Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
D3lBoy kaže...

Ok genijalac, a šta sam ja napisao? 

 

Di sam napisao da CPU proizvodi vjetar? Heatsink kupi toplinu sa CPUa, a vent hladi heatsink. Nemoj pametovat ako ne znas koristit kontekst.

 Ajde bjezi tamo, tko se uopce tebi obracao 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
gocc01 kaže...

Ok, sam ventilator na cooleru, treba li puhati na cooler ili prema van? 

 

Ja sam okrenuo straznji vent od kucista da puse prema cooleru a tako sam okrenuo i vent od samog coolera. 

 

Znaci dva ventilatora su bila na 8cm jedan od drugog. 

 

Prednji je puhao u kuciste, donji je puhao u kuciste a dva gornja prema van. 

 

Jel isprobavao tko takvu kombinaciju?

 

 daj nacrtaj to u paintu ili stavi ss svog kucista pa nacrtaj strelice..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Mislio sam da mene ispravljaš... Pardon

gocc01 Prednji ventovi kucista neka ti uvlace zadnji neka ti izvlace pogotovo taj iza cpua, jer ako ti vent puše kroz heatsink (prema zadnjoj strani kucista), a vent iza njega u heatsink onda ti je kontraproduktivno. Ako stražnji uvlaci i puše prema cooleru, a CPU fan u istom smjeru puše na heatsink, onda ti se zadržava ta nepotrebna toplina u kucistu. Naj efikasnije ti je da sa prednje strane kucista vuce, prolazi kroz kuciste hladan, a iza van. Ako imaš vent na gornjoj strani kucista mozes ga staviti kako ti vise odgovara (ovisno o poziciji ventilatora, ako je npr. iznad cpu coolera onda bolje van)

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 1:03 (D3lBoy).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Lucidius kaže...

proc nije vjetrenjaca da proizvodi vjetar

 Puno toga se može naučiti ovdje.

10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Nemrem na mobu crtat bolje od ovog  

 

Skuzio sam da skoro sva ekipa ima po defaultu vent od coolera montiran s prednje strane, u sredini kucista. 

 

Ja sam ga skinuo i stavio iza, znaci na 8-9 cm od straznjeg venta i okrenuo da puse u cooler a straznji vent sam okrenuo da puse u kuciste tj u taj vent od coolera. 

 

Ak se dobro sjecam, 3 °C mi je bila temperatura niža nego kad je bio ventilator s prednje strane. 

 

Vec sam ispitivao o tome pred dosta vremena i sad sam se opet sjetio da nije bilo nekog konkretnog odgovora. 

 

Jel probao tko nesto takvo?

 

Iza 120mm, dole 140mm, naprijed 200mm, gore 2x120mm. Cooler je bio Dark Rock 3 na 4790K.

 

Edit:  Išao sam logikom da se topli zrak diže stoga sam sve pokušao usmjeriti prema izvana prema unutra pa gore.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 1:30 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Fin setup, ako ti ne smeta buka s gornje strane.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 1:34 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

CPU heatsink i ovaj zadnji cooler trebaju puhat van, ovako uvlacis hladni zrak od iza, on prođe kroz vruci heatsink i stvoriš ne potrebnu toplinu u kucistu, vec imas dovoljno topline u caseu od GPUa koju (recimo ti gornji) ventovi trebaju izvuc. Bolje je da ti CPU i ovaj iza pusu van jer cpu uvuce hladan zrak i odma ga šalje na straznji fan van kao na slici.

Btw. ako ces po tom savjetu onda stavi fan na desnu stranu heatsinka da puse kroz heatsink prema iza.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
gocc01 kaže...

Nemrem na mobu crtat bolje od ovog  

 

Skuzio sam da skoro sva ekipa ima po defaultu vent od coolera montiran s prednje strane, u sredini kucista. 

 

Ja sam ga skinuo i stavio iza, znaci na 8-9 cm od straznjeg venta i okrenuo da puse u cooler a straznji vent sam okrenuo da puse u kuciste tj u taj vent od coolera. 

 

Ak se dobro sjecam, 3 °C mi je bila temperatura niža nego kad je bio ventilator s prednje strane. 

 

Vec sam ispitivao o tome pred dosta vremena i sad sam se opet sjetio da nije bilo nekog konkretnog odgovora. 

 

Jel probao tko nesto takvo?

 

Iza 120mm, dole 140mm, naprijed 200mm, gore 2x120mm. Cooler je bio Dark Rock 3 na 4790K.

 

Edit:  Išao sam logikom da se topli zrak diže stoga sam sve pokušao usmjeriti prema izvana prema unutra pa gore.

 

kako  bi onako olako shvatio, dobar ti je stos .... direktno izvana zadnjim ventom na CPU Hlasnjak i uz pomoc CPU Coolrt vent to desno protjerati.

Znaci friski vanjski zrak ubaciti unutra uz sto manje doticaja unutarnje atmosfere i velis da ti je za 3°C nize CPU temperatura. Kazea da funkcionira. u redu.

 

Ali ne znam da li je pravilo.... ne stvarati tlak/podtlak unutra. ako po slici vidim, da imas 5  vente ne racunam od CPU jer on ne izbacuje/uvlaci zrak. Imas neparan broj venta, i to 3 venta koji ubacuje i 2 koji izbacuje, jos da velim i da su svi razliciti po velicini i snazi CF.

Koliko smo sigurni da je to optimalan protok zraka i najbolje luftanje sistema?

Tu nisam ni rekao ni za Graka da li ona ima ispuh direktno van (vecinom se radi o Graka s turbinskom hladenje i tako su rjeseni da direktno na straznkoj strani izbacuje zrak, bez da zagrijava unutarnju atmosferu, ili Graka s ventovima koji mogu i zagrijavati unut. atmosferu. Ovo kazem radi strujanja zraka , i sama ploca od Graka. MBO itd se zagrijavanju.

 

Da slucajno imas parne ventove i istih modela/karakteristike to bi bilo najbolje testirati na taj nacin hladenje.

Ne uzimajte mi na rijec ozbiljno. Zanimalo me sad ova tema pa sto sam shvatio i protumacio....

 

Ako imas ideje... zadnji vent izvana staviti (fora da ima i filter) i s unutarnje strane stvavis ono ,,,, ne znam kako se to kaze. to je plas. cijev koji se stavlja na CPU vent da direktno uzme zrak sa strane ploce kucista. Na taj nacin jos direktnije na CPU Cooler dovodi friski zrak.Samo ako imas taj dodatak....

Bit je da imas optimalan protok zraka, koliko je uslo, tolliko je izaslo.

pretpostavljam da ti je napajanje dolje. on ionako uzima direkt odozgo i tjeda na straznji, taj dio nikome ne smeta ili pospjesuje  luftanju unutrasnjosti..

 

Fora sistem..treba to isprobavati

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Bok forumaši, pitanje je, da li je Antec H1200 Pro dobar cooler ili je bolji Noctua NH-D15S

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Taraba kaže...

Bok forumaši, pitanje je, da li je Antec H1200 Pro dobar cooler ili je bolji Noctua NH-D15S

 arctic cooling liquid 120 i 240mm su ti grand-prix i best-buy! 120mm verzija je za pisljivih 1°c losija od 240mm, noctua tu gubi u svakom pogledu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 17:58 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Potrebno mi je kvalitetno vodeno hlađenje (AIC) za CPU I7 7820X, pa se dvoumim izmedju ova dva.

 

Hvala svima.

10 Alphacool Eisbaer 240 CPU
1 Corsair hydro Series H115i
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Old_Boy kaže...

Potrebno mi je kvalitetno vodeno hlađenje (AIC) za CPU I7 7820X, pa se dvoumim izmedju ova dva.

 

Hvala svima.

 I mene već dugo kopka taj Eisbaer pogotovo zbog mogučnosti proširenja još jednim radijatorom

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 13:11 (nicky.sl).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
Taraba kaže...

Bok forumaši, pitanje je, da li je Antec H1200 Pro dobar cooler ili je bolji Noctua NH-D15S

 arctic cooling liquid 120 i 240mm su ti grand-prix i best-buy! 120mm verzija je za pisljivih 1°c losija od 240mm, noctua tu gubi u svakom pogledu!lp

Kod procesora sa "postenim" tdp-om je razlika dosta veca od 1°..

8 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Old_Boy kaže...

Potrebno mi je kvalitetno vodeno hlađenje (AIC) za CPU I7 7820X, pa se dvoumim izmedju ova dva.

 

Hvala svima.

 Al zasto bas 240mm? imas i 280, 360 i 420mm verzije 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Lucidius kaže...
Al zasto bas 240mm? imas i 280, 360 i 420mm verzije 

 

Prvo zato jer mislim da mi neće trebati više od 240 mm verzije, jer nemam namjere proc. (I7 7820X) tjerati preko 4.5 GHz i drugo jer mi tako najljepše stane na gornji dio kučišta (Fractal Design Define R5).

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Evo danas mi stigao Scythe Mugen 5 i mogu reći da su temperature po jezgrama manje od 7-10°C (load) u odnosu na CM Hyper EVO 212. Ja zadovoljan. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 20:37 (Taraba).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Vjerovatno je ovo već puno puta odgovoreno, ali ne mogu naći. Da li se ugradnjom hladnjaka za procesor gubi garancija na procesor?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

mislim da bi prije izgubio garanciju ne stavljanjem hladnjaka na procesor :D

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
sseennoonn kaže...

mislim da bi prije izgubio garanciju ne stavljanjem hladnjaka na procesor :D

 Ma dobro sad. Znaš na što sam mislio. Znači skidanje originalnog INTEL/AMD hladnjaka i postavljanje nekog drugog. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hejhaj kaže...
sseennoonn kaže...

mislim da bi prije izgubio garanciju ne stavljanjem hladnjaka na procesor :D

 Ma dobro sad. Znaš na što sam mislio. Znači skidanje originalnog INTEL/AMD hladnjaka i postavljanje nekog drugog. 

 Čisto da bude jasno...ne, ne gubiš nikakvu garanciju skidanjem tog hladnjaka i postavljanjem nekog drugog. Na procesor možeš izgubit garanciju ako ga fizički oštetiš, znači ako ga vidljivo izgrebeš, ako ga delidaš, ako ideš na bilo koji način obrađivat površinu i slično...

Zamjenom originalnog box hladnjaka za after market hladnjak nemaš brige oko garancije procesora.

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hejhaj kaže...
sseennoonn kaže...

mislim da bi prije izgubio garanciju ne stavljanjem hladnjaka na procesor :D

 Ma dobro sad. Znaš na što sam mislio. Znači skidanje originalnog INTEL/AMD hladnjaka i postavljanje nekog drugog. 

 Zamisli to ko mijenjanje guma na autu koji je još pod garancijom. Čak je i poželjno ako stavljaš kvalitetnije od onih prije.

 

Koji misliš staviti i na koji procesor?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Molim preporuku za što tiši hladnjak jer je procesor HTPC-u...

ovo su komponente :

 

Procesor Intel Core i3-4160 3.60GHz, s1150, Box, INTEL HD Graphics 4400
MB ASRock Z87 Extreme3

 

a razmišljamo o ovima...

 

https://www.ekupi.hr/Hladnjak-za-procesor-Thermaltake-Riing-Silent-12-Pro-Blue-991023.aspx
Thermaltake Riing Silent 12 Pro Blue


https://www.ekupi.hr/Hladnjak-za-procesor-Thermaltake-NIC-L32-484175.aspx
Hladnjak za procesor Thermaltake NIC L32

https://www.ekupi.hr/Zalman-Tech-CoLtd-Zalman-CPU-Cooler-120mm-fan-hladnjak-1172109.aspx
Zalman Tech Co.Ltd Zalman CPU Cooler 120mm fan


https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-120-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-fm1-fm2-am2-am3-050903309
Cooler LC POWER LC-CC-120 Cosmo Cool

 

molim vašu preporuku 

3 Thermaltake Riing Silent 12 Pr
0 Thermaltake NIC L32
0 Zalman CPU Cooler 120mm fan
8 LC-CC-120 Cosmo Cool
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 8:41 (krelos).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Za taj proc ti je dovoljan lc cc 95, stavio sam ga kolegi na i5 4460 i necujan je i pod occt linpack testom
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Planiram piknut Corsair Hydro H45. Novi je hladnjak od Corsaira, budget. No, po performansama šiša čak i H60, barem po recenzijama. 

 

Navodno ga ne proizvodi ista firma kao i ostatak Hydro serije. Cijena je i više nego pristupačna (oko 500kn). Trenutno je unutra i5-6500, ali kupnjom hlađenja bi se riješio za x godina unaprijed kad ću raditi upgrade proca. 

 

No, zanima me da li je neko ovdje kod nas isprobao navedeni hladnjak? Da li ima nešto bolje u toj cijeni (500injak kuna), osobno nisam pronašao, ali možda ima kakav skriveni dijamant. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Arctic cooling liquid 120/240mm su ti dijamanti koje trazis, samo su teski overkill za taj cpu!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

https://www.techpowerup.com/reviews/Scythe/Ninja4/3.html

 

ako ne mora biti vodeno, a trazite vrhunske performanse

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Treba mi hladnjak za i7 7700k, trenunto ne planiram clockati ali kasnije možda. Matična je Asus z270-P Prime a mogu  do tisuću kuna izdvojiti ali poželjno je jeftinije. Gledam onaj Noctuin D15 i sviđa mi se ali ako ima što bolje za iste novce otvoren sam za diskusiju ( ustvari lažem, ne sviđa mi se boja ventilatora od noctue  )

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dj_renny kaže...

Treba mi hladnjak za i7 7700k, trenunto ne planiram clockati ali kasnije možda. Matična je Asus z270-P Prime a mogu  do tisuću kuna izdvojiti ali poželjno je jeftinije. Gledam onaj Noctuin D15 i sviđa mi se ali ako ima što bolje za iste novce otvoren sam za diskusiju ( ustvari lažem, ne sviđa mi se boja ventilatora od noctue  )

 arctic freezer i32

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...
dj_renny kaže...

Treba mi hladnjak za i7 7700k, trenunto ne planiram clockati ali kasnije možda. Matična je Asus z270-P Prime a mogu  do tisuću kuna izdvojiti ali poželjno je jeftinije. Gledam onaj Noctuin D15 i sviđa mi se ali ako ima što bolje za iste novce otvoren sam za diskusiju ( ustvari lažem, ne sviđa mi se boja ventilatora od noctue  )

 arctic freezer i32

 Ne čini se loš ali malo mi se čini slabašnim za kasniji overclock

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dj_renny kaže...

Treba mi hladnjak za i7 7700k, trenunto ne planiram clockati ali kasnije možda. Matična je Asus z270-P Prime a mogu  do tisuću kuna izdvojiti ali poželjno je jeftinije. Gledam onaj Noctuin D15 i sviđa mi se ali ako ima što bolje za iste novce otvoren sam za diskusiju ( ustvari lažem, ne sviđa mi se boja ventilatora od noctue  )

 Pogledaj si Be Quiet! Dark Rock Pro 3. Mrvicu lošije hladi od Noctue D15 (testovi) ali mi je izgled mrak. Jeftinije i nešto lošije alternative bi bile Scythe Mugen Max ili Ninja 4.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice