Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
10 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?
Imam jedan problem, nedavno sam objavio post u kojem sam pitao može li Noctua NH-U12F se staviti na socket AM3+ i pronašao sam da može i dobio potvrdu tu na forumu. No tu problem počinje, jer sam se ja prevario u nazivu coolera Noctua NH-U12 je samo pravo ime i pronašao sam je na njuškalu za 250kn i sada me zanima dali će taj cooler odgovarati AM3+ socketu, premda vidim da je taj cooler iz 2006, a korišten je na AMD Athlonu( sigurno jednojezgrenom), trebam pomoć i jesam li se malo zaletio glavom u zid za taj cooler za moj FX?
http://www.pcekspert.com/clanak/noctua-nh-u9-i-nh-u12-alpsko-hladenje/?pg=3
Evo i link tog coolera, također testiran na Athlonu. :P
Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zanima me dal bi sa 2 Corsair AF120 dobio na Hyperu 412S bolje hlađenje, nego sa stock ventilatorom koji je gore?

 

(probao sam stock kombinirat s kama flow2 na 900rpm i nije baš pomoglo)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 Ma to su ti male razlike a i jedino bi profitirao kad bi stavio te ventove sa puno obrtaja a to bi ti onda bilo i glasno bezveze. Uglavnom, to ti je nepotrebno za 2 ili 3C manje koji ti apsolutno ništa ne znače u praksi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

 Ma to su ti male razlike a i jedino bi profitirao kad bi stavio te ventove sa puno obrtaja a to bi ti onda bilo i glasno bezveze. Uglavnom, to ti je nepotrebno za 2 ili 3C manje koji ti apsolutno ništa ne znače u praksi.

Ma nekako loše mi hladi ovog fx 6300 (4,2) u odnosu na phenoma 955 (4,0)... a planirma prelaziti na 4670K, pa me brine dap o ljeti ne bude na 80+ C.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Schweini7 kaže...
itomic009 kaže...

 Ma to su ti male razlike a i jedino bi profitirao kad bi stavio te ventove sa puno obrtaja a to bi ti onda bilo i glasno bezveze. Uglavnom, to ti je nepotrebno za 2 ili 3C manje koji ti apsolutno ništa ne znače u praksi.

Ma nekako loše mi hladi ovog fx 6300 (4,2) u odnosu na phenoma 955 (4,0)... a planirma prelaziti na 4670K, pa me brine dap o ljeti ne bude na 80+ C.

danas idem po coolermasterov seidon 120v za svog i7 4770s od 65w, mislim da bu to cisto ok hladilo s obzirom na procesor? kaj mislite? evo i review s fx 8350

http://dvtests.com/?p=14425

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Schweini7 kaže...
itomic009 kaže...

 Ma to su ti male razlike a i jedino bi profitirao kad bi stavio te ventove sa puno obrtaja a to bi ti onda bilo i glasno bezveze. Uglavnom, to ti je nepotrebno za 2 ili 3C manje koji ti apsolutno ništa ne znače u praksi.

Ma nekako loše mi hladi ovog fx 6300 (4,2) u odnosu na phenoma 955 (4,0)... a planirma prelaziti na 4670K, pa me brine dap o ljeti ne bude na 80+ C.

 Koje su temperature pod loadom u stress testu ?? Ako ti loše radi možda nisi dobro instalirao (previše termalne paste možda).

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
Schweini7 kaže...
itomic009 kaže...

 Ma to su ti male razlike a i jedino bi profitirao kad bi stavio te ventove sa puno obrtaja a to bi ti onda bilo i glasno bezveze. Uglavnom, to ti je nepotrebno za 2 ili 3C manje koji ti apsolutno ništa ne znače u praksi.

Ma nekako loše mi hladi ovog fx 6300 (4,2) u odnosu na phenoma 955 (4,0)... a planirma prelaziti na 4670K, pa me brine dap o ljeti ne bude na 80+ C.

danas idem po coolermasterov seidon 120v za svog i7 4770s od 65w, mislim da bu to cisto ok hladilo s obzirom na procesor? kaj mislite? evo i review s fx 8350

http://dvtests.com/?p=14425

lp

 Šta će ti takav cooler za low voltage CPU koji nećeš clockati ??

12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

pa bas zato, netreba mi nikakvo overkill vodeno za ovu bebicu od i7, a ovaj seidon120v nevjerujem da je, cijena od 399 kn je smjesna ak bu to hladilo!?!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...
Schweini7 kaže...
itomic009 kaže...

 Ma to su ti male razlike a i jedino bi profitirao kad bi stavio te ventove sa puno obrtaja a to bi ti onda bilo i glasno bezveze. Uglavnom, to ti je nepotrebno za 2 ili 3C manje koji ti apsolutno ništa ne znače u praksi.

Ma nekako loše mi hladi ovog fx 6300 (4,2) u odnosu na phenoma 955 (4,0)... a planirma prelaziti na 4670K, pa me brine dap o ljeti ne bude na 80+ C.

 Koje su temperature pod loadom u stress testu ?? Ako ti loše radi možda nisi dobro instalirao (previše termalne paste možda).

Oko 53 TMPIN2, Package oko 50.. prošli mjesec, dok je bilo relativno hladno..
Probal sam ga par put namještati, previše sigurno nije, kad ga se makne, pasta ostane samo po pukotinama između heatpipeova (pipe na cpu sjedne skoro savršeno, uopće nema paste između)

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 Pa ja ne znam odakle fama da je 50C visoka temperatura ???

11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pa nije dok je u sobi 16C, al dok bude 35C bi već moglo problema biti {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 Vrti OCCT jedno 10 -15 minuta  sa otvorenim CPU-Z prozorom i HWMonitorom pa to uslikaj  da vidim kako šta izgleda.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

 Vrti OCCT jedno 10 -15 minuta  sa otvorenim CPU-Z prozorom i HWMonitorom pa to uslikaj  da vidim kako šta izgleda.

Nakon svega 5 min..

Slika

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 Hm, pa moglo bi biti i niže da. Ali pričekaj ti dok dođu topliji dani pa ćeš onda vidjeti kako će biti.

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CrniVrag55 kaže...

Koji je po vama najbolji air cooler, a da je tih.. Šta mislite o Scythe Mugen 4? Prodao bi Corsair H50 i kupio npr Mugen 4.. Dali je to dobar izbor?

 

Imam SCYTHE Mugen4 PCGH Edition (dolazi sa 2 venta) i super sam zadovoljan. Procesor 4670K ne prelazi 50C u full loadu kod kodiranja videa. Moj prvi izbor je bila Noctua NH-U14S samo je nije bilo kad sam kupovao, tako da je mi je Mugen 4 bila malo lošija alternativa sa kojom sam super zadovoljan.

Ako hoćeš maksimalno clockati CPU, voda je zakon, a ako nećeš jako dizati napon, i Noctua kao i još par modela biti će više nego dovoljno.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

 Vrti OCCT jedno 10 -15 minuta  sa otvorenim CPU-Z prozorom i HWMonitorom pa to uslikaj  da vidim kako šta izgleda.

ovak imam problem namontirao sam vodeno CM seidon120v i temp su mi dosle do cak 85°c nakon samo 1 min{#} zgleda da cu morati skidati to sve i stavljati ponovno...{#}

jer po ovome testu moj i7 4770s od 65w bi trebao trzati poprilicno hladnim...

http://dvtests.com/?p=14425

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Krivo si namontirao, pogledaj dali se vent vrti i povećaj okretaje pumpe.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Deawood kaže...

Krivo si namontirao, pogledaj dali se vent vrti i povećaj okretaje pumpe.

pa pumpa je spojena na 3pin konektor(znaci drito na molex) i kao takva bi trebala biti na najace ak se ne varam?? vent urlice kao lud...al ne vrijedi!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ponovo stavi blok gore i stavi neku dobru pastu, a ne stock.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Deawood kaže...

Ponovo stavi blok gore i stavi neku dobru pastu, a ne stock.

stock pasta je od coole master cisto ok, no nisam njiu stavio nego zalman-stg2, sve je spojeno po standardu cak sam i drugi vent puknuo u push-pull, mislim da nekaj s blokom nevalja moram to skinuti dolje pa nemogu temp bas tolike biti...

dali blok treba biti vrel na 80°c?? jer meni je onak skroz mlako cak i cijevcice su hladne poprilicno???{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 17:22 (Stjepanj).
12 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kažem ti, razmonitraj. Postoji velika mogućnost da nije dobro sjeo blok ili da senzor nešto zeza.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Deawood kaže...

Kažem ti, razmonitraj. Postoji velika mogućnost da nije dobro sjeo blok ili da senzor nešto zeza.

dali blok treba biti vrel na 80°c?? jer meni je onak skroz mlako cak i cijevcice su hladne poprilicno na 90°c????

hvala seljacini na TD{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 17:34 (Stjepanj).
12 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Jedino što mi pada na pamet je to da senzor nešto zeza, zato jer ostalo nema smisla, jedino da je npr. pumpa pokvarena.

Taj proc bi trebao biti na ~50°C.

 

Ignoriraj TDove, ništa pametno od njih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 17:37 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 I meni je na Corsairu H110 kad sam pržio FX 8350 na 1.55V i 5.0Ghz na dodir bilo sve mlako a radijator hladan a senzori su pokazivali oko 60C. Ili nisi dobro montirao (pritisak bloka pumpe na CPU) ili nešto ne valja.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

 I meni je na Corsairu H110 kad sam pržio FX 8350 na 1.55V i 5.0Ghz na dodir bilo sve mlako a radijator hladan a senzori su pokazivali oko 60C. Ili nisi dobro montirao (pritisak bloka pumpe na CPU) ili nešto ne valja.

evo sve sam rijesio nekaj molex konverter nije radio{#}

kaj reci brutala od temperaturi....max 49-50°c u prime95!{#} LP svima...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

 I meni je na Corsairu H110 kad sam pržio FX 8350 na 1.55V i 5.0Ghz na dodir bilo sve mlako a radijator hladan a senzori su pokazivali oko 60C. Ili nisi dobro montirao (pritisak bloka pumpe na CPU) ili nešto ne valja.

 

Kruške i jabuke ;)
H110 i procesor clockan do amena na 60°C vs 120mm rad i undervoltani procesor na 80°C.

Stjepanj kaže...

kaj reci brutala od temperaturi....max 49-50°c u prime95!{#} LP svima...

 

Solidne temperature, ali "brutala", malo teško reći.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Deawood kaže...

Stjepanj kaže...

kaj reci brutala od temperaturi....max 49-50°c u prime95!{#} LP svima...

 

Solidne temperature, ali "brutala", malo teško reći.

pa s obzirom da je u pitanju famozni haswel i to i7 hm neznam{#} meni su to brutalne temp za prime95! sto znaci da imam poprilicno lufta za nabrijavanje K modela! nezaboravi koliko ovo kosta?{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Sta mislite o Hyper 212 Evo za Fx 6300?Mislio sam OC do 4.5ghz najvise(mozda,najvjerojatnije cu do 4.2ghz).Cijena je oko 230kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
cistamlaka kaže...

Sta mislite o Hyper 212 Evo za Fx 6300?Mislio sam OC do 4.5ghz najvise(mozda,najvjerojatnije cu do 4.2ghz).Cijena je oko 230kn

Ovisi ti o primjerku, meni se pod 412S grije užasno već na 4,2...

11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Momci umjesto Mugena 4 idem najverojatnije na Ashuru cijena je ista kao i Mugen 4.. Razlog? Idem jer mi je Ashura puno ljepša.. A tak onak nebum klokao procesor... Dobar izbor il ne?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice