Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.424.705
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ako je cijena ista onda bolje ici na dr4 jer su mu slozili laksu montazu posto su se kod dr3 ljudi bunili na taj dio price, performanse su iste.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...

Zanima me za blago oc-ani ryzen, recimo na 3,9, jel bolje uzest scythe mugen 5 ili lc-cc-120-LiCo ili 240--LiCo, najviše me strah vode da se ne prolije te razine buke, ima li tko lc-cc-120-LiCo?

To ce i zracni Lc cc 120 drzat...

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

Zanima me za blago oc-ani ryzen, recimo na 3,9, jel bolje uzest scythe mugen 5 ili lc-cc-120-LiCo ili 240--LiCo, najviše me strah vode da se ne prolije te razine buke, ima li tko lc-cc-120-LiCo?

To ce i zracni Lc cc 120 drzat...

 Ma znam, ali ja sam psihopat šta se čuvanja komponenti tiče, ne volin da se pate haha...

Festina lente
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_tua kaže...
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

Zanima me za blago oc-ani ryzen, recimo na 3,9, jel bolje uzest scythe mugen 5 ili lc-cc-120-LiCo ili 240--LiCo, najviše me strah vode da se ne prolije te razine buke, ima li tko lc-cc-120-LiCo?

To ce i zracni Lc cc 120 drzat...

 Ma znam, ali ja sam psihopat šta se čuvanja komponenti tiče, ne volin da se pate haha...

Sta bi se patilo? Uostalom, ako si psihopat na cuvanje, kako ti je uopce palo na pamet vodeno hladjenje? Zaboravi to i uzmi solidni zracni cooler.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
war3_tft kaže...

Ako je cijena ista onda bolje ici na dr4 jer su mu slozili laksu montazu posto su se kod dr3 ljudi bunili na taj dio price, performanse su iste.

 

A da uzmen ovoga:

 

https://www.njuskalo.hr/procesori/dark-rock-pro-3-oglas-18582480

 

:-)

 

Ubija me kad vidim Cryorig H7 od 265 kn da ga tuče:

https://www.kitguru.net/components/cooling/dominic-moass/be-quiet-dark-rock-4-air-cooler-review/5/

 

Dođe mi da ga kupim pa pituram haha...

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 21:07 (mrki_tua).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ako je taj 1 stupanj bitan onda bojaj prijatelju. 

 

Steta sto nema testova glasnoce, ali da tog dark rocka dignes na glasnocu cryoriga vjerovatno bi hladio bolje, na kraju teksta covjek kaze: 

 

 

"It’s the noise levels (or lack of) which really helps the Dark Rock 4, however. At idle, it is simply inaudible, and even at 100% load – while cooling our stock-clocked i7-4790K – I had to put my ear 8 inches from the fan to actually hear any noise. With the Dark Rock 4 in a case, under your desk? There’s no chance you’d hear it all.

When we overclocked the CPU, it did become audible – but only just. With the exception of the excellent Scythe Mugen 5 PCGH, the Dark Rock 4 has to be the quietest air cooler to come through the KitGuru labs."

16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kupujem i5 8600k i dvoumim se između noctue 15 i  ARCTIC COOLING Liquid Freezer 240.

 

Kućište HAF XB EVO, trenutno i5 2500k na 4.5 sa Thermaltake Frio Extreme (malo bolje hladi od noctue 14, ali je i malo glasniji, veličina slična).

 

Znam da su air cooleri pouzdaniji ali volio bih probati vodeni, čisto radi estetike. 

Volio bih i da traju, jer sigurno ću držati proc. 5-6 godina pa bi volio da je i hlađenje pouzdano. Jel vodena uopće mogu izdržati 5-6 god., iskustva???

Kućište je dosta prozračno ali nisam siguran jel Artic moze ići u njega, možda sprijeda?

 

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Mako kaže...

Kupujem i5 8600k i dvoumim se između noctue 15 i  ARCTIC COOLING Liquid Freezer 240.

 

Kućište HAF XB EVO, trenutno i5 2500k na 4.5 sa Thermaltake Frio Extreme (malo bolje hladi od noctue 14, ali je i malo glasniji, veličina slična).

 

Znam da su air cooleri pouzdaniji ali volio bih probati vodeni, čisto radi estetike. 

Volio bih i da traju, jer sigurno ću držati proc. 5-6 godina pa bi volio da je i hlađenje pouzdano. Jel vodena uopće mogu izdržati 5-6 god., iskustva???

Kućište je dosta prozračno ali nisam siguran jel Artic moze ići u njega, možda sprijeda?

 

 Ostavi si svoj Frio, eventualno mu stavi tiše ventove ako te buka baš smeta. Ne vidim zašto bi trošio na Noctuu kad i nije nešto bolja od njega.

Ne vjerujem da će Freezer 240 stati u to kućište jer on sa svojim ventovima ima 88mm debljine a to kučište je predviđeno za vodeno s jednim redom ventova što je dobrih 25-30mm uže ali nemoj me držat za riječ jer to kučište nisam vidio u živo.

MISCREATED
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Frio ide u prodaju sa procesorom i matičnom...lik će ga OC isto kao i ja. 

Nakon malo googlanja izgleda da ću ipak ići na noctuu. Ne moram se misliti jel' pumpa radi, jel curi itd....

Mako
6 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pozdrav, imam Intel Core i5 760 procesor sa tvorničkim Intelovim hladnjakom. U zadnje vrijeme temperature procesora (HWiNFO) su 45-50°C u idle-u (temperatura sobe 26-30°C). Tijekom igranja rastu i do 75°C. Tražim nekakav CPU hladnjak koji bi nešto snizio temperature, a isto tako bio tiši s obzirom da se trenutni hladnjak dosta čuje, može se reći da je najglasnija komponenta računala. Kućište je Gigabyte GZ-X7, naprijed je jedan ventilator koji uvlači, a na stražnjoj strani je ventilator koji ispuhuje zrak. Dao bih 200-300 kuna, možda i malo više ako bih dobio neko bolje rješenje. Hvala unaprijed :D
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Swipsich kaže...
Pozdrav, imam Intel Core i5 760 procesor sa tvorničkim Intelovim hladnjakom. U zadnje vrijeme temperature procesora (HWiNFO) su 45-50°C u idle-u (temperatura sobe 26-30°C). Tijekom igranja rastu i do 75°C. Tražim nekakav CPU hladnjak koji bi nešto snizio temperature, a isto tako bio tiši s obzirom da se trenutni hladnjak dosta čuje, može se reći da je najglasnija komponenta računala. Kućište je Gigabyte GZ-X7, naprijed je jedan ventilator koji uvlači, a na stražnjoj strani je ventilator koji ispuhuje zrak. Dao bih 200-300 kuna, možda i malo više ako bih dobio neko bolje rješenje. Hvala unaprijed :D

 

LC-CC-100

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...
Swipsich kaže...
Pozdrav, imam Intel Core i5 760 procesor sa tvorničkim Intelovim hladnjakom. U zadnje vrijeme temperature procesora (HWiNFO) su 45-50°C u idle-u (temperatura sobe 26-30°C). Tijekom igranja rastu i do 75°C. Tražim nekakav CPU hladnjak koji bi nešto snizio temperature, a isto tako bio tiši s obzirom da se trenutni hladnjak dosta čuje, može se reći da je najglasnija komponenta računala. Kućište je Gigabyte GZ-X7, naprijed je jedan ventilator koji uvlači, a na stražnjoj strani je ventilator koji ispuhuje zrak. Dao bih 200-300 kuna, možda i malo više ako bih dobio neko bolje rješenje. Hvala unaprijed :D

 

LC-CC-100

 

Nemoj se ljutit al zašto si naporan sa tim LC-CC 100 ?

1. imaš ga samo u ipon i košta 165kn.

2. lošiji je od LC-CC 120.

3. LC-CC 120 košta samo 20kn više i dostupan je u hrpu domaćih dućana.

 

Čemu preporuka tog LC-CC 100 ?

Vjerujem i mišljenja sam da nisi glup, čak obratno, pariš na inteligentnu osobu, ali ne mogu se otet dojmu da ti ljudima samo vadiš mast i onda se cerendaš kad se pecaju na te tvoje fail "preporuke".

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 9:15 (Silent horror1992).
6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

pogledaj instalaciju stotke i stodvadesetice...ne znam za vecinu vas uberinteligetnih, ali meni se bas i ne da previse petljavit oko kompa. Olaksana instalacija je za mene uvijek bonus. A ima jednak broj heatpipeova kao i 120 i hladi tek neznatno losije...instalacija stotke je ubodi 4 pribadace, a 120 u slucajevima di nije na kucistu izrizano za backplate, znaci i vadjenje maticne...sto se ducana tice, sasma mi je svejedno di cu ga ubost...nisu hrvatski ducani bogomdani, ako to mislis....

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 16:35 (Gorstak79).
Moj PC  
0 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

pogledaj instalaciju stotke i stodvadesetice...ne znam za vecinu vas uberinteligetnih, ali meni se bas i ne da previse petljavit oko kompa. Olaksana instalacija je za mene uvijek bonus. A ima jednak broj heatpipeova kao i 120 i hladi tek neznatno losije...instalacija stotke je ubodi 4 pribadace, a 120 u slucajevima di nije na kucistu izrizano za backplate, znaci i vadjenje maticne...sto se ducana tice, sasma mi je svejedno di cu ga ubost...nisu hrvatski ducani bogomdani, ako to mislis....

 

Stvarno previše kenjaš.

Razlika je primjetna između ta dva hladnjaka, a onaj koji bi kupio lošiji za gotovo iste pare jer se bolji "teže" montira je klasična budala.

 

TESTOVI

 

LC-CC 120 

 

LC-CC 100

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 17:08 (Silent horror1992).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Silent horror1992 kaže...
Gorstak79 kaže...

pogledaj instalaciju stotke i stodvadesetice...ne znam za vecinu vas uberinteligetnih, ali meni se bas i ne da previse petljavit oko kompa. Olaksana instalacija je za mene uvijek bonus. A ima jednak broj heatpipeova kao i 120 i hladi tek neznatno losije...instalacija stotke je ubodi 4 pribadace, a 120 u slucajevima di nije na kucistu izrizano za backplate, znaci i vadjenje maticne...sto se ducana tice, sasma mi je svejedno di cu ga ubost...nisu hrvatski ducani bogomdani, ako to mislis....

 

Stvarno previše kenjaš.

Razlika je primjetna između ta dva hladnjaka, a onaj koji bi kupio lošiji za gotovo iste pare jer se bolji "teže" montira je klasična budala.

 

TESTOVI

 

LC-CC 120 

 

LC-CC 100

 

100 = 77 stupnjeva

120 = 72 stupnja

 

de mi izracunaj postotak razlike, ja bas nisam vican matematici...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 17:53 (Gorstak79).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...
Silent horror1992 kaže...
Gorstak79 kaže...

pogledaj instalaciju stotke i stodvadesetice...ne znam za vecinu vas uberinteligetnih, ali meni se bas i ne da previse petljavit oko kompa. Olaksana instalacija je za mene uvijek bonus. A ima jednak broj heatpipeova kao i 120 i hladi tek neznatno losije...instalacija stotke je ubodi 4 pribadace, a 120 u slucajevima di nije na kucistu izrizano za backplate, znaci i vadjenje maticne...sto se ducana tice, sasma mi je svejedno di cu ga ubost...nisu hrvatski ducani bogomdani, ako to mislis....

 

Stvarno previše kenjaš.

Razlika je primjetna između ta dva hladnjaka, a onaj koji bi kupio lošiji za gotovo iste pare jer se bolji "teže" montira je klasična budala.

 

TESTOVI

 

LC-CC 120 

 

LC-CC 100

 

100 = 77 stupnjeva

120 = 72 stupnja

 

de mi izracunaj postotak razlike, ja bas nisam vican matematici...

 5 stupnjeva je razlika koja se plača 500+ kn.

 

Nauči čitati te grafove  pa zar ne vidiš da LC-cc-100 hladi i7 2600k na 3.5GHz a LC-cc-120 hladi taj isti proc ali na 4.2GHz.

 

Ova dva hladnjaka su razilčiti svemiri

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 18:17 (nicky.sl).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

 

Nauči čitati te grafove  pa zar ne vidiš da LC-cc-100 hladi i7 2600k na 3.5GHz a LC-cc-120 hladi taj isti proc ali na 4.2GHz.

 

Ova dva hladnjaka su razilčiti svemiri

 

Ne vrijedi trošit vrijeme na njega.

 

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Silent horror1992 kaže...

 

Ne vrijedi trošit vrijeme na njega.

 

 A vidim to i ja al jednostavno nisam mogao prešutit

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Swipsich kaže...
Pozdrav, imam Intel Core i5 760 procesor sa tvorničkim Intelovim hladnjakom. U zadnje vrijeme temperature procesora (HWiNFO) su 45-50°C u idle-u (temperatura sobe 26-30°C). Tijekom igranja rastu i do 75°C. Tražim nekakav CPU hladnjak koji bi nešto snizio temperature, a isto tako bio tiši s obzirom da se trenutni hladnjak dosta čuje, može se reći da je najglasnija komponenta računala. Kućište je Gigabyte GZ-X7, naprijed je jedan ventilator koji uvlači, a na stražnjoj strani je ventilator koji ispuhuje zrak. Dao bih 200-300 kuna, možda i malo više ako bih dobio neko bolje rješenje. Hvala unaprijed :D

Za taj cpu mozes uzeti i nesto od 100kn da ga drzi hladnim bez problema sa mizerna 2 heatpipe-a ce biti dosta, ono intel stock je smece nevidjeno i 1 heatpipe je bolji od njega a zamisli dva.

Imas gore iznad LC-CC-120 koji ce ti biti dovoljan i za mnogo jace procesore za ohladiti i ubuduce, ako hoces da das 100kn i da ga drzis hladnim, mozes i tako na tebi je.

 

Da ne bi citao sve ove komentare gore evo sta gledas kod kvalitetnog kulera za CPU:

1) 120mm fan

2) 4 heatpipe+

 

To je sve.

 

Ako je fan ispod 120 tipa 92 ili sta vec, taj ce biti bucniji i slabije ce hladiti jednostavno jer je sam hladnjak manji, isto ce odvoditi toplotu ako je broj cijevi isti, ali ce teze hladiti jednostavno zbog samog kapaciteta hladnjaka iliti velicine.

 

tl;dr bigger is always better i isplati se dodati koju kintu, jer hladnjak uzmes jednom da imas dobar radijator (120mm) i kad vrisne ventilator, zamjenis ga i picis dalje. Kraj price

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 11:49 (chaselol).
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...
Silent horror1992 kaže...

 

Ne vrijedi trošit vrijeme na njega.

 

 A vidim to i ja al jednostavno nisam mogao prešutit

 Plačem, čovjek te prati i doslovno nesvjesno trolla.

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

moguce da su u dosluku...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 20:33 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Molim preporuku a AM4 cooler do cca 300 kn.

Hladio bi minimalno overclockani Ryzen 2200G.

Poželjno da je čim tiši, po mogućnosti 140 mm ventilator.

Btw vidim da u našim dućanima ima jako malo AM4 hladnjaka, postoji li možda kakav "adapter" s AM3+ na AM4?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
IvanMi kaže...

Molim preporuku a AM4 cooler do cca 300 kn.

Hladio bi minimalno overclockani Ryzen 2200G.

Poželjno da je čim tiši, po mogućnosti 140 mm ventilator.

Btw vidim da u našim dućanima ima jako malo AM4 hladnjaka, postoji li možda kakav "adapter" s AM3+ na AM4?

Mislim da ti je najbolja opcija za oko 300tinjak kuna Windale 6.

 

Ili za nešto manje para sasvim solidan LC-CC-120.

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Dosta njih koji podržavaju AM3+ podržavaju i AM4 samo što u specifikacijama na našim dućanima nije navedena podrška za AM4 ali kad ideš gledat na stranici proizvođača piše da podržava AM4.

Ja sam na primjer uzeo prije par dana https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-cpu/4065-be-quiet-shadow-rock-lp.html Također nije navedeno da podržava AM4 ali na stranici proizvođača piše da podržava.

Trebao mi je low profile hladnjak i da bude tih. Hladi otprilike jednako kao i stock AMD wraith prism, ali je puno tiši od njega. Da mi nije bio potreban low profile, uzeo bi lc power LC-CC-120 jer njega već imam u drugom dual cpu kompu 2 komada, super hladi, tih je, jeftin, a podržava i AM4 mada u specifikacijama na nabava.net piše da ne. Ako ne dobiješ u pakiranju sa njim kad kupiš adapter za montažu na AM4, pišeš na lc power support mail da ti pošalju. Šalju besplatno, ja dobio u roku 3 dana.

14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

i sad jedno retro pitanje, cisto da se prisjetimo starih dana 

 

obzirom da mi krepava cooler na cpu (c2d), a radi se o s775, da li postoji neki moderan cooler koji se moze nataknut na s775 ili sam osudjen na njuskalo? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Striko2009 kaže...

i sad jedno retro pitanje, cisto da se prisjetimo starih dana 

 

obzirom da mi krepava cooler na cpu (c2d), a radi se o s775, da li postoji neki moderan cooler koji se moze nataknut na s775 ili sam osudjen na njuskalo? 

 

LC-CC-95 

 

kad prozvizdi vent, uzmi neki double ball bearing i miran si...

 

 

mozes jos za duplo novaca uzet arctic freezer 13, ali on ti je gradjen za 140W TDP (95 je za 130W) a kosta duplo vise...

 

vjerojatno ih ima jos gomila koji podrzavaju 775, jos je taj socket u opticaju, ovo su samo dva koja su mi prvi pali na pamet...

 

mozda bi najbolja kupnja bila lc-cc-100, ali ne vidim ga vise u opticaju na nabavi.net

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 11:00 (Gorstak79).
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Striko2009 kaže...

obzirom da mi krepava cooler na cpu (c2d), a radi se o s775, da li postoji neki moderan cooler koji se moze nataknut na s775 ili sam osudjen na njuskalo? 

 imaš ih novih koliko hoćešhttps://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente?se=12674,12700#

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 15:03 (dastefan).
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

hvala svima! 

nisam uopce mislio da je taj socket zastupljen kod novih coolera, ali eto prevarih se 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pitanje ekipa , da li bi se na konfu pod Moj PC isplatilo ubaciti neko AIO vodeno, ako da, koje, i gdje ga montirati(na vrh ili naprijed) i na koju stranu ventovi da pusu? tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kalmageddon kaže...

Pitanje ekipa , da li bi se na konfu pod Moj PC isplatilo ubaciti neko AIO vodeno, ako da, koje, i gdje ga montirati(na vrh ili naprijed) i na koju stranu ventovi da pusu? tnx

Definiraj "isplativo", ako mislis da ces imat znatno bolje temperature, i neces bas, izvuc ces mozda ekstra 100mhz...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice