Ploca za intela

poruka: 15
|
čitano: 1.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ploca za intela

Znaci zanima me dobra ploca za c2d 8400.

Sad uvjeti su da ima 6 ili vise sata konektora, da ne kosta vise od 1500 kn i da je dobavljiva u zg. Do sada sam imao gigabyte ds3p i bio zadovoljan al onda je to prodano pa trazim nesto pametno sto se trenutno nudi.

Nadam se da mi necete preporuciti neki best buy da ustedim jer kako sam i gore naveo zanima me dobra ploca do 1500 kn. To je jedini limit.

Grafika je ati pa se nadam da nitko nece preporucati neke nvidia chipsete.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ploca za intela

Evo ti dva prijedloga:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_89_94_95&products_id=4904

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=5028

 

Možeš slobodno i jeftinije verzije kao x38-ds4

 

EDIT: Ja bih uzeo ovu drugu

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2008 12:52 (ya-sam-ya).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ploca za intela

Hvala.

Sad zanima me slijedece. Gledao sam ove dvije ploce. Kakva je razlika osim imena?

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=5506

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=5028

 


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
offline
Ploca za intela

pa razlika ti je sta ti ova jeftinija ima 2* Gb lan i podrzava dual channel memoriju na 1200 mhz, Ima 3 Firewire, i nesto vise Usb

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ploca za intela

Hm... znaci jeftinija je mrvicu bolje opremljena?Osmijeh

To je neko novije izdanje te iste ploce? Mislim, ne kuzim u cemu je caka da je onda jeftinija.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ploca za intela

Ima li netko jos mozda koji prijedlog za plocu? Ili tko bi objasnio zasto je ova "bolje opremljena" ploca jeftinija.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
offline
RE: Ploca za intela

Evo i ja nabavljam novi PC i imao sam sličnu dilemu. X38  čipset  je,  po  meni,  bolji  izbor  nego  P35  jer  je  noviji i ima niz prednosti (detalja  o  tome ima puno na internetu, lako se nađu, da ne tratim vijeme ovdje).

Međutim, na kraju sam se opredijelio za još noviji X48 čipset sa podrškom za DDR2 (a ne preskupi DDR3).

Razlozi:

 

1. x48  ploče  su  više  'energy  efficient',  a to bi trebalo značiti da se manje griju i troše manje struje,

2. imaju  audio  čip  (Realtek) koji  podržava  HD  sadržaj  sa  Blue-ray i HD DVD (meni jako važno!!),

3.  u principu  x48  ploče imaju  više  konektora  i slotova (PCI-Express×16, PCI, USB,  firewire - broj ovisi o modelu i proizvođaču).

4.  neke,  ali  samo  neke,  imaju  ICH10  a  ne  ICH9.

 

Modela  u  ponudi  ima  dosta,  npr.  Gigabyte  X48-DS5  (moj  izbor - nema ICH10)  ili  DFI  X48-T2R.  Cijena  ovih  je  oko  1600kn,  pa  ako  1500kn  nije  baš  krajnji  limit,  ja  bih  preporučio  ploču  sa  x48  čipsetom.

 

Dugo sam sve tražio i konzultirao se, šta na netu, šta za znalcima, i složio  sam  otprilike  ovako  (za orijentaciju, ako  može  pomoć):  intel Q9450,    gigabyte  X48-DS5, Corsair 4Gb 1066MHz DDR2, VGA BFG 9600 GT, PSU Seasonic S12-650W, Blue-ray Pioneer BDC 202,...

 

15 godina
neaktivan
offline
Ploca za intela

očeš neku matičnu za intel? Namigiva  evo ti pa si gledaj matične mislim da oni imaju najveći izbor matičnih ploča

 

http://www.intro.com.hr/

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ploca za intela

Ma svaka cast themoviekiller. Kao da i sam ne znam da postoje ducani u kojima mozes kupiti maticnu plocu.

Zbilja si me prosvijetlio.

 

Da a sto se ovog x48 tice, hm, pa ne cini mi se bas kao da je neke novosti donio. A i puno kosta a cini mi se da je to nista drugo nego x38 ploce s novim nazivom koje kao trose manje struje. (Nadam se da ce me netko demantirat ili objasnit zasto je ili nije tako)

Sve u svemu, svaki prijedlog je dobrodosao. Ako netko ima i kakav review da stavi uz ono sto preporuca bio bi jako zahvalan.

Nadam se da ce me netko uvjeriti u neku plocu novu da zbilja valja i da je vrijedna tih novaca.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ploca za intela
Radikal kaže...

Ma svaka cast themoviekiller. Kao da i sam ne znam da postoje ducani u kojima mozes kupiti maticnu plocu.

Zbilja si me prosvijetlio.

 

Da a sto se ovog x48 tice, hm, pa ne cini mi se bas kao da je neke novosti donio. A i puno kosta a cini mi se da je to nista drugo nego x38 ploce s novim nazivom koje kao trose manje struje. (Nadam se da ce me netko demantirat ili objasnit zasto je ili nije tako)

Sve u svemu, svaki prijedlog je dobrodosao. Ako netko ima i kakav review da stavi uz ono sto preporuca bio bi jako zahvalan.

Nadam se da ce me netko uvjeriti u neku plocu novu da zbilja valja i da je vrijedna tih novaca.


 
Drago mi je što mogu pomoći hehe Smijeh
16 godina
offline
RE: Ploca za intela

 

Razlika  u opremljenosti ploča, za npr. Gigabyte x38 i x48, se može provjeriti na stranicama proizvođača.

 

A  ovdje  se  može  vidit  ugrubo  novosti  vezano  za  x48  http://www.bit-tech.net/news/2007/12/21/gigabyte_x48_p35_gets_energy_efficient/1  .

 

Citirano sa bit-techa: 'Gigabyte X48T-DQ6 (DDR3), X48-DQ6 (DDR2) and X48-DS5 (DDR2) v1.1 PCB motherboards will have extra features compared to its X38 offerings, so it won’t just be a case of having the “3” stamp swapped for a “4” in the printing machine.'

 

Cijena  npr.  dfi  x48  ploče  je  1570kn,  a  kako se cijene hardvera kreću vjerujem  da  će  za  tjedan-dva  to  pasti  ispod 1500kn.

 

Trenutno  detaljnije provjeravam  overclocking  mogućnosti  ploča baziranih na x38 i x48, jer sam  naišao  na  članke  koji  kažu  da  je  x48  i u  tom  pogledu  bolji.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2008 8:31 (shkval).
15 godina
neaktivan
offline
Ploca za intela

Zna li itko stranicu di se mogu uspoređivati chipseti ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ploca za intela
shkval kaže...

Evo i ja nabavljam novi PC i imao sam sličnu dilemu. X38  čipset  je,  po  meni,  bolji  izbor  nego  P35  jer  je  noviji i ima niz prednosti (detalja  o  tome ima puno na internetu, lako se nađu, da ne tratim vijeme ovdje).

Međutim, na kraju sam se opredijelio za još noviji X48 čipset sa podrškom za DDR2 (a ne preskupi DDR3).

Razlozi:

 

1. x48  ploče  su  više  'energy  efficient',  a to bi trebalo značiti da se manje griju i troše manje struje,

2. imaju  audio  čip  (Realtek) koji  podržava  HD  sadržaj  sa  Blue-ray i HD DVD (meni jako važno!!),

3.  u principu  x48  ploče imaju  više  konektora  i slotova (PCI-Express×16, PCI, USB,  firewire - broj ovisi o modelu i proizvođaču).

4.  neke,  ali  samo  neke,  imaju  ICH10  a  ne  ICH9.

 

Modela  u  ponudi  ima  dosta,  npr.  Gigabyte  X48-DS5  (moj  izbor - nema ICH10)  ili  DFI  X48-T2R.  Cijena  ovih  je  oko  1600kn,  pa  ako  1500kn  nije  baš  krajnji  limit,  ja  bih  preporučio  ploču  sa  x48  čipsetom.

 

Dugo sam sve tražio i konzultirao se, šta na netu, šta za znalcima, i složio  sam  otprilike  ovako  (za orijentaciju, ako  može  pomoć):  intel Q9450,    gigabyte  X48-DS5, Corsair 4Gb 1066MHz DDR2, VGA BFG 9600 GT, PSU Seasonic S12-650W, Blue-ray Pioneer BDC 202,...

 

 p35 takoder realtek cip za audio koji podrzava bluray i hddvd(moja je p35 i ima taj cip
a sto se tice ovih pci potpuno isto vrijedi i za p35 i usb... tak da nije tak neka velika razlika

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@832MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts 512MB
15 godina
neaktivan
offline
Ploca za intela

Pozdrav svima!!Interesujeme dali postoji neka ploca za intelov procesor 3.0 L2 1mb platforma 775 a uz to da ima agp i ddr slot kao i priklucak za starije hard diskove valjda ata 133

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ploca za intela
Martinpetrovic kaže...

Pozdrav svima!!Interesujeme dali postoji neka ploca za intelov procesor 3.0 L2 1mb platforma 775 a uz to da ima agp i ddr slot kao i priklucak za starije hard diskove valjda ata 133

 o cemu ti to?!
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice