C# touch scroll

poruka: 4
|
čitano: 1.207
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
C# touch scroll / parentform

Pozdrav ljudovi :)

Posto u skoli programiramo u c#, odlucio sam raditi na jednom svom projektu, odn win form aplikaciji koja bi radila na touch screen. Aplikacija uglavnom ima neke jednostavne funkcije, kao sto je citanje teksta iz datoteka, prikaz slika itd. Zanima me da li mogu kako napraviti da scrollam tekst (kada ne stane na ekran) isto kao i na mobu, znaci da vucem prsom po tekstu gore dolje. Ukljucio sam autoscroll, no on samo reagira na scroll bar, sto mi bas i ne odgovara.

 

2.pitanje

Svaki user control mi se klikom na button (buttoni se također nalaze u user controlu), prikaže u panelu, koji je na pocetnoj stranici, i na kojoj se sve prikazuje. Sad, jedino sto sam uspio sa mojim znanjem napraviti je, staviti taj panel u kojem ce se to prikazivati kao "public", i onda u svakom user controlu u svakom buttonu napraviti objekt i preko parentform naredbe to uciniti.

kako da napravim taj objekt ili sto je to vec, ugl taj parent form javan, odn dostupan svim buttonima da ga koriste? 

 

Evo vam link od projekta (dio projekta) pa ce vam biti vjerojatno jasnije, posto sam los u objasnjavanju i pocetnik u programiranju xD

https://ufile.io/4ef22

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 18:43 (shredder).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
C# touch scroll

Kao prvo da biste programirali za mobilne platforme (iOs ili Android) morate odabrati odgovarajući projekat i instalirati odgovarajuće alate, windows forms aplikacija ne može da radi niti na jednom drugom operativnom sistemu osim Windows-a (desktop). Pretpostaviću da koristite neku od verzija Visual Studio-a, da instalirate potrebne alate pokrenite "Visual Studio Installer" iz startnog menija te odaberite stavku "Mobile Development" (bar mislim da se tako zove). Detaljnije instrukcije možete pronaći na internetu.

 

Nakon toga ćete biti u mogućnosti kreirati odgovarajući projekat sa pripadajućim UI kontrolama...

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: C# touch scroll

Radi se o aplikaciji koja radi na racunalu, odn na windowsu 10. Imam monitor koji je osjetljiv na dodir.

13 godina
neaktivan
offline
C# touch scroll

Oprostite, mislio sam da se radi o aplikaciji za mobitele.

Ovako, u teoriji trebalo bi da drajveri za Touch Screen sami oponašaju miša tako da bi sve trebalo funkcionisati bez ikakvih modifikacija.

Ipak, ja nisam niakada razvijao takvu aplikaciju da bih znao iz prve ruke, pokušajte da pronađete odgovore na sledećem linku:

https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/framework/wpf/advanced/walkthrough-creating-your-first-touch-application"

iako se radi o WPF aplikaciji ali vjerovatno ćete moći pronaći i Windows Forms podršku ako postoji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 11:35 (Boky Milanovic).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice