Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Imam jedno pitanje koje mi nije bas jasno jer sam malo ostao zatecen.Ovako o cemu se radi inace radim malo sa Handbrake neke video datoteke obradjujem, a uz to sam pokusao prilikom tog rendanja ili vec kako da ga nazovem igrati igru Wot.Sve ultra postavke fhd procesor je prilikom igranja full opterecen da uopce ne osjetim neka velika trzanja, odnosno i nema ih puno sto se tice fps bar sto sam ja primjetio sve je iznad 100-150.Imam i video spremljen samo ga treba uplodovati pa da vidite kako to izgleda.Jel ima tko objasnjenje usput da napomenem znam da wot koristi samo dvije jezgre ali su nedavno ubacili ili trebaju ubaciti da koristi vise od 2
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Imam jedno pitanje koje mi nije bas jasno jer sam malo ostao zatecen.Ovako o cemu se radi inace radim malo sa Handbrake neke video datoteke obradjujem, a uz to sam pokusao prilikom tog rendanja ili vec kako da ga nazovem igrati igru Wot.Sve ultra postavke fhd procesor je prilikom igranja full opterecen da uopce ne osjetim neka velika trzanja, odnosno i nema ih puno sto se tice fps bar sto sam ja primjetio sve je iznad 100-150.Imam i video spremljen samo ga treba uplodovati pa da vidite kako to izgleda.Jel ima tko objasnjenje usput da napomenem znam da wot koristi samo dvije jezgre ali su nedavno ubacili ili trebaju ubaciti da koristi vise od 2

Windowsi su ocito smanjili prioritet procesu koji se odvijao u pozadini dok si igrao. Ja kad renderiram sa ovim 16/32 procom ne mogu cesto ni Chrome koristit ako ne oslobodim jednu jezgru manualno preko affinity-a...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nebih bas rekao ali ajd evo uplodovat cu video jer bar ono sto msi afterburener pokaziva stoji proc nostop 97-100% za nekih sat ipo ce biti na youtube
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 12:56 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Evo test
20 min traje
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Nebih bas rekao ali ajd evo uplodovat cu video jer bar ono sto msi afterburener pokaziva stoji proc nostop 97-100% za nekih sat ipo ce biti na youtube

Stvar je vrlo jednostavna, ako su ti performanse iste u WOT-u, onda je renderiranje sporije....

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da tako nekako zar nije sporo rendanje npr ako zelis izvuci bolju kvalitetu na videu to vise iziskuje procesorske snage i vremena.Mislim bilo sto drugo da pokrenem osim wota trza ko ludo
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 14:47 (dreadmoore).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Da tako nekako zar nije sporo rendanje npr ako zelis izvuci bolju kvalitetu na videu to vise iziskuje procesorske snage i vremena.

Naravno, ali ovo o cemu pricamo je sporije rendanje zbog tog sta paralelno procesor i igru vrti..

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ali svejedno sam zatecen da procesor gdje je maksimum iskoristen ipak uspjeva obraditi jos stvari jer npr kad ne koristim handbrake negi samo wot zauzece procesora ide do nokih 40-50%
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club
Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Shockwave kaže...

Polako, Zen 2 mora prvo nadoknadit ovih ~25% zaostatka u taktu...

7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Kad se ni priblizno bahato i bezobrazno upadne na ryzen temu, 35crvenih i 10 crnih se podijeli u 5 minuta 

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sto mislite isplatili se s ovim zanimati oko podesavanaj letancija.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Sto mislite isplatili se s ovim zanimati oko podesavanaj letancija.

 radije pukni 1.3V napon i probaj dignuti na 3000-3200mhz bez da diras ove latencije

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

Kad se ni priblizno bahato i bezobrazno upadne na ryzen temu, 35crvenih i 10 crnih se podijeli u 5 minuta 

 

 

 A gle, za "specijalne" vrijede specijalna pravila. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...
dreadmoore kaže...

Sto mislite isplatili se s ovim zanimati oko podesavanaj letancija.

 radije pukni 1.3V napon i probaj dignuti na 3000-3200mhz bez da diras ove latencije

 nemoze 1.3V moze nekih 1.3956V da ide 2933Mhz a oko 1.4V treba  za 3000Mhz

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
lav1000 kaže...
dreadmoore kaže...

Sto mislite isplatili se s ovim zanimati oko podesavanaj letancija.

 radije pukni 1.3V napon i probaj dignuti na 3000-3200mhz bez da diras ove latencije

 nemoze 1.3V moze nekih 1.3956V da ide 2933Mhz a oko 1.4V treba  za 3000Mhz

 A jbg ne diraj nista onda

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

evo i mene po prvi put u klubu

 

uzeo sam uber sapunatora, mbo, ram i cooler..

upgrade me koštao siću 

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GrimReaperKC kaže...

evo i mene po prvi put u klubu

 

uzeo sam uber sapunatora, mbo, ram i cooler..

upgrade me koštao siću 

 nema se tu što reći nego bravo i dobrodošao 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
lav1000 kaže...
dreadmoore kaže...

Sto mislite isplatili se s ovim zanimati oko podesavanaj letancija.

 radije pukni 1.3V napon i probaj dignuti na 3000-3200mhz bez da diras ove latencije

 nemoze 1.3V moze nekih 1.3956V da ide 2933Mhz a oko 1.4V treba  za 3000Mhz

 I u čemu je problem? Ako je 3k stabilno na 1.4v i izmjerio si porast performansi, neće memoriji bit ništa. A bilo bi još i bolje kad bi se poigrao sa latencijama.

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...
dreadmoore kaže...
lav1000 kaže...
dreadmoore kaže...

Sto mislite isplatili se s ovim zanimati oko podesavanaj letancija.

 radije pukni 1.3V napon i probaj dignuti na 3000-3200mhz bez da diras ove latencije

 nemoze 1.3V moze nekih 1.3956V da ide 2933Mhz a oko 1.4V treba  za 3000Mhz

 I u čemu je problem? Ako je 3k stabilno na 1.4v i izmjerio si porast performansi, neće memoriji bit ništa. A bilo bi još i bolje kad bi se poigrao sa latencijama.

 ako mu 2666cl16 radi na 1.2V, a 3000, pretpostavljam cl16 na skoro 1.4V ludo će se uspjeti poigrati sa tim latencijama 

14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ako mu treba 1.395V za 2933mhz, onda sigurno nije stabilan na visem taktu sa zanemarivo povisenim naponom. Ram-u treba dobro istestirat stabilnost jer ces inace svako tolko imat probleme/nestabilnosti koje ces vjerojatno pripisivat necem drugom... Od svega sta sam probao, Aida-in ram test je najbolji, 2h toga i 99.9% si stabilan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

 ako mu 2666cl16 radi na 1.2V, a 3000, pretpostavljam cl16 na skoro 1.4V ludo će se uspjeti poigrati sa tim latencijama 

 Zato i kažem da bi bilo bolje kad bi se poigrao sa latencijama umjesto da ganja frekvencije koje nisu dohvatljive sa kvalitetom čipova koje ima. 2666 (ili 2800, optimistično?) sa svim zategnutim latencijama bi sigurno bilo brže od 3000 sa auto/xmp postavkama. A poanta je da 1.4v nije puno za ddr4 24/7.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ta ploca je najveca sprdacina ikad, izgleda ko sareno govno a monoblok naplacuju oko 500$ 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Ta ploca je najveca sprdacina ikad, izgleda ko sareno govno a monoblok naplacuju oko 500$ 

 Gnjusota, Viva la EVGA i z390 dark!

#YOLO
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hoce li biti dosta 650w za OC i7 8700k na 4.7 (detalji - moj pc) jer imam  rtx 2080 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Hoće 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Ta ploca je najveca sprdacina ikad, izgleda ko sareno govno a monoblok naplacuju oko 500$ 

Ma da, naravno slazem se. Ali fora je binani CPU na 5.1 za nase sladokusce  i direkt upad u 5ghz klub. :)

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...
ansha kaže...

Ta ploca je najveca sprdacina ikad, izgleda ko sareno govno a monoblok naplacuju oko 500$ 

Ma da, naravno slazem se. Ali fora je binani CPU na 5.1 za nase sladokusce  i direkt upad u 5ghz klub. :)

Onda se isplati :)

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

U gamingu ih vjerujem 2/3 ide na 5Ghz, međutim Prime i Realbench torture su druga priča.

 

Kod mene npr 9700k ide na 5,2 - 1.36V što bi bio neki prosjek. Prime crasha zbog temp. ali u gamingu sam do sada imao možda jedan crash.

 

Više me yebe memorija koja je užasna za OC kod Gige. Đaba b-die kad nemoš izvuć 10% oca od defaultnih xmp postavikih.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice