Zamjena procesora

poruka: 46
|
čitano: 27.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Zamjena procesora
Matozan kaže...
Hardwhelper!!! kaže...
  1. BIOS od Ver. 1407> podržava CPU Q6700
  2. Nakon zamjene CPU-a treba resetirati CMOS, defaultne postavke...
  3. Iznova podesiti BIOS>RAID
  4. MB ima 2 (dva) RAID kontrolera, nisi napisao kojim kontrolerom si načinio polje, niti koji tip polja/ broj diskova čine polje
  5. Gubitkak RAID polja povlači nepovratan gubitakak podataka 

Dovoljno razloga da posao prepustiš stručnjaku? previše je faktora u igri, dao si premalo informacija.. radnja je visokog rizika po gubitak podataka, u suprotnom pretpostavljam trivijalnu radnju zamjene CPU-a (cca 10-ak min.) nakon toliko prakse nije problem izvesti.

Sretno!

 

 

1. Na MBO sam stavio najnoviji BIOS v. 3001

2. Imam RAID 0 sa 2 320GB HDD-a na Intel ICH7R South Bridge, ali ću ga morati prebaciti na Silicon Image 4723 Hardware RAID controller, jer ću na Intelov controler staviti SSD. 

3. Podatke sam Backup-irao 

 

Imam još jednu dilemu u drugoj temi, pa mi možda ovdje odgovorite:

 

Mogu relativno povoljno (cca. 300 kn) nabaviti Q6700, da li se isplati dati 400-500 kn više za neki Q9xxx?

Koliko su bitne SSE4.1 instrukcije koje Q6700 nema?

 

Onda radije ubodi neki 4core 771 xeon za 250kn i ubodi ga u maticnu.. Prakticki isti procesori a duplo manje kostaju.. Nadji na forumu temu 771 775 xeon i citaj..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Zamjena procesora
kurtmarshall kaže...

 

 

bil moga taj procesor na moju matičnu( pitam bez obzira što piše da može) ps uzeo bi i jače hladjenje onda...hvala na pomoći unaprijed :)

a gdje piše da može? cpu support list

 

6-core pheonom nije isto što i 6-core fx. tvoja ploča je am3 a fx je am3+, dakle odgovor je ne može.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 14:44 (markymark099).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
ajme da zaboravio sam taj plus (+)
hvala što si mi ukazao na tu grešku :D
ugl može neki drugi six core procesor a da nije am3+? :D
10 godina
offline
Re: Zamjena procesora
kurtmarshall kaže...
ajme da zaboravio sam taj plus (+)
hvala što si mi ukazao na tu grešku :D
ugl može neki drugi six core procesor a da nije am3+? :D

jedino pheonom može a njih nećeš naći u trgovinama. jedino polovni na njuški a i tamo ih nema baš često.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
Nemoj mi rec da ih nema u prodaji :(
10 godina
offline
Zamjena procesora

to su stariji procesori i već dugo ih nema u trgovinama, eventualno ih možeš naći na njuškalu ili na ebay-u.

kod nas u trgovinama imaš za kupiti jedino quad core phenome za 500tinjak kuna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamjena procesora
kurtmarshall kaže...
Nemoj mi rec da ih nema u prodaji :(

Imam ti ja na prodaju Phenom II X6 1055T + LC-cc-95 cooler ako te zanima javi na PM.

15 godina
offline
Re: Zamjena procesora
Matozan kaže...

Planiram zamijeniti svoj Core2Duo E6300 sa Quad procesorom Q6700 na matičnoj Asus P5W DH Deluxe.

 

Da li će BIOS sam prepoznati promjenu procesora i adekvatno namjestiti postavke ili ću ih morati ručno namjestiti/clear CMOS odraditi?

Da li će se Windows 7 pobuniti kad ustanovi novi procesor tj. da li će biti potrebno napraviti repair/reinstall Windowsa?

Evo upgrade-ao sam procesor na Q6700 i sad se veselo vrti na 3,06 GHz (za prvu ruku dok kasnije ne vidim maksimum koji mogu izvući). {#}

Prije upgrade-a je Experience index bio 4,9 baš radi procesora, a sada 5,9 radi grafičke i HDD-a kao trenutno najslabije karike.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
Zamjena procesora

pozz forumaši!Zanima me kakav je procesor 

AMD Athlon II X4 600e za igrice?Koliko je jak?S kojim je ostalim procesorima u rangu da li ga se isplati uzeti?Hvala na odgovorima unaprijed!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamjena procesora

Ne isplati, nađi si nešto malo jače. Svaki sandy bridge dualac će uništiti tog athlona. Preporučio bih ti pentiuma g3258 ako već želiš mjenjati platformu i uzeti nešto jeftinije, ili neku i3-icu. Ne daji pare u tu starudiju ne isplati se.

Hejjjjj
10 godina
offline
Zamjena procesora

A ja već imam matičnu za taj socket! A kakav je u normalnom korištenju taj procesor za glazbu, filmove,internet i po koju slabu igricu? Jeli baš toliko slab taj procesor?Znam mislio sam uzeli pentium g seriju jer ja uopće nisam neki gajmer u stvari nisam nikakav niti nemam pojma o igricama. Ne znam! Mislim da ću ja ipak uzeti neki pentium g seriju! Samo mi je problem što nemam matičnu ploču za 1150 ili 1155!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamjena procesora

Ok je za glazbu, filmove, net i tako te osnovne stvari. Uostalom ako nećeš igrati onda ga uzmi ak možeš dobiti jeftino. Ali g serija pentiuma bilo koje generacije će oduvati tog athlona uvijek. Puno, puno bržu jezgru ima pentium od sandy bridgea pa na gore.

Hejjjjj
12 godina
offline
Zamjena procesora

danas sam nabavio procesor fx 6300 i stavio u matičnu i ne radi ništa,niti bios ne pokreće

imam.asrock 970extreme3,bios 1.7,ssd disk -instaliran novi win 10

asrock 970 extreme3

vratim stari procesor phenom ii x2 550 be i sve radi normalno

 

gdje griješim i šro treba napraviti 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Zamjena procesora

moračeš nadogradit bios na 1.80 onda bi treba radit a vidim da ima samo nemoj betu

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 21:09 (pero35).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Zamjena procesora

upravo sam to i napravio

sad sve radi

4 godine
neaktivan
offline
Zamjena procesora

Zamjenio sam procesor i pisemi da je taj novi ali informacije o njemu nisu tacne pise da ima 1core 2thread umjesto 4core 8thread. Pokusao sam da azuriram bios ali ne moze jer vec jeste restartovao sam bios i i dalje je isto.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice