Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.420.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
simeparanoja kaže...

Ima netko iskustva sa BQ Dark Rock Pro 3?

Za svaku preporuku, samo ima nezgodan sustav instalacije, radije pogledaj Pro 4 model ako već gledaš tako nešto.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Regenmeister kaže...
metallic kaže...
Regenmeister kaže...

Pozdrav, po svemu sudeći izdahnuo je ventilator na staroj dobroj Scythe Katani 3, a budući da nikad dosad nisam mijenjao samo vent na aftermarket CPU hladnjacima, nisam siguran kaj kupit.
Po specifikacijama vidim da mi treba 4 pinski 92 mm, s brzinom do 2500 RPM, al sve kaj nalazim u našim dućanima je navedeno kao "ventilator za kućište".
Hvala unaprijed na pomoći i eventualnim prijedlozima!

Imao sam par ovakvih, mislim da bi mogli dobro obaviti posao.

 

arctic-f9-pwm-rev2

 

 

Nažalost nemaju ga u dućanu, dolazi li u obzir neki drugi?

 Ja ti imam te ventove na cooleru...odlicno hlade i jako su tihi...

15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

hvala nicky i valentin

ma.mislio sam uzeti air cooler ovaj put,ne planiram.nesto extremno oc i7 a htio bih da je tisi.

bq pro 4 ne vidim da ima kod nas kupiti,na alzi isto tako

vidim da se preporuca sycthe fuma ili noctua ndh14(15ka mislim da ne stane u meshify c mini)

imate mozda iskustva s njima i da li se original ventovi mogu zamijeni sa sp120 od corsiara?

bq3, bq4 (ako bih nasao negdje) i cryorig h7 ultimate na testovima su jedni od boljih ali me brine ram.i gpu clearance (maximus viii gene matx i hyperx ram)?

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Imao sam ja Dark Rock 3 i uz to jos jedan case fan od BeQuieta i sto se tice tisine ti ventilatori su vrh, a performanse su isto super. Dark Rock 4 mozes nabaviti u uzishopu klik, trenutno je nedostupan, ali moze sostaviti mail pod ovo polje"obavijesti me kada bude dostupšan" pa ti mail stigne cim im dode na lager. Ako ti se ne da cekati imaju na lageru Dark Rock Pro 3, sto se performansi tice ista stvar jedino je montaza malo blesava kako su kolege vec napomenuli. Doduse montaza je takva kad se montira na klasican nacin, ali postoji nacin da se "obrnuto" montira, tako sam ja napravio i puno je lakse, evo ti video

.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
simeparanoja kaže...

https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-cpu/21454-be-quiet-dark-rock-4-procesor-hladnjak.html

https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-cpu/21453-be-quiet-dark-rock-pro-4-procesor-hladnjak.html

 

Za ovaj drugi pošalji upit dali ti ga mogu dobaviti, iako bi ovaj koji je dostupan zadovoljio tvoje potrebe.

 

Fractal navodi max. podržanu visinu hladnjaka od 172 mm za Meshify C Mini, KLIK.

Noctua NH D15 je visoka 165 mm, KLIK.

Zaključak je da ne bi trebalo biti nikakvih problema sa instalacijom hladnjaka u kućište,

mene osobno više smeta težina toga hladnjaka, iako ima po meni najbolji i najkvalitetniji

sustav instalacije na svijetu, nisam miran s time da uvija ploču svojom težinom.

 

HyperX Fury (pretpostavljam) RAM je nizak za razliku od npr. Corsair Dominatora, HyperX Predatora i sl., tu ne bi trebalo biti nikakvih problema.

 

Moja preporuka ti je ili Arctic AIO 240 mm ili Fractal Celsius S24, puno ljepše izgleda od neke grdosije od zračnoga hladnjaka,

lakše se instalira, nema ama nikakvih problema sa visinom RAM memorije, imaš više prostora ako nešto radiš kasnije po kućištu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 10:53 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...
Gorstak79 kaže...

razlika izmedju coolera od 100kn i coolera od 600kn je nekih 5-7 stupnjeva...

 

ukoliko te ne zanima bijesni overclock, po pitanju em instalacije, em performansi doticnog, best buy je lc-cc-100

 Best buy bi bio LC-cc-120 (ne preporučam ga za OC) a razlika u temperaturi između hladnjaka od 100kn i onog od 600+kn zna bit kudikamo veća pogotovo kod OC-a

 

Zašto ne za OC? Recimo tu je negdi po specifikacijama sa duplo skupljim Hyper 212x, to je best buy?! Šta bi mi preporučio za OC? Scythe Mugen 5.b?  Na recenzijama rastura, ispod 400 kn, ima li šta bolje?

Festina lente
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ocao sam xeon x5675 i pod LC-cc-120 i pod CM 212 i ni jedna od njih nije bio na visini zadatka. Taj proc je zbilja vruć na 4+GHz i oni ga nisu bili sposobni zadržati ispod 80c. S Mugenom nemam iskustva tako da ne mogu za njega ništa reći. 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...
nicky.sl kaže...
Gorstak79 kaže...

razlika izmedju coolera od 100kn i coolera od 600kn je nekih 5-7 stupnjeva...

 

ukoliko te ne zanima bijesni overclock, po pitanju em instalacije, em performansi doticnog, best buy je lc-cc-100

 Best buy bi bio LC-cc-120 (ne preporučam ga za OC) a razlika u temperaturi između hladnjaka od 100kn i onog od 600+kn zna bit kudikamo veća pogotovo kod OC-a

 

Zašto ne za OC? Recimo tu je negdi po specifikacijama sa duplo skupljim Hyper 212x, to je best buy?! Šta bi mi preporučio za OC? Scythe Mugen 5.b?  Na recenzijama rastura, ispod 400 kn, ima li šta bolje?

 ja sam ryzena OC na 3.8Ghz sa Mugen Maxom... rastura... za te pare nema boljeg sigurno https://www.adm.hr/scythe-mugen-max-scmgd-1000-kompatibilnost-775-1150-1155-1156-1366-2011-amd-am2-am2-/11425/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 

Kakav je Windale 6 u odnosu na Mugena ?

Cijenom su u 20-30kn.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Silent horror1992 kaže...

 

Kakav je Windale 6 u odnosu na Mugena ?

Cijenom su u 20-30kn.

 nemam pojma, navodno je dobar 

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
mrki_tua kaže...
nicky.sl kaže...
Gorstak79 kaže...

razlika izmedju coolera od 100kn i coolera od 600kn je nekih 5-7 stupnjeva...

 

ukoliko te ne zanima bijesni overclock, po pitanju em instalacije, em performansi doticnog, best buy je lc-cc-100

 Best buy bi bio LC-cc-120 (ne preporučam ga za OC) a razlika u temperaturi između hladnjaka od 100kn i onog od 600+kn zna bit kudikamo veća pogotovo kod OC-a

 

Zašto ne za OC? Recimo tu je negdi po specifikacijama sa duplo skupljim Hyper 212x, to je best buy?! Šta bi mi preporučio za OC? Scythe Mugen 5.b?  Na recenzijama rastura, ispod 400 kn, ima li šta bolje?

 ja sam ryzena OC na 3.8Ghz sa Mugen Maxom... rastura... za te pare nema boljeg sigurno https://www.adm.hr/scythe-mugen-max-scmgd-1000-kompatibilnost-775-1150-1155-1156-1366-2011-amd-am2-am2-/11425/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Dobro, to je 7-a generacija Mugena, a ovaj Mugen 5b je 8-a i ima sve za socket am4, znači kad me žena pita šta ću za godišnjicu braka, reć ću evo ti link :-)

 

Ako koga zanima, imaju usporedbe između 3 modela...

 

Evo link na rezultate testiranja, a evo i buka...

 

Zaključak: samo 1 stupanj celzijev topliji za 300 kn manje od razvikane Noctue NH-D15, da ne nabrajam neka vodena, ne da mi ih se ponižavat...

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 17:28 (mrki_tua).
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Uzimam cooler do 300kn max i trenutno mi je prvi izbor Arctic Freezer 33 Plus. Dva venta, instalacija izgleda lagano, uz njega i pasta za jednu instalaciju. Ima li još nešto dobro u tom rangu? Hladio bi i5 8400.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
non pasara kaže...

Uzimam cooler do 300kn max i trenutno mi je prvi izbor Arctic Freezer 33 Plus. Dva venta, instalacija izgleda lagano, uz njega i pasta za jednu instalaciju. Ima li još nešto dobro u tom rangu? Hladio bi i5 8400.

 

Cryorig H7  i Cooler Master Hyper 212 X su ti za par stupnjeva bolji, kad već kupuješ za iste pare... 

Festina lente
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Hvala. Mislim da ću onda ovaj Cryorig uzeti. Lijepo izgleda, a i nešto je niži od ovih dvoje koji su mi na knap s kućištem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 19:08 (non pasara).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
non pasara kaže...

Hvala. Mislim da ću onda ovaj Cryorig uzeti. Lijepo izgleda, a i nešto je niži od ovih dvoje koji su mi na knap s kućištem.

 

Svi odreda su overkill za taj cpui svejedno kojeg uzeo, gledaj koji estetski najviše paše u kućište, a ako gledaš što manje para uzmi lc cc 120 i uživaj.

 

12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...

Dobro, to je 7-a generacija Mugena, a ovaj Mugen 5b je 8-a i ima sve za socket am4, znači kad me žena pita šta ću za godišnjicu braka, reć ću evo ti link :-)

 

Ako koga zanima, imaju usporedbe između 3 modela...

 

Evo link na rezultate testiranja, a evo i buka...

 

Zaključak: samo 1 stupanj celzijev topliji za 300 kn manje od razvikane Noctue NH-D15, da ne nabrajam neka vodena, ne da mi ih se ponižavat...

Hm, koliko si siguran u to ponizavanje? Imam Macha koji je tu po "tim testovima" vrlo dobar, ali po ljeti vrlo lako gubi od Celsiusa S36 kao i Noctua nh-d14 koja mu je malo bliza...

 

Mislim da su testovi malo "prerazvikani" po mome iskustvo, ali neka vjeruje svatko u sto hoce, stvar izbora...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 21:57 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tomo53nja kaže...
mrki_tua kaže...

Dobro, to je 7-a generacija Mugena, a ovaj Mugen 5b je 8-a i ima sve za socket am4, znači kad me žena pita šta ću za godišnjicu braka, reć ću evo ti link :-)

 

Ako koga zanima, imaju usporedbe između 3 modela...

 

Evo link na rezultate testiranja, a evo i buka...

 

Zaključak: samo 1 stupanj celzijev topliji za 300 kn manje od razvikane Noctue NH-D15, da ne nabrajam neka vodena, ne da mi ih se ponižavat...

Hm, koliko si siguran u to ponizavanje? Imam Macha koji je tu po "tim testovima" vrlo dobar, ali po ljeti vrlo lako gubi od Celsiusa S36 kao i Noctua nh-d14 koja mu je malo bliza...

 

Mislim da su testovi malo "prerazvikani" po mome iskustvo, ali neka vjeruje svatko u sto hoce, stvar izbora...

 

Ne vidim razloga zašto bi stranica favorizirala lošiji brend od boljeg, moguće je jedino suprotno, ali čisto sumnjam da će se stranice kao tweaktown.com, techpowerup.com, itd. upuštati u takve makinacije.

Poniženje se odnostilo na cijenu, a ne performanse, one su tu li la s nekima, a 2,5x jeftiniji proizvod, evo čak je bolji u performansama od Cooler Mastera MAsterliquid 240 Pro, a on je 300 kn skuplji, da ne govorim kako je 5db tiši, itd. To je za mene pomelo pod. 

 

Festina lente
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...

 

Ne vidim razloga zašto bi stranica favorizirala lošiji brend od boljeg, moguće je jedino suprotno, ali čisto sumnjam da će se stranice kao tweaktown.com, techpowerup.com, itd. upuštati u takve makinacije.

Poniženje se odnostilo na cijenu, a ne performanse, one su tu li la s nekima, a 2,5x jeftiniji proizvod, evo čak je bolji u performansama od Cooler Mastera MAsterliquid 240 Pro, a on je 300 kn skuplji, da ne govorim kako je 5db tiši, itd. To je za mene pomelo pod. 

 

Ma ne mislim da favoriziraju nego da "generaliziraju" malo previse, a vodena stavili na tako niske okretaje ventova da ne pokazuju ni blizu snagu koju mogu...

 

Vjeruj mi ljeti zracna pokazuju svoju losu stranu kada se temperatura sve vise blizi 38+ na stocku... Ja vjerujem da je dobar pogotovo za tu cijenu, u tisinu takoder vjerujem (iz prve ruke sam se uvjerio u to jos davno), a u performance dosta manje nego u tisinu...Po meni ako je scythe cca 400 kn, cooler master nebi trebao biti vise od 550 kn, a za toliko je "meni" bolji, pogotovo za malo zesce clockove od 4.5+ jer tu zracni ostaje iza...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 1:40 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Slažem se u potpunosti da kada je vanjska temperatura 38+ da je vodeno bolje tj. da će njegova konstrukcija dati bolje rezultate, ali ja namjeravam skinuti stranice ljeti (jer mi je kućište takvo da to napravim za 1 sekundu, nema vidica ni ništa) te upalim klimu, ne može se u Splitu živjeti bez toga, tako da vjerujem da mi temperatura neće prelaziti 28 stupnjeva (mislim u prostoriji). Naravno testovi se rade u podjednakim uvjetima, a čak ova stranica navodi 2 rezultata za te vodene, samo kad su u performance modu, onda je buka prevelika pa bi i taj način testiranja eliminirao, evo recimo Corsair H80i GT u silent modu 27 dB, a u performance modu 55dB, to je ogromna razlika i automatski je nekonkurentan (barem meni).

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Imas cm masterliquid lite 240 koji je isti kao i ovaj pro (ista pumpa, rad i fanovi), al nema sleeved cijevi i dode 500kn, samo sta se rasproda svaki put. Prije je u linksu kostao 400kn...

Imam ja rgb verziju tog cm 240 (opet isti fanovi samo rgb) i iznad 1000rpm nemaju bas ugodan zvuk, nije to glasno, al cudno nekako kao da vibriraju. Sva sreca pa sam imao 2 ml120 od prije pa njih stavio na radijator, em su tisi em imaju jaci ap. Ovi sa cm-a posluzili kao case fanovi 500rpm u idleu i 900 u loadu.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...

Slažem se u potpunosti da kada je vanjska temperatura 38+ da je vodeno bolje tj. da će njegova konstrukcija dati bolje rezultate, ali ja namjeravam skinuti stranice ljeti (jer mi je kućište takvo da to napravim za 1 sekundu, nema vidica ni ništa) te upalim klimu, ne može se u Splitu živjeti bez toga, tako da vjerujem da mi temperatura neće prelaziti 28 stupnjeva (mislim u prostoriji). Naravno testovi se rade u podjednakim uvjetima, a čak ova stranica navodi 2 rezultata za te vodene, samo kad su u performance modu, onda je buka prevelika pa bi i taj način testiranja eliminirao, evo recimo Corsair H80i GT u silent modu 27 dB, a u performance modu 55dB, to je ogromna razlika i automatski je nekonkurentan (barem meni).

 cisto za informaciju imas na netu testove gdje AC Liquid freezer 120 u auto modu pobjeduje Corsaira h80i gt u perfomance modu, inace probao sam taj gt80i s i7 2600k i i7 4770 to cudo je booooolesno glasno(i dalje hladi 4770 vec cca 3g).lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ima tko iskustva sa fractal design celsius S24?

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
simeparanoja kaže...

ima tko iskustva sa fractal design celsius S24?

Imam ja sa starijim bratom (celsiusom s36), ali sve ti je prakticki isto...

 

Neznam sto te konkretno zanima...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tomo53nja kaže...
simeparanoja kaže...

ima tko iskustva sa fractal design celsius S24?

Imam ja sa starijim bratom (celsiusom s36), ali sve ti je prakticki isto...

 

Neznam sto te konkretno zanima...

koliko je dobar cooler, glasan, temperature?
Da li si pokusavao staviti neke druge ventilatore umjesto onih koji dolaze u pakiranju?

koiko vidim imaju 5 god garancije, da li to pokriva i komponente koje se pokvare jer je npr procurio?

 

glupo pitanje ali, bolji ili ne od corsaira (H100i v2 konkretno)?

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 0:43 (simeparanoja).
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
simeparanoja kaže...

Sto se tice temperatura tu je meni super, bolji od Macha kojeg sam imao na zamjeni pogotovo pri vecim clockovima (4.6 sam probao kratko s tim da ce bit jos detaljnijih testiranja i sa fx-om i sa ryzenom kojeg sam tek nabavio )...Glasan bi rekao onako, cuje se malo pumpa, ali ne kada je kuciste zatvoreno, kada se otvori stranica i stavi uho blize onda se cuje, nista prestrasno, a usporedbi sa recimo h100i pumpa je tisa, kao i ventovi...

 

Temperature meni ne idu iznad 54 stupnja na fxu i 4.2 ghz dok igram Wot, Pubg i slicno, dok je umirovanju oko 37 jer je u sobi jako vruce posto nemam klimu, znaci 28+ redovito...Nisam pokusavao stavit druge ventove jer sam ga htio sto prije montirat i isprobat pa sam stavio njegove s tim da cu i tu probat druge kad mi vrijeme dozvoli, mislim da se tu moze jos napraviti pomak sa boljim ventovima...

 

Koliko sam ja istrazivao i onako pozorno citao, tocno je kako si i ti rekao, 5 godina pokriva i komponente koje se pokvare ako procuri s tim da nisi dirao fitinge koji idu na radijator tj. nisi potrgao naljepnice na njima, a ako jesi onda ti garancija pokriva samo dijelove samog AIO...

 

 

Mogu ti reci u usporedbi sa h100i prvom verzijom jer v2 nisam imao,gore sam rekao tisa pumpa i ventovi, malo bolje hladi i meni je bolji kvalitetom izrade...Ventovi na corsairu razvaljuju kad su na najjace, ali su bucni boli glava...Malo deblji radijator, bolje izvedena crijeva kao i dobro osmisljena ideja sa spajanjem ventova na sam "fun hub" na radijator i razliciti modovi kontrole pumpe...Pumpa na na corsairu mi je radila 2 i pol godine kako spada i poslije toga samo problemi, 1 vent takoder prozujao nakon 2 godine pa sam ga morao malo "podmazat" i redovit "tući" da bi radio normalno...

 

Ugl. taj corsair je otisao od mene jer je pumpa skroz crkla i nije htjela palit poslije mjesec dana jakog cvrcanja nikako, nakon 10tog pokusaja, nekada i 20tog, se upali i kao radi, ali nikako nije "hladila", dobio povrat love, podzdravio se s njim i to je to...

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 1:32 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zanima me za blago oc-ani ryzen, recimo na 3,9, jel bolje uzest scythe mugen 5 ili lc-cc-120-LiCo ili 240--LiCo, najviše me strah vode da se ne prolije te razine buke, ima li tko lc-cc-120-LiCo?

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...

Zanima me za blago oc-ani ryzen, recimo na 3,9, jel bolje uzest scythe mugen 5 ili lc-cc-120-LiCo ili 240--LiCo, najviše me strah vode da se ne prolije te razine buke, ima li tko lc-cc-120-LiCo?

 ni u ludilu ne uzimaj 

ja sam budala tako bez provjere i preporuke uzeo corsair H45 i dobio 10°C više temp. nego sa mugen maxom, a ta li-co sigurno nisu bolja od corsaira....

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...

Zanima me za blago oc-ani ryzen, recimo na 3,9, jel bolje uzest scythe mugen 5 ili lc-cc-120-LiCo ili 240--LiCo, najviše me strah vode da se ne prolije te razine buke, ima li tko lc-cc-120-LiCo?

 Vidio sam tvoj setup u "slike vaseg harwera", uz tvoj bijelo/sivi setup ovaj dark rock 3 bi dao lijepi kontrast i uklopio bi se ko bomboncic. Performanse su tu negdje ak se ne varam, al je 100kn skuplji jbg. Evo moj stari koji sam prodao kako lijepo kod kolege izgleda klik.

10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dark rock 3 i dark dock 4 cijena li la? Lip je, definitivno...

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice