Najbolji programski jezik za totalnog početnika izdvojena tema

poruka: 134
|
čitano: 86.784
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji programski jezik za totalnog početnik
JS je najprimjenjeniji jezik trenutno i broj 1 za učiti. Al' ga nije fazon zbog tog ucit i samim tim zbog para. Moras da volis da kucas. Najbolje receno moras da volis kroz programiranje uzimat pare da bi' programirao.
 
0 4 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji programski jezik za totalnog početnik
plavi08 kaže...

Nije programski jezik nego gotov sustav. Al ak te zanima samo izrada stranice i nečeš se baviti programiranjem googlaj Wordpres  (PHP je base), Joomla.

 

Ako želiš raditi od nule. Najjednostavnije (HTML-CSS-JS-PHP-MYSQL) tim redom.

 
Našao sam neki tutorijal na udemy-u. Počeo sam polako, prvo html i css, pa kasnije će trebati i JS, zanimljivo je. 
 Trudim se ići što sporije i ne preskakati ništa. Da kasnije ne bih imao probleme. 

Ali i Python izgleda itekako moćno!

Evo taj tutorijal, besplatan je. 

Udemy link.

10 godina
neaktivan
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

Neznam u koju temu da stavim pa cu ovdje...

 

Dobio sam scholarship od udacitya za front end developera, kao neki online tecaj od 6 mjeseci,moram jos proucit detalje ali me zanima dal ima tko iskustva s njima i kolko su dobri?

 

Imam recimo iskustva sa pluralsightom od prije nekih godinu dvije i ajmo rec znam osnove front-enda kolko tolko. Zanima me dal je ovo tipa da sam dobio samo njihovu clanarinu na 6 mjeseci ili bas moras pratit predavanja i aktivno sudjelovat sto bi bilo super ako je?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

da li je Arduino dobar za početnike, sa njime nešto malo radimo na dodatnoj u školi ali ja nemam doma onaj kit sa svim onim stvarčicama, ustvari da li se uopće isplati učiti Arduino?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

Pozz zavrsio sam za IT pa me programiranje zanima jel prekasno da upisem neki tecaj programiranja s 29 god i koji programski jezik preporucate i gdje upisat u Splitu? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji programski jezik za totalnog početnik
luka7536 kaže...

da li je Arduino dobar za početnike, sa njime nešto malo radimo na dodatnoj u školi ali ja nemam doma onaj kit sa svim onim stvarčicama, ustvari da li se uopće isplati učiti Arduino?

 nisi reka radi li se o osnovnoj ili nekoj srednjoj skoli, ali arduino je jeftina platforma, pa ukoliko zelis pored programiranja ucit i o elektronici, sasvim je dobar. ako te elektronika ne zanima i ne mislis se time bavit, onda gledaj C#, Javu i slicno. 

houska kaže...

Pozz zavrsio sam za IT pa me programiranje zanima jel prekasno da upisem neki tecaj programiranja s 29 god i koji programski jezik preporucate i gdje upisat u Splitu? Hvala

 Zasto bi bilo kasno, samo ako ocekujes da ces tecajem nesto konkretno i apsolvirat varas se. Dobit ces neke osnove, a dalje moras sam ulozit dosta truda. U Splitu imas nekolicinu privatnih ucilista, pa je dobro misto vidit sto oni nude. 

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

Zna tko dobruk njigu pythona na hrvatskom da znam kupit ? Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 13:54 (houska).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

Pozdrav! Imam pitanje.

 

Htio bih isprogramirati aplikaciju. Jedino u cemu sam do sada programirao je bio ms-dos batch, ako se to uopce moze nazvat programiranjem, te neke skripte u infinity engineu za igre baldurs gate. Ja sam zamislio neki sareni suite, u kojem bi bile milijarde primjera koje bih mogao jednostavno izrezati sto zelim i zalijepiti i napraviti vlastiti soft. Platforma za koju bi bio moj soft su windows 10, a tip programa security.

 

Dakle treba mi neki takav suite. Po mogucnosti freeware, nesto tipa nearinfinity.

 

Zelim isprogramirat security soft koji bi nazvao Maria Felipe Cajetano Lopes Gonzales
to bi bila jedva softverska meksicka cistacica koja bi cula prasinu di pada...
clean the fucking internet a usput zelim da na sam spomen njenog imena negativci dobiju tikove...
Sky is blue, water is wet, women have secrets. Nobody likes you, everybody hates you, youre gonna lose, smile you fuck.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 21:26 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

Pozdrav ljudi,

 

imam solidan posao na ugovor od 4 godine, međutim kada taj ugovor istekne možda ću se opet naći u stisci s traženjem posla.

 

Za sadašnji posao bi mi dobro došlo poznavanje rada u R-u (nije nužno, ali je veliki plus jer radim na faksu). Zanima me isplati li se u ove 4 godine uz posao intenzivno učiti i R i mogu li sa jako dobrim poznavanjem R-a, nakon 4 godine tražiti posao u IT-u. Neki programski jezik ću sigurno učiti, a zasada razmišljam o R-u i Pythonu. Potpuni sam početnik, ali mislim ozbiljno i želim u ove 4 godine doći do razine znanja zaposlivosti.  

 

Dakle pitanje za vas koji ste u tome. Koji je jezik najbolje odabrati s obzirom na moju situaciju? Imate li preporuke za tečajeve/knjige za preporučeni jezik? Može biti i tečaj uživo u Zagrebu...

 

Hvala vam.

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Najbolji programski jezik za totalnog početnik
Kreni s C-om. Kasnije ti je ko vožnja biciklom.
13 godina
offline
Re: Najbolji programski jezik za totalnog početnik

Misliš na C++? Sorry al skroz sam novi u ovom. 

 

Misliš da je najbolje krenuti sa youtube tutorialima? Postoji li neki dobar tečaj u ZG da si ubrzam proces učenja?

 

Hvala!

Battlelog:cro1911
2 godine
protjeran
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

Baš baš C. C++ kasnije kreni, kad savladaš osnove(dakle C jezik).

Nakon toga će ti bilo koji jezik bit puno jednostavniji za shvatiti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Najbolji programski jezik za totalnog početnika

 

Python, Javascript, neki framework vezano za to. SQL možda....

 

Ovisi kaj te zanima. Idi za tim da učiš na način prakse. Da nešto napraviš, da imaš kaj pokazati.

 

Tečajeve zaboravi. Za početak kreni od onoga što imaš. Znači kompjuter koji imaš, YT kanali, dev.to, Pluralsight, Medium,..

 

Naravno, krećeš od jednostavniji stvari ka težima. Zadaci iz srednjih škola, studenskih kolegija,....

 

Ak' baš želiš tečajeve, imaš onaj od Machina za igre, Immersa za emmbedi sisteme i tako.

 

Ima ovdje ekipe koja će puno bolje znati odgovoriti na postavljenja pitanja od mene.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji programski jezik za totalnog početnik

Između ta dva jezika Python je bolji izbor za početnika, ali ako ti na poslu treba R onda je pametnije pokušati s njime. Stečeno znanje odmah možeš primijeniti u praksi, a tu su kolege ako nešto zapne. Kod traženja posla konketno radno iskustvo ti daje više prednosti od položenih tečajeva.

 

Nakon 4 godine tko živ tko mrtav, ako ne ide R prebaciš se na nešto drugo. Lakše je naučiti drugi programski jezik, nego prvi.

 

C ne preporučujem za početnika.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice