacivsi b-die ram od preko 2k kn bacio vise para za znatno slabije performanse. AdR03 Moramo se malo saliti jel tak. 

 

Paolo Maldini kaže...

 Jesi ti Intelov Joseph Goebbels? Jel na tvom TNu recenzije imaju drugačiji sadržaj?

 Ono kad lik sa monitorom na kojem ne smijes skrolat da ti se tekst ne pretvori u mrlju pokusava bit smijesan. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 21:25 (war3_tft).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

war3_tft 

 

Stoji, ako neko bude samo igrao igrice temperature vrlo vjerojatno nece biti problem i vjerojatno će super raditi sa nekom više budget friendly solucijom. 

 

Što se tiče memorije jako sam zadovoljan sa njome i ne žalim ni lipe, bit će odličan dok god bude ddr4 aktualan bilo sa intelom ili AMD-om. Ako se nešto isplati kupiti kvalitetnije za future proofing to je RAM i to dobar b-die RAM. Ma da kupujem opet išao bi na znantno jeftiniju a opet super opciju sa 3200 cl14 - to mislim da je best buy što se tiče kvalitetne memorije.

 

Viva la bandjera rosa! Šale su ono što drži ovaj forum zabavnim 

 

 

#YOLO
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

 Skolski primjer AMD licemjerja na najjace. Dok su se vrtili testovi sa Ryzenom 2700x vs 8700k u trenucima ocaja se na sva vrata urlalo o tome kako je AMD bolji po pitanju produktivnosti, iako je to bilo daleko od istine i sve je ovisilo o kakvom softveru se radi, sad kad 9900k dominira i u onim softverima i poslovima gdje je jedino gubio iz razloga sto je imao manje jezgara odjednom se ulazi u detalje i dubioze. Da nije jadno bilo bi smijesno.

 

Ovdje nema spomena o HEDT platformama, usporedujemo mainstream platforme. Ako ti je jedini nacin da napises kakav takav argument uplitanje HEDT-a u cijelu pricu stvar postaje jos tuznija. 

 

Licemjerno je namjerno preskakati cijenu, posebno ako se radi o alatu za posao (što se obično i podrazumijeva pod productivity primjenom) ... i dalje je Ryzen povoljnija kupnja posebno R7 od i7 za većinu poslova.

Intel je napravio kaos politikom cijena i pomiješao kategorije ... mainstream procesor od 600$ ? :))

Zar bi sad netko trebao kupiti 9900K umjesto 1920X za 400$ samo zato jer je prvi na papiru mainstream a drugi HEDT ? :)

 

 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dominantan je jedino sa cijenom i temperaturom to upada odmah u oko.Gaming procesor 8/16 jezgri čemu to smijali smo se tome kad su tredriper zvali gaming proc stoga ni ovaj neče bit pošteđen.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Usporedba sa i7 8700k i i9 9900k

 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 21:35 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

https://www.guru3d.com/articles-pages/intel-core-i5-9600k-processor-review,1.html

 

 

Final words

While testing the Core i5 9600K the multi-threaded performance was a bit lack-luster, this proc really could have used SMT (Hyper-threading). However, Intel carefully examined the Achilles heel of Ryzen processors and realized that with (and only) very expensive graphics cards they can perform much better by tightening up the number of instructions per clock cycle. For gaming it is simple, six cores clocked at a higher frequency works out better than six cores with twelve threads clocked at a lower frequency. And that makes this processor the golden egg when it comes to gaming. While writing this review I had not received pricing just yet, but expect the Core i5 9600K to sell at roughly $279. However I do need to make a side note, as 14nm production is limited, and that drives up prices. We have no idea what the final retail price will be due to upcoming and pending shortages. This processor performs at a threaded application level of the AMD Ryzen 5 2600, and that processor is just 199 USD. When i reverse that and look at the pricing, realistically it sits in Ryzen 7 2700 / 2700X territory. Threaded performance wise in all instances Ryzen is the faster product. However, for gaming combined with extremely fast graphics cards, that picture is reversed as the Core i5 9600K simply delivers fantastic results there. Yep, six-cores is the new four cores. Quad-core processors have become last years news on the gaming desktop platform. Everything ran pretty much as expected with expected perf, gaming wise the 9600K will excel if you give it a fast enough GPU. It is in that mindset that I am stating this, value for money wise this might be the best gaming CPU to get in the enthusiast class gaming range. As such we can certainly recommend it.

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Puno strke oko proceva koje će kupiti 1% gamera, ako i toliko. I onda ovi testovi sa RTX-cama koje će kupiti i manje od 1% gamera.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

war3_tft 

 

Stoji, ako neko bude samo igrao igrice temperature vrlo vjerojatno nece biti problem i vjerojatno će super raditi sa nekom više budget friendly solucijom. 

 

Što se tiče memorije jako sam zadovoljan sa njome i ne žalim ni lipe, bit će odličan dok god bude ddr4 aktualan bilo sa intelom ili AMD-om. Ako se nešto isplati kupiti kvalitetnije za future proofing to je RAM i to dobar b-die RAM. Ma da kupujem opet išao bi na znantno jeftiniju a opet super opciju sa 3200 cl14 - to mislim da je best buy što se tiče kvalitetne memorije.

 

Viva la bandjera rosa! Šale su ono što drži ovaj forum zabavnim 

 

 

 Aha znaci sav softver koristi AVX instrukcije, sa salama se ne prestaje. 

 

Ma pogotovo je super skupi ram za mainstream kupovati jer tu daje "najvise" benefita, dobro Ryzen je tu iznimka jer da bi radio kolko tolko normalno moras ubacit b-die. Inace taj 3200 cl14 je 200kn jeftiniji pa taman dodes na cijenu one konfe sa 8600k sto sam ti bio slozio za usporedbu, moras ulovit neki jeftiniji b-die jer ovako je to i dalje jako slaba racunica.

Mladen kaže...

Licemjerno je namjerno preskakati cijenu, posebno ako se radi o alatu za posao (što se obično i podrazumijeva pod productivity primjenom) ... i dalje je Ryzen povoljnija kupnja posebno R7 od i7 za većinu poslova.

Intel je napravio kaos politikom cijena i pomiješao kategorije ... mainstream procesor od 600$ ? :))

 

 

 

 Selektivan vid il?

 

war3_tft kaže...

 

 

Koliko god dominantni bili problem stvaraju trenutacne sulude cijene

 Ja razumijem da je nakon ovakvih rezultata jedino sto preostaje nasladivanje zbog trenutnog stanja sa cijenama, al kad se spuste na msrp vise nece biti niti one dobre stare "bolji je za sve ostalo osim gaminga". 

dery kaže...

Dominantan je jedino sa cijenom i temperaturom to upada odmah u oko.Gaming procesor 8/16 jezgri čemu to smijali smo se tome kad su tredriper zvali gaming proc stoga ni ovaj neče bit pošteđen.

 Pa nije to gaming cpu, to ti je cpu "za sve ostalo", samo sta je ujedno i dedodirljiv u gamingu.

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Mladen kaže...

Licemjerno je namjerno preskakati cijenu, posebno ako se radi o alatu za posao (što se obično i podrazumijeva pod productivity primjenom) ... i dalje je Ryzen povoljnija kupnja posebno R7 od i7 za većinu poslova.

Intel je napravio kaos politikom cijena i pomiješao kategorije ... mainstream procesor od 600$ ? :))

 

 

 

 Selektivan vid il?

 

Zašto ? ... jer vidim da Ryzen mainstream košta nešto više od 300$ a 9900K sa hladnjakom 600 ? :)

2700X sigurno nije duplo slabiji za productivity namjenu, a Threadripper 1920X za 400$ se jednostavno nameće kao još bolja kupnja, bez obzira što spada u HEDT.

Kad se Intel malo prizemlji i prilagodi cijene, bit će opet zanimljiv i za productivity a možda za koju godinu uspiju ponoviti ono što su napravili sa Core arhitekturom nakon Netbursta (Pentium 4).

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zato sto kazes da sam preskocio cijenu pa sam ti citirao dio gdje se osvrcem na nju.

 

Naravno da 9900k nije duplo bolji od Ryzena i ponavljam, trenutne cijene su katastrofa, kad se spuste na msrp 9900k ce biti odlicna kupnja kao sto je to bio i 8th gen.

 

TR 1920X uzimas iskljucivo za productivity, posto je za gaming ocaj (osim ako nisi na 60-75hz monitoru), dok je 9900k nekakav all around cpu, uglavnom potpuno drugacija dva svijeta.

 

 

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

cisto da se ubacim.

 

ovo proseravanje koje stalno ponavljas da se jedino na intel procesoru moze igrati na 100Hz plus osvjezavanjima, je totalno pogresno i za sve one koji si planiraju kupiti 100, 120, 144 ,165 itd Hz monitore, ne slusajte ovakve izjave

 

niti na intelu necete dobiti taj fps, bez rezanja grafickih postavki i optimizacije, a kada to radite, slican frame rate ce vam dati svi procesori koji su u tome rangu bilo da je to amd ili intel

 

ionako cete taj monitor koristiti sa nekakvom verzijom adaptivne sinhronizacije, a posto ista ima odredeni raspon, u slucajevima kada vam dolazi do frame dropa, necete vidjeti tearing, niti stuttering, jer su obicno ti rasponi dosta nizi od frameratea koji ce vam procesor isporucivati ionako kada govorimo o 1% low i slicno

 

i prije nego sto pocnes linkat milijarde filmica gdje intel "dominira", niti jedan od njih ne govori o adaptivnoj sinhronizaciji vec samo prikazuju dobivene fps-ove, sto je u tome slucaju totalno nebitno, dok god je 1% low unutar raspona adaptivne sinhronizacije

 

da se vratim na temu, gledajuci nove intel procesore, a i nove nvidia grafe, osjecam se fenomenalno sto sam piknuo proc i grafu kada jesam 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Spuštanje na što kad je tek izašao i ima MSRP 530$ na Intelovom webu, već je i to previše u odnosu na razliku u performansama, zar bi trebao biti još skuplji kad konačno dođe u dućane ? :).

Moji odgovori na tvoj post su se i odnosili samo na productivity dio, a tu ni prošli i7 po starim cijenama nije baš bio povoljna kupnja, a u HEDT kategoriji još manje.

Nekom tko kupuje za tu namjenu je sasvim svejedno zvalo se to desktop, highend ili ultraturbomega kategorija :)

 

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Eto pa ti čekaj novi hardware... Velika ocekivanja, a onda kad to jedna ili druga strana ne dostavi, onda pravdanje i kao "to se i ocekivalo"... E, al čekaj Navi!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice