Upgrade sa Skylake na Cofeelake

poruka: 7
|
čitano: 1.152
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Upgrade sa Skylake na Cofeelake

Imam pitanje isplativosti prelaska npr sa i5/i7 Skylake procesora na Coffe lake i5/i7? Točnije na i7 9700k.

 

Koliko ima smisla ići na takav trošak ako uzmemo u obzir da će biti upareno s GTX 1080ti/RTX 2080?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Upgrade sa Skylake na Cofeelake
Shaka111 kaže...

Imam pitanje isplativosti prelaska npr sa i5/i7 Skylake procesora na Coffe lake i5/i7? Točnije na i7 9700k.

 

Koliko ima smisla ići na takav trošak ako uzmemo u obzir da će biti upareno s GTX 1080ti/RTX 2080?

 

 

S kojeg tocno prelazis? Tu ti je skok "samo" u broju jezgri/threadova posto su to iste arhitekture, dakle ipc je isti... U nekim cpu zahtjevnijim igrama ces vidjet skok a u onim manje zahtjevnim neces... 

11 godina
offline
Re: Upgrade sa Skylake na Cofeelake

Ako je samo za gaming po meni nije isplativo ako pitaš za sebe i taj monitor u potpisu, teško da bi 6700k bio bn u toliko/j slučajeva/mjeri da bi ga trebalo nadogradit.

13 godina
online
Upgrade sa Skylake na Cofeelake

Uglavnom, i7 6700k@4.5Ghz ali monitor je drugi IPS, 2K , 1440p, 165Hz.

 

Dakle u globalu se ne isplati? Čak upareno s 1080ti/RTX 2080?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Upgrade sa Skylake na Cofeelake

E sad, 165hz mijenja stvari i tu bi vjerojatno bilo pomaka sa 9700k, ali pitanje je koje igre možeš uopće vrtit na toliko fpsa s obzirom na rezoluciju. Jel to gsync monitor?

16 godina
offline
Re: Upgrade sa Skylake na Cofeelake
Shaka111 kaže...

Imam pitanje isplativosti prelaska npr sa i5/i7 Skylake procesora na Coffe lake i5/i7? Točnije na i7 9700k.

 

Koliko ima smisla ići na takav trošak ako uzmemo u obzir da će biti upareno s GTX 1080ti/RTX 2080?

 

 

 računaj da osim procesora moraš kupiti i novu matičnu

13 godina
online
Re: Upgrade sa Skylake na Cofeelake

To mi je jasno. Upario bi ju s Aorus Z370 matičnom. Monitor je G-sync AG271QG

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice