IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 612.574
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
roach kaže...

Evo nakon početnog uhodavanja u sustav, društvo i posao odlučio sam krenuti u aktivnu potragu stana. Kao što sam ranije napisao planirao sam nekih 4k eura za uređenje i kauciju stana. Internet je pun sličnih savjeta i znam da se tu nema nešto pretjerano još dodati na to sve, ali ako netko ima volje objasniti svoja dobra/loša iskustva tijekom potrage i na što treba obratiti pozornost bio bih jako zahvalan. 

 

Uglavnom se držim immowelta i svaki dan pretražujem stanove preko njega. Da napomenem da mi Njemački jezik nije toliko dobar da mogu bez problema obavljati telefonske pozive, tako da, nadam se da je netko bio u sličnoj situaciji. 

 Pozdrav Roach, 

 

Dobrodosao :) 

 

Di si u Njemackoj i cime se bavis? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Radim u projektnom birou (građevina). Nalazim se u Ansbachu, manji grad pored Nürnberga.

15 godina
offline
IT posao Njemačka

Evo i novog posta koji govori o pronalasku stana. 

 

https://austria-life.blogspot.com/

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Može preporuka operatera za mjesecnu opciju poziva i interneta na bonove? 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: IT posao Njemačka
Kolacic kaže...

Može preporuka operatera za mjesecnu opciju poziva i interneta na bonove?  

 

Ja koristim Aldi Talk Paket S.. 8€ mjesečno, flat minute i SMS prema svim Njem. mrežama, 1,5GB prometa.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
online
Re: IT posao Njemačka
BugHacker kaže...

Evo i novog posta koji govori o pronalasku stana. 

 

preletio sam malo par postova, sažeto ali inofrmativno.. keep it up.

 

nego jeli itko razmišljao o villachu? nije daleko od zg., manji je gradić i fino okružen planinama i jezerima. 

možda za koju godinu potegnem u tom smijeru, jer mi se gadi jahati kroz čitavu austriju svaki put kada krenem za zg.. vjv. je malo teže za posao, s obzirom da ima oko 60k stanovnika, ali ako sam našao tu na selu, valjda bu i nekaj u malo većem gradiću 

graz je isto dobra opcija, ali već mrvicu prevelik za moj ukus 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

Ma nije toliki bed voziti kroz Austriju, s malo boljim autom to se prođe za čas 

Trust nobody, become the best !
13 godina
online
IT posao Njemačka

slovenija je super, možeš skoro čitavim putem 140-150 voziti i nebuš popuštio ni jednu kaznu.. kroz austriju ti je svugdje ograničenje 100-110, uz učestale zastoje, semafore na sred autoputa itd.. evo baš maloprije platio kaznu 50€ jer sam kod salzburga vozio 120 po fakin autoputu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

Ja sam išao samo jedanput, vozio sam pola puta preko 200, izgleda da sam sretan sto nisam popio kaznu, a i isao sam poslovno tako da i da sam dobio kaznu, firma bi platila, kroz sloveniju dosta često prolazim, nju mogu i pretrčat 

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
IT posao Njemačka

Citam hrpetinu bulsita o irskoj pa me zanima koliko ovo veze ima sa stvarnim zivotom?

https://www.vecernji.hr/vijesti/nisu-uspjeli-i-zive-od-tu-e-pomoci-iz-njemacke-se-ne-vracaju-jer-se-srame-neuspjeha-1294774

 

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

Zašto bulšit? Što svi moraju uspjeti koji ovu van raditi? Uzmi u obzir da su to ljudi koji ne rade u svojoj struci i vrlo vjerojatno ne znaju jezik gdje trenutno žive.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
IT posao Njemačka

Par jednostavnih razloga: ne znaju jezik, zaposle se kod balkanca koji ih u 90% slučaja sjebe i tjt.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
Pero Dinamit kaže...

Zašto bulšit? Što svi moraju uspjeti koji ovu van raditi? Uzmi u obzir da su to ljudi koji ne rade u svojoj struci i vrlo vjerojatno ne znaju jezik gdje trenutno žive.

 

OK, pod bulsit u irskoj mislim na ljude koji nakon tjedan dana obznane da se ne moze naci posao i da je sve grozno. Zato pitam kako je u njemackoj - da li je stvarno u pitanju neko sranje ili ljudi trce da se vrate mami pod suknju?

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...
Pero Dinamit kaže...

Zašto bulšit? Što svi moraju uspjeti koji ovu van raditi? Uzmi u obzir da su to ljudi koji ne rade u svojoj struci i vrlo vjerojatno ne znaju jezik gdje trenutno žive.

 

OK, pod bulsit u irskoj mislim na ljude koji nakon tjedan dana obznane da se ne moze naci posao i da je sve grozno. Zato pitam kako je u njemackoj - da li je stvarno u pitanju neko sranje ili ljudi trce da se vrate mami pod suknju?

 Za sada nitko od mojih prijatelja i poznanika koji su otisli u Njemacku nije pozalio. Da, "tesko" je, ali prvi koraci su svugdje teski. Treba biti realan i ne ici grlom u jagode. Vjerujem da ima i takvih koji sa placom od 1500Eur netto odma trce po auto. A kupiti auto nije jedini trosak, stvara TCO je puno veci. 

 

Ekipa koja je IT-u je u blagoj prednosti, od dobivanja posla, relocation packagea pa do iznajmljivanja stana. Ostali, bez znanja jezika, vjerujem da tesko zive ako zele odrzati isti "standard" kao i kod kuce, a to je automobil cija vrijednost visestruko premasuje godisnja primanja, mobitel koji visestruko premasuje mjesecna primanja i tako dalje. 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...
Pero Dinamit kaže...

Zašto bulšit? Što svi moraju uspjeti koji ovu van raditi? Uzmi u obzir da su to ljudi koji ne rade u svojoj struci i vrlo vjerojatno ne znaju jezik gdje trenutno žive.

 

OK, pod bulsit u irskoj mislim na ljude koji nakon tjedan dana obznane da se ne moze naci posao i da je sve grozno. Zato pitam kako je u njemackoj - da li je stvarno u pitanju neko sranje ili ljudi trce da se vrate mami pod suknju?

Za ljude koji ne rade u struci i/ili ne znaju jezik je dosta loše, dobije se za samce neto od 1150 EUR za puno radno vrijeme ali sve ti je to neki part-time job (teilzeit), pa treba odraditi dva takva da se zaradi neka plaća itd. I još neki mini-job sa strane do 450 eur da čovjek ima za život. Znači 12h rada za cca 1500 EUR netto. Ima par videa na youtube, od ljudi koji su se dobro snašli, u kojima pričaju o prihodima/rashodima u Njemačkoj ali po stvarima koje vidim oko sebe takvi su manjina.

 

Obitelji bolje prolaze jer ih više doprinosi kućanstvu, isto vrijedi i ako netko radi bolje poslove.

 

Po uzoru na Poljsku, Češku i Slovačku, i Hrvatska bi morala što prije osmisliti plan povratka svojih useljenika koji su nedavno ili već prije otišli u Njemačku. Sa stečenim iskustvom, drukčijim pristupom poslu i znanjem jezika, oni bi svakako mogli biti važan čimbenik u bržem razvitku Hrvatske.

Ne znam gdje bi u RH mogao raditi IT-evac koji dođe iz inozemstva gdje je sa radio s potpuno drugačijim tehnologijama, radnim procesima i na jednoj višoj razini za koju tvrtka ipak treba imati budžet.
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Tomdev kaže...
Po uzoru na Poljsku, Češku i Slovačku, i Hrvatska bi morala što prije osmisliti plan povratka svojih useljenika koji su nedavno ili već prije otišli u Njemačku. Sa stečenim iskustvom, drukčijim pristupom poslu i znanjem jezika, oni bi svakako mogli biti važan čimbenik u bržem razvitku Hrvatske.

Ne znam gdje bi u RH mogao raditi IT-evac koji dođe iz inozemstva gdje je sa radio s potpuno drugačijim tehnologijama, radnim procesima i na jednoj višoj razini za koju tvrtka ipak treba imati budžet.

 Potpisujem. Kod nas je najvazniji radni proces u danu odabir gableca. A scrum i agile se interpretira kao izmjena par desetaka mailova i citanje misli od "sefova" i kolega. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
Tomdev kaže...


Ne znam gdje bi u RH mogao raditi IT-evac koji dođe iz inozemstva gdje je sa radio s potpuno drugačijim tehnologijama, radnim procesima i na jednoj višoj razini za koju tvrtka ipak treba imati budžet.

 

Imao sam par ponuda iz HR preko linked in-a. Rekao sam recruiterima da su im pokusaji uglavnom besmisleni. Placa koju ja ovdje zaradim je uglavnom znatno veca nego sto vlasnici/direktori/ceo/whatever tih firmi imaju...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
IT posao Njemačka

takve novinske napise sam uglavnom poceo ignorirati.

u medije dodju ili nevjerojatno dobre price, ili pak price bogeca koji su jedva skupili za kartu, ne znaju jezik i nakon tjedan dana se vrate doma.

kad maknes tih par postotaka sa vrha i sa dna, dobijes zapravo super price normalnih ljudi.

 

isto tak me zivciraju price, ko sto je bilo nedavno na bug online, >>ONI SU SE VRATILI IZ INOZEMSTVA, USPJESNI, I SAD VODE USPJESNE POSLOVE U HR<< a nitko ne shvaca da su ti ljudi bili neki account manageri u kremi od IT firmi i sa sobom doma dofurali parsto tisuca u vestanim dionicama, takve price nikome ne pridonose.

 

njemacka je poseban slucaj jer je jako prisutna u mitoloskom bicu jednog hrvata, i prakticki mozes stopirati do hrvatske ako ti se bas zalomi nesreca, pa je i za ocekivat da se ljudi lakse nepripremljeni odluce na odlazak.

 

 

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...
Tomdev kaže...


Ne znam gdje bi u RH mogao raditi IT-evac koji dođe iz inozemstva gdje je sa radio s potpuno drugačijim tehnologijama, radnim procesima i na jednoj višoj razini za koju tvrtka ipak treba imati budžet.

 

Imao sam par ponuda iz HR preko linked in-a. Rekao sam recruiterima da su im pokusaji uglavnom besmisleni. Placa koju ja ovdje zaradim je uglavnom znatno veca nego sto vlasnici/direktori/ceo/whatever tih firmi imaju...

 

Slabo je tržište u HR a dosta firmi koje rade za van spuštaju cijenu kako bi, uz sve državne namete, bile konkurentne na inozemnom tržištu.

U DE dosta malih firmi, ne nužno startupi, imaju i svoj interni agile IT tim koji razvija web shop/aplikaciju/nesto-trece, rade A/B testiranje + analitiku, sve odluke su data driven, prate trendove (React, GraphQL, TDD, CI). Takve stvari bi u HR radila jedna osoba u jQuery-u ravnajući se po zdravom razumu i/ili pretpostavkama.

9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Ode i ja,ode i jos jedna obitelj iz zgrade,uskoro i neki iz osnovne i srednje u irsku. 

Pokusao sam bez starog i veza i vezica i nije islo.

Dosta mi je da se pravim glup da bi radio neki posao ovdje u zg.

 
10 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Kolacic kaže...

Ode i ja,ode i jos jedna obitelj iz zgrade,uskoro i neki iz osnovne i srednje u irsku. 

Pokusao sam bez starog i veza i vezica i nije islo.

Dosta mi je da se pravim glup da bi radio neki posao ovdje u zg.

 Ne kuzim. Kamo ti ode? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
Kolacic kaže...

 

 Ne kuzim. Kamo ti ode? 

 Evo me u Stuttgartu. 

15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

Što ćeš raditi? Piši malo detaljnije.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Kolacic kaže...
solaris kaže...
Kolacic kaže...

 

 Ne kuzim. Kamo ti ode? 

 Evo me u Stuttgartu. 

 Lijepo, neka si ti nama rek'o. Koji stack koja firma? Salim se, daj malo vise detalja, nek se ekipa veseli. 

 

U Stuttgartu i okolici imam masu rodbine, a ja odem u Berlin. Jebem ti zivot. 

9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Sad cekam ove prijave itd trajati ce jedno 15 dana.

Vidjet cemo zbog njemackog hocu li raditi nekaj bezveze,ali pikiram Bosch ili Mercedes(nude skolovanje i doskolovanje cak i na engleskom). 

Kako god bilo morao sam se maknuti iz Zg.

Inace zapravo pikiram nakon savrsenog njemackog jedan posao za web shop pc.

Edit:80 posto da ce biti Mercedes.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 17:01 (Kolacic).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Pozdrav! Ja bih se htio malo raspitati tu s vama koji se bolje razumijete od mene.. Stuttgart, Frankfurt, Munchen i tako negdje, da nije predaleko od Hrvatske, kakve su šanse za zaposliti se za jednog mladića?

 

Za sebe bih rekao da sam dosta povučena osoba, strpljiv sam i jako ljubazan. Znam engleski i njemački pričati i pisati. Poznajem super rad u Windows okruženju, poznajem sve u vezi interneta, mreža, dns-a, dhcp-a i protokola, razumijem se u hardver puno bolje nego u softver (zapravo o programiranju nemam pojma), volim slagati komponente i razumijem kako svaka od njih funkcionira i za što služi. Trenutno sam student na jednom tehničkom fakultetu i uskoro ću dobiti zvanje stručni inženjer informacijskih tehnologija. Trenutno radim u jednoj firmi za marketing i nažalost stanje nije onakvo kakvo sam očekivao, premalo radim, a to nije ono što želim, za sebe znam koliko vrijedim pa ću posao odlučiti tražiti dalje.. Ne želim se zadovoljiti s prosječnim poslom u Hrv jer znam da mogu bolje od toga! Imam naravno i vozačku B, dajem krv i sportaš sam, ako to igra ikakvu ulogu..

 

Molio bih za pomoć vas koji ste gore otišli, probao sam otprilike sebe opisati, u kojem geografskom području bih radio i što znam najbolje raditi. Hvala vam :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Ako ja mogu ti ces biti car ovdje. Bez sarkazma.

Ja sam najvise otisao jer nemam nikog u zg vise,ne zelim se drogirati,piti,pusit travu,s curom sam prekinuo.

I ove koje znam na faksu rade student servis ali zapravo nemaju nista u glavi. 

Neki koji za skolu nisu bili a zavrsili su nekako, bolje zive i zivjet ce nego ovi u prijasnjoj recenici.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Marko_95 kaže...
Imam naravno i vozačku B, dajem krv i sportaš sam, ako to igra ikakvu ulogu..

 

Molio bih za pomoć vas koji ste gore otišli, probao sam otprilike sebe opisati, u kojem geografskom području bih radio i što znam najbolje raditi. Hvala vam :)

Džabe si studirao. Nijemci imaju drugačija krvna zrnca tako da nisi adekvatan donor, a vozačka B kategorija i sportska građa ti može pomoći samo ako se namjeravaš zaposlit u DPD/DHL-u na dostavi paketa.

 

S sad za ozbiljno: studij ti je plus ali moraš imati iskustvo u poslu na koji se želiš prijaviti. Koliko vidim ti si sam moraš odrediti smjer, da li ćeš raditi u marketingu, hardware-u ili možda ipak kao programer.

Stvori portfolio, odradi par projekata u tom području koje možeš demonstrirati poslodavcu i javljaj se na natječaje. Ili ako misliš da već imaš dovoljno iskustva u marketingu javljaj se za te pozicije u DE da ispipaš teren kakav će biti feedback.

14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Kolacic kaže...

Sad cekam ove prijave itd trajati ce jedno 15 dana.

Vidjet cemo zbog njemackog hocu li raditi nekaj bezveze,ali pikiram Bosch ili Mercedes(nude skolovanje i doskolovanje cak i na engleskom). 

Kako god bilo morao sam se maknuti iz Zg.

Inace zapravo pikiram nakon savrsenog njemackog jedan posao za web shop pc.

Edit:80 posto da ce biti Mercedes.

 

 O kojem je poslu riječ ?

13 godina
online
Re: IT posao Njemačka
Marko_95 kaže...

..

 

bez iskustva i specifičnog znanja možeš eventualno dobiti neku help desk poziciju, bez obzira na fakultet..

moja preporuka je da odabereš što te zanima i kreneš ciljano gomilati znanje, eventualno riješiti i neki industrijski certifikat..

ako želiš se želiš razivijati u smijeru sistem administracije, javi se na pp, mogu ti malo preporučiti nekih resursa za učenje i malo te usmjeriti..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice