Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

 

Kolega, sve ovisi samo o tebi, koliko si financijski bezbrižan, a i nestrpljiv.

 

Osobno bi čekao bar da vidim info sa CES sutra.

pozz

 Kolega zahvaljujem

Ma dobro definitivno ću pričekat barem CES, samo se raspitujem šta se priča po kvartu vezano uz cijene 

 

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ništa lakše, uzmeš AMD protiv svoje i intelove volje. Zaje8eš svih, samo protiv svih! :)

 

@glavaš_zg

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 14:03 (metallic).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zanimljiv video. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Za 3500 gladi bradu 

 

...kolko vidim upario i z370 ploču 

IIII
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 19:34 (ZGamer).
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ste ga kupili već? :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Izgleda da igre bolje radi bez ht,, bas cu probat iskljucit

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Da nešto mjenjam ili je sve ok prije nego kaj kupim? hvala 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Cudili su se neki prije kako je moguce da Gigina ploca s vrm-om s vise faza i masivnijim coolerom ima losije vrm temperature. 

E pa slika ispod sve govori, ovo je Gigina X399 ploca koju sam vratio natrag cim sam ju izvadio iz kutije... Krasan QC za plocu od 300+ €...

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Cudili su se neki prije kako je moguce da Gigina ploca s vrm-om s vise faza i masivnijim coolerom ima losije vrm temperature. 

E pa slika ispod sve govori, ovo je Gigina X399 ploca koju sam vratio natrag cim sam ju izvadio iz kutije... Krasan QC za plocu od 300+ €...

 

Ovo si ti dobio nečiji return 

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
ansha kaže...

Cudili su se neki prije kako je moguce da Gigina ploca s vrm-om s vise faza i masivnijim coolerom ima losije vrm temperature. 

E pa slika ispod sve govori, ovo je Gigina X399 ploca koju sam vratio natrag cim sam ju izvadio iz kutije... Krasan QC za plocu od 300+ €...

 

Ovo si ti dobio nečiji return 

Ne nego ce netko dobit moj return, bilo je tvornicki zapakirano, vidjelo se da nije otvarana. Al dno dna da takve stvari prolaze nekakav QC...

U pon. cemo vidjet dal je MSI bolji...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 22:48 (ansha).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

stavio do sad dvije x399 aorus 7 sad jesu bile tu krive ili ne nisam gledo, ionako nebitna stvar.. al kako god bolja nego mrtva asrock.. 2 puta cinebench i umrla.. a ove dvije udaraju i rade tip top.. a ploča nijedna nije savršena.. a to šta su ljudi danas picajzle je drugi par rukava

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Bulldozer kaže...

stavio do sad dvije x399 aorus 7 sad jesu bile tu krive ili ne nisam gledo, ionako nebitna stvar.. al kako god bolja nego mrtva asrock.. 2 puta cinebench i umrla.. a ove dvije udaraju i rade tip top.. a ploča nijedna nije savršena.. a to šta su ljudi danas picajzle je drugi par rukava

Lol, ono je nakaradno i vracanje toga je daleko od picajzlenja. Onaj vrm ce se pregrijavat i to je 100% sigurno, za one koji samo gejmaju je to nebitno, al kad 16 jezgreni clockani cpu ima radit na 100% po 10h u komadu, e onda nema zajebancije i takvi poluproizvodi ne prolaze...

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

yeah right.. imam svijenih ploča i nikad ništa.. ionako se savije u kejsu kad hladnjak ju stisne.. vrtim 6 virtualki na jednom tr4 i cpu usage je uvijek 80% min i oko 40gb ram se koristi pa nikad problema

Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Znači, treba doći na i7/i9 temu i žalit se na X399 ploču tako da krene priča o Triperu ... dobro da znam :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Proda sam svoj ram i uzea geil super luce 4133mhz 19-19-19-39 1.4v ali kad stavim xmp i 1 i 2 nece da boota ... mogu stavit xmp pa spustit na 4000mhz iste latencije isti napon 1.4v ali zamrzne tokom gejma ...jedino stabilno s xmp je 3866 19 19 19 39 1.4v..

zanima je jel mogu ih tako ostavit 3866 1.4v . Iako je deklalirana s 1.4v 4133mhz oce sve uredno tako bit mislim nece ista crknit ilo da zaminim  je za  gskil trident z bez rgb  3600 cl17 imam ga u qvl ploce tje ja imam gtz  a u linksa gtz sw to je samo boja sliver white iste latencije o sve

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Ma ništa Augi od toga. Prodaj to i kupi onu narednu skuplju. A šta da radiš?? 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

e onda nema zajebancije i takvi poluproizvodi ne prolaze...

MSI MEG Creation i to je to, prijedlog je u ovom tvom tonu da "nema zajebancije".

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Bulldozer kaže...

yeah right.. imam svijenih ploča i nikad ništa.. ionako se savije u kejsu kad hladnjak ju stisne.. vrtim 6 virtualki na jednom tr4 i cpu usage je uvijek 80% min i oko 40gb ram se koristi pa nikad problema

Nikad nista? Pa normalno kad, kao sta sam rekao, vecina ili gejma ili ne radi nista posebno zahtjevno. Virtualke same po sebi nisu zahtjevne, sta se radi u virtualkama? A 80% usagea sa stock procesorom nema nikakve veze sa konstantnim 100% i uz clockan procesor, dva svijeta... 

Savije se kad stavis grdosiju od zracnog coolera, al clockanog Rippera u renderu i onako zracni cooler ne moze ohladit...

Drugo, velika vecina nije ni svijesna da dolazi do pregrijavanja i throttleanja

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

e onda nema zajebancije i takvi poluproizvodi ne prolaze...

MSI MEG Creation i to je to, prijedlog je u ovom tvom tonu da "nema zajebancije".

Ogromna je, bugovita i ruzna, ako budem jednog dana stavljao 32 corea, uzet cu monoblock pa ce temperature vrm-a biti bolje nego na Creationici. Sami vrm je dovoljno dobar na svim X399 plocama, problem je jedino hladjenje istog...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Cudili su se neki prije kako je moguce da Gigina ploca s vrm-om s vise faza i masivnijim coolerom ima losije vrm temperature. 

E pa slika ispod sve govori, ovo je Gigina X399 ploca koju sam vratio natrag cim sam ju izvadio iz kutije... Krasan QC za plocu od 300+ €...

 

Aj ne seri, sjedio si na njoj na putu do kuci

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Očito nije problem u ramu pa ne bacaj pare (po tko zna koji put) nego ti je nešto drugo ograničavajući faktor (vrlo vjerojatno proc). Eventualno možeš provjerit jel ima noviji bios za ploču ili jednostavno testirat koji je max koji možeš izvuć iz konfiguracije. XMP profili su i tako sporo smeće u usporedbi sa ručnim fine-tuningom.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Proda sam svoj ram i uzea geil super luce 4133mhz 19-19-19-39 1.4v ali kad stavim xmp i 1 i 2 nece da boota ... mogu stavit xmp pa spustit na 4000mhz iste latencije isti napon 1.4v ali zamrzne tokom gejma ...jedino stabilno s xmp je 3866 19 19 19 39 1.4v..

zanima je jel mogu ih tako ostavit 3866 1.4v . Iako je deklalirana s 1.4v 4133mhz oce sve uredno tako bit mislim nece ista crknit ilo da zaminim  je za  gskil trident z bez rgb  3600 cl17 imam ga u qvl ploce tje ja imam gtz  a u linksa gtz sw to je samo boja sliver white iste latencije o sve

To ti je do procesora ili ploce, jako tesko da ram ne radi na deklariranim postavkama.

3866mhz nemoj drzat sa default tajminzima od 4133mhz jer je to lose/sporo, 3866 bi sa 1.4V trebalo radit sa cl16, u najgorem slucaju cl17, a vrlo vjerojatno mozes i bapon spustit na 1.35V. 

Kod mene je 3200 c14 kit radio na 4000mhz cl17 sa 1.35V...

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vratio sam je i uzeo gskill trident z 3866 mhz i odma radi xmp 1.35v

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Gleda sam za ovu geil super kuce 4133 ni na recenziji na 9900k i asus rog ona skuplja top klasa nije tilo bootat nego  na napon 1.41 i jos neke dvi postavke

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Vratio sam je i uzeo gskill trident z 3866 mhz i odma radi xmp 1.35v

Onu si vratio, a ovu koju si uzeo umjesto one si vec dao na prodaju ? Ili je ona na prodaji neka treca ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 15:38 (SamoPitam3).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Gleda sam za ovu geil super kuce 4133 ni na recenziji na 9900k i asus rog ona skuplja top klasa nije tilo bootat nego  na napon 1.41 i jos neke dvi postavke

Uzimaš procesor sa vrha ponude, mijenjaš komponente na dnevnoj bazi lagano, čemu uzimanje ploče koja je

ja bih rekao "jeftina", onda se čudiš kad ti memorija ne želi raditi kako treba. Zašto nisi uzeo ASUS Maksimus XI Apex ili

još bolje ASUS Maksimus XI Extreme ili još bolje i moja omiljena Z390 ploča EVGA Z390 Dark, barem bi znao da te ploča

neće kočiti u ničemu, vidio sam test na 4133 MHz CL12 2 Volta.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 18:03 (Valentin17).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
augi80 kaže...

Gleda sam za ovu geil super kuce 4133 ni na recenziji na 9900k i asus rog ona skuplja top klasa nije tilo bootat nego  na napon 1.41 i jos neke dvi postavke

Uzimaš procesor sa vrha ponude, mijenjaš komponente na dnevnoj bazi lagano, čemu uzimanje ploče koja je

ja bih rekao "jeftina", onda se čudiš kad ti memorija ne želi raditi kako treba. Zašto nisi uzeo ASUS Maksimus XI Apex ili

još bolje ASUS Maksimus XI Extreme ili još bolje i moja omiljena Z390 ploča EVGA Z390 Dark, barem bi znao da te ploča

neće kočiti u ničemu, vidio sam test na 4133 MHz CL12 2 Volta.

 Nakon svega i dalje očekuješ logične i razumne poteze od augija 

14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Najnovija vijest je da ce F varijante procesora, one bez gpu-a, kostat tocno isto ko i one s gpu-om. Intelove sluzbene cijene su jednake 

 

Dobro nisu naplatili disable-anje gpu-a...

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Najnovija vijest je da ce F varijante procesora, one bez gpu-a, kostat tocno isto ko i one s gpu-om. Intelove sluzbene cijene su jednake 

 

Dobro nisu naplatili disable-anje gpu-a...

 

   

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice