Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Uvjek možeš ubost PS4 i igrat se sa krvavim očima i gaćama.
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

To ne.

 

Gljive jedino volim u gulašu.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 13:03 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...
Uvjek možeš ubost PS4 i igrat se sa krvavim očima i gaćama.

 Iskreno, mrzim konzole, ali gledam novi i7 i i9, gledam RTXice... a gledam PS4 Pro - Pro i igara koliko nebum odigro slijedećih godinu dana, sa novim 4k UHD televizorom taman u spavaću (gdje bi me žena sterala da ju ne ometam u boravku dok gleda hnadsmaiden tales ili grey's anathomy ili slična govna koja ona gleda) me košta manje od proca i grafe, da ne velim da bi igro ekskluzive koje bi na PC-u možda bile puuuuno bolje, ali bi ih barem igrao, a ne čekao godinu dvije jako loš port...

Sve prihvatljivije djeluje plejka... psoval bum, mrzil kontroler, ali po ovim cijenama mi ne pada na pamet kupovat ni plavo ni zeleno, a crveni tabor mi nema ništa što već nemam u svojoj kanti.

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Preformanse i doživljaj tog ps4 pro-a dobiješ sa tom cjenom/za novi gpu/ uz postojeću konfu i naravno adekvatni televizor 

IIII
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ZGamer kaže...

Preformanse i doživljaj tog ps4 pro-a dobiješ sa tom cjenom/za novi gpu/ uz postojeću konfu i naravno adekvatni televizor 

 Samo ti fale dobre igre...sitnica

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Definiraj "dobre" pa možemo dalje...

IIII
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
ZGamer kaže...

Preformanse i doživljaj tog ps4 pro-a dobiješ sa tom cjenom/za novi gpu/ uz postojeću konfu i naravno adekvatni televizor 

 Samo ti fale dobre igre...sitnica

 pa ima dobrih igara više nego što ih stignem odigrati i to samo u žanrovima koji meni pašu, gdje su još igre koje ja osobno ne igram

evo iz glave mogu nabrojati njih sasvim dovoljno - pillars, xcom 2, assassins creed, frostpunk, far cry, kingdom come, vampyr, pathfinder, prey...

a vjerujem da ih ima još hrpetina, da ne spominjem neke igre iz prošlosti koje uživam odigrati u bilo koje vrijeme, poput stalkera, metro serijala, deus ex, crysisa, planescape t., witchera, wastelanda, starijih fallouta, gothica itd.

daleko od toga da ne bih volio odigrati jedan rdr2, no da mi tako očajno fali da bih kupovao plejku i to ovu na zalasku karijere, baš i ne

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...
ZGamer kaže...

Preformanse i doživljaj tog ps4 pro-a dobiješ sa tom cjenom/za novi gpu/ uz postojeću konfu i naravno adekvatni televizor 

 Samo ti fale dobre igre...sitnica

 pa ima dobrih igara više nego što ih stignem odigrati i to samo u žanrovima koji meni pašu, gdje su još igre koje ja osobno ne igram

evo iz glave mogu nabrojati njih sasvim dovoljno - pillars, xcom 2, assassins creed, frostpunk, far cry, kingdom come, vampyr, pathfinder, prey...

a vjerujem da ih ima još hrpetina, da ne spominjem neke igre iz prošlosti koje uživam odigrati u bilo koje vrijeme, poput stalkera, metro serijala, deus ex, crysisa, planescape t., witchera, wastelanda, starijih fallouta, gothica itd.

daleko od toga da ne bih volio odigrati jedan rdr2, no da mi tako očajno fali da bih kupovao plejku i to ovu na zalasku karijere, baš i ne

Ja još rješavam SP zaostatke iz 2017-te uz obaveze prema multiplayeru iz tekuće godine...ima se...mora se i nije lako 

IIII
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ZGamer kaže...

Ja još rješavam SP zaostatke iz 2017-te uz obaveze prema multiplayeru iz tekuće godine...ima se...mora se i nije lako 

 ma imam i ja zaostataka, ove koje sam nabrojao su samo ovogodišnje, da se vratim samo na prošlu i pretprošlu godinu bilo bi toga triput više + ovi evergreeni

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ZGamer kaže...

Definiraj "dobre" pa možemo dalje...

 Ekskluzive koje ne možeš odigrati bez konzole...ima li tu za tebe odgovarajuće alternative ne ulazim u to, ali činjenica je da su mnoge popularne i nagrađivane igre izvan dosega. Tako da nije samo uloži ekvivalent love za konzolu i prst u uho...

8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

hihi

Shintel vs AyyMD Shintel vs AyyMD
#YOLO
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa ima ekskluziva na svijetu koliko hoćeš, ne samo u svijetu gejmanja, pa to ne znači da moram probat sve. Ferrari je zasigurno jedna od najboljih ekskluziva, no to ne znači da ću biti tužan što ga neću voziti. Koristiš ono što imaš i vozi dalje, pogotovo što u slučaju konzola postoje kompromisi preko kojih ne želim preći.
Rdr2 jednostavno ne želim igrat na 30 fpsa s padovima i nišaniti gljivama. Ako izađe za pc - super, ako ne - život ide dalje, odigrat ću cyberpunk, novi metro i sve ostale dobre igre koje će izaći.
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
ZGamer kaže...

Definiraj "dobre" pa možemo dalje...

 Ekskluzive koje ne možeš odigrati bez konzole...ima li tu za tebe odgovarajuće alternative ne ulazim u to, ali činjenica je da su mnoge popularne i nagrađivane igre izvan dosega. Tako da nije samo uloži ekvivalent love za konzolu i prst u uho...

 ...nije prst u uho...i te exkluzive se plaćaju...400-500 kuna...

IIII
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...
ZGamer kaže...

Preformanse i doživljaj tog ps4 pro-a dobiješ sa tom cjenom/za novi gpu/ uz postojeću konfu i naravno adekvatni televizor 

 Samo ti fale dobre igre...sitnica

 pa ima dobrih igara više nego što ih stignem odigrati i to samo u žanrovima koji meni pašu, gdje su još igre koje ja osobno ne igram

evo iz glave mogu nabrojati njih sasvim dovoljno - pillars, xcom 2, assassins creed, frostpunk, far cry, kingdom come, vampyr, pathfinder, prey...

a vjerujem da ih ima još hrpetina, da ne spominjem neke igre iz prošlosti koje uživam odigrati u bilo koje vrijeme, poput stalkera, metro serijala, deus ex, crysisa, planescape t., witchera, wastelanda, starijih fallouta, gothica itd.

daleko od toga da ne bih volio odigrati jedan rdr2, no da mi tako očajno fali da bih kupovao plejku i to ovu na zalasku karijere, baš i ne

To je sve divno i krasno i slažem se u potpunosti... ali fale neki FF - serijal koji sam obožavao, RDR, RDR2, GoW, Deamon Souls koji sam igrao sa frendom, Bloodbourne koji nikad nisam, a izgledao je bolesno... da ne nabrajam dalje.

 

Pizdunski, slažem se, i oduvijek sam odbijao preć na konzolu SAMO radi tih "nekoliko igara" koji su ekskluzive da bi se konzole kupovale... ali onda... kad vidim ove oizdunske cijene... kad mi ta konzola i sve nabrojane igre... u jednom trenu i 4k UHD tv koji sam gledao na akciji... koštaju manje nego RTX 2080 Ti (uz koji obavezno moram i novi monitor kupovat, inače nema smisla)... onda mi sve to skupa postaje primamljivije.

 

Možemo mi svi pljuvat po konzolama, po kontrolerima... osobno smatram se jednim koji je predvodnik tog tabora pljuvanja, naprosto jer KB+mouse ima tolike prednosti nad kontrolerom (iako neke igre, pogotovo utrke, mi je na PC-u bolje igrat sa kontrolerom)... al očito dolazi vrijeme kad ću se predat i uzmjesto nove grafe opremit gameroom (spavaća soba) sa dosta igara... za manje para.

 

Pa nek me peku oči, nek mi odpadaju prsti, nek me duša boli... igre tamo rade, PC mi i dalje ostaje za sve što na njemu mogu, više ću dobit sa trenutnim PC-em + konzolom nego sa novom grafom... ili novim CPU. Novi i9 košta puno previše, više od konzole... novi i7 raste cijenovno, košta kao cijela konzola + igra... ne kužim što se dešava.

 

Sve je to držalo vodu dok si high end PC slagao oko 10-12k kuna, a konzole su bile 4.5-5... sad kad su konzole na akcijama ispod 4k sa igrom, a novi CPU košta 4k + i GPU 6k + a di je sve ostalo... ma nema šanse, nema isplativosti, nema mozga iza toga. Naprosto nije "toliko bolje" da bi opravdalo razliku u cijeni. I onda kad sve to kupiš i posložiš i dalje gledaš ili ekskluzive koje se ni ne portaju na PC, a ono što se i porta je rađeno za konzolu koja te košta 1/4 cijene tvog high end PC-a i radi jednako jer je port katastrofalno loše izveden.

 

Uvijek je bilo skupih komponenti, ali ovo trenutno je mužnja...

 

Sony jako lobira i dovlači izuzetne naslove na konzole koje prodaje jeftinije od CPU-a na PC-u... sa druge strane Intela, koji taj CPU proizvodi i cijeni ko suho zlato, zabole što će korisnici sa njim... nVidia koja proizvede GPU za 12k kuna ne nudi ništa uz taj GPU - zašto se njih recimo ne prozove da ne izlobiraju da na tom GPU igramo RDR2 ili bloodbourne, ili recimo da otme taj naslov Sonyu... ili dovede sličnu single player ekskluzivu na PC only?

 

Koje su to trenutne PC eksluzive koje su eksluzive zbog ugovora kojeg proizvođač igre ima sa proizvođačima komponenti? Igre kojih nema na konzolama, već samo na PC-u su takve jer proizvođač samoinicijativno odabirom tržišta to proizvodi... a konzolaši sa godinama izlobiraju i plate da se proizvode primarno za njih, i onda portaju na PC.

 

Sve više igara gledamo koji su bili za PC, pa su shiftali na konzole uz pozamašni iznos kojim su tako nagovoreni.

 

NFS, Dragon age: Origins, GTX serijal, TES serijal, Fallout serijal, Diablo... da ne nabrajam. Izvrsne igre, savršeno posložene, čiji nastavci su poglupljeni do boli, izbornici u potpunosti uništeni, performanse srozane maksimalno, i usudio bih se reći namjerno, kako bi radile na konzolama, a zatim portane na PC gdje izgledaju grozno, traže puno jaču mašinu kako bi radile jednako kao na konzoli, a za uzvrat nude jednoko loše izbornike bez ikakve modifikacije za PC tržište. Odakle su krenule, gdje su se proslavile i gdje su stvorile igraču bazu koja je omogučila kompaniji prosperitet.

 

Gledam to godinama, kupujem sve skuplje komponente, kako bih igrao sve gore igre iz istih serija (koje žive na staroj slavi), trožim više novaca kako bih imao manje i nitko se ne buni... nitko ne prozove nvidiu, Intel i AMD javno, da iz godine u godinu rade sve skuplje komponente, ostvaruju bolesne zarade, a sa druge strane ne čine NIŠTA da bi se zaštitili igraši koji ih kupuju.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Pa nek me peku oči, nek mi odpadaju prsti, nek me duša boli... igre tamo rade, PC mi i dalje ostaje za sve što na njemu mogu, više ću dobit sa trenutnim PC-em + konzolom nego sa novom grafom... ili novim CPU. Novi i9 košta puno previše, više od konzole... novi i7 raste cijenovno, košta kao cijela konzola + igra... ne kužim što se dešava.

 

Sve je to držalo vodu dok si high end PC slagao oko 10-12k kuna, a konzole su bile 4.5-5... sad kad su konzole na akcijama ispod 4k sa igrom, a novi CPU košta 4k + i GPU 6k + a di je sve ostalo... ma nema šanse, nema isplativosti, nema mozga iza toga. Naprosto nije "toliko bolje" da bi opravdalo razliku u cijeni. I onda kad sve to kupiš i posložiš i dalje gledaš ili ekskluzive koje se ni ne portaju na PC, a ono što se i porta je rađeno za konzolu koja te košta 1/4 cijene tvog high end PC-a i radi jednako jer je port katastrofalno loše izveden.

 

Uvijek je bilo skupih komponenti, ali ovo trenutno je mužnja...

 pa ne kažem ja da moj stav vrijedi za sve, tko tako želi - neka uzme ps umjesto pc ili neka uzme ps uz pc, pa ima obadvoje, ako može istrpjeti nišanjenje na gljive i 30fps

ja ne mogu, niti me toliko ždere ako ne odigram neku ps ekskluzivu

 

također me ne pali high end komp, sasvim sam zadovoljan s nekim i5, ryzen 2600 ili njegovim nasljednikom i grafom ranga 1060/1070

trenutno gledam nadograditi procesor, matičnu i ram - moji su stari skoro pet godina i bez problema ću pričekati izlazak zen2 ili nove 10nm serije intela, pa što bude povoljnije i bolje u srednjem segmentu

i onda sam miran opet pet godina, uz eventualno noviju grafu za jedno tri godine - do tada će ova 1070 biti više nego dovoljna

eventualno ću razmisliti o ps ako sljedeća serija (ps5) bude mogla preko 30fps sa tim ekskluzivama, ovu sadašnju četvorku mi ne pada na pamet uzimati

 

samo što meni ništa ne znači taj ultimativni i uvijek ponavljani argument- ali, ali, ali...vi nemate ps ekskluzive - pa i neka ih nemam, ne fale mi toliko da bih sad očajavao ili se prisiljavao na način igranja koji mi ne odgovara

za mene je to kao da mi netko ponudi ferarri, ali samo da ga vozim na cesti gdje je ograničenje 30 na sat, jebo takav gušt

ima i drugih gušteva, na pc-u i više nego ih stignem odigrati

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
@Rhodin
Krades mi misli. Nikad vise ne bih slagao pc samo za igre ili bih mozda uzeo eventualno neki ryzen apu. Trenutno mi laptop dovoljan za sve sto mi treba. Ps4 pro je trenutno nesto najbolje ulozeno - dobiveno.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Chico12 kaže...
@Rhodin
Krades mi misli. Nikad vise ne bih slagao pc samo za igre ili bih mozda uzeo eventualno neki ryzen apu. Trenutno mi laptop dovoljan za sve sto mi treba. Ps4 pro je trenutno nesto najbolje ulozeno - dobiveno.

 ps4 je trenutno katastrofa za uzimati, barem meni osobno

da - imaš ekskluzive, da - nije preskup, no svejedno je to meh kad već sad igre rade na 30 fps, a što će tek biti sa nadolazećim igrama i pogotovo kad izađe nova generacija

 - za godinu dana ćeš ostati na zastarjeloj konzoli, koja se za razliku od pc ne da unaprijediti

 

mislim, imao sam plejke i to više serija, odigrao tih par ekskluziva na svakoj i prodao, vratio se na pc i ne pada mi na pamet vraćati se na konzole

ali kažem, svatko neka gleda što mu više odgovara

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa možeš plejku uvijek prodati kad dođe do zastarjevanja. Ja sam od malena zaljubljen u grand turismo te zbog te igre i volim ps. Ovo ostalo mi je manje više nebitno. Ipak, offtopic smo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 11:40 (Chico12).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...
, po kontrolerima... osobno smatram se jednim koji je predvodnik tog tabora pljuvanja, naprosto jer KB+mouse ima tolike prednosti nad kontrolerom (iako neke igre, pogotovo utrke, mi je na PC-u bolje igrat sa kontrolerom)... al očito dolazi vrijeme kad ću se predat i uzmjesto nove grafe opremit gameroom (spavaća soba) sa dosta igara... za manje para.

 

 A opet kontroler ima toliko prednosti nad mišom+tipkovnica. Gljive su analogne pa pa pomakneš ju malo tip hoda, pomakneš ju jače tip trči ako igra podržava...skroz prirodno i logično.

Pa dodavanja gasa i kočnice preko analognih trigra, praktički doziraš kao papučicama na autu, a ne 0/1 digitalno kao na tipkovnici. Pa pucanje trigerom daje osjećaj stiskanja obarača na oružju, opet skroz logično.

Vibra koja pridonosi ugođaju, položaj tijela po volji sa kontrolerom je opet ogromna prednost, biranje pozicije igranja tj. kauć/krevet gaming.

Naravno ciljanje mišem je svjetlosnim godinama ispred kontrolera ali uz malo navike ni to nije problem. Meni je čak npr. Doom bolje igrati kontrolerom nego mišem G700s+G13 jer mi je ugodnije...da ne pričam o igrama tipa GTA i sl.

 

Multi napuvanje naravno miš+tipkovnica, to nema alternativu.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Trčanje-hodanje je na tipkovnici riješeno bezbolno, vožnje ionako ne igram osim u sklopu primjerice gta, a pucanje na lb miša mi je skroz ok, tako da mi tu kontroler ne znači baš ništa. Nišanjenje gljivama i 30fps su pak minus za kojeg nema lijeka.
Dakle, baš ništa osim nekoliko dobrih igara me ne privlači na ps, a to bez grča na licu pregrmim jer ima dobrih igara i na pc.
Btw...stvarno smo u teškom off.
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Nista nije offtopic kad je u pitanju obrana casti PCMR

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...

Nista nije offtopic kad je u pitanju obrana casti PCMR

 Man of culture 

6 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Od PS5 očekujem da bude kompatibilan s PS4 igrama i nadam se da će Sony uvesti pravilo da svaka igra out of the box mora podržavati miš i tipkovnicu. Bio bi peasant gori od Steve Culeja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 21:00 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...

Od PS5 očekujem da bude kompatibilan s PS4 igrama i nadam se da će Sony uvesti pravilo da svaka igra out of the box mora podržavati miš i tipkovnicu. Bio bi peasant gori od Steve Culeja.

Gdje si ti bio dok su meni oči krvarile na Aocu 

 

 

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Prelazak s 8700k na 9700k koliko je isplativ razlika je ccc 5-10fps stock ....a 4000kn je novi 9700k a moj polovan mozda 2500-2700

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Prelazak s 8700k na 9700k koliko je isplativ razlika je ccc 5-10fps stock ....a 4000kn je novi 9700k a moj polovan mozda 2500-2700

 Tebi (i nama) se definitivno isplati. U Aguija samo najbolje.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Prelazak s 8700k na 9700k koliko je isplativ razlika je ccc 5-10fps stock ....a 4000kn je novi 9700k a moj polovan mozda 2500-2700

  Nikom živom se ni po razno naravno ne isplati tako nešto ako se igraš na kompu, ali ti nisi kao svi .

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Vidi, prvo zadnji HoMM koji je valjao je HOMM 3, upitno 5, ostalo nije vrijedno spomena. Igre koje si naveo, uključujući War3 ne zahtjevaju ne znam kakvu procesorsku snagu i moš ih slobodno na ryzenu 1600 igrat (ne podcjenjum ga, samo želim reć da nema potrebe kupovat i9 9900k za to).

Raspravljamo da li ima potrebe kupit taj proc za gaming, uparen sa skupom RTX-icom (barem ja, a imam osjećaj da se na to referenciraš), ili ostat pri "skromnijim" komponentama i uzet konzolu sa strane.

 

i7/i9 ... imalo je smisla nekad, trenutno po ovim cijenama, za igre ovo nema smisla... Za radit su tu i dalje više nego adekvatni, a znatno jeftiniji (neki bi se složili i bolji/jači) ryzen/threaripperi.

i9 9900k je čisti rebrandirani i7 kojem je za razliku od i7 9700k otključan HT.

 

neki i5 8600k ajde... ali košta ko i7 prije koju godinu i to otprilike i nudi. Intel samo uplifta cijene iz godine u godinu.

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ovo je prvi put da cu 99 posto ostat na 8700k ... i cekat iducu generaciju ...sad kad pogledam moga sam slobodno na 1080ti ostat 

Moj PC  
2 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice