Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.424.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ako ti kuciste podrzava ugradnju radijatora uzmi si liquid freezer 240, ako ides na zrak gore ti je kolega dao par dobrih opcija.

Ja iman dark rock 3 koji je slabiji od pro verzije, 4.5Ghz prime stress test drzi na 70 stupnjeva, 4.6 par stupnjeva gore, u gamingu 50-55 (ljeti par stupnjeva vise). Ako 7700k mislis klokat na 4.7-4.8 neces imati problema sa navedenim zracnim hladnjacima, za 4.9-5.0 mozda ipak bolje na neki aio ici.
14 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Uzeo Stjepko neko vodeno pa reko trebam se jace naoruzat :-)

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Uzeo Stjepko neko vodeno pa reko trebam se jace naoruzat :-)

 Haha :D Što je ovo? Ide u odvojeno kućište od ostatka konfiguracije? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dj_renny kaže...
 Ne čini se loš ali malo mi se čini slabašnim za kasniji overclock

 

 https://www.arctic.ac/eu_en/products/cooling/cpu.html?cpu_cooling_capacity=111&cpu_socket_intel=93

 

https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-i32.html

 

Navodno 30% bolji od cm hyper 212, koji je dugo bio best buy.

 

A ovaj coolercic ti kosta 225kn i moze ohladit tog i7 bez da se oznoji...

 

Racunaj da s ovim imas bakar direkt na procesoru...

 

baci pogled na awards tab na njegovoj stranici...

 

https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+freezer+i32

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 16:46 (Gorstak79).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CyberDemonVZ kaže...
ansha kaže...

Uzeo Stjepko neko vodeno pa reko trebam se jace naoruzat :-)

 Haha :D Što je ovo? Ide u odvojeno kućište od ostatka konfiguracije? :D

Ma nije tolko velik s obzirom da je ovo iza 32'' monitor   

 

Ide sprijeda unutar kucista, ostale komponente su na putu (ek blokovi za cpu i gpu + pumpa i ostale sitnice). Moram jos ventove odabrat...

13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Uzeo Stjepko neko vodeno pa reko trebam se jace naoruzat :-)

Bolje da se naoružaš jačim procesorom, nego što bacaš novce na nešto što ti ništa neće donijeti.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kad slozis javi jel ima razlike.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Uzeo Stjepko neko vodeno pa reko trebam se jace naoruzat :-)

Bolje da se naoružaš jačim procesorom, nego što bacaš novce na nešto što ti ništa neće donijeti.

Nema procesora s kojim cu imat napretka u igrama tako da je to najbesmislenije. Donijet ce mi apsolutnu tisinu uz graficku na 45C... Na nesto moras bacit novce, vjeruj mi, neusporedivo vise ''bacam'' na neke druge hobije...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
Kad slozis javi jel ima razlike.lp

Ne ocekujem neke drasticne razlike kod cpu-a (5-6 stupnjeva), graficka je glavni razlog (da, phoenix-ica mi je prebucna vjerovali ili ne). Cilj mi je imat odlicno hladjenje i tisinu.

7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ides sa jednim 360mm radijatorom ili dva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
phanteks kaže...

ides sa jednim 360mm radijatorom ili dva?

Ma jedan mi je vise nego dovoljan, ovo je relativno debeli 60mm radiator...

7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

neznam hoce li ti biti dovoljan jedan, voda ce se brzo zagrijati te doci do povecanja temp u cijelom kompu

 

ja sam imao dva i voda je bila skoro pa hladna

 

vidim da imas veliko kuciste i dovoljno prostora za dva radijatora pa bih ti preporucio ako imas jos nesto viska para da kupis jos jedan radijator, neces pozaliti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
phanteks kaže...

neznam hoce li ti biti dovoljan jedan, voda ce se brzo zagrijati te doci do povecanja temp u cijelom kompu

 

ja sam imao dva i voda je bila skoro pa hladna

 

vidim da imas veliko kuciste i dovoljno prostora za dva radijatora pa bih ti preporucio ako imas jos nesto viska para da kupis jos jedan radijator, neces pozaliti

Prvo cu probat s jednim. Ovaj radiator ima kapacitet hladjenja ko dva 240 radiatora normalne debljine pa mislim da nece bit problema, a i nije me briga za rekordne temperature, tisina je najbitnija (ddc 3.2 pumpu cu drzat na minimumu da bude necujna).

6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ja sam oduvijek mislio da tu vodu hladi ventilator...pa ako drzis komp non stop upaljen, voda polako postane sve toplija i na kraju ispadne da bi bolje prosao da si jednostavno kupio posten zracni hladnjak i upario ga s nekim tihim ventom...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

Ja sam oduvijek mislio da tu vodu hladi ventilator...pa ako drzis komp non stop upaljen, voda polako postane sve toplija i na kraju ispadne da bi bolje prosao da si jednostavno kupio posten zracni hladnjak i upario ga s nekim tihim ventom...

Naravno da hladi ventilator i naravno da hladi puno bolje i od najboljeg zracnog hladnjaka. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
Gorstak79 kaže...

Ja sam oduvijek mislio da tu vodu hladi ventilator...pa ako drzis komp non stop upaljen, voda polako postane sve toplija i na kraju ispadne da bi bolje prosao da si jednostavno kupio posten zracni hladnjak i upario ga s nekim tihim ventom...

Naravno da hladi ventilator i naravno da hladi puno bolje i od najboljeg zracnog hladnjaka. 

 Ne bi se ja bas okladio u to. Mozda na krace periode, ali ako ti je komp upaljen non stop, ne bih rekao. Voda ima svojstvo da se grije i hladi polako. U pocetku je ok, dok je voda hladna, ali ako ti komp bude radio 24/7, eventualno ce se zagrijati i dobit ces kontra efekt jer s obzirom da se voda sporo hladi, trebat ces puno vise hladjenja da bi je ohladio. Imao sam vodeno jos prije desetak godina, i tad je to bilo uber, ali sa danasnjim tehnologijama, zracni hladnjaci su puno napredovali i idu uz bok bilo kojem vodenom, a na duzi period su i bolji....Evo ti nekoliko videa moje stare kante, Q6600 i vodenog...

 

 

 

 

ovo je bio skor tada https://www.3dmark.com/3dm06/8466695

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 20:06 (Gorstak79).
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Nije to samo "obicna voda", tu su celije, radiator i pumpa + ventilatori, jako je to tesko zagrijati a lakse hladiti.

Upravo problem s zrakom je ovaj kojeg si gore naveo.

Graficke kartice su te koje zapravo najvise zagrijavaju u danasnje vrijeme kuciste i samim time i cijeli sustav, i samim time dok se kuciste zagrije prije ce zracno hladenje imati problema nego vodom hladen sustav....

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ne bih se slozio s tobom Gorstak79 da su zracni i vodeni rame uz rame, mozda da oni AIO 120mm

 

no ovdje je rijec o custom vodenom sa 360mm radijatorom i 3x120mm ventilatorima na njemu, te je kod anse samo pitanje hoce li biti dovoljno jedan radijator od 360mm sto cak zapravo mislim da i hoce

 

s tim ce vec imat pristojne temperature uz silent postavke ventilatora

 

ja sam namjerno isao na 2 radijatora od 360mm, znaci 6x120mm ventilatora na njima

 

vjeruj mi da sam u nekim situacijama imao i po 40c nize temperature na grafickoj

 

 

Gorstak79

dok sam rudario oko mjesec dana(komp je radio 24h na dan, 30dana u mjesecu u komadu bez gasenja) preko ljeta temperatura graficke nije prelazila 55c stoga nemoj pricati o kuhanju vode u radijatorima 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

s obzirom da nitko nije radio testove vodenog nakon mjesec dana rada i nema link na rezultate, nemam se namjeru dalje prepirati oko ovoga....mislite sto hocete...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

s obzirom da nitko nije radio testove vodenog nakon mjesec dana rada i nema link na rezultate, nemam se namjeru dalje prepirati oko ovoga....mislite sto hocete...

Totalno te ne kuzim, odakle ti ideja da ce se vodeno konstantno sve vise zagrijavat? To je nebuloza, kao i sa zracnim, dodje do ekvilibrija samo pri puno nizim temperaturama.

 

I kakvih crnih mjesec sana?!? Renderao sam dva dana u komadu na procesoru hladjenim sa AIO coolerom i max temperatura je postignuta nakon nekih 15 min., po kojoj naopakoj logici bi temperatura pocela rast nakon sta dva dana miruje?!? Koja je to fizika?

7 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
phanteks kaže...

neznam hoce li ti biti dovoljan jedan, voda ce se brzo zagrijati te doci do povecanja temp u cijelom kompu

 

ja sam imao dva i voda je bila skoro pa hladna

 

vidim da imas veliko kuciste i dovoljno prostora za dva radijatora pa bih ti preporucio ako imas jos nesto viska para da kupis jos jedan radijator, neces pozaliti

Prvo cu probat s jednim. Ovaj radiator ima kapacitet hladjenja ko dva 240 radiatora normalne debljine pa mislim da nece bit problema, a i nije me briga za rekordne temperature, tisina je najbitnija (ddc 3.2 pumpu cu drzat na minimumu da bude necujna).

 nabaci koju sliku i rezultate kad poslozis :)

 

Gorstak79

cuj sad trazis i nekakve dokaze a ja ti govorim iz vlastitog iskustva, nemam se ni ja namjeru prepirat al ocito ne razumijes nacin rada vodenog hladjenja

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Koliko daješ za sve, oko 500€?

 

Koje ventove planiraš uzet, trebat će nešto moćno da progura zrak kroz taj rad na niskom rpm-u kad već ideš na tišinu.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
phanteks kaže...

ides sa jednim 360mm radijatorom ili dva?

Ma jedan mi je vise nego dovoljan, ovo je relativno debeli 60mm radiator...

 samo ga dobro isperi posto ga ja nisam :D

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
MarcoXX kaže...

 samo ga dobro isperi posto ga ja nisam :D

Ahoj! ;) Destiliranom ili moze i obicnom?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
_mark0_69 kaže...

Koliko daješ za sve, oko 500€?

 

Koje ventove planiraš uzet, trebat će nešto moćno da progura zrak kroz taj rad na niskom rpm-u kad već ideš na tišinu.

Malo ispod 400€, dolaze mi gentle typhoon-i pwm 1850rpm.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
phanteks kaže...

neznam hoce li ti biti dovoljan jedan, voda ce se brzo zagrijati te doci do povecanja temp u cijelom kompu

 

ja sam imao dva i voda je bila skoro pa hladna

 

vidim da imas veliko kuciste i dovoljno prostora za dva radijatora pa bih ti preporucio ako imas jos nesto viska para da kupis jos jedan radijator, neces pozaliti

Evo mogu potvrdit da ex 360 hladi clockane cpu i gpu bez problema, paralelno upaljeni prime (29.3!) i furmark (oko 450W skupa) i nakon pola sata cpu 76C najtoplija jezgra a gpu max 49C. U igrama gpu oko 45-47C a cpu do 55C. Sve to uz skoro totalnu tisinu, vrhunski..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
76°c na kojem taktu i naponu?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
76°c na kojem taktu i naponu?

4.4, 1.21V. Prime 29.3, small fft.. Bez furmarka je 70C.. 

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

E to mi reci, a ne vrtit non avx verzije kao neki...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
76°c na kojem taktu i naponu?

Jesi odvrtio na slicnim postavkama?

_mark0_69 kaže...

E to mi reci, a ne vrtit non avx verzije kao neki...

Non-avx verzija je za curice, <200W package powera ne priznajem :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice