Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
odlucio se za hladnjak i uzeo be quiet!, kada sve sklepam se javim da malo pomognete oko setupa..
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
e sad dobio sa jedan vent za hladnjak, zanima me dali je potrebno uzimat drugi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...
e sad dobio sa jedan vent za hladnjak, zanima me dali je potrebno uzimat drugi?

Nema potrebe za drugim ventilatorom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
ProTeinZ kaže...
e sad dobio sa jedan vent za hladnjak, zanima me dali je potrebno uzimat drugi?

Nema potrebe za drugim ventilatorom.

 Valentin17

Ljepši je propuh sa dva.

Ja sam za svoga jadnička kupio ARCTIC Freezer 34 eSports DUO i više se uopće ne švica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 19:03 (hummer0).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
sve sklepo, nonstop me baca u bios, ne zeli uc u windowse koji su na ssdu, nije vrag da moram ispocekta sve winse stavljat

edit: uspio
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 16:44 (ProTeinZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
znaci stavio cinebench all cores, isto kao na prosloj maticnoj max do 3.5ghz mi ide
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Na kraju sa maticnom si bacio toliko para da bi sa ryzenom dobio 12 jezgri,oke maticnu i ryzeni Stock kooler koji bi ti respektabilno boostao tih 12 jezgri na 4 GHz all core bez beda.

Shvacam da ljudi izbjegavaju navi mozda, to je oke nestabilna platforma,ali da pored ovog ryzena se jos ide na intel to mi stvarno neshvatljivo...

A u njemackoj npr 3700x je pao ispod 300 eura cak, steta mogao si dobiti vise za iste pare buduci da si na kraju i plocu mijenjao.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...

sa all cores mi je 3.9..

znači uzeo si za gejmanje sasvim nepotrebni 8/16 i9 umjesto 8core i7, umjesto da uštediš soma kuna

ProTeinZ kaže...
znaci stavio cinebench all cores, isto kao na prosloj maticnoj max do 3.5ghz mi ide

zatim si uzeo novu matičnu, potrošio još soma+ kuna i opet si na istom

čestitam, ti si rođena mušterija 

 

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

skuzio sam u cemu je prob, narucio i9 k verziju, pa cu OC..

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
U ovoj fazi mozes pokloniti novac nekoj dobrotvornoj udruzi umjesto intelu. Sorry...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 18:13 (Jakovp).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

nmv..pare su da se trose.. maticnu staru sa rtx 2070s i 16gb rama 2333, i ovim i9proc cu slozit drugi komp.

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ti se salis jel ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

 

ovo je bolje od "ispovesti"

 

"popcorn"

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ajde bas mi drago da vas zabavljam :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...

skuzio sam u cemu je prob, narucio i9 k verziju, pa cu OC..

 Pa de nam reci barem gdje je bio problem sto ti nije boostao vise od 3.5?! 

ajde sretno sa oc-om 9900k nes daleko bez nekog custom loop-a ako ciljas 5 ghz i neke normalne temp.

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...
ajde bas mi drago da vas zabavljam :D

 Nije samo to problem, problem je sta nemamo pojma koju si maticnu sad uzeo, i sad si opet uzeo 9900k. A 9900k voli throttlat zato jer neke maticne imaju los sredjen vrm tak da ces opet bit u rasulu pa ces opet uzet 9900 ali KS...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
z390f
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...

nmv..pare su da se trose.. maticnu staru sa rtx 2070s i 16gb rama 2333, i ovim i9proc cu slozit drugi komp.

ProTeinZ

 Samo INTEL i NVidia pusti ove što su ljubomorni.

8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A sad ti još fali neki ram bar na 4000MHz i onda bi to bilo to. Mislim šteta šta ne želiš poslušat, al eto šta je tu je. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 21:05 (Kaby).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...
z390f

Moći ćeš OCati procesor na toj ploči bez problema, sad je drugi par rukava hladnjak koji imaš jer po meni nije dovoljan

ako želiš potjerati taj i9 do kraja, Dark Rock Pro 4 bi ti bio idealan po meni ili neki 240 mm AIO kao Corsair H100i RGB platinum.

Coolermaster cm690 II koji imaš isto tako ne pomaže hlađenju sa onim kavezima za diskove koje ima nagurane na prednju stranu,

zamjeni si to za nešto prostranije tipa NZXT H500, BeQuiet pure base 500, ne znam koje napajanje imaš, nadam se da nije neko smeće,

Riotoro (Seasonic) Enigma G2 650W za manje od 600 kn je best buy kakav već dugo nije viđen.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 21:55 (Valentin17).
8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sve preko 5GHz za "običan" 9900k je nepotreban put prema degradaciji gdje potrošnja raste za preko 100W (a za nikakvih 0.2GHz), tako da je po meni najbolje ostavit stock 4.7GHz i undervolt koliko ide pa će mu i ovaj njegov novi bequiet bit dovoljan. A u konačnici, 5GHz je tek 6-7% više od 4.7, znači u idealnoj situaciji će s overclockom imat 6-7% veći fps, totalno neprimjetno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Moći ćeš OCati procesor na toj ploči bez problema, sad je drugi par rukava hladnjak koji imaš jer po meni nije dovoljan

ako želiš potjerati taj i9 do kraja, Dark Rock Pro 4 bi ti bio idealan po meni ili neki 240 mm AIO kao Corsair H100i RGB platinum.

Coolermaster cm690 II koji imaš isto tako ne pomaže hlađenju sa onim kavezima za diskove koje ima nagurane na prednju stranu,

zamjeni si to za nešto prostranije tipa NZXT H500, BeQuiet pure base 500, ne znam koje napajanje imaš, nadam se da nije neko smeće,

Riotoro (Seasonic) Enigma G2 650W za manje od 600 kn je best buy kakav već dugo nije viđen.

 Ak bude gledao kuciste i ak ima love, onda ja nebi gledao nista drugo nego MasterCase H500P Mesh, jos unutra nagura neke silent wingse i beba 

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hummer0 kaže...
ProTeinZ kaže...

nmv..pare su da se trose.. maticnu staru sa rtx 2070s i 16gb rama 2333, i ovim i9proc cu slozit drugi komp.

ProTeinZ

 Samo INTEL i NVidia pusti ove što su ljubomorni.

 hummer0 ne razumijem ovo ljubomorni? Za svaku cijenu možeš naći proizvode iz oba tabora, npr tvoj procesor vrijedi koliko sam vidio na nabavi oko 1200 kn, a ja mogu naći AMD-ov procesor i skuplji od tog tvog Intela i to 4 puta, mogu li ja onda biti na tebe ljubomoran ako imam takav AMD-ov procesor? Da želim imat tako jeftin procesor kao tvoj kupio bi ga, stoga...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 1:24 (Riot).
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ware ti i tvoji zadojeni fanboyevi su od ovog foruma napravili rupčagu.. ajde zašto se stalno vraćaš ak ti je ovo loš forum? Priznaj da te grize to što amd gazi intel i skoro svim aspektima... Nemožeš trpit i ideš svako malo pravit novi acc... Jesi ti dobro? Zaglibio si dečko ali žestoko.... Lik koji u 2 dana kupi 2 matičnne u današnje vrijeme je faca? U mom normalnom svijetu to je bacanje novaca i ako ekipa to spomene odma je ljubomorna? Ne nismo faking ljubomorni nego nemožemo vjerovat.. kužiš sad jbt?

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
6 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
malo previse para da.. dva proca i9 u razmaku od 4 dana i sad cu ramove uzet 3000+ jer sam prije 7 dana uzeo 2666 za staru maticnu... *facepalm*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ProTeinZ kaže...
malo previse para da.. dva proca i9 u razmaku od 4 dana i sad cu ramove uzet 3000+ jer sam prije 7 dana uzeo 2666 za staru maticnu... *facepalm*

Pozitivno je to sta na kraju mozda ipak sustignes performanse koje si imao prije upgrade-a ;)

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja stvarno ne kužim zašto su neki tu na forumu potjerani dok su neki drugi ostali,

 

a zajednički nazivnik bi im bio da su ovi prvi fanboyi Intela dok su ovi drugi fanboyi AMD-a.

 

Meni osobno je forum postao potpuno nezanimljiv otkad nema neke ekipe.

 

Bilo je kmečanja po Ryzen temi, kao Intel fanboy ekipa spama temu, ovo, ono, pa su ljudi potjerani.

 

Onda naletim u AMD temu i na čudo stranica tamo ne mogu pročitati ništa osim spama tih istih AMD-ovaca na vlastitoj temi.

 

To bi bili, kako ono, ah da, dvostruki kriteriji, jel?

 

Osobno sam fan svojeg novčanika i ne dira me uopće tko je bolji, da li Intel ili AMD, bitno da mogu složiti i kupiti stroj 

 

koji je dovoljno dobar za moje ne tako veeelike potrebe za što manje novčanica.

 

Da li je to Intel ili AMD ili nVidia, koga briga. 

Tigar Krezumica
Moj PC  
11 1 hvala 2
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja kad gledam forum onako vidim jedino po i5 a i po i7/9 temi amd fanboyeve koji pricaju kako intel ne valja. Imali smo jednu zanimljivu raspravu i i5 temi a vidim da se i ovdje zakuhava.

Moj PC  
3 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Niko nije reka da i5 ili i7/9 ne valja, ili bar nitko ozbiljan to ne bi pomislio. Ne panicari kolega, sveta krava Intel sigurna je od napada.

 

Ono sto AMD ekipa tvrdi(racionalni Intelasi znaju)da Intel u zadnje doba s tim cijenama i promjenama socketa za "isti" cpu nema smisla pored ovakvog AMDa.

 

Veselite se sto ljudi dodju tu ostavit kakav komentar, jer su nam Intel teme nazalost mrtve!!!

 

P.s. mozda su mrtve jer sve radi savrseno pa nema razloga za postanje, mozda od depre, ko ce znati.

Ono sto ja tvrdim, postaje nam dosadno na forumu. :)

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 15:17 (metallic).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Teme su mrtve zato što se više nema skim raspravljat. 

Dočim netko kupi intela odmah ga se proglasi nenormalnim a ako počne branit svoju kupnju automatski postaje fanboy, spamer i tko zna što još pa ga se prijavljuje. 

 

Po Intelu se može pljucat a u sveti AMD se nesmije ni poprijeko pogledat. 

Ne hvala takav forum mi netreba a netreba mi niti bugoviti AMD sa svojom gomilom problema. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 15:31 (nicky.sl).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice