Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

 

 https://www.anandtech.com/show/13400/intel-9th-gen-core-i9-9900k-i7-9700k-i5-9600k-review/21

 

Nikako ne mogu imati jednak tdp peak ili kako to intel zove PL2, tj. disipaciju topline kad su sve jezgre u turbu, kod Intela 4.7, kod amd-a 4.0 na stocku. 

 

Navedi lijepo način testiranja i izvor. Mislim da je Anandtech vjerodostojan. 

 

 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 20:54 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hrvooje kaže...

 

 

Evo ti 2 sta govore suprotno :)

 

 

Kolko je anandtech strucan ti govori i to sta iznad charta pise da je to "full load", sta je apsolutno, totalno besmislen pojam. 

Potrosnja u linx-u je vise nego dupla nego u recimo aida-i, a u oba slucaja je u pitanju "full load"... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 21:26 (ansha).
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

I što sad, ja bih morao dati 4 koja govore suprotno toga. 

 

Nismo djeca. Daj linkove tih stranica. Nije bitno što se govori, nego tko govori. Tomshw, gamernexus, anand, pcper ... 

 

 
 
 
 

Mislim, dakle half adder
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ansha ovaj zadnji slide u prajmu sa AVX-om, da li je razlika u potrosnji tolika zato sto su Ryzeni osakaceni po pitanju AVX-a il?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hrvooje kaže...

I što sad, ja bih morao dati 4 koja govore suprotno toga. 

 

Nismo djeca. Daj linkove tih stranica. Nije bitno što se govori, nego tko govori. Tomshw, gamernexus, anand, pcper ... 

 

    

Aha, a onda ces ti rec da moje nisu vjerodostojne a ja da tvoje nisu. Samo HDZ je vjerodostojan i trebalo bi zamolit sredisnjicu da testiraju 9900K....

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Ansha ovaj zadnji slide u prajmu sa AVX-om, da li je razlika u potrosnji tolika zato sto su Ryzeni osakaceni po pitanju AVX-a il?

Sin0822 (poznati clocker koji je napisao hrpu guideova) kaze da misli da AVX load poveca PL2 sa standardnog koji bi trebao biti 118W na oko 200W, zato u cinebechu trosi slicno ko 2700X a u primeu je razlika velika.

 

Zbog drukcijeg dizajna FPU-a Intel ima dosta vece AVX performanse ali i mogucnost da se suludo pregrijava ako je kod napisan da maksimalno dere po FPU-u s AVX instrukcijama. 

Kod Sky X-a i AVX512 potrosnja i zagrijavanje mogu otic u sulude razmjere ali se software koji zna max iskoristit AVX512 vrti, napamet govorim, duplo brze na 10 jezgrenom X-u nego na 32 jezgrenom Ripperu....  

 

EDIT: ispod je primjer za AVX512, 7900X bi doslovno bio skoro duplo brzi od 2990WX...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 22:50 (ansha).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Kak ti je kolega rekao, sve ovisi o potrebi. Ako je nekakav posao u pitanju treba vidjeti o kakvom softveru se radi i koji je bolji na tom podrucju, ak je u planu i gaming onda definitivno 9900k jer ces na njemu moc izmjenjati ne znam kolko generacija gpu-a dok si sa tr vec sad u bn-u pa ces morati opet danas sutra ulagati u novi cpu.

 Osim ako za godinu i pol dođe 10nm i 15-20% jači za manje para. Ne da će ti trebat, ali to ni ne kupuju za gaming ljudi kojima treba.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kad izlazi najbolji gaming cpu i3 9350k?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Neki recezenti su prijavili manju potrošnju zbog MBO koje imaju 4-phase power delivery (OC3DTV, Linus sa Asus Z390 Strix-E Gaming i ROG MAXIMUS XI Hero). Time ograničavaju disipaciju topline što se pokazalo da je potrošnja pala sa 249W na 160W (iako se ograničenje na ploči zove 95W). To se postiže time da 9900K ide na svim jezgrama maksimalno do 4.2GHz, a ne 4.7GHz. Ovo kresanje potrošnje na 9900K daje Cinebench rezultat u višejezgrenom testu nešto manje od 1800 bodova i manje rezultate u igrama. 

 

sa i bez ograničenja tdp-a sa i bez ograničenja tdp-a
 
lošiji rezultat sa dx12 i ograničenim tdp-om lošiji rezultat sa dx12 i ograničenim tdp-om
 
HWUNB+rezultati+9900K+bez+power+ograničenja HWUNB+rezultati+9900K+bez+power+ograničenja
 

 

HardwareUnboxed je danas objavio video objašnjavajući ovo

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 12:35 (hrvooje).
 
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hrvooje kaže...

Neki recezenti su prijavili manju potrošnju zbog MBO koje imaju 4-phase power delivery (OC3DTV, Linus sa Asus Z390 Strix-E Gaming i ROG MAXIMUS XI Hero). Time ograničavaju disipaciju topline što se pokazalo da je potrošnja pala sa 249W na 160W (iako se ograničenje na ploči zove 95W). To se postiže time da 9900K ide na svim jezgrama maksimalno do 4.2GHz, a ne 4.7GHz. Ovo kresanje potrošnje na 9900K daje Cinebench rezultat u višejezgrenom testu nešto manje od 1800 bodova i manje rezultate u igrama. 

 

   

 

HardwareUnboxed je danas objavio video objašnjavajući ovo

 Nije problem sto ploca ima 4-phase power delivery, nego je problem sto te ploce po defaultu imaju postavljene tdp limite koje neki recenzenti nisu dirali, da bi procesor ostao u okviru tih 95w mora se downclockati. Naravno te tdp limite mozes otkljucati pa ce raditi kao i na ovim jacim plocama koje nemaju postavljene te limite po defaultu, nakon toga je sve stvar kolko dobro je vrm na ploci odraden i njegovo hladenje te kako ce se komponente na istom nositi sa takvim opterecenjem kroz duzu upotrebu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 12:44 (war3_tft).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Neznam gledajući te reviewe Ryzen svakim danom sve bliže i7 8700k u par fps-a točnije. Do nove godine očekujem izjednačavanje čak možda i blagu prednost Ryzena ako se nastavi ovim ritmom.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Gledam sada na americkom amazonu 8700k sve skupa sa carinom i postarinom 3.250kn.

Sto mi je pametnije sa americkog ili njemackog gdje stoji cca 3.500kn 

....ili kod nas za 3900kn :(

...ili cekati da padnu cijene.... ako padnu hm hm hm

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hrvooje kaže...

Neki recezenti su prijavili manju potrošnju zbog MBO koje imaju 4-phase power delivery (OC3DTV, Linus sa Asus Z390 Strix-E Gaming i ROG MAXIMUS XI Hero). Time ograničavaju disipaciju topline što se pokazalo da je potrošnja pala sa 249W na 160W (iako se ograničenje na ploči zove 95W). To se postiže time da 9900K ide na svim jezgrama maksimalno do 4.2GHz, a ne 4.7GHz. Ovo kresanje potrošnje na 9900K daje Cinebench rezultat u višejezgrenom testu nešto manje od 1800 bodova i manje rezultate u igrama. 

 

160W iz zida? To nije vise od 95W za sami procesor...

8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Intel gasi 10nm

 

 

Dost dobro! 

#YOLO
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

10nm se gasi, nakon samo 16 godina odgadjanja :o Ali nema frke, bit ce tu novi 10900K na 14+++++++++++ procesu i radit ce na nevjerojatnih 5.5 ghz i pri tom ce imat TDP 65W, kako, ne brinite objasnit ce vam tu neki forumasi

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 17:33 (vmozara).
 
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Bit ce neka Intelova krtica javila da je AMD-ov 7nm fail pa da imaju vremena. 

Moj PC  
1 4 hvala 0
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Cijene u laganom padu...prema MSRP do Božića 

IIII
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Bit ce neka Intelova krtica javila da je AMD-ov 7nm fail pa da imaju vremena. 

 A ne najbolje da je uspješan. Pa ni Ryzen nije neko cvijeće pa se prodaje kad Intela nema na skladištu.Ryzena uzmeš ako ti baš pod hitno treba komp a Intela nema na stanju.

 Reklo bi se nekakve neodgodive virtualka sessione. Pa jezgre na Ryzenu se vuku ko škotska magla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 20:09 (mislioc).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

 Reklo bi se nekakve neodgodive virtualka sessione.

 *Badampcssss*

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
war3_tft kaže...

Bit ce neka Intelova krtica javila da je AMD-ov 7nm fail pa da imaju vremena. 

 A ne najbolje da je uspješan. Pa ni Ryzen nije neko cvijeće pa se prodaje kad Intela nema na skladištu.Ryzena uzmeš ako ti baš pod hitno treba komp a Intela nema na stanju.

 Reklo bi se nekakve neodgodive virtualka sessione. Pa jezgre na Ryzenu se vuku ko škotska magla.

 Čekaj slijedeću jesen pa ćemo ponovo posjetit ovu temu. Razlika između intela i AMD-a je trenutno najmanja u zadnjih 10ak godina i smanjuje se. Po količini prodanih čega god AMD nikad nije stajao bolje, dok za Intel, iako se radi o daleko većoj količini od one AMD-ove i još uvijek raste, stvari nisu toliko bajne. Projicirani rast bio je daleko veći, puno poslova su izgubili, dioničarima i dalje skrivaju istinu, nekoliko partnerstva su uništili, a ako je zaista istina ovo o 10nm, kratkoročno će biti u problemu. Dugoročno će se to popravit, ali ako kupci i partneri izgube povjerenje i daju priliku konkurentima, taman da Intel na tome ne izgubi puno, izgubio je jako puno jer se konkurencija diže a oni stagniraju... a to se već godinama nije desilo i u tako visokom poslovnom svijetu zapravo znači ogroman gubitak koji dioničari ne opraštaju.

 

Očekivani rast je barem 6% godišnje, sve ispod toga donosi strahovite probleme bilo kome čija glava je na panju.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

...sve ispod toga donosi strahovite probleme bilo kome čija glava je na panju.

 šmrc

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

hahhah

AMD AntiBoy
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Znam da je satira... al' fx je krš... na koliko god ghz. Imao sam ga na 4.7 i nije ništa pomoglo, eh sad šta je kome dobro?
Isto tako je mogao stavit i 2600k, koji je jos uvijek dobar cpu... Ovo za 9900k stoji iako nije logicna usporedba sa 2700.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

hahaha 

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

 

Hm, kako sad ovo ??

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nades jedan video gdje prosjek nije 15-20% u korist Intela, a u cpu zahtjevnim igrama i vise, i sad bi se po njemu trebali voditi. Da nije jadno bilo bi smijesno. 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

.

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Nades jedan video gdje prosjek nije 15-20% u korist Intela, a u cpu zahtjevnim igrama i vise, i sad bi se po njemu trebali voditi. Da nije jadno bilo bi smijesno. 

 Nije samo jedan, evo skračena verzija benčeva koji su protiv zlatne intelove perjanice koji je na dosta večem kloku pa tako slab, sram ih bilo kako mogu tako bezočno lagat.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 11:34 (dery).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja na večini tih tvojih sličica vidim da je i7 9900 brži

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne samo on to ne vidi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 13:28 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice