Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
AdR03 kaže...

Vidjet cemo sto ce IMC bogovi podariti. Ploča neće ogranicavati, ram je najbolje binani b-die koji postoji

Pusti te gluposti, to je stvar srece, moze 3600 c17 kit bit puno bolji od 3600 c15 kita. Svaki b-die kit ce eadit na 3600 c15, to nije nikakav problem...

 Istina samo su ovako šanse puno veće. Možda na intelu hoće ovdje pričamo o ryzenu i to ti garantiram da neće

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
Možda na intelu hoće ovdje pričamo o ryzenu i to ti garantiram da neće

Pricam o tome sta je memorija sposobna, bez da je platforma ogranicava..

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ansha dal na onom forumu ima mozda ista onakva vrm lista za z370 ploce? Ne da mi se sad registrirati pa traziti...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Ansha dal na onom forumu ima mozda ista onakva vrm lista za z370 ploce? Ne da mi se sad registrirati pa traziti...

 Izvoli

z370 tier list

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Bio sam to nasao jos prije, neg na onom forumu sta je on stavio je bilo malo detaljnije sve napisano pa reko mozda isti format postoji za z370.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
war3_tft kaže...

Ansha dal na onom forumu ima mozda ista onakva vrm lista za z370 ploce? Ne da mi se sad registrirati pa traziti...

 Izvoli

z370 tier list

Jao, ona stjepkova legendarna ploca je na dnu samom, trebali su stavit napomenu da je izvrsna za validacije 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da, al kolko god nisko bila na popisu to je zapravo ok ploca. Ova pc pro sto je iznad je zapravo identicna ploca sa par dodatnih konektora, prema der8aueru najveci plus joj je sto su heatsinkovi dosta dobro rijeseni.

 

EDIT: Ne kuzuim zasto vise ploca ne koristi ovakve heatsinkove npr klik, neg kenjaju sa nekakvom "estetikom". 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 8:44 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Da, al kolko god nisko bila na popisu to je zapravo ok ploca. Ova pc pro sto je iznad je zapravo identicna ploca sa par dodatnih konektora, prema der8aueru najveci plus joj je sto su heatsinkovi dosta dobro rijeseni.

 

EDIT: Ne kuzuim zasto vise ploca ne koristi ovakve heatsinkove npr klik, neg kenjaju sa nekakvom "estetikom". 

Zašto je najbitnije da laptop, mobitel, tablet budu što tanji, što lakšti, što lijepši... umjesto da se radi dobro hlađenje, kvalitetna baterija koja dugo drži tj. bolja autonomija, te bolje performanse?

 

Odgovor je: ljudi to traže i to su spremni platit - izgled preko performansi i praktičnosti.

 

Ljudi se vrijeđaju, ali kad ti prosječna žena, a moram priznat i sve više muškaraca, započne razgovor sa "joooj, što sam dobar auto vidio", a ti pitaš "kakav?" - odgovor ne bude marka i model, već nešto poput "crveni"... jer to je ono što je nabitnije.

 

Kučišta sa pleksiglasom, RGB ploče, RAM, cooleri i GPU... to je ono što je cool.

 

Kad ti 10-15% cijene ploče otiđe na izgled, kad inženjeri umjesto kvalitete imaju zadatak uglazbit ledice i učinit ju vizualno atraktivnijom sa "fancy" coolerima jer nemre si neko ruglo youtuber stavit iza pleksiglasa, a nakon njega i vojska folowera.

 

Gledaj i kod nas tragovine - jedini ADM radi "gaming" konfiguracije u fractal kučištu, jednostavna, elegantna, kvalitetna i tiha sa dobrim protokom zraka, i stavlja naglasak na kvalitetu pojedinih komponenti, ostali dučani se natjeću ko će smiješnije i više "spacelike" kučište stavit... Prepoznaju kupca.

 

Da nije tako inženjeri, a ne modni dizajneri bi bili zvijezde...

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Došli smo do toga da konzole izgledaju ukusnije, ljepše i pristojnije od PC kičeraja. Turbofolk.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Došli smo do toga da konzole izgledaju ukusnije, ljepše i pristojnije od PC kičeraja. Turbofolk.

PiSi izgleda onako kako ga slozis, konzola je takva kakva je. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Došli smo do toga da konzole izgledaju ukusnije, ljepše i pristojnije od PC kičeraja. Turbofolk.

 Ajd da je turbofolk samo u kućištu, ali je ušao i u glave PC master arian rase.

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Znam da ti imaš VA pa ne mogu garantirati jer znam da su ga neki vračali zbog spore matrice ali čovjek kupio IPS model na pcekspertu i postao slike...kao da je dobio premium model sa 0 pozadinskog probijanja i sl. kerifeka...doslovno svi sad tamo svršavaju. Izgleda apsolutno pravdano za IPS verziju. Strašan monitor za tu cijenu, ludo mu je tražiti dlaku u jajetu.

 

Ne da je best buy nego je toliko dobar da je to strašno.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=268214&page=28

 

 

I vratite na chart!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Evo i ansha je dobio odličan primjerak IPSa. Kaže da je jako zadovoljan onim što neki nazivaju komadom plastičurine.

OT - i ja imam najjadniju Z370 ploču. Namjerno SP na 75Hz ne traži puno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 10:15 (Paolo Maldini).
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Sa ovakvim panelom moraš biti prezadovoljan, veli čovjek da mu monitor od 5500 kn pored ovoga izgleda kao smeće

 

edit, bumo dobili kartone za spam

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 10:17 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...

Evo i ansha je dobio odličan primjerak IPSa. Kaže da je jako zadovoljan onim što neki nazivaju komadom plastičurine.

OT - i ja imam najjadniju Z370 ploču. Namjerno SP na 75Hz ne traži puno.

 pa normalno da je zadovoljan kad nema "epilepsija ready" panel nego solidan IPS,  nitko na forumu nije riječ rekao protiv IPS verzije kao što ti sad želiš isprezentirati 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...

Moj put je put za spas PC rase - igranje SP igara na best buy komponentama, u boji i bez poreza na fanbojizam - ukratko sve ono što ne diči turbofolk arijevce poput tebe

 Jedina best buy komponenta koju ti imas je 8600k, a njega zelis mijenjati. 

 

Ajd da imas ovu IPS verziju jos bi se moglo pricati o best buyu posto se sve mane zanemare kad se uzme cijena u obzir, al tvoja VA verzija je dvije klase ispod.

 

Sto se tice SP igara daleko da su one spas PC gaminga, ono sto PC gaming drzi na zivotu i jesu MP igre za kojima su svi zaludeni. 

 

On topic: 

Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Silicon lottery koji je binnao vec stotine procesora reportaju:

 

The 9900K runs very warm under stress tests, but in gaming/encoding/benchmarks temperatures are more realistic. The 9900K shines under a custom loop with a good waterblock. We'll be binning under the conditions of 240mm AIOs, but you can expect to stretch a 9900K's legs a bit further under custom water.

 

The 9700K doesn't really have the same thermal issues, and is just a bit warmer compared to a delidded 8700K. The advantage to the 9700K here, is it can use much higher voltages under stress tests than the 9900K.


What were considered fairly good motherboards on Z370 (Taichi, Maximus X Hero), are not making the cut. Overclocking headroom is reduced on these boards with a 9900K, with a tad of VRM throttling (especially the Taichi here.) The Z390 boards we're going through are looking pretty promising, you can take a look at the old Coffee Lake QVL to see what Z390 boards we are attempting to validate with.

 

Po ovome 9700k je definitvno najbolji trenutni isključivo gaming proc. Izgleda po ovome i da definitivno ide i na vece clockove od 9900k jer ce trpit vise volti prije nego termalno throttla naspram 9900k pa tim vise i moc postici veci clock. 

 

Nadalje izgleda da je istina i potvrđeno ovo o z370 plocama i tome kako su 9700k i 9900k overkill za cak i najbolje z370 ploče ako se planira bilo kakav overkill. 

 

 

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Silicon lottery koji je binnao vec stotine procesora reportaju:

 

The 9900K runs very warm under stress tests, but in gaming/encoding/benchmarks temperatures are more realistic. The 9900K shines under a custom loop with a good waterblock. We'll be binning under the conditions of 240mm AIOs, but you can expect to stretch a 9900K's legs a bit further under custom water.

 

The 9700K doesn't really have the same thermal issues, and is just a bit warmer compared to a delidded 8700K. The advantage to the 9700K here, is it can use much higher voltages under stress tests than the 9900K.


What were considered fairly good motherboards on Z370 (Taichi, Maximus X Hero), are not making the cut. Overclocking headroom is reduced on these boards with a 9900K, with a tad of VRM throttling (especially the Taichi here.) The Z390 boards we're going through are looking pretty promising, you can take a look at the old Coffee Lake QVL to see what Z390 boards we are attempting to validate with.

 

Po ovome 9700k je definitvno najbolji trenutni isključivo gaming proc. Izgleda po ovome i da definitivno ide i na vece clockove od 9900k jer ce trpit vise volti prije nego termalno throttla naspram 9900k pa tim vise i moc postici veci clock. 

 

Nadalje izgleda da je istina i potvrđeno ovo o z370 plocama i tome kako su 9700k i 9900k overkill za cak i najbolje z370 ploče ako se planira bilo kakav overkill. 

 

 

 Pitanje kakav overclocking su radili na 9900k, ako je iznad 5.0ghz sto oni uredno rade da vide do kud cpu ide onda nije ni cudo da VRM na plocama stvara probleme.

 

Spominjes da je 9700k isto tako overkill za z370 ploce, prvo oni iz teksta koji si stavio nisu spominjali 9700k nego 9900k, a drugo to nema nikakvog smisla posto je po power drawu kao i 8700k koji se overclockao na 5.0ghz i na entry plocama.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Vas dvojica ste nepopravljivi 

 

Ako oboje ne složite barem 2 konfe svako sa uber 9900k onda pišate u vjetar 

 

 

#YOLO
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni se i dalje 8700k čini kao best buy, ako se netko odluči za plavi tabor (ok, upitno i 8600k, ali recimo da smo u i7/9 temi)... možda sam u krivu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 0:13 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Vas dvojica ste nepopravljivi 

 

Ako oboje ne složite barem 2 konfe svako sa uber 9900k onda pišate u vjetar 

 

 

 Prvo cekamo tebe sa custom loopom na Ryzenu 2. 

 

Ako ce bugovi trajati kao sa prvim Ryzenom nacekat cemo se. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 23:39 (war3_tft).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Meni se i dalje 8700k čini kao best buy, ako se netko odluči za plavi tabor (ok, upitno i 8600k, ali recimo da smo u i7/9 temi)... možda sam u krivu.

 Ako kupuješ od Augija onda je best buy definitivno ...

12 godina
online
Intel i7/i9 Club

nego recite vi meni jel slagao netko nedavno kakav itx gaming strojček?

 

mislim se slozit novu platformu i7/i9 i gtx 1080ti u h200 od nzxt pa me zanima jel imao tko kakvih iskustava nedavno. navodno su sad kucista puno rafiniranija jer gledam recenzije i temperature su mozda 2 stupnja vece nego u tower kucistima, ali isto me trta jer kad sam slagao mini tower prije par godina to je bila omanja pećica kad bi se zalaufao neki duzi gejming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...

nego recite vi meni jel slagao netko nedavno kakav itx gaming strojček?

 

mislim se slozit novu platformu i7/i9 i gtx 1080ti u h200 od nzxt pa me zanima jel imao tko kakvih iskustava nedavno. navodno su sad kucista puno rafiniranija jer gledam recenzije i temperature su mozda 2 stupnja vece nego u tower kucistima, ali isto me trta jer kad sam slagao mini tower prije par godina to je bila omanja pećica kad bi se zalaufao neki duzi gejming.

zavisi koje kuciste smatras itx, h200 iako prima samo itx ploce, po gabaritima nije ono sto bih nazvao small form factor kuciste, i u njemu neces imati problema sa temperaturama

 

dok recimo ako mislis to sve staviti u DAN Case, Kolink Rocket, IN WIN A1, Fractal Node 202 i slicna kucista, onda ce temperature biti visoke

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pozdrav, hajd da pitam ovdje, za moju plocu i Fx 8320 + 50 eura, mogu dobiti Asus Z 97-A + Xeon E3 1276 v3 (I7 4790). E sad kakva je maticna i ovaj xeon, te je li vrijedno zamjene, inace imam Nitro+ Rx 580 8Gb special edition lp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
xfire975 kaže...
Pozdrav, hajd da pitam ovdje, za moju plocu i Fx 8320 + 50 eura, mogu dobiti Asus Z 97-A + Xeon E3 1276 v3 (I7 4790). E sad kakva je maticna i ovaj xeon, te je li vrijedno zamjene, inace imam Nitro+ Rx 580 8Gb special edition lp.

 Jednostavo rečeno taj cpu je barem 50% jaci od tvog tako da uzimaj to odmah

8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ok hvala, i jos koju grafu bi ovaj xeon mogao iskoristiti, recimo da li bi mogao Gtx 1080.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
xfire975 kaže...
Ok hvala, i jos koju grafu bi ovaj xeon mogao iskoristiti, recimo da li bi mogao Gtx 1080.

 Da.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

eto mene ponovo u klubu i7 :)))

 

nakon i7 4790k :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice