Xeon E3-1230 kompatabilnost sa matičnom

poruka: 4
|
čitano: 1.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xeon E3-1230 kompatabilnost sa matičnom

Pozdrav svima. Zanima me ima li netko iskustva sa Ivy/Sandy bridge Xeonima na 1155 socketu? Gledam da bi si uzeo E3-1230 (Sandy Bridge 4c/8t) sa Aliexpressa, pretpostavio sam da bi radio sa mojom pločom (P8H61-MX USB3) al reko ajde da pogledam CPU support listu i samo jedan Xeon je na listi - E3-1245 v2 (Ivy Bridge 4c/8t) koji je 40 dolara skuplji od E3-1230 pa mi se baš ne isplati, za tu cijenu (120 dolara) mi je onda bolje uzeti i7 3770. U redu ajde, ne podrzava i gotovo, ali onda sam isao pogledati cpu support list od P8H61-MX znači ploča identična mojoj samo bez USB3 kontrolera i tamo je jedini podržani Xeon baš taj kojeg mislim uzeti - E3-1230. Nema mi smisla ovo, logično bi bilo da svi 1155 Xeoni rade jer su isti kao njihovi i5/i7 counterpartovi samo uz uključenu podršku za ECC memoriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xeon E3-1230 kompatabilnost sa matičnom
  • Prema ovoj stranici piše da je podržano ali koliko je to tačno...

A da pošalješ e-mail Asus supportu pa da pitaš? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xeon E3-1230 kompatabilnost sa matičnom

Da, to vjerojatno po socketu samo gleda ta stranica.

Poslao sam poruku službenoj ASUS Hrvatska fb stranici i naravno nisam dobio koristan odgovor, samo su mi dali broj call centra pa da tamo nazovem. Probat cu poslati mail international supportu i international fb stranici ako dokucim kako switchati regiju jer po regiji daju lokaliziranu verziju, nmg naci dugme a znam da se prije moglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xeon E3-1230 kompatabilnost sa matičnom
Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice