Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

Ajde ti nadogradi coffe lake CPU na skylake/kabylake plocu, mislim isti je socket zar ne? 

ili jos bolje, cometlake na coffelake 

 

 Nemaš na Intelu potrebu za nadogradnjom kupiš i7 8700k i na vrhu si gaming grafova 5+ godina.

To je future proof staviš jednom u socket i peri deri godinama, kaj je najbolje uvijek si top nakon par godina. Impresivno u svakom slučaju.

Vidiš ti koja je to arhitektura kad ga ni najnoviji Amd procesori nemogu prestići u igrama.

Taj se za 2800kn isplatio već pet puta, a kako stvari stoje još će taj lekcije dijelit. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 14:52 (mislioc).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
Štogod da izbacio, socket je živ. Izlaskom 5xxx serije amd ima mrtav socket.
A što ćemo sad? Znam, znam što ćemo, odgovor je - kupiš 5600x i miran si pet godina, samo što je to dosad bio izgovor intelaša za 'mrtve sockete'...
Vidiš kako amd-ovci lako postaju 'intelaši', baš kako lako je i amd postao intel čim je dobio gejming krunu i nabio cijene :))))

Eh da, zaboravio sam i kako odjednom jedan i7 poput 10700f postaje 'uloženo-dobiveno'... moar cores future proof i jebeš 10% zaostatka tu i tamo...

Laprdaš glupandarije,moš si mislit mrtvog AM4 socketa u kojem imaš procove Zen 2/Zen 3 sa 6/8/12/16 CPU jezgri.Kad če zastarit R9 3950X/R9 5950X, ili recimo R9 3900X/5900X realno ne niti za pet godina.

 

Kakav jači Intel proc moš stavit u socket gdje ide i7 8700K, ili recimo i9 9900K?

 

Zato 85% ljudi i kupuje AMD, žuta kolona procesora koji če kao rabljeni za nekoliko godina vrlo jeftini preplavit tržište.

 

Kaj se tiče Intela, eto samo još ovaj novi Rocket Lake proc(18 viši IPC) ide u aktualni Intel socket.Dakle Desktop do 8 jezgri, ili bolje da ga uopče ne lansiraju jer ga niko upučen neče niti kupovat.Originalno dizajniran za 10nm, pa silom prilika eto naguran u 14++++++++++++++++, dakle bit če rastrošan kao traktor.U ovoj usporedbi gledaj samo Singlecore, jer daljnja usporedba sa 12/24 Zen 3 procom nema nikakvog smisla.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/3037923?baseline=4247508

 

 

 

 

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
Štogod da izbacio, socket je živ. Izlaskom 5xxx serije amd ima mrtav socket.
A što ćemo sad? Znam, znam što ćemo, odgovor je - kupiš 5600x i miran si pet godina, samo što je to dosad bio izgovor intelaša za 'mrtve sockete'...
Vidiš kako amd-ovci lako postaju 'intelaši', baš kako lako je i amd postao intel čim je dobio gejming krunu i nabio cijene :))))

Eh da, zaboravio sam i kako odjednom jedan i7 poput 10700f postaje 'uloženo-dobiveno'... moar cores future proof i jebeš 10% zaostatka tu i tamo...

Laprdaš glupandarije,moš si mislit mrtvog AM4 socketa u kojem imaš procove Zen 2/Zen 3 sa 6/8/12/16 CPU jezgri.Kad če zastarit R9 3950X/R9 5950X, ili recimo R9 3900X/5900X realno ne niti za pet godina.

 

Kakav jači Intel proc moš stavit u socket gdje ide i7 8700K, ili recimo i9 9900K?

 

Zato 85% ljudi i kupuje AMD, žuta kolona procesora koji če kao rabljeni za nekoliko godina vrlo jeftini preplavit tržište.

 

Kaj se tiče Intela, eto samo još ovaj novi Rocket Lake proc(18 viši IPC) ide u aktualni Intel socket.Dakle Desktop do 8 jezgri, ili bolje da ga uopče ne lansiraju jer ga niko upučen neče niti kupovat.Originalno dizajniran za 10nm, pa silom prilika eto naguran u 14++++++++++++++++, dakle bit če rastrošan kao traktor.U ovoj usporedbi gledaj samo Singlecore, jer daljnja usporedba sa 12/24 Zen 3 procom nema nikakvog smisla.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/3037923?baseline=4247508

 

 

 

 

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

 

8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Da ga clockneš na malo preko 5GHz mooožda bi i prošlo..

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Da ga clockneš na malo preko 5GHz mooožda bi i prošlo..

 Vidis da covjek gluposti valja, netko će pročitati post pa če mu povjervati.E taj neki će biti u veliki problemima ako se bude pouzdao u hahhaajaads

8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma on i mislioc baš u fino trolaju.. blago njima s toliko viška vremena a manjka para. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Da ga clockneš na malo preko 5GHz mooožda bi i prošlo..

 Hm ja tu ne vidim 8700k ali ok...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
E hajde kad to tako ide upusti se u avanturu i postaj rezultate, klokaj 1600 i stavi mu od 600-700 kn rame i twikaj pa nam javi utisak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Ok ti je pocetak i kraj, al u sredini si bas ....., a i dalje ne zelis povuc vodu.

A od ramboxovog posta si moga prepisat "A sutra prst u uvo i nadogradis na Zen 3".

AMD Fanboyčina
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GdjeSuBikovi kaže...
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Ok ti je pocetak i kraj, al u sredini si bas ....., a i dalje ne zelis povuc vodu.

A od ramboxovog posta si moga prepisat "A sutra prst u uvo i nadogradis na Zen 3".

 Pa jel ima dokaz eno gore ? Ako ja lazem onda i HU laze, a on ne laze.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
GdjeSuBikovi kaže...
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Ok ti je pocetak i kraj, al u sredini si bas ....., a i dalje ne zelis povuc vodu.

A od ramboxovog posta si moga prepisat "A sutra prst u uvo i nadogradis na Zen 3".

 Pa jel ima dokaz eno gore ? Ako ja lazem onda i HU laze, a on ne laze.

A jel on laze kad govori da je Intel najbolji gaming proc? Mozda on ne zna citat svoje grafove. Daj mu se javi i objasni mu neke stvari. 

 

AMD Fanboyčina
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nemojte se svađat nađoh gdje i7 izgubi od R5 2600.Eto i to se čudo dogodilo imamo dokumentirano. Inače u ovom testu kojeg haajaadas stavi jedino je u aots-u i bf dosegnuo I7 8700 ostale igre nije.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

mislim da su to odlični primjeri proceva, teško je OC 8700k na 5.2 i 2600 na 4.2 tj teško je hladit 8700k

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 16:53 (blackdevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
Kaby kaže...
hahhaajaads kaže...

 I sta.. uzmes R5 2600, kloknes ga, e-die rame, kloknes ih i rame uz rame si sa klokanim 8700k  I to sve radi jedan proc od 600kn i rami od 700kn na ploci od 400-500kn

Da ga clockneš na malo preko 5GHz mooožda bi i prošlo..

 Hm ja tu ne vidim 8700k ali ok...

bitno da je tu taj tvoj 1600 "malo losiji" od 2600 :)... kolko je ovdje losiji u postocima ?

Sta nisi izjavio da je 1600 skoro pa jednak 2600 ? ops pardon ovdje je cak 1600 na magicnih 4.0ghz a ovaj tvoj ide na jedva 3.8 kod tebe...komedija  

 

inace imas od GN cijeli review s podesenim tajminzima na mnogim procesorima ukljucujuci i intela

a ovdje tebi uopce nije jasno zasto je 2600 dosao tako blizu 8700k... jednostavno to ne mozes shvatit... mozda jednom shvatis

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:09 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Nemojte se svađat nađoh gdje i7 izgubi od R5 2600.Eto i to se čudo dogodilo imamo dokumentirano. Inače u ovom testu kojeg haajaadas stavi jedino je u aots-u i bf dosegnuo I7 8700 ostale igre nije.

A di san se i ja uvalija. Ma i ti i hahhaajaads ste u totalno pravu. Ja neman dovoljno znanja da raspravljam na vasem nivou, pa cu ubuduce samo citati i uciti (kao sto mi je i mislioc preporucio).

AMD Fanboyčina
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GdjeSuBikovi samo ti nastavi svi smo mi tu da ponešto novo naučimo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:07 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Što je ovaj forum postao.  Uvijek bude ono, misliš da gore ne može, pa se iznenadiš na kraju. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:08 (Valentin17).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GdjeSuBikovi kaže...
dery kaže...

Nemojte se svađat nađoh gdje i7 izgubi od R5 2600.Eto i to se čudo dogodilo imamo dokumentirano. Inače u ovom testu kojeg haajaadas stavi jedino je u aots-u i bf dosegnuo I7 8700 ostale igre nije.

A di san se i ja uvalija. Ma i ti i hahhaajaads ste u totalno pravu. Ja neman dovoljno znanja da raspravljam na vasem nivou, pa cu ubuduce samo citati i uciti (kao sto mi je i mislioc preporucio).

 Ne boj se ti za svog intelića on je i dalje gaming king još koji dan. Jesi emocioanalno vezan za njih šta te pere dira. Na slikici je dokaz kako je jeftini ryzen potpuno sposoban za hi rr gaming.

Na 1080p sa gtx1080ti gura oko 140fps-a prosjek 37 igri. Intel huligani nikako da to prihvate jel se i ti vidiš među njima.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Što je ovaj forum postao.  Uvijek bude ono, misliš da gore ne može, pa se iznenadiš na kraju. 

 naravno da je postao kada tip koji ne zna sto bi rekao u jednom danu doslovno izjavi sve ovo :

 

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 3600"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

 

 

Ali ova oces 1 v 1 je najjaca izjava ikada usred rasprave o HW-u.. to me doslovno izulo iz cipela... 

Ta izjava koja uopce nije povezena s icim ti dovoljno govori o kakvom limitu osobe se radi...

 

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

 naravno da je postao kada tip koji ne zna sto bi rekao u jednom danu doslovno izjavi sve ovo :

Nije samo to, licemjerje AMD ekipe je navjerojatno. 5600x danas može biti 2800 kn, i7 8700k prije par godina nije mogao biti, b450/B550 ploča za 1000 kn je u redu,

Z370 HD3P prije par godina nije bila u redu, AMDu svaka čast što je napokon stigao Intel procesor star par godina. Bravo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
Valentin17 kaže...

Što je ovaj forum postao.  Uvijek bude ono, misliš da gore ne može, pa se iznenadiš na kraju. 

 naravno da je postao kada tip koji ne zna sto bi rekao u jednom danu doslovno izjavi sve ovo :

 

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 3600"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

 

 

Ali ova oces 1 v 1 je najjaca izjava ikada usred rasprave o HW-u.. to me doslovno izulo iz cipela... 

Ta izjava koja uopce nije povezena s icim ti dovoljno govori o kakvom limitu osobe se radi...

 

 

 Kako ti uopće pišeš s mrtve platforme nije mi jasno ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...
GdjeSuBikovi kaže...
dery kaže...

Nemojte se svađat nađoh gdje i7 izgubi od R5 2600.Eto i to se čudo dogodilo imamo dokumentirano. Inače u ovom testu kojeg haajaadas stavi jedino je u aots-u i bf dosegnuo I7 8700 ostale igre nije.

A di san se i ja uvalija. Ma i ti i hahhaajaads ste u totalno pravu. Ja neman dovoljno znanja da raspravljam na vasem nivou, pa cu ubuduce samo citati i uciti (kao sto mi je i mislioc preporucio).

 Ne boj se ti za svog intelića on je i dalje gaming king još koji dan. Jesi emocioanalno vezan za njih šta te pere dira. Na slikici je dokaz kako je jeftini ryzen potpuno sposoban za hi rr gaming.

Na 1080p sa gtx1080ti gura oko 140fps-a prosjek 37 igri. Intel huligani nikako da to prihvate jel se i ti vidiš među njima.

 Dery... svako od nas moze izvuci neki bench koji nekome odgovara vise nekome manje...

Ja ti velim iz osobnog iskustva s Ryzenom 2600 (da nije bila super memorija s super tajminzima) ali je proc radio 4.1-4.2ghz da na 1440p low/med postavakama gubi od intela i5 8600k na 4.8ghz dosta u min, max i avg fpsu... i to ne malih od 10-30%

s 1080ti... 

Govorim ti o ovim igrama (apex legend, cod mp i warzone, bf), takoder sam underperformanje osjetio u simulacijama ali to nisam direktno usporedivao s i5 8600k kojeg je u tom trenutku moj kum vozio...

 

Na videu mogu vidjeti svasta nesto od toga da r5 moze biti jednak nekom intelu od toga da gubi i vise od 30%... kako znamo kako je to tocno testirano sve ?

 

Recimo uzmi  video recenzije svjetske poznatih youtubera npr GN, HU... ako gledas njihove recenzije u onda gledas svaki slijedeci slide vidis da se u svakom nalazi drugacija lista procesora... mnogi od njih testirani u drugo vrijeme itd... 

ne mozemo znati jel to 100% i danas tako... 

Moze se reci da eventualno znamo sto se moze ocekivati u najboljim mogucim okolnostima...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:27 (toxic).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sve ok tebi je tako bilo.Ne igram igre osim bf1, BfV radio besprijekorno sa R5 2600 uz rx580, sam se iznenadio kako dobro radi obzirom šta se sralo protiv. Vidit ćemo kad puknem jači gpu javim jel ima sranja.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:44 (dery).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Sve ok tebi je tako bilo.Ne igram igre osim bf1, BfV radio besprijekorno sa R5 2600 uz rx580, sam se iznenadio kako dobro radi obzirom šta se sralo protiv. Vidit ćemo kad puknem jači gpu javim jel ima sranja.

ja sam Ryzena 5 2600 imao i s 1080(obicnom) i bilo je vise manje okey, tu i tamo je gpu usage pao gdje mi nije trebao npr .. smoke hrpa pucnjave itd... (1440p low\med postavke)

 

koju grafu mislis nabaviti i koja rezolucija?

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:41 (toxic).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

 

U drugom kompu gdje sin igra sa r5 2600 uz gtx1050ti na 144hz monitoru, nema nikakvih underperformanja, bf4 do 130fpsa na medium.On igra sve šta postoji i nema nikakvih problema sve vrti ok. Sve to uz ram2400mhz , ken ju bilivit.

 

Gpu kod mene ide novi navi ili jamper srednja klasa, čemo vidit po cijenama tko bolje nudi.

 

 

LAVE, bfV mp postavke high igrao sam bez ikakvih problema i underperformanja sa R5 2600 4ghz ram 2933mhz. Eto opet ti ponavljam da sam se iznenadio kako je glatko to radilo.

dery nije bitno okey... kako znas da radi gpu punim potencijalom doduse u tom stroju je gtx 1050ti pa nebi trebalo biti problema..

 

S druge strane mene nije sram priznat ako nesto ne radi kako treba.

 

Eto upravo sam streamlabsom snimio video s Apex Legendom  1080p low/med postavke vecina je low pustio sam frejmove u nebo a imam 1080ti..

10700k je i vise nego sposoban vrtit visoke frejmove no medutim gpu usage je znao padati na 80%... sto znaci da niti on na 4.7ghz nije dovoljan za jednu vec sada starasnu 1080ti na 1080p... ne znam koliko sam frejmove izgubio snimanjem ali brat brtu..

memorija mi je super 4ghz 2x8gb, nvme koji roka 3500mb u sec dakle nigdje osim u CPU-u nije bio BN...

 

u danasnje vrijeme je tesko hvatati 240 fpsa na low/med postavke s jednim od najjacih mogucih procesora trenutno na trzistu a di ces to hvatat s Ryzenom 2600 ili 3600 ili bilo kojim drugim Ryzenom 3 serije? misija nemoguca...

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne pričam ja o 240fps-a, 120 je dohvatljivo i dovoljno za 1080p.  Sve ti govoriš ko očenaš svaka ti je na mjestu ali lava nikako da namirim to mi je misija. Za lava

kradem mine iz minskog polja
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Kako su se uloge i kod fanboysa preokrenule, sada AMD-ovci bockaju Intelovce .

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Intel i7/i9 Club

Treba trolat onog lika što slaže za Futuru. Čim složi nešto s Ryzenom 5xxx, odma mu uletit sa uloženo/dobiveno = intel.

 

O how the roles have changed....

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 18:57 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

Kako su se uloge i kod ljubitelja hardwarea preokrenule, sada AMD-ovci i dalje pokušavaju performansma u igrama ulovit Intelovce .

 Evo ispravio sam ti post. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 18:48 (mislioc).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice