Novi procesor - Da ili ne??

poruka: 3
|
čitano: 1.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Novi procesor - Da ili Ne??

Ovako, računalo mi je staro 5 godina. Procesor je Athlon x4 750k, socket FM2. Ovih dana sam ga malo nadogradio. Stavio sam 8 GB memorije umjesto 4. Zamijenio sam HDD sa SSD. Sad me zanima ima li potrebe da mijenjam i procesor. Naravno, mora biti procesor koji ide u ovaj socket i mora biti polovni, jer novih pretpostavljam da nema za taj socket. Dakle, računalo ne koristim za igranje. Office i filmovi, to je praktički to. Zanima me mogu li s nekim drugim procesorom za ovaj socket dobiti baš puno bolje performanse. Baš da se u normalnom radu osjeti da je sve to puno brže. Ako se radi o nekim malim pomacima na bolje, onda mi to ni nije zanimljivo...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Novi procesor - Da ili ne??
Ovisi koju plocu imas. Tj koje procesore podrzava. Mislim da su a10 bili top za taj socket. Mislim da ti se i ne isplati upgrade jer pitanje gdje ces naci te procesore i po koliko para. Obicno perjanice glupavo drze cijenu kao polovni. Pa tako imas onaj q9550 od socketa 775 koji i danas ima cijenu 200,300,350kn , a ne vredi toliko. Sve je to krama sada vec.
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Novi procesor - Da ili ne??

ako ti treba samo za ovo navedeno, nema potrebe da ulazes vise u taj komp. nista ti nece poboljsati performanse toliko koliko ih je poboljsao apgrejd na ssd. sve ostalo ti se ne isplati obzirom na to za sta ga koristis i cijene. za godinu dvije, uolozi dvjesto eura i kupi neki rzyen 3 i miran si opet 10 godina ako komp koristis samo za office i filmove. jedino sta mozes apgrejdad je mozda monitor ili tv, sta vec koristis.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice