R3 2200g PCIe konfiguracija

poruka: 4
|
čitano: 1.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
R3 2200g PCIe konfiguracija

Pozdrav,

imam Ryzen 3 2200g uparen sa MSI X370 gaming plus matičnom. Matična ima dva 3.0 PCIe slota i jedan 2.0 slot, no drugi 3.0 slot mi sa ryzenom ne radi (isprobano sa gtx 1060 i gts 450, i kombinacijom obje). Koliko sam shvatio punokrvni ryzeni mogu koristiti dva slota Gen3(x16/x0, x8/x8), a moj APU samo x8/x0 pa zato drugi slot ne radi. Je li to istina, i može li se to srediti? Brzina slota nije bitna.
Još jedna stvar koja mi nije jasna su postavke u BIOSu, u kojima se može namjestiti konfiguracija 3.0 slotova kao x8/x0 ili x4/x4. Isprobao sam obje i drugi 3.0 slot ne radi ni na jednoj.

Može li se ikako dodati druga grafička u trenutnu konfiguraciju, ako brzina slota nije bitna? Ako ju pokušam spojit riserom na PCIe x1, hoće li tada proraditi? Je li stvarno APU ograničavajući faktor (jer je trenutno samo placeholder za neki jači ryzen, vjerojatno 2600/2600x)? Ako njega zamjenim, hoću li moći koristiti sve slotove? Ili sam ja sve postavio krivo i riječ je o defektnom slotu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R3 2200g PCIe konfiguracija

Koristiš li mozda NVMe ssd? 2200g s diskretnom grafom mi je radio priblem kad bi dodao nvme ssd 

 

Pribaj još staviti u Biosu PCIe Gen2 kao max podrzani, pa onda probaj s dvije grafe. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: R3 2200g PCIe konfiguracija
Sagare22 kaže...

Koristiš li mozda NVMe ssd? 2200g s diskretnom grafom mi je radio priblem kad bi dodao nvme ssd 

 

Pribaj još staviti u Biosu PCIe Gen2 kao max podrzani, pa onda probaj s dvije grafe. 

 Ne, imam SATA SSD. U manualu od MBO stoji da NVMe onemogućava slot, no meni je prazan.

12 godina
offline
R3 2200g PCIe konfiguracija

Da znači onda probaj konfigurirati slotove kao 4x / 4x PCIe 2.0, to bi trebalo šljakat. I onda ćeš imati ukupno 3 grafe uključujući integriranu koju ne možeš disableati na način da ti oslobodi PCIe laneove ionako. Niti da ti kompletno pusti memory bez da shareaš minimum od sistemske s APU grafom. Baš mi je taj APU na AM4 skrpan, čim je diskretna u igri, radi probleme. A da ne spominjem da je druga revizija drivera nakon inicijalne  izašla tek prije tjedan dana. 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice