Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Rekao si da voliš mjenjat tako da nije ni bitno što je optimalno i što si mogao.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Ovo je prvi put da cu 99 posto ostat na 8700k ... i cekat iducu generaciju ...sad kad pogledam moga sam slobodno na 1080ti ostat 

 Ni iduca ti genracija nece nista dati sto su dale zadnje tri, tako da sto se tice zamjene sve ti pada u vodu lakse nazvati bacanje novaca na gluposti.Osim ako nisi pacenik pa da imas sto vise jezgri koje nemas gdje iskoristit kad su upitanju igre.

AMD AntiBoy
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

...to ipak nije konzola 

 

...lako čovjek odleti sa konja na magarca...vođen exskluzivnim sadržajima 

 

 

 

IIII
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Neznam kaj ti je tu smiješno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 21:57 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Poanta je da je konzola budget gaming za tu cifru za koju i ide...30fps 4k...televizor ili monitor je tu bitna stavka i on nije besplatan kao niti te blažene  exskluzive...

IIII
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

To štima niti je to bilo od početka upitno...ali i dalje nevidim kaj je smiješno u ekskluzivnom sadržaju koji dere guzove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ništa...opet kažem tko voli nek izvoli...ali kak si i sam rekao nije prst u uho...negdje gubiš da bi negdje dobio...ništa revolucionarno i spektakularno u gaming industriji.

IIII
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ne vidim kaj ima spektakularnijeg od linkanog videa...i to na plastičnoj kutijici za šaku kuna.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Za cijenu 2080ti ubo sam i9 9900k i rabljenu 1080ti, proc je stvarno vrh.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Cryogenic kaže...

Za cijenu 2080ti ubo sam i9 9900k i rabljenu 1080ti, proc je stvarno vrh.

Jo da si ubo 8700k npr. polovni, gdje bi ti bio kraj.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

Za cijenu 2080ti ubo sam i9 9900k i rabljenu 1080ti, proc je stvarno vrh.

Jo da si ubo 8700k npr. polovni, gdje bi ti bio kraj.

 

pa ako je isao slagat high end konfu s obzirom na cijene trenutno jedino se i9 9900k i "isplati" uzimat. 8700k se krecu 3200 - 3600 na njusci, 9700k 4000kn, a i9 4600kn. ako vec slazes top pc onda ne gledas u 100kn nego se protegnes jos sto eura - soma kuna i uzmes onda top of the line kad vec ide ulupat vecu svotu novaca u nesto. proc se ionako ne mijenja bar 3 - 4 godine, pa onda kad vec slaze za tolko para nek uzme posteno.

12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

Za cijenu 2080ti ubo sam i9 9900k i rabljenu 1080ti, proc je stvarno vrh.

Jo da si ubo 8700k npr. polovni, gdje bi ti bio kraj.

 

pa ako je isao slagat high end konfu s obzirom na cijene trenutno jedino se i9 9900k i "isplati" uzimat. 8700k se krecu 3200 - 3600 na njusci, 9700k 4000kn, a i9 4600kn. ako vec slazes top pc onda ne gledas u 100kn nego se protegnes jos sto eura - soma kuna i uzmes onda top of the line kad vec ide ulupat vecu svotu novaca u nesto. proc se ionako ne mijenja bar 3 - 4 godine, pa onda kad vec slaze za tolko para nek uzme posteno.

 I onda za par mjeseci dođe zen i napravi mu novi shupak kako cijenom tako perfomansama.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Paaaa... da i ne...

U igrama neke bitne razlike između OCanog 8700k i 9900k nema, ako imaš prigodni GPU kojim igraš na 1440p, ako igraš na 4k puuuno prije će GPU biti bottlenect nego ćeš osjetit razliku između njih.

 

Sa druge strane, na žalost osim 1080Ti imaš samo 2080 Ti ili titan X za uzet kao nadogradnju, a nijedan nije unutar tih 1400kn razlike između 9900k i 8700k

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
neznalica90 kaže...

pa ako je isao slagat high end konfu s obzirom na cijene trenutno jedino se i9 9900k i "isplati" uzimat. 8700k se krecu 3200 - 3600 na njusci, 9700k 4000kn, a i9 4600kn. ako vec slazes top pc onda ne gledas u 100kn nego se protegnes jos sto eura - soma kuna i uzmes onda top of the line kad vec ide ulupat vecu svotu novaca u nesto. proc se ionako ne mijenja bar 3 - 4 godine, pa onda kad vec slaze za tolko para nek uzme posteno.

 I onda za par mjeseci dođe zen i napravi mu novi shupak kako cijenom tako perfomansama.

 

a taj novi shupak se ceka vec 10 godina, tako sam i ja kupovao amd evo sad ce samo sta nije dok mi nije prekipilo. svaku najavu novog procesora ista prica.. evo dolazi revolucija gotov je i onda cvarak. ne branimm ja intel, dapace ali jbga prvenstveno gejmas na racunalu i zelis high end intel je jos uvijek najbolji izbor, a o novom zenu otom potom.. cak i da daj boze bude rastvarac shupka kako govoris sigurno nece bit jaci od intela ili ako i nekim cudom bude to ce bit unutar 10%.. a sigurno ga nece dijelit za 200 eura pa da se on sad s ovim procesorom usosio ili zajebo. nema od cekanja nista.. evo pogledaj sebe.. cekas li ga cekas pa si doceko duplanje cijene komponenti, pa flop nove serije i opet si zaglavio u novom loopu cekanja zena.. mjeseci prolaze a ti jos cekas 

 

no hard feelings i sam nekad tako razmisljam al znas kako kazu, nije priša ubila miša vec strpljenje i dugo cekanje 

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Mislim da ce 8700k i 2080ti dat vise fps nego 9900k i 1080ti

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Mislim da ce 8700k i 2080ti dat vise fps nego 9900k i 1080ti

Normalno da hoce... Sta se i ocekuje posto je puno skuplja kombinacija...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 16:26 (ansha).
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...

..ne gledas u 100kn nego se protegnes jos sto eura - soma kuna i uzmes onda top of the line kad vec ide ulupat vecu svotu novaca u nesto. proc se ionako ne mijenja bar 3 - 4 godine, pa onda kad vec slaze za tolko para nek uzme posteno.

neznalica90 kaže...

ali jbga prvenstveno gejmas na racunalu i zelis high end intel je jos uvijek najbolji izbor

 sa sto na soma kuna i to za gejmanje

samo ne znam koliko je to zapravo isplativo i koliko ćeš ikad dobiti sa i9 u odnosu na i7 8700k, osim eventualno za 5-6 godina kad će ionako oba biti za zamjenu

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
neznalica90 kaže...

..ne gledas u 100kn nego se protegnes jos sto eura - soma kuna i uzmes onda top of the line kad vec ide ulupat vecu svotu novaca u nesto. proc se ionako ne mijenja bar 3 - 4 godine, pa onda kad vec slaze za tolko para nek uzme posteno.

neznalica90 kaže...

ali jbga prvenstveno gejmas na racunalu i zelis high end intel je jos uvijek najbolji izbor

 sa sto na soma kuna i to za gejmanje

samo ne znam koliko je to zapravo isplativo i koliko ćeš ikad dobiti sa i9 u odnosu na i7 8700k, osim eventualno za 5-6 godina kad će ionako oba biti za zamjenu

 

mogao bi sad ispisat wall of text kao protuargument, ali nastojat cu to srocit u jednoj recenici jer smatram da si dovoljno inteligentan covjek da sam izvuces zakljucak.

 

ako u slaganju high end konfe od 2 - 3 soma eura gledas na "isplativost" i 900kn razlike izmedu high i top end procesora onda si "omašio ceo fudbal".

12 godina
online
Intel i7/i9 Club

Intel Core i5-9600K  ovo se uzima za gaming.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 22:11 (mislioc).
 
1 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže... 

ako u slaganju high end konfe od 2 - 3 soma eura gledas na "isplativost" i 900kn razlike izmedu high i top end procesora onda si "omašio ceo fudbal".

pa ti si taj koji je zaključio da se "jedino i9 isplati", ja samo to komentiram

čak i tako, obzirom koliko je high end danas postao skup, mislim da je razmišljanje o isplativosti pojedinog dijela konfiguracije itekako postalo legitimno, čak i među onima koji inače ne razmišljaju puno o tome

za primjer ću ti dati samo dvojicu ovdje - kolega augi, da ne povjeruješ, je odustao od kupovine i9, popularni vlada je odustao od rtx serije

dakle, čak i oni su negdje našli zrnce razuma i skužili da se rtx trenutno ne isplati po ovim cijenama, a isto tako i da za gejmanje i9 nema apsolutno nikakvog smisla u ovom trenutku

 

naravno da će uvijek biti i onih koji uzimaju najbolje bez razmišljanja, ali to nema baš nikakve veze s tvojim zaključkom da se i9 jedino isplati

ne isplati se, jer nećeš apsolutno ništa dobiti s njim u gejmanju u odnosu na i7 8700k, za razliku od rtx gdje čak i ima nekog smisla ako hoćeš najjaču grafu na tržištu, pa ćeš s njom ipak dobiti nešto 'opipljivo' za razliku od i9

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 22:22 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...

 

ako u slaganju high end konfe od 2 - 3 soma eura gledas na "isplativost" i 900kn razlike izmedu high i top end procesora onda si "omašio ceo fudbal".

2k € nije high end, ni sa 3k nisi ni blizu potpuno odrijesenih ruku u izboru....

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
neznalica90 kaže... 

ako u slaganju high end konfe od 2 - 3 soma eura gledas na "isplativost" i 900kn razlike izmedu high i top end procesora onda si "omašio ceo fudbal".

pa ti si taj koji je zaključio da se "jedino i9 isplati", ja samo to komentiram

čak i tako, obzirom koliko je high end danas postao skup, mislim da je razmišljanje o isplativosti pojedinog dijela konfiguracije itekako postalo legitimno, čak i među onima koji inače ne razmišljaju puno o tome

za primjer ću ti dati samo dvojicu ovdje - kolega augi, da ne povjeruješ, je odustao od kupovine i9, popularni vlada je odustao od rtx serije

dakle, čak i oni su negdje našli zrnce razuma i skužili da se rtx trenutno ne isplati po ovim cijenama, a isto tako i da za gejmanje i9 nema apsolutno nikakvog smisla u ovom trenutku

 

naravno da će uvijek biti i onih koji uzimaju najbolje bez razmišljanja, ali to nema baš nikakve veze s tvojim zaključkom da se i9 jedino isplati

ne isplati se, jer nećeš apsolutno ništa dobiti s njim u gejmanju u odnosu na i7 8700k, za razliku od rtx gdje čak i ima nekog smisla ako hoćeš najjaču grafu na tržištu, pa ćeš s njom ipak dobiti nešto 'opipljivo' za razliku od i9

 

bas me tjeras da tipkam. augi kao prvo vec ima 8700k i mijenjat seriju za seriju procesora u ovoj situaciji, a i inace je apsurdno osim ako ti proc ne donosi kruh na stol jer u 90% slucajeva skok nije ni blizu onome kod grafickih kartica. polovni 8700k je cca 3500kn, novi i9 novije serije/generacije iz ducana je tisucu kuna skuplji. nova serija rtx kartica je flop po mnogocemu i isto tako ako imas 1080ti nemas bas razloga za upgrejd kao ni sa 8700k osim ako si voljan puknut 12000 kn

 

ako ces gledat ulozeno/dobiveno onda si piknes kako mislioc kaze i5 ili neku rižu 2600, polovnu gtx 1070 s dobrim full hd monitorom i igras se kvalitetno. povise toga vec ide high end segment i ganjanje nekih gušta tj. ulaganje u hobi i tu nema rasprave o isplativosti icega, isplativost je jedina ako se bavis renderingom ili necime sta ti placa racune. meni je recimo apsurdno kad se netko s fiksnim primanjima od 5 - 6 - 7 tisuca kuna i dvoje djece koje mora uzdrzavat zali na razliku u cijeni high end procesora. u takvoj situaciji nemas sta gledat konfu od 3 soma eura i zalit se na 900 kn razlike nego slozit gore navedenu konfu s i5 ili rižom i polovnom 1070 i opet se sasvim kvalitetno i ugodno igras, a ekipi dubljeg dzepa ostavis da razbijaju glavu oko i7, i9 i gtx 1080ti, 2080ti.

 

forumasi se sprdaju s augijem radi mijenjanja komponenti, a decko je pomorac i vjerojatno u mjesec - dva inkasira godisnja primanja vecine forumasa, jos ako nema djece i kreditnih obaveza itd. sta je njemu puknit par sto eura u vjetar cisto da zadovolji svoje hireve i prevrti konfu svako malo. treba malo i zivit u skladu sa svojim mogucnostima, soma kuna u tvojim i njegovim ocima izgleda totalno drugacije.

 

no ajde otisao sam sad podosta u offopic, bit price je da ako imas i7 7700k pa nadalje nemas niti potrebe za nadogradnjom, pogotovo u situaciji kad divljaju cijene.. ali ako bas sad slazes novu konfu i ciljas high segment pa onda kad vec dajes 15 soma kuna das i tih 16 pa znas da imas najbolje trenutno u ponudi. i to je poanta cijele price.

 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
neznalica90 kaže...

 

ako u slaganju high end konfe od 2 - 3 soma eura gledas na "isplativost" i 900kn razlike izmedu high i top end procesora onda si "omašio ceo fudbal".

2k € nije high end, ni sa 3k nisi ni blizu potpuno odrijesenih ruku u izboru....

 

slazem se, zaostale su mi jos uvijek "normalne cijene" u glavi pa se referiram kad je 3 soma eura bio apsolutni vrh ponude svega ( ako ne ukljucujemo custom loopove jer tu onda moneysink nema granice vise ).. al bit je poanta price.. iritira me kad se skuzi sta je pisac htio reci pa se ide hvatat selektivno za sitnice. s ovim postom si me podsjetio na arrendelle. 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Po meni RTX 2080Ti kupit ima smisla samo za ultra high-end konfe. Budući ray tracing ne možeš koristit ni na 1080p60 , nema smisla uzimat radi toga. "Obična" grafika u dosta igara ide preko 60fps na 4K, pa je šteta bacat to na "običan monitor", te stoga treba uzet asus/acer sa gsync 4K 144Hz... budući su oba preko 2k€ to nekako ne ostavlja mogučnost ostat u 2-3K € rangu.

Dakle nekako bi minimalno bilo i9 9900k, plus 2080Ti ili čak 2 takve i monitor od 2.5k€ + ostatak konfe. Slobodna procjena 50k kuna. Plus-minus.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Po meni RTX 2080Ti kupit ima smisla samo za ultra high-end konfe. Budući ray tracing ne možeš koristit ni na 1080p60 , nema smisla uzimat radi toga. "Obična" grafika u dosta igara ide preko 60fps na 4K, pa je šteta bacat to na "običan monitor", te stoga treba uzet asus/acer sa gsync 4K 144Hz... budući su oba preko 2k€ to nekako ne ostavlja mogučnost ostat u 2-3K € rangu.

Dakle nekako bi minimalno bilo i9 9900k, plus 2080Ti ili čak 2 takve i monitor od 2.5k€ + ostatak konfe. Slobodna procjena 50k kuna. Plus-minus.

 Ja takav komp nikada ne bi tjerao bez ovoga, znači malo si cifru i rekao. Ovo dolje je minimum...

 

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...

bas me tjeras da tipkam. augi kao prvo vec ima 8700k i mijenjat seriju za seriju procesora u ovoj situaciji, a i inace je apsurdno osim ako ti proc ne donosi kruh na stol jer u 90% slucajeva skok nije ni blizu onome kod grafickih kartica. polovni 8700k je cca 3500kn, novi i9 novije serije/generacije iz ducana je tisucu kuna skuplji. nova serija rtx kartica je flop po mnogocemu i isto tako ako imas 1080ti nemas bas razloga za upgrejd kao ni sa 8700k osim ako si voljan puknut 12000 kn

 

ako ces gledat ulozeno/dobiveno onda si piknes kako mislioc kaze i5 ili neku rižu 2600, polovnu gtx 1070 s dobrim full hd monitorom i igras se kvalitetno. povise toga vec ide high end segment i ganjanje nekih gušta tj. ulaganje u hobi i tu nema rasprave o isplativosti icega, isplativost je jedina ako se bavis renderingom ili necime sta ti placa racune. meni je recimo apsurdno kad se netko s fiksnim primanjima od 5 - 6 - 7 tisuca kuna i dvoje djece koje mora uzdrzavat zali na razliku u cijeni high end procesora. u takvoj situaciji nemas sta gledat konfu od 3 soma eura i zalit se na 900 kn razlike nego slozit gore navedenu konfu s i5 ili rižom i polovnom 1070 i opet se sasvim kvalitetno i ugodno igras, a ekipi dubljeg dzepa ostavis da razbijaju glavu oko i7, i9 i gtx 1080ti, 2080ti.

 

forumasi se sprdaju s augijem radi mijenjanja komponenti, a decko je pomorac i vjerojatno u mjesec - dva inkasira godisnja primanja vecine forumasa, jos ako nema djece i kreditnih obaveza itd. sta je njemu puknit par sto eura u vjetar cisto da zadovolji svoje hireve i prevrti konfu svako malo. treba malo i zivit u skladu sa svojim mogucnostima, soma kuna u tvojim i njegovim ocima izgleda totalno drugacije.

 

no ajde otisao sam sad podosta u offopic, bit price je da ako imas i7 7700k pa nadalje nemas niti potrebe za nadogradnjom, pogotovo u situaciji kad divljaju cijene.. ali ako bas sad slazes novu konfu i ciljas high segment pa onda kad vec dajes 15 soma kuna das i tih 16 pa znas da imas najbolje trenutno u ponudi. i to je poanta cijele price.

 

natjerao sam te na tipkanje, a nisi rekao ništa 

 

pričaš o augiju i kako je njemu neisplativo mijenjat 8700k na i9, a dolje govoriš kako je njemu pičkin dim zadovoljit svoje hireve... daj se dogovori sam sa sobom 

augi je daleko više novčeka utukao u gluposti, nego li je razlika između 8700k i 9900k, ali je ovdje povukao crtu 

zašto? pa zato jer je vidio da mu 9900k za gejmanje ne donosi ništa - dolje ti je slikica performance summary hrpe igara, razlika je 1,5% i to kad ih klokneš oba nestane i tih 1,5% razlike

dakle - i9 je neisplativ za gejmanje - sasvim suprotno onome čemu si rekao da je to "jedino isplativo za uzeti"

 

zatim s pričom prelaziš na i5 i polovnu 1070, a govorimo o high end konfama? 

ne kužim zašto misliš da ljudi koji sklapaju high end konfe ne mogu razmišljati svojom glavom, pa gledat uloženo/dobiveno i u high endu

niti njima se ne bacaju novci i ako nema baš nikakve koristi od i9 u gejmanju u odnosu na 8700k, oni koji misle glavom neće ga niti uzeti - soma kuna radije ulože u hlađenje, ssd ili nešto treće

 

bit priče je da si bubnuo glupost s tim da je jedino isplativ i9 za high end gaming konfe i sad ideš pisati plahtu teksta s kojom to pokušavaš opravdat, ali opet ti ne uspijeva 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 7:54 (picajzla0707).
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Po tom grafu postoji opipljiva prednost od 1.5%

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Po tom grafu postoji opipljiva prednost od 1.5%

 da, čitavih 1,5%

i to zato što je 8700k na stock postavkama, kad ga klokneš onda i ta minimalna prednost nestane

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Po tom grafu postoji opipljiva prednost od 1.5%

Zbog viseg stock takta, ne zbog ekstra jezgri....

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ponovo - u igrama se to osjeti na 1080p jer i7 8700k OC postiže recimo 250fps, a i9 9900k vjerojatno 270-280fps... nema puno igri i puno monitora gdje to ima veze, ali tko voli, nek izvoli.

Na 4K razlika je vjerojatno 2-3 fps u najboljem slučaju, i to tu i tamo (ne avg).

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice