Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

poruka: 103
|
čitano: 7.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Meni se na Ryzenu potrgala Space tipka na Logi mehaničkoj.... coincidence or not, just sayin'

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Intel je mlatio AMD vec zadnjih par generacija , svi se sjecamo kako je i3 bio skoro jednak kao fx6300.Sada se situacija promjenila AMD daje sa ryzenom 15-20% jaci cpu za par stotina kuna manje od intela.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Da, ali samo u renderanju, u gamingu osjetno gubi, a u ostalom softveru sve ovisi dal taj softver moze iskoristiti vise threadova il mu pase manje brzih jezgri pa izbor pada na jednu il drugu stranu.
11 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
war3_tft kaže...
Da, ali samo u renderanju, u gamingu osjetno gubi, a u ostalom softveru sve ovisi dal taj softver moze iskoristiti vise threadova il mu pase manje brzih jezgri pa izbor pada na jednu il drugu stranu.

 dobro, jeba ga patak, daj jednom dodaj u high fps gejmanju kad kažeš da osjetno gubi

nemaju svi, niti ih uzbuđuje gejmanje na preko 100 fps

 

za primjer - meni trenutno pada fps na igrama koje dave procesor, poput assassins creed originsa

i to pada u gradovima ispod 40, iako je grafa sposobna za iznad 60, srećom ne puno ispod i ne često, pa je to zasad podnošljivo

da promijenim proc na recimo rajzen 2600x, zar ne bi imao konstantni fps iznad 60 isto kao i sa recimo 8400, 8600k ili 8700k, pri čemu me uopće nije briga za razliku iznad 100fps, jer nemam takav monitor niti ga namjeravam nabaviti

16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

ali pada ti...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...
Da, ali samo u renderanju, u gamingu osjetno gubi, a u ostalom softveru sve ovisi dal taj softver moze iskoristiti vise threadova il mu pase manje brzih jezgri pa izbor pada na jednu il drugu stranu.

 dobro, jeba ga patak, daj jednom dodaj u high fps gejmanju kad kažeš da osjetno gubi

nemaju svi, niti ih uzbuđuje gejmanje na preko 100 fps

 

za primjer - meni trenutno pada fps na igrama koje dave procesor, poput assassins creed originsa

i to pada u gradovima ispod 40, iako je grafa sposobna za iznad 60, srećom ne puno ispod i ne često, pa je to zasad podnošljivo

da promijenim proc na recimo rajzen 2600x, zar ne bi imao konstantni fps iznad 60 isto kao i sa recimo 8400, 8600k ili 8700k, pri čemu me uopće nije briga za razliku iznad 100fps, jer nemam takav monitor niti ga namjeravam nabaviti

 Pa i netreba ti monitor ako igras ovaj naslov puno mu je i 60hz kad je sve na ultra 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

picajzla0707 kak igraš sa HDR-om ili bez? Meni na 21:9 baš fino...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Npr Monster Hunter World mi je radio na clockanom ryzenu 5 1400 znatno bolje nego frendu na i5 6500, a igra je iznimno CPU-bound. S druge strane u nekim igrama je intelov i5 4570 bolji od Ryzena. Stvarno je teško usporediti

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
dreadmoore kaže...

 Pa i netreba ti monitor ako igras ovaj naslov puno mu je i 60hz kad je sve na ultra 

 gtx 1070 bi tu igru trebala držati iznad 60fps, a kamo li da pada ispod 40 - to je čisti bn

barem kako meni to izgleda, jer izvan gradova fps ide bez problema daleko iznad 60

XXX kaže...

picajzla0707 kak igraš sa HDR-om ili bez? Meni na 21:9 baš fino...

 bez, ne zanimaju me te šljaštreće pizdarije, ja sam gamer starog kova 

maks0806 kaže...

Npr Monster Hunter World mi je radio na clockanom ryzenu 5 1400 znatno bolje nego frendu na i5 6500, a igra je iznimno CPU-bound. S druge strane u nekim igrama je intelov i5 4570 bolji od Ryzena. Stvarno je teško usporediti

 pa zato me i zanima da li rajzenovih 6/12 miče ovakav bn kakav se javlja na mojem 4-core

po nekoj mojoj pretpostavci, obzirom da je riječ o dx11 gdje igra u gradovima drastično tare procesor, toliko da zaguši one tri jezgre koje ne komuniciraju direktno sa gpu i onda dolazi do nadmetanja na onoj preostaloj jezgri koja inače komunicira sa gpu - izvan gradova preostale tri jezgre se lakše nose s igrom i ona jedna koja komunicira sa gpu ostaje slobodna za gpu u potpunosti, zato i nema bn u tim slučajevima

na rajzenu bi se taj teret trebao podijeliti na više jezgri/threadova, pa bi kasnije trebala početi i ova gužva na onoj jezgri koja radi sa gpu

 

ako su moje pretpostavke krive, molim upućenije da pojasne

16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Tebi pada, nemaš HDR i igraš na kockici...definitivno gamer starog kova...dobro da ti radi logitech periferija. Zamisli da ti to ne radi...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
XXX kaže...

Tebi pada, nemaš HDR i igraš na kockici...definitivno gamer starog kova...dobro da ti radi logitech periferija. Zamisli da ti to ne radi...

logi je odavno prestao raditi kod mene, prešao sam na steelseries 

15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Update : 

Pokrenuo sam Bf 1 , znaci ne mogu vam opisati kakva je razlika u samom iskustvu. Igra mi je na 7600 radila kriminalno padalo je dosta ispod 60 fpsa i bilo je jako puno stuttera. Sada je sve na  konstant 75 , imam 75 hz monitor, tako fluidno da je uzitak igrati.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Čekaj  da te War pokuša uvjerit kako to nije moguće. Njemu je to laž, nama koji imamo rizu ne trebaš ništa dokazivat. Tamo u temi bfV propagira da je intel stvoren za tu igru. 

Umislio da je lovac na dezinformatore, svašta češ ovde vidit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 11:50 (dery).
7 godina
protjeran
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

evo neka meni neki gurui pojasne kako je moguće da ja sa sandyem koji prema riječima najvećih gurua i hw teoretičara sjeverne hemisfere guši karticu jaču od gt1030 imam ovakve rezultate u bf1

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 11:56 (lav1000).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

 Da, nema veze što se ti igraš i super ti radi. Sad će ti pravi znalci doći objasniti da ti umišljaš.

6 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Glavno da si ti guru za uploadanje slike. Dokazano više puta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 11:55 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Paolo Maldini kaže...

Glavno da si ti guru za uploadanje slike. Dokazano više puta.

evo panel guru, ispravljeno, hvala na opasci 

7 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
itomic009 kaže...

 Da, nema veze što se ti igraš i super ti radi. Sad će ti pravi znalci doći objasniti da ti umišljaš.

 ne ulazim u to da r5 nemože držati fluidno bf1, ali da jedan i5 na 3.9ghz ima stalne stutere...ima kad se spojiš na server u pyongyangu 

6 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Ne priliči tvom renomeu da stalno radiš iste greške kod kropanja slika. Priberi se.
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Lave ostavi se one tvoje brlje šta je kuhaš, probaj glenlivet ili tulamore dew vidit češ šta je piće.Vidiš da ti škodi, a odvjetnik si waru baš mu pristaješ.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
dery kaže...

Lave ostavi se one tvoje brlje šta je kuhaš, probaj glenlivet ili tulamore dew vidit češ šta je piće.Vidiš da ti škodi, a odvjetnik si waru baš mu pristaješ.

 Ono ti je inteluša 100% tna, samo ju pomirišeš i vidiš 100fps više nego ih ima stvarno na ekranu, moram te jednom ugostiti da probaš pravu stvar 

12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Covjek mora opravdati prelazak na ryzen 1 nekoliko mjeseci prije izlaska ryzena 3 pa kao sad 7600 vrti tetris na 15 fpsa, na ovom forumu cesta pojava pa se ne treba cuditi previse.
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Vi ste decki moji bas "zabrijali". Prosjecna osoba se ne zamara sa takvim stvarima. Ode u ducan, kupi sto mu treba, igre rade dobro 60, 75 fpsa i kraj price. Sad imas li negdje 120 ili 110 fpsa ne razumijem zasto su to predmeti takvih prepirki.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
war3_tft kaže...
Covjek mora opravdati prelazak na ryzen 1 nekoliko mjeseci prije izlaska ryzena 3 pa kao sad 7600 vrti tetris na 15 fpsa, na ovom forumu cesta pojava pa se ne treba cuditi previse.

 Ma daj bolje je da su na Ryzenu bar ce se gpu manje grijat :)

 

15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Vi ste decki moji bas "zabrijali". Prosjecna osoba se ne zamara sa takvim stvarima. Ode u ducan, kupi sto mu treba, igre rade dobro 60, 75 fpsa i kraj price. Sad imas li negdje 120 ili 110 fpsa ne razumijem zasto su to predmeti takvih prepirki.

 U narodu poznato kao "tjeranje maka na konac". 

 

U ovom videu je sve fino objašnjenjo što ti doživljavaš sa tim upgradeom i on je potvrda da si donio ispravnu odluku čak i što se tiče gejminga, da ne govorimo o nekim drugim negejming stvarima u kojima Ryzen odnosi  čistu pobjedu. 

 

 

Što se tiče igranja na oba procesora u principu se čitava priča svodi na ovaj SS. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:07 (boxer).
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Fino Ryzen u BFV zakuca GTX 1080 ti za razliku od 4/4 Intela.

 

Također fino igra guta Vrama pa je ova krnjava H+GTX 1060 3gb lagano u problemu.

 

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/battlefield-v-test-gpu-cpu

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
XXX kaže...

Fino Ryzen u BFV zakuca GTX 1080 ti za razliku od 4/4 Intela.

 

Također fino igra guta Vrama pa je ova krnjava H+GTX 1060 3gb lagano u problemu.

 

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/battlefield-v-test-gpu-cpu

 Uvijek se radujem tim tvojim ruskim linkovima 

15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Fino Ryzen u BFV zakuca GTX 1080 ti za razliku od 4/4 Intela.

 

Također fino igra guta Vrama pa je ova krnjava H+GTX 1060 3gb lagano u problemu.

 

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/battlefield-v-test-gpu-cpu

 Uvijek se radujem tim tvojim ruskim linkovima 

Fino istestirano , efikasno prikazano pogotovo ono gdje lijevo desno pomičeš po slici na min i max efekte, odlično. Ne znaju rusi eee.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

U jednom battlefieldu da stock 1600X ima identican rezultat u 1080p sa 1080 Ti kao i 8700K? Netko se stvarno ruga kad objavljuje te stvari...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Test SP moda, točno prikazano kaj su testirali. To ne znači da multi ili drugi SP dijelovi rade isto tako.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice