I7 , gtx 1060

poruka: 55
|
čitano: 3.925
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
I7 , gtx 1060

Matična: MSI X79A-GD65 (8D)

Proc: Intel i7 4930k

Grafa: Gainward GeForce GTX 1060 6GB Phoenix GS
Ram: 16gb G.SKILL Ripjaws X series 1600MHz DDR3

Napajanje: COOLERMASTER G550M

HDD : 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue

SSD: SSD 240.0 GB SANDISK Ultra II

Kućište: MODECOM MAG C2

We are amidst strange beings, in a strange land.
15 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060

Nitko mi ne može dati procjenu ?

We are amidst strange beings, in a strange land.
8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 , gtx 1060
Teran kaže...

Matična: MSI X79A-GD65 (8D)

Proc: Intel i7 4930k

Grafa: Gainward GeForce GTX 1060 6GB Phoenix GS
Ram: 16gb G.SKILL Ripjaws X series 1600MHz DDR3

Napajanje: COOLERMASTER G550M

HDD : 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue

SSD: SSD 240.0 GB SANDISK Ultra II

Kućište: MODECOM MAG C2

 za početak, ovo se nikako sad ne isplati prodavat, radi se o iskusnom verificiranom sapunaru koji je stvoren da traje i daje

 

 cijene idu u dvije sekcije, realna i ona koju možeš dobit na ime Intel

 

 1. realno

  cpu - 600-700kn (bez ploče cpu ne vrijedi mnogo, obzirom da je ovdje i ploča u igri onda 800kn)

  mbo - 800kn (ploča bez garancije je riskantan deal)

  gpu - 1200kn ako ima garanciju, ako ne onda 900kn

  ram - 400kn

  psu - 350kn ako ima garanciju, ako ne onda 250kn

  hdd - 150kn

  ssd - 200 / 250kn

  case - 150kn

 

 2. intel based buyer (a takvih stvarno ima)

  cpu - 900kn, obzirom da je i ploča tu - ide i za 1000kn

  mbo - 1100-1200kn, radi se premium ploči i to ima svoju cijenu iako je već mature

  sve ostalo isto ...

Teran kaže...

Nitko mi ne može dati procjenu ?

 dodao bih da je na testu na tech radaru jedna od glavnih prednosti ove ploče

* idiot-proof overclocking

 tako da ploča može ići i za 1500kn

 

 

 sretno

12 godina
protjeran
online
Re: I7 , gtx 1060
Glavas_ZG kaže...
Tako da ploča može ići i za 1500kn...

Ma može i za 3000 kn najbolje...

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
8 godina
offline
I7 , gtx 1060

Imao sam identičnu ploču s 3930K i to nije ni p od premium ploče. Prodao ju za 900 kn dok AMD nije imao ni blizu ozbiljnih procesora. Sumnjam i da bi se na njuškalu izvuklo više od 900-1000 kn za nju pa makar i ful bundle bio prisutan.

7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Glavas_ZG kaže...

radi se o iskusnom verificiranom sapunaru koji je stvoren da traje i daje

 Ni ja osobno nebi ovo bolje srocio, svaka daljnja rasprava je suvisna 

12 godina
protjeran
online
Re: I7 , gtx 1060
lav1000 kaže...
Glavas_ZG kaže...

radi se o iskusnom verificiranom sapunaru koji je stvoren da traje i daje

 Ni ja osobno nebi ovo bolje srocio, svaka daljnja rasprava je suvisna 

Šta se čeka? Još nisi kupio? 

Ja očekujem da ti za ove vrhunske komponente daš i koju tisucicu više s obzirom na "premium" status...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 20:11 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060
Tomo53nja kaže...
lav1000 kaže...
Glavas_ZG kaže...

radi se o iskusnom verificiranom sapunaru koji je stvoren da traje i daje

 Ni ja osobno nebi ovo bolje srocio, svaka daljnja rasprava je suvisna 

Šta se čeka? Još nisi kupio? 

Ja očekujem da ti za ove vrhunske komponente daš i koju tisucicu više s obzirom na "premium" status...

 Sta ce kupovat kad je nedavno i sam uzeo r5 1600 i b350 plocu 

7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Tomo53nja kaže...
lav1000 kaže...
Glavas_ZG kaže...

radi se o iskusnom verificiranom sapunaru koji je stvoren da traje i daje

 Ni ja osobno nebi ovo bolje srocio, svaka daljnja rasprava je suvisna 

Šta se čeka? Još nisi kupio? 

Ja očekujem da ti za ove vrhunske komponente daš i koju tisucicu više s obzirom na "premium" status...

nisam iskomentirao cijene ali s obzirom da se radi probranom sapunatoru, ništa nije previše 

 

ajde nađite bolje komponente od ovih po cijenama koje je Glavaš stavio u "realnu" procjenu, pa se onda vratite na raspravu 
 

7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
hahhaajaads kaže...
Tomo53nja kaže...
lav1000 kaže...
Glavas_ZG kaže...

radi se o iskusnom verificiranom sapunaru koji je stvoren da traje i daje

 Ni ja osobno nebi ovo bolje srocio, svaka daljnja rasprava je suvisna 

Šta se čeka? Još nisi kupio? 

Ja očekujem da ti za ove vrhunske komponente daš i koju tisucicu više s obzirom na "premium" status...

 Sta ce kupovat kad je nedavno i sam uzeo r5 1600 i b350 plocu 

 Najgluplje potrosenih 2400kn u zivotu 

12 godina
protjeran
online
Re: I7 , gtx 1060
lav1000 kaže...

nisam iskomentirao cijene ali s obzirom da se radi probranom sapunatoru, ništa nije previše 

 

ajde nađite bolje komponente od ovih po cijenama koje je Glavaš stavio u "realnu" procjenu, pa se onda vratite na raspravu 
 

Pa budi dobar i iskesiraj 5 k kuna i riješi čovjeka muka...

 

Ja sam na sreću ili nekima nesreću, za cifru od 1600 kn našao i dobru ploču i ryzena + nadodao još nešto za ddr4 na ljeto prošle godine i imam garanciju na sve + ploču na koju idu i novije generacije procesora + clockam kako hoću..

Neznam tko je lud da za taj "mrtvi" intel kao fanboy baciti i 1800 kn, bez gare, bez ičega,a da ne pričam više...Ja toliko lud nisam, ne znam za neke specijalce tu...

 

Čak sa ovom prvom generacijom i slabijim ramima se može naprasiti tur tom intelu kojeg dizete neznam gdje umjesto da ga se spusti i smjesti gdje mu je mjesto, na groblje...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 4:35 (Tomo53nja).
7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Tomo53nja kaže...
lav1000 kaže...

nisam iskomentirao cijene ali s obzirom da se radi probranom sapunatoru, ništa nije previše 

 

ajde nađite bolje komponente od ovih po cijenama koje je Glavaš stavio u "realnu" procjenu, pa se onda vratite na raspravu 
 

Pa budi dobar i iskesiraj 5 k kuna i riješi čovjeka muka...

 

Ja sam na sreću ili nekima nesreću, za cifru od 1600 kn našao i dobru ploču i ryzena + nadodao još nešto za ddr4 na ljeto prošle godine i imam garanciju na sve + ploču na koju idu i novije generacije procesora + clockam kako hoću..

Neznam tko je lud da za taj "mrtvi" intel kao fanboy baciti i 1800 kn, bez gare, bez ičega,a da ne pričam više...Ja toliko lud nisam, ne znam za neke specijalce tu...

 

Čak sa ovom prvom generacijom i slabijim ramima se može naprasiti tur tom intelu kojeg dizete neznam gdje umjesto da ga se spusti i smjesti gdje mu je mjesto, na groblje...

 Naravno da necu kesirati 5k kn, niti je itko spomenuo tu cifru...

To sto si ti uspio naletiti na povoljan combo, ok super bravo, ja sam isto kupio pred malo manje od god. dana i5 8400 +b360 za 1600kn, novo neraspakirano sa 3 god gara HR ali ne navodim to kao referencu  i usporedbe jer to 90% faktor srece ,a ne svakodnevnica na hw trzistu u HR

Klokaš kako hoces u rasponu 3.6-4.0 

I na kraju, bajkice molim pisati u specijaliziranu temu Klik

8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 , gtx 1060
lav1000 kaže...

 Sta ce kupovat kad je nedavno i sam uzeo r5 1600 i b350 plocu 

 Najgluplje potrosenih 2400kn u zivotu 

 2400kn si dao za taj nasapunani kombo, omg

 

1. zamiolio bih te da si zatražiš crveni karton ili ču te ja prijavit

2. 

 

 

3. 

7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Glavas_ZG kaže...
lav1000 kaže...

 Sta ce kupovat kad je nedavno i sam uzeo r5 1600 i b350 plocu 

 Najgluplje potrosenih 2400kn u zivotu 

 2400kn si dao za taj nasapunani kombo, omg

 

1. zamiolio bih te da si zatražiš crveni karton ili ču te ja prijavit

2.  

 

3. 

tada je bio vrhunac moar-cores propagande, jesen 2017, a ja nasjeo, proc je tada koštao oko 1650, ploča 750 jbg 

 

pametan čovjek na greškama uči i ne ponavlja ih 

 

 

12 godina
protjeran
online
Re: I7 , gtx 1060
lav1000 kaže...

 Naravno da necu kesirati 5k kn, niti je itko spomenuo tu cifru...

To sto si ti uspio naletiti na povoljan combo, ok super bravo, ja sam isto kupio pred malo manje od god. dana i5 8400 +b360 za 1600kn, novo neraspakirano sa 3 god gara HR ali ne navodim to kao referencu  i usporedbe jer to 90% faktor srece ,a ne svakodnevnica na hw trzistu u HR

Klokaš kako hoces u rasponu 3.6-4.0 

I na kraju, bajkice molim pisati u specijaliziranu temu Klik

Pa toliko dizete taj "mrtvi" intel u nebesa da je i 5 k kn za takve premium usere ništa, pa zašto ne kupiti...

 

I ne, nije sad to bilo super uber povoljno da se takvo isto ne može opet naći, naravno da može i svako malo takav "živi" combo naleti na njuskalu ili forumu, osim toga izašle su novije generacije pa je starijima još pala cijena...Dakle čista realnost, a ne ova precjenjena starudija...

 

Klokam sa vodom od 3.2 pa do 4.1 bez problema sa običnim 1600 pa ti sada gledaj to kako hoćeš...

 

Meni su ovo najljepše bajke koje čitam navečer prije spavanja i drago mi je da ima takvih "premium usera", samo jako i samo naprijed...

 

 

i7-4790K (s hladnjakom)

Asrock Z97 Pro 3

Hyper X DDR3 1866MHz 4x 8 GB

 

2400 kn i mrtav si kao i taj intel... Još mi je jače 930 score u cinebenchu na grdih 4.7 ghz, ne znam što je smješnije...

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 15:04 (Tomo53nja).
6 godina
protjeran
offline
I7 , gtx 1060

nisam fan ni jedne firme no mislim da je to za gejming još uvijek odličan CPU.

sad, nastaje problem jer kupiš matičnu i CPu bez garancije, možda matična brzo rikne (ne mora biti) pa gdje si onda. moli na oglasnicima za opet neku crkotinu od matične i tako u krug..

 

čovjek nije na vrijeme prodao te komponente i sad je teško sve to prodati za neku cijenu (ne kažem realnu) koja bi prodavaču odgovarala jer su i7 u svakoj generaciji intel CPU-a bili jako skupi.

AMD je napravio odličan posao s tim Ryzenima i ponudio je odlične jeftine procesore.

 

"sapunator" je teška riječ jer su i7 procesori uvijek koštali od 2500kn na više a ovaj iz oglasnika nekih 3500kn (ako se dobro sjećam) 

e, sad treba kupiti za 2500 kn nekog Ryzena (npr novi Ryzen 7 2700X) pa ih onda uspoređivati.. te tko će koga obrijati.

 

taj Cpu je odličan za nekoga kome treba baš procesor ako ima neki slabiji iz te generacije socketa, i ne želi ulagati u novije.

 

tu ploču i CPu bez garancije, je teško danas prodati po cijenama koje je kolega Glavaš naveo ... e sad

treba imati sreće....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 13:25 (Anđeo bez falinge).
7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Tomo53nja kaže...
lav1000 kaže...

 Naravno da necu kesirati 5k kn, niti je itko spomenuo tu cifru...

To sto si ti uspio naletiti na povoljan combo, ok super bravo, ja sam isto kupio pred malo manje od god. dana i5 8400 +b360 za 1600kn, novo neraspakirano sa 3 god gara HR ali ne navodim to kao referencu  i usporedbe jer to 90% faktor srece ,a ne svakodnevnica na hw trzistu u HR

Klokaš kako hoces u rasponu 3.6-4.0 

I na kraju, bajkice molim pisati u specijaliziranu temu Klik

Pa toliko dizete taj "mrtvi" intel u nebesa da je i 5 k kn za takve premium usere ništa, pa zašto ne kupiti...

 

I ne, nije sad to bilo super uber povoljno da se takvo isto ne može opet naći, naravno da može i svako malo takav "živi" combo naleti na njuskalu ili forumu, osim toga izašle su novije generacije pa je starijima još pala cijena...Dakle čista realnost, a ne ova precjenjena starudija...

 

Klokam sa vodom od 3.2 pa do 4.1 bez problema sa običnim 1600 pa ti sada gledaj to kako hoćeš...

 

Meni su ovo najljepše bajke koje čitam navečer prije spavanja i drago mi je da ima takvih "preminuo usera", samo jako i samo naprijed...

 

 

i7-4790K (s hladnjakom)

Asrock Z97 Pro 3

Hyper X DDR3 1866MHz 4x 8 GB

 

2400 kn i mrtav si kao i taj intel... Još mi je jače 930 dvore u cinebenchu na grdih 4.7 ghz, ne znam što je smješnije...

 

 

možeš ti sebe tješiti do preksutra da si odlično tržio za 1600kn ryzen 5 i ploču, već smo svjedočili puno ovakvih jalovih pokašaja opravdanja kupnje ryzena za gaming

no činjenica je da konkretno ovaj 4930k kad se onako laganini klokne na 4.5 što manje više bez problema ide na solidnom zračnom, skoro pa nasapuna ryzene 6/12 u cinebenchu, a u gamingu "od ryzena ostanu samo dugmići" 

12 godina
protjeran
online
Re: I7 , gtx 1060
lav1000 kaže...

možeš ti sebe tješiti do preksutra da si odlično tržio za 1600kn ryzen 5 i ploču, već smo svjedočili puno ovakvih jalovih pokašaja opravdanja kupnje ryzena za gaming

no činjenica je da konkretno ovaj 4930k kad se onako laganini klokne na 4.5 što manje više bez problema ide na solidnom zračnom, skoro pa nasapuna ryzene 6/12 u cinebenchu, a u gamingu "od ryzena ostanu samo dugmići" 

Dobro si rekao, možeš se tješit da si dobro prošao i kupio mrtvu platformu sa ddr3 ramom...

 

Opet dobro govoriš, samo jalov pokušaj bez konkretnih dokaza osim onog jadnog skora od 930 iz cinebencha, haha, dobar pokušaj da...

 

Za podebljano se slažem, skoro...

 

Za igre, čekam neke jalove rezultate bar na 2 k rezi ako ne full hd...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 14:56 (Tomo53nja).
6 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060

2000 kn za socket (jer prodaje RAM za 400kn) socket ne da je mrtav nego se pretvorio fosil.

12 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060
Molim vas ne uspoređujte Ryzena s ovim velikanom(4930k).
12 godina
protjeran
online
Re: I7 , gtx 1060
mislioc kaže...
Molim vas ne uspoređujte Ryzena s ovim velikanom(4930k).

Velikan je kao i ovaj tvoj mali i3 iz potpisa, samo što je još manji kad je mrtav jer se osuši...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
6 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060
Paolo Maldini kaže...

2000 kn za socket (jer prodaje RAM za 400kn) socket ne da je mrtav nego se pretvorio fosil.

 Nisi u pravu 32gb je bilo dao je 1600 po toj tvojoj logici

8 godina
odjavljen
offline
Re: I7 , gtx 1060
mislioc kaže...
Molim vas ne uspoređujte Ryzena s ovim velikanom(4930k).

 Usporedba rayzena sa 4930k je kao da usporediš novu daciu sa nekoliko godina starim mercedosom ...

15 godina
offline
I7 , gtx 1060

E kako obožavam ovaj forum

Sve kako piše stoji i nisam ni ja mislio da prodam za neke velike pare , proc nikad klokan inace :D (naravno da nema garanciju) , da zaboravio napomenuti ima custom hladnjak (Spire Coolgate 2012) (naravno nije vodeno )

Ali mogu reći ovaj proc sa tom grafom 1080p vrti do sad sve na max , u nekim gejmovima ne baš sve ako želiš 60+ fps

We are amidst strange beings, in a strange land.
7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Teran kaže...

E kako obožavam ovaj forum

Sve kako piše stoji i nisam ni ja mislio da prodam za neke velike pare , proc nikad klokan inace :D (naravno da nema garanciju) , da zaboravio napomenuti ima custom hladnjak (Spire Coolgate 2012) (naravno nije vodeno )

Ali mogu reći ovaj proc sa tom grafom 1080p vrti do sad sve na max , u nekim gejmovima ne baš sve ako želiš 60+ fps

 Sa njim na 4.5Ghz svaka 1070 na FHD preklinje za milost, i moli da ju se upari sa nekim ryzenom da malo odmori 

15 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060
lav1000 kaže...
Teran kaže...

E kako obožavam ovaj forum

Sve kako piše stoji i nisam ni ja mislio da prodam za neke velike pare , proc nikad klokan inace :D (naravno da nema garanciju) , da zaboravio napomenuti ima custom hladnjak (Spire Coolgate 2012) (naravno nije vodeno )

Ali mogu reći ovaj proc sa tom grafom 1080p vrti do sad sve na max , u nekim gejmovima ne baš sve ako želiš 60+ fps

 Sa njim na 4.5Ghz svaka 1070 na FHD preklinje za milost, i moli da ju se upari sa nekim ryzenom da malo odmori 

      

We are amidst strange beings, in a strange land.
7 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060
Teran kaže...

E kako obožavam ovaj forum

Sve kako piše stoji i nisam ni ja mislio da prodam za neke velike pare , proc nikad klokan inace :D (naravno da nema garanciju) , da zaboravio napomenuti ima custom hladnjak (Spire Coolgate 2012) (naravno nije vodeno )

Ali mogu reći ovaj proc sa tom grafom 1080p vrti do sad sve na max , u nekim gejmovima ne baš sve ako želiš 60+ fps

Meni BFV na 3440x1440 na high dela na preko 100 fps u skoro svim slucajevima i grafa je 100% cijelo vrijeme. Zapravo, na 1440p nisam naisao na igru gdje sam imao bottleneck. Razmišljao sam više puta već o zamjeni procesora za neki novi, al jednostavno se ne isplati. 4930k još uvijek dela svoj posao kak spada :)
Bottleneck imam samo na 1080p. 

7 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
tomglo kaže...
Teran kaže...

E kako obožavam ovaj forum

Sve kako piše stoji i nisam ni ja mislio da prodam za neke velike pare , proc nikad klokan inace :D (naravno da nema garanciju) , da zaboravio napomenuti ima custom hladnjak (Spire Coolgate 2012) (naravno nije vodeno )

Ali mogu reći ovaj proc sa tom grafom 1080p vrti do sad sve na max , u nekim gejmovima ne baš sve ako želiš 60+ fps

Meni BFV na 3440x1440 na high dela na preko 100 fps u skoro svim slucajevima i grafa je 100% cijelo vrijeme. Zapravo, na 1440p nisam naisao na igru gdje sam imao bottleneck. Razmišljao sam više puta već o zamjeni procesora za neki novi, al jednostavno se ne isplati. 4930k još uvijek dela svoj posao kak spada :)
Bottleneck imam samo na 1080p. 

 ipak je kod tebe 1080ti u pitanju, za FHD na njoj da nemaš ni sekunde bottlenecka treba 8700k na 5Ghz 

15 godina
offline
Re: I7 , gtx 1060
tomglo kaže...
Teran kaže...

E kako obožavam ovaj forum

Sve kako piše stoji i nisam ni ja mislio da prodam za neke velike pare , proc nikad klokan inace :D (naravno da nema garanciju) , da zaboravio napomenuti ima custom hladnjak (Spire Coolgate 2012) (naravno nije vodeno )

Ali mogu reći ovaj proc sa tom grafom 1080p vrti do sad sve na max , u nekim gejmovima ne baš sve ako želiš 60+ fps

Meni BFV na 3440x1440 na high dela na preko 100 fps u skoro svim slucajevima i grafa je 100% cijelo vrijeme. Zapravo, na 1440p nisam naisao na igru gdje sam imao bottleneck. Razmišljao sam više puta već o zamjeni procesora za neki novi, al jednostavno se ne isplati. 4930k još uvijek dela svoj posao kak spada :)
Bottleneck imam samo na 1080p. 

  oho !

We are amidst strange beings, in a strange land.
6 godina
protjeran
offline
Re: I7 , gtx 1060
Glavas_ZG kaže...

 Usporedba rayzena sa 4930k je kao da usporediš novu daciu sa nekoliko godina starim mercedosom ...

 je, to je točno...

problem nastane kad novu "mečku" platiš pet puta više od nove Daće. 

1600X košta 1200 kn dok je taj izvrsni I7 nov koštao 3500 kn, ako ne i više, a potjeraju istom snagom 1080 grafičku.

 

dakle, kao što rekoh, i7 je odličan CPu bez garancije..

 

direktna usporedba bi cjenovno trebala biti ryzen 7 2700x (2500kn i još za 1tkn kupiš matičnu) a ne manji ryzeni.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice