Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

poruka: 30
|
čitano: 5.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Pozdrav,

 

Do sada sam imao 2x4GB samsung rame. Kupio sam jos jedan paket od 2x4GB i ne zeli uopce i u BIOS uci. Pisti i to je to pa stane i nema slike. Ubacio sam 1x drugi ram i 1x svoj ram i sljaka... onda 2x drugi ram i sljaka... Po slotovima prebacivao i slotovi rade ali prek 8 gb rama ne zeli primit. U pitanju su svi ISTI SAMSUNG RAMI... 4x4GB 800 MHz.

Citam malo po netu neki kazu mozda je slot defektan neki, ali meni svi slotovi rade jer sam saltao rame tamo vamo i stvarno svi rade.

Zna li netko zasto ne zeli, dali se tko susretao sa takvim problemom? :(

Maticna je u potpisu i podrzava 16GB.

Onda su neki spominjali da ne zajebava RAM controller koji se nalazu u CPU... No gledam da 965BE Phenom podrzava 16 GB rama...

 

EDIT : Mozda rami jesu samsung, ali nisu iste latencije i mozda malo varira napon ( citam po netu ), hoce li sljakati ako latencije ( timing ) podesim da je svima isti ( ako nije... prema kome se ravnati onda )...?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 9:25 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Koje su latencije starog i novog kita memorije? Latencije mogu praviti probleme, mada i ne moraju baš da se sistem ne može bootati. Uglavnom naprave probleme kod većeg zauzeća memorije pa dolazi do freezanja ili BSOD-a.

Podesi latencije svima na jednako u Biosu, npr. ako je jedna memorija 4-4-4-12 a druga 5-5-5-15, onda stavi sve na 5-5-5-15.  Ako ne pomogne onda vrlo malo podigni napon memorije, ako ni to ne pomogne onda napon CPU-NB isto tako vrlo malo. Ako ništa od toga ne pomogne onda spusti brzinu memorije na 667 Mhz i sve na AUTO postavke memorije da provjeriš da li će bootati PC.

 

Eventualno možeš i ažurirati i BIOS na najnoviju verziju.

 

Edit: Da li možeš bootati ako staviš 12 GB memorije u 3 slota?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 9:55 (boxer).
14 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
boxer kaže...

Koje su latencije starog i novog kita memorije? Latencije mogu praviti probleme, mada i ne moraju baš da se sistem ne može bootati. Uglavnom naprave probleme kod većeg zauzeća memorije pa dolazi do freezanja ili BSOD-a.

Podesi latencije svima na jednako u Biosu, npr. ako je jedna memorija 4-4-4-12 a druga 5-5-5-15, onda stavi sve na 5-5-5-15.  Ako ne pomogne onda vrlo malo podigni napon memorije, ako ni to ne pomogne onda napon CPU-NB isto tako vrlo malo. Ako ništa od toga ne pomogne onda spusti brzinu memorije na 667 Mhz i sve na AUTO postavke memorije da provjeriš da li će bootati PC.

 

Eventualno možeš i ažurirati i BIOS na najnoviju verziju.

 

Edit: Da li možeš bootati ako staviš 12 GB memorije u 3 slota?

 Nece ni 3 slota. Samo 2. Iako svi slotovi rade. Navecer javim rezultate za latencije, napon i ostalo. BIOS je najnovija verzija ( vidit cu jos na kraju ako nis ne pomogne da vratim verziju biosa jer je ova navodno BETA ).

Nego zar nije RAM na 1.5V a tu pise da podrzava ram za 16 GB na 1.8V?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
odjavljen
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Ja sam se susreo i rijesio sam na takav nacin da sam narucio sve novo. Ja sam imao problem na intel platformi tako da je vjerojatno nesto sa memorijom u pitanju. Postavkama, brzinama ili tko ce ga znati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Mrgud Veliki kaže...

Ja sam se susreo i rijesio sam na takav nacin da sam narucio sve novo. Ja sam imao problem na intel platformi tako da je vjerojatno nesto sa memorijom u pitanju. Postavkama, brzinama ili tko ce ga znati.

 Moji rami su stari a novi sto sam htio dodati su novi. Stvar je sto moj stari ram 1x uparen sa novim 1x sljaka zajedno. No cim dodam treci ram u treci slot ( nebitno moj stari ili ovaj novi ) nece komp bootat, nekad dode do POST-a ali nece dalje ).

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Fake_Alert kaže...
..

Nego zar nije RAM na 1.5V a tu pise da podrzava ram za 16 GB na 1.8V?

-DDR2 je 1.8v

-max kapacitet uvijek može biti problematičan ili kad se popune svi utori. (amd chipset je inače bugovit, ovisi o seriji).

-za svaku stavku imaš ''zvjezdice''-napomene, ''ali''. .. To je 'normalan' problem, jer u vrijeme DDR2 je največi modul bio 2GB, veći može biti problem (podrška BIOSa i samog chipseta+cpu). Banalniji problem je kad se prijavi samo 50% kapaciteta, veći je kad kao sad, ništa ne radi kad se popuni više od (stvarno) podržanog. Ako u tablici podržanog RAMa nema atestiranog 4GB modula tad je to odgovor, ako postoji, tad samo takav sigurno radi.. uz napomene, jer kad god postoje, važne su. RTFM ili google-support.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
ihush kaže...
Fake_Alert kaže...
..

Nego zar nije RAM na 1.5V a tu pise da podrzava ram za 16 GB na 1.8V?

-DDR2 je 1.8v

-max kapacitet uvijek može biti problematičan ili kad se popune svi utori. (amd chipset je inače bugovit, ovisi o seriji).

-za svaku stavku imaš ''zvjezdice''-napomene, ''ali''. .. To je 'normalan' problem, jer u vrijeme DDR2 je največi modul bio 2GB, veći može biti problem (podrška BIOSa i samog chipseta+cpu). Banalniji problem je kad se prijavi samo 50% kapaciteta, veći je kad kao sad, ništa ne radi kad se popuni više od (stvarno) podržanog. Ako u tablici podržanog RAMa nema atestiranog 4GB modula tad je to odgovor, ako postoji, tad samo takav sigurno radi.. uz napomene, jer kad god postoje, važne su. RTFM ili google-support.

 -ok

-nisam znao

-pod napomenama nema nista za mogucnost problema i slicno samo o frekvenciji ( preko 1066 ili tako nesto se spominje )

-ima ga u tablicama

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Fake_Alert kaže...
..

-ima ga u tablicama

 u kombinaciji 4 x4GB (DS/DD..) idealno-sigurno je samo kad je konkretan-identičan model rama. /MHz-clock? overclock?.. reset BIOSa?

-ako je odgovor DA, tad problematičan-bugovit chipset-bios-konkretna serija mbo.. (problem koji se u većini slučajeva ne otkrije, jer nitko tad nije imao 16gb.. a kad je supprot ugašen nema novog biosa koji to možda fixa..).

 

-još za probati, kao mala šansa, isključiti doublechanel mod i spustiti FSB/mem clock na najsporije, pa probati (mada, kod dodavanja rama se automatski resetira ta postava autodetectom.. i možda se automatski omogući a to tad ne možeš promijeniti ako ne pali..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Fake_Alert kaže...

 Nece ni 3 slota. Samo 2. Iako svi slotovi rade. Navecer javim rezultate za latencije, napon i ostalo. BIOS je najnovija verzija ( vidit cu jos na kraju ako nis ne pomogne da vratim verziju biosa jer je ova navodno BETA ).

Nego zar nije RAM na 1.5V a tu pise da podrzava ram za 16 GB na 1.8V?

 1.5 V je napon za DDR3 memorije, a DDR2 je na standardnih 1.8 V  pa do 2.1V kod OC primjeraka 1066+ Mhz

 

Kao što ti kaže ihush u vrijeme proizvodnje tvoje matične ploče 4GB DDR2 stickovi memorije su bili rijetki ili čak nisu niti postojali, tako da 16 GB u to vrijeme je bila ekstremna količina za kućne korisnike.

 

Čim ti rade stara i nova memorija sasvim normalno ali samo u kapacitetu 2x4 GB i u bilo kojem slotu, onda tu nije problem memorija nego matična ploča (čipset, memorijski kontroler). Dakle više od 8 GB memorije ti pravi probleme pa prema tome ako imaš najnoviji BIOS ostaje ti samo da svim pločicama postaviš iste latencije u slučaju da se razlikuju, malo povisiš napon memorije  i CPU/NB. Ako to ne pomogne, loadiraj defaultne postavke BIOS-a i smanji brzinu memorije na 667 Mhz da vidiš hoće li bootati.  

 

Osim ovoga što sam ti predložio mislim da se tu ne može puno napraviti jer je tehnologija zastarila ili ima nedostatke po tom pitanju, eventualno da se nabavi neka druga matična ploča sa jačim čipsetom 790 FX,GX mada ni tada nije sigurno. Evo ja isto imam 790 GX čipset sa DDR2 memorijom podržava 16GB i baš bi me zanimalo kako bi se ponašao sistem sa 4x4GB pločicama.

 

Čisto neko razmišljanje, ako imaš na raspolaganju još pločica DDR2 memorije 1 ili 2GB pa da pokušaš dodavati na 2x4GB da vidiš da li bi bilo pomaka.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
boxer kaže...
..

 

Čisto neko razmišljanje, ako imaš na raspolaganju još pločica DDR2 memorije 1 ili 2GB pa da pokušaš dodavati na 2x4GB da vidiš da li bi bilo pomaka.

 

 -da. + predviđanje (nepisano pravilo) tad će svaki dodatni kapacitet biti ignoriran ili neće bootati. Upravo je problem u generaciji-gustoči dimm modula (chipova na pločici) i tada max 2GB, 4gb može uredno raditi jer se 'rasporedi' kroz dvije banke-utora (kao dualchanel) tj isprepletenost banaka rama, mapiranje. Tad se kao normalno desi da ili prijavi 50% ili ne radi + tad mora biti ostavljen 'razmak', memorijske banke-parovi utora, različito za intel-amd (intel 1-3, 2-4, amd 1-2, 3-4 kao DC), npr kako se ponaša, koji kapacitet je prijavljen ako je popunjen 1-2 ili 1-3 utor.. i mora li posljednji 4. biti prazan.

dodatno, AMD je često imalo problema s chipsetom, i dodatne napomene za clock kad su sve banke popunjene i/ili max kapacitet, tad su često ograničenja clocka RAMa na nižima, npr ne 800 nego 667 ili 533.. a tad problem ako (bar jedan) modul ne podržava tu brzinu.

-fix za tu kombinaciju, imati jedan stari modul, na npr 533, jer tad bios automatikom prilagodi brzinu prema najsporijem. Tad može raditi npr 2x4 + 1-ili-2 komada od kojih bar jedna mora biti na nižem clocku, npr neki 512MB-533/667.. ako bi to pomoglo, tad bi moglo 3x4gb + 1 manjeg kapaciteta zbog automatike zaMhz.. to bi moglo bootati (ako nema neki dodatni problem s podrškom BIOSa). Probati ako se ima blo koji dodatni modul stariji-sporiji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Stavio u BIOS 667 MHz i evo radi. Restartao se i onda sam gledao po maticnoj i stavio Ganged mode za DCT... Bude li dalje stvaralo probleme malo cu podici napon pa vjerujem da bi to trebalo biti to posto sada radi sve. Timing je na oba rama isti dakle 5-6-6-18

 

 

EDIT : Vratio Unengaged mode... Podigao napon na RAMu sa 1.900V -> 1.920V 

I CPU-NB sa 1.100V -> 1.120V

Viditi cemo sto dalje

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 18:26 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

OK u idleu je radilo. Pa sam pokrenuo Prime95 i stavio Custom test da testira sve RAMe i crasha vrlo brzo nakon toga. Pomalo dizuci napon dosao sam do NB : 1.2V  i DRAM : 2.0V.... U Prime95 radi 2 -3 min i prime kaze neki harware error ali se PC ne restarta.

Latencije rama su navodno iste gledajuci po CPUZ no ne dali je potrebno da manualno ih namjestim ili da ostavim ovako? 

2-3 puta sam Prime sada pokrenuo i rikne program ubrzo ali PC i dalje se ne restarta.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Pa šta ti piše na pločicama rama na naljepnicama da li su iste latencije?

 

Pusti sada prime, da li si probao raditi na kompjuteru, igrati igre i sl.  da li ima problema (zamrzavanje, restart, BSOD)?

 

Nemoj previše podizati napon memorije, jer imaš običnu memoriju, dakle ne performance kategoriju sa nižim latencijama i većom brzinom, mislim da je 2v previše za taj tip memorije.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 23:31 (boxer).
14 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
boxer kaže...

Pa šta ti piše na pločicama rama na naljepnicama da li su iste latencije?

 

Pusti sada prime, da li si probao raditi na kompjuteru, igrati igre i sl.  da li ima problema (zamrzavanje, restart, BSOD)?

 

Nemoj previše podizati napon memorije, jer imaš običnu memoriju, dakle ne performance kategoriju sa nižim latencijama i većom brzinom, mislim da je 2v previše za taj tip memorije.

 

 

 Evo slike rama te biosa ukoliko ce trebati promjeniti latencije da mi pomognes posto to nisam jos radio.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Fake_Alert kaže...

 

 

 Evo slike rama te biosa ukoliko ce trebati promjeniti latencije da mi pomognes posto to nisam jos radio.

Jel' to ona 'AMD' memorija ? Ako je ta, onda se ne bi cudio sto je musicava makar je stavljas na amd platformu...

 

15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

-sodimm, laptop.. to se ne dira, OC, ostavi automatiku-deraulte i ne diraj napon. (pogotovo jer ne znaš što radiš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

S ebaya si pretpostavljam uzeo ta druga 2 keksa?

To ti je 99.99% sam siguran za AMD memorija!
Imam doma 6 kitova po 4gb ddr2,od tih 6 kitova samo 1 kit je i intel i amd,iako ovih drugih 5 kitova isti naziv i sve ostalo imaju ko taj kit što radi na intelu i amd-u.

Jedino što ti preostaje je ili kopat dok ne dođeš do original a ne kopija tih memorija ili druga platforma ako je neizbježno 16gb ram-a.

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
kruskar kaže...

S ebaya si pretpostavljam uzeo ta druga 2 keksa?

To ti je 99.99% sam siguran za AMD memorija!
Imam doma 6 kitova po 4gb ddr2,od tih 6 kitova samo 1 kit je i intel i amd,iako ovih drugih 5 kitova isti naziv i sve ostalo imaju ko taj kit što radi na intelu i amd-u.

Jedino što ti preostaje je ili kopat dok ne dođeš do original a ne kopija tih memorija ili druga platforma ako je neizbježno 16gb ram-a.

 Da druga 2 keksa sa ebaya. Yebem im mater identicni su mojima prvim koje sam na njuskalu kupio prije 2 godine. Ne kuzim zasto rade ovi novi keksi sami na 8 gb i super je... i moji original kada su sami rade super... ili pomjesano no 8 gb i radi ali cim stavim vise pocne zezat.

EDIT : Malo se igram sa postavkama za sad napon na stock, 667, i 7 7 7 18... sljaka nekoliko minuta i rikne. Ima li jos kakva opcija za nastimati?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 22:01 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Pokušaj još opustiti latencije na 6-6-6-18, napon na 1.8 ili ga malo podigni ako bude nestabilnosti.

 

Kao što vidiš na slici, imaš nazivno različite memorije, izgleda da prvi radi samo sa AMD pločama a drugi je kompatibilan sa AMD/INTEL ( edit .zapravo nisam ni siguran)

 

1 - M378T5263AZ3-CF7

2 - M395T5160QZ4-CF7

 

Ovaj npr. ima identičan problem kao ti

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2443736/ddr2-6400-4x4gb-computer-post-greater-8gb.html

 

I ako skrolaš skroz dole vidit ćeš da je tip na Ascrok ploči uspio upogoniti svih 16GB na 667 Mhz 5-5-5-15

 

Zeznuta je problematika, ali najbolje da se obratiš Gigabytu i Samsunugu i objasniš problem i da ti pošalju detaljne specifikacije koje moraš postaviti u BIOSU.

 

Također pročitaj malo i ovo

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2898899/identifying-samsung-ram-module.html

 

Izgleda da su te memorije nepouzdane.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 23:06 (boxer).
14 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
boxer kaže...

Pokušaj još opustiti latencije na 6-6-6-18, napon na 1.8 ili ga malo podigni ako bude nestabilnosti.

 

Kao što vidiš na slici, imaš nazivno različite memorije, izgleda da prvi radi samo sa AMD pločama a drugi je kompatibilan sa AMD/INTEL ( edit .zapravo nisam ni siguran)

 

1 - M378T5263AZ3-CF7

2 - M395T5160QZ4-CF7

 

Ovaj npr. ima identičan problem kao ti

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2443736/ddr2-6400-4x4gb-computer-post-greater-8gb.html

 

I ako skrolaš skroz dole vidit ćeš da je tip na Ascrok ploči uspio upogoniti svih 16GB na 667 Mhz 5-5-5-15

 

Zeznuta je problematika, ali najbolje da se obratiš Gigabytu i Samsunugu i objasniš problem i da ti pošalju detaljne specifikacije koje moraš postaviti u BIOSU.

 

Također pročitaj malo i ovo

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2898899/identifying-samsung-ram-module.html

 

Izgleda da su te memorije nepouzdane.

 Ne radi niti ta metoda. Evo bas testiram te AMD rame i rade super kada su sami... Dolazim do zakljucka, ako su vec razliciti od mojih, onda da kupim jos jedne te AMD i neka budu svi skupa isti i 16gb rama, hoce li to raditi?

Stvar je ta sto je ovo drugi paket tih ebay rama, prvi je bio bugovit u mem testu, ali ovi ne pokazuju nikakve znakove greske kada su sami. 

 

Ebay

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Fake_Alert kaže...
boxer kaže...

Pokušaj još opustiti latencije na 6-6-6-18, napon na 1.8 ili ga malo podigni ako bude nestabilnosti.

 

Kao što vidiš na slici, imaš nazivno različite memorije, izgleda da prvi radi samo sa AMD pločama a drugi je kompatibilan sa AMD/INTEL ( edit .zapravo nisam ni siguran)

 

1 - M378T5263AZ3-CF7

2 - M395T5160QZ4-CF7

 

Ovaj npr. ima identičan problem kao ti

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2443736/ddr2-6400-4x4gb-computer-post-greater-8gb.html

 

I ako skrolaš skroz dole vidit ćeš da je tip na Ascrok ploči uspio upogoniti svih 16GB na 667 Mhz 5-5-5-15

 

Zeznuta je problematika, ali najbolje da se obratiš Gigabytu i Samsunugu i objasniš problem i da ti pošalju detaljne specifikacije koje moraš postaviti u BIOSU.

 

Također pročitaj malo i ovo

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2898899/identifying-samsung-ram-module.html

 

Izgleda da su te memorije nepouzdane.

 Ne radi niti ta metoda. Evo bas testiram te AMD rame i rade super kada su sami... Dolazim do zakljucka, ako su vec razliciti od mojih, onda da kupim jos jedne te AMD i neka budu svi skupa isti i 16gb rama, hoce li to raditi?

Stvar je ta sto je ovo drugi paket tih ebay rama, prvi je bio bugovit u mem testu, ali ovi ne pokazuju nikakve znakove greske kada su sami. 

 

Ebay

 Neće radit,meni je čudno da ti 2 keksa sama rade,meni su 2x4 radila tako da su samo 2gb po keksu prikazivali windowsi.A drugi kitovi samo bsod-ove ljepili.

To su kopije memorija,neki kažu da su i ECC memorije,da je i u tome problem na 775.

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
15 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
Fake_Alert kaže...

 Ne radi niti ta metoda. Evo bas testiram te AMD rame i rade super kada su sami... Dolazim do zakljucka, ako su vec razliciti od mojih, onda da kupim jos jedne te AMD i neka budu svi skupa isti i 16gb rama, hoce li to raditi?

Stvar je ta sto je ovo drugi paket tih ebay rama, prvi je bio bugovit u mem testu, ali ovi ne pokazuju nikakve znakove greske kada su sami. 

 

Ebay

 Ne možemo reći, ako je ista memorija trebalo bi raditi, ali tko ti može garantovati.

 

Gledaj, imamo skoro identične konfiguracije, s tim da ja imam manje memorije i ne vidim razlog zašto će ti 16GB memorije na starom PC-u? Dovoljno ti je i 8GB za taj PC jer moramo priznati procesor i  grafička su zastarjeli i ne možemo igrati najnovije naslove. 16GB ti neće napraviti nikakvu veću razliku u odnosu na 8GB s obzirom na starost PC-a.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Treba mi za gradevinu. Igre ne igram. Virtualni xp mi pojede 3 gb rama sa softwerom + soft na win 7 i brzo padne na 0 ram.

Htio bih iskoristit platformu koliko ide dok ne predem na novu.

Sad tek gledam bas imamo slicne konfe. Grafe su nam jos OK :)

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 23:00 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Evo vec 2 dana PC radi sa tim AMD ramima i nikakvih problema. Sad sam upravo vratio BIOS postavke na default i sve super radi. Kontaktirao sam prodavaca u vezi memorije pa cekam da kaze sto misli, i pitao ga ako kupim jos jedan taj paket amd  memorije, hoce li sljakati onda 16 GB ili ne. Ako bude kupit cu jos jedan  paket ne kosta me puno ( 100 kn ) a svoje originalne sacuvati... ili prodati za novce ova 2 paketa 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Javio se prodavac i kaze da su ovo Non-ECC rami i da ne podrzava moja maticna vise od 8 gb... Tako da cu ih prodati i kupiti prave rame na njuskalu.. Jbg nije dzabe ni u stare babe.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Pozz...

Spomenuto je u kontekstu problematike da je ovo "amd" memorija. Da li zaista funkcionira samo na amd platformi? Po netu pisu da ide i na 775..

 

Imam 775 plocu asus P5qld pro kupljenu kada se vec zagazilo u module od 4g dd2. Vrlo je malo koristena i zelim to nadograditi...nisam provjeravao nadogradnje biosa,no memu bi uzeo nakon savjetovanja ovdje sa vama.

 

Da li ima netko iskustva sa opisanom memorijom - samsung ddr2 4gb i sa socketom 775? Konkretno i sa ovom plocom koju imam.

 

Ako ne ide..koja je memorija provjerena sa soc.775 i asusom? Moze 8gb...moze i 16..no mislim da nije potreba. Trenutno imam priliku dobiti ovu samsungovu memoriju,pa sam zato pitao ovdje da ne otvaram nove teme. Hvala svima tko ce imati vremena napisati nesto...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 16:25 (insight).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

insight

 

Ovdje su mi objasnili da neke DDR2 memorije rade samo na AMD matičnim, neke samo na 775 (Intel platforma) a, navodno, od kvalitetnih proizvođača rade na obje platforme...

 

Najbolje je, ako možeš, da prvo isprobaš jel ti radi RAM, pa onda kupi...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

Nece raditi jer te samsungove plocice od 4GB su namjenjene samo za amd, tj. na AMD-u koriste 11 physical address lines, dok intel koristi 10.

 

 

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2

-problem je u tadašnjim MBO-chipsetovima/BIOSima koji su bili do max 4/8GB uz poneki izuzetak do 16GB .. ali, tad isključivo s modulima manje gustoće (više chipova) tj stariji.. jer kako se mijenja proizvodni proces tako raste kapacitet pojedinog chipa-banke, uz single-double sided, hidensity, dualchanel.. i kad se dolazi do maxa tad može biti problema, pa ako npr radi 2x4GB ne znači da će raditi 4x4GB.. mada su recimo sve identične-iste memorije. U tome je posebno bio osjetljiv AMD tj mem kontroler.. (većina rama je radila na intelu, neki ne na amdu..) ali, kad je došao ddr3 (i veći kapaciteti).. jednostavno proizvođači mbo nisu dalje razvijali supprot-bios kao i to da je 'pravi' standardni ram za ddr2 bio do max 2GB modul, 4gb moduli su se pojavili u vrijeme ddr3.. i nikad nije do kraja-kvalitetno implementirano.. jednostavno se išlo dalje.. tako da s 4gb modulima ne treba očekivati da rade, zbog gustoće, standarda-biosa.. i ako rade, veća šansa je na amd jer je duže supportao takav ram-ddr2 (cijena-jeftinije, stare zalihe..). Kad se gleda u tablicama za svaku mbo kvalificinarni moduli, samo se za te kombinacije može 100% biti siguran da mora raditi ako je sve ispravno, ali i tad je to bilo kilavo, tj otkrivali su se bugovi (opet češće za amd..) uvjek je max i popunjavanje svih utora bilo problematičnije.. + ne treba zaboraviti ni napon, jer ram radi na struju, mora biti stabilno.. i skoro da je tad 'zabranjen' OC.. a sve stari i ako je možda radilo kad je bilo novo, možda danas ne može, npr prazan utor do sad je ipak oksidirao-prašina-kontakt dok su svi vrm-stabilizatori ipak izgubili na efikasnosti.. staro nije novo, sve zajedno mora biti 100% .. a kao kvar je to nemoguće provjeriti-potvrditi jer npr radi po jedna modul a problem samo s x4komada.. (ne)stabilnost na rubu standarda kojeg je realno zamijenio idući ddr3..

-važno, paziti na napon, ddr2-1.8v, ddr3-1.5v .. L ili low je standardno 10% niži napon (1.5v i 1.35v) npr za notebookove i sl.. a često je upravo takva kombinacija bila potrebna tj niža potrošnja-zagrijavnje da bi ta količina rama mogla raditi stabilno. Ovisi što mbo podržava, kao ecc tako i normal-low voltage ram.. server mbo+cpu i sl.

-ovisno o slučaju, kad se popuni sve utore, na max kapacitetu, može se desiti da bios vidi samo pola kapaciteta modula.. možda bi noviji bios fixao ali ugl ih nema, ugašen supprot a to opet ovisi za koju klasu računala je rađeno, pa support traje duže-kraće..

-ugl je zbog takvih problema i cijene neisplativo ulagati-kupovati ddr2, uz to fale i druge stvari, sama propustnost chipseta, usb.2-3 itd.. ne isplati se, ddr3-4 je za te količine dovoljno jeftin da se može kupiti i mbo.. itd.

-4gb moduli su rizik.. ako nije naveden u tablici podržanih (pa i tad) mogući problemi. Preporuka ne kupovati, ne isplati se/rizik osim ako je baš niska cijena..

 

ovo gore s 10-11 linija? .. postoji 8-9, ne 10-11.. to je upravo parity-ecc i sl. i lako je vidjeti po broju chipova.. uvjek x4-x8 itd.. dok trgovci mogu svašta bubnuti kao objašnjenje :) a nađe s ei po netu svega..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne zeli 16GB rama ucitati DDR2
ihush kaže...

ovo gore s 10-11 linija? .. postoji 8-9, ne 10-11.. to je upravo parity-ecc i sl. i lako je vidjeti po broju chipova.. uvjek x4-x8 itd.. dok trgovci mogu svašta bubnuti kao objašnjenje :) a nađe s ei po netu svega..

 Bubnem te po glavi...

Mislio sam na bitove 11-bitova AMD-ov memorijski kontroler podrzava, dok standardni mogu od 8 do 10-bitova u sto spada intel. I radi se o non ECC memoriji.

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice