Ryzen 5600g - problem

poruka: 17
|
čitano: 4.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
21 mjesec
neaktivan
offline
Ryzen 5600g - problem

Imam 5600g u kompjuteru kojeg sam složio prije par mjeseci. Vjerujem da znate da je grafika integrirana s ovim procesorom.

 

Instalirao AMD drivere i Adrenalin, onaj njihov software.


Prvo mi je javljao "driver timeout" pri čemu bi ekran zacrnio i za par sekunsi se vratio u život. 

Maknio Adrenalin, ništa. Update drivera nije pomogao, nastavilo se tako da se sam od sebe resetira, ili me počasti s ovim umjetničkim djelom, nakon čega ga moram ručno resetirati.

 

 
Tu i tamo bude plavi ekran..

 

Maknio sam skroz AMD driver ali mi s ovim generičkim neke stvari ne rade, i bez veze mi je da ne koristim grafiku koju sam nedavno kupio. Tako da ne znam jel bi radilo normalno i jel driver problem...



Jel imao neko takav problem i što bi moglo biti u pitanju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ryzen 5600g - problem

Koje windowse koristis?

 

Imam 2200G i dok sam bio na win 10 nije bilo nikakvih problema. Otkako sam presao na 11 dogadja mi se isto, zacrni se ponekad ekran i sruse se driveri ali se automatski ponovno podignu.

No ovo na slici mi izgleda kao defektna grafika. Jesi li ju overclockirao?

Probaj u Adrenalinu smanjiti takt GPU i pogledaj u BIOS-u na koliko ti je postavljen. Mislim da je default 1900MHz za 5600G pa probaj i u BIOS-u i u Adrenalinu spustiti malo nize da vidis hoce li ti se opet dogadjati artefakti

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 8:05 (tutanjkamen).
Moj PC  
0 0 hvala 1
21 mjesec
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5600g - problem

vindoze 10

 

Nisam ništa dirao. Ne koristim za gaming.

 

Na koliko da ga smanjim?

 

 

12 godina
offline
Re: Ryzen 5600g - problem

Probaj gpu staviti na 1500 pa vidi hoce li se pojavljivati artefakti. Takodjer malo smanji i takt procesora i ako si dizao memoriju, vrati na default...

Kombiniraj pa ces vidjeti kako ce se ponasati

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 14:46 (tutanjkamen).
16 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5600g - problem

Ako i dalje pravi probleme, možda da probaš isključiti HDCP u Adrenalinu. Meni je 3200G (+Vega 8) pravio povremeno probleme, nekad usred korištenja, nekad nakon gašenja/paljenja monitora. Ne znam kakve veze ima, ali našao sam ovo na redditu mislim, i izgleda da je pomoglo.

Moj PC  
0 0 hvala 1
21 mjesec
neaktivan
offline
Ryzen 5600g - problem

Hoću probati ću.

 

Čudno,danas je skroz normalno radio. Jučer je dvaput bio krešendo.

 

Čekat ću da opet padne pa ću probati što ste predložili.

 

U međuvremenu, ako naleti netko s istim ili sličnim problemom, pišite.

 

Btw. taj driver timeout što se javljao na početku je nešto na što se ljudi žale(kad pogledaš gugl) ali nema nekih konkretnih riješenja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ryzen 5600g - problem

Imao sam sličan problem na sestrinom kompu, u RAM-ima je bio problem.

Isto tako se ekran nekad znao random bacat artefakte, nekad normalno radio.

 

Uglavnom, pokreni memtest, ostavi preko noći, u mom slučaju je memorija tolko bila sjebana da je instant bacao errore.

Say hello to my little friend
21 mjesec
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5600g - problem
Krunoo7 kaže...

Imao sam sličan problem na sestrinom kompu, u RAM-ima je bio problem.

Isto tako se ekran nekad znao random bacat artefakte, nekad normalno radio.

 

Uglavnom, pokreni memtest, ostavi preko noći, u mom slučaju je memorija tolko bila sjebana da je instant bacao errore.

 

Koje je riješenje za to?

13 godina
offline
Re: Ryzen 5600g - problem

RAM-e na servis ako i dalje imaš garanciju, nema ti druge.

Možeš probat, ako imaš dva keksa, vadit jedan po jedan i pokrenut memtest da vidiš u kojem je problem.

 

Naravno, ako si ih kupio u kompletu (2x8) morat ćeš oba slat na servis.

 

Hajd, kad probaš memtest odvrtit, javi rezultate.

Say hello to my little friend
21 mjesec
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5600g - problem
tutanjkamen kaže...

 

Probaj u Adrenalinu smanjiti takt GPU i pogledaj u BIOS-u na koliko ti je postavljen. Mislim da je default 1900MHz za 5600G pa probaj i u BIOS-u i u Adrenalinu spustiti malo nize da vidis hoce li ti se opet dogadjati artefakti

 

U adrenalinu nema opcija za podesiti frekvenciju. Nisam znao gdje to naći u biosu pa sam guglao, našao i stavio na 1500. Ispod je bila opcija za voltažu, ostavio sam na auto. Jel to ok, može on sam skontati na auto koliko mu treba?

10 godina
offline
Ryzen 5600g - problem

Odnesi komplet pc na dijagnostiku ovo može biti softverski jedna glupost.

Može ti biti ako imaš više chanela za ram da ti jedan zeza na kojem se nalazi pločica.

Može bit defektna memorija.

A možeš preko ddu riješit drivere što je u pravilu najsigurnije.

Ugll imaš sto stvari.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ryzen 5600g - problem

O čemu pričate kakve crne frenkvencije od integruše??

Ovdje komp tuši ili softver ili nešto defektno...

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec
neaktivan
offline
Ryzen 5600g - problem

Isključen HDCP i sniženi mhz na 1500. Nije pomoglo, i dalje krešira.

 

Izgleda da ću morati poslušati Beru. Možda prvo provjeriti jel sve dobro spojeno, da nije labavo.

 

Imam dosta dokumenata za posao i passworda, logina za banku poslovne aplikacije  i sl. na kompu. Nije mi baš napeto ostavljati komp nekom tipu u nekom servisu na dan dva, s obzirom na to. Ima netko savijet kako to sve zaključati, ili preporuku servisa(u Splitu) koji je ok?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ryzen 5600g - problem
Trayambaka kaže...

Imam dosta dokumenata za posao i passworda, logina za banku poslovne aplikacije  i sl. na kompu. Nije mi baš napeto ostavljati komp nekom tipu u nekom servisu na dan dva, s obzirom na to. Ima netko savijet kako to sve zaključati, ili preporuku servisa(u Splitu) koji je ok?

 imaš ssd-ova od 120gb za manje od 150 kuna

svoj ssd makneš, staviš drugi s golim windozama i odneseš na servis

10 godina
offline
Ryzen 5600g - problem

Izvuci ssd ove i tvrde discove i kupi jedqn 2.5 incni ssd  i nek na njega roknu sustav za test.

Nacices ga novog do 150kn a u svakom slučaju mozes stari poslat u penziju.

Bar bi ja tako napravio prostora nikad na odmet

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ryzen 5600g - problem
picajzla0707 kaže...
imaš ssd-ova od 120gb za manje od 150 kuna

svoj ssd makneš, staviš drugi s golim windozama i odneseš na servis

Da ali za pokus, ne instalirat Windowse nego isprobat Linux recimo Mint verzija.Dakle prvo kod sebe doma isproba Linux, pa vidi kakva je situacija.Ako je problem i dalje isti, očito je proc pokvaren ili memorija itd.Windowse treba zaobič, pa eto bez njih i svega kaj uz njih ide vidit kakva je situacija.

 

https://linuxmint.com/edition.php?id=293

 

Dosta ja i Mint Live verzija, i opet če bacat greške ako je hardverski problem.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hard-disk-error/122778.aspx?page=0&jumpto=2390189&sort=asc&view=flat

 

DVD vjerojatno više ne koristi, a dalje nema frke USB stick za pa isprobat Linux.Dalje zna se, u Biosu treba bit postavljeno da boota sa USB sticka kojeg gurne iza na USB utor na matičnoj ploči.

 

https://rufus.ie/en/

AMD,........is that Epyc or what?
21 mjesec
neaktivan
offline
Ryzen 5600g - problem

Ok, hvala svima na odgovorima!

 

Ići će komp u doktora, nema druge...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice