Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 957.991
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo ih na rivi u Splitu, desna klupa pokraj lučke kapetanije, gurnuti ispod ploče, valjda neće kiša prije nego što ti dođeš 

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

ak ovak nastaviš, uskoro otvaraš temu "kako sam zaradio mirovinu u irskoj". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Petko - Resurrection!

 

Welcome back m8.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
ZokyCRO kaže...

Dodite u Uk, meni i zeni je cisto ok ovdje, nekih 60km sjeverozapadno od Londona. London ima hrpu posla za IT sektor, a bogme i manji gradovi okolo. A radne dozovole ukinute za Hrvate do pocetka sljedece godine dok ne krene sistem viza opet izgleda.

Kakva je situacija s juniorima, bez iskustva, odmah nakon faksa? S nekakvim osnovnim znanjem.

13 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

@Friday a di je povratnička runda?? 

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mario.L_hr kaže...

@Friday a di je povratnička runda?? 

 

Povratnicka? Pa nisam se vratio u HR

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
mario.L_hr kaže...

@Friday a di je povratnička runda?? 

 

Povratnicka? Pa nisam se vratio u HR

 It's alive!!!  Dobrodošao natrag, lega...  I nemoj da se to ponovi...  

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Nakon SP u Rusiji, Irska je najsjevernija HR županija. Prema tome dužan si rundu. 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mario.L_hr kaže...

Nakon SP u Rusiji, Irska je najsjevernija HR županija. Prema tome dužan si rundu. 

 OK, kriv sam. Gdje se nadjemo?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 OK, kriv sam. Gdje se nadjemo?

Pa naravno, na pola puta, u Zagrebu (točnu lokaciju birca prepuštam tebi).

Stručnjak za odmaganje...
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mario.L_hr kaže...

Nakon SP u Rusiji, Irska je najsjevernija HR županija. Prema tome dužan si rundu. 

 http://sprdex.net.hr/2018-06/putin-zaprijetio-svi-hrvati-koji-budu-radili-nerede-bit-ce-deportirani-natrag-u-irsku/

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

 OK, kriv sam. Gdje se nadjemo?

Pa naravno, na pola puta, u Zagrebu (točnu lokaciju birca prepuštam tebi).

 

Idem tamo u neke svatove pa ako budem imao vremena vjerojatno cu ti dopustiti da me pocastis nekim cajem

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Koje su benefiti rada u Irskoj spram Njemacke?? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Meni se čini da je najveći plus to što se ne treba učiti jezik

Trust nobody, become the best !
11 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mario.L_hr kaže...

...Prema tome dužan si rundu. 

Friday kaže...

...vjerojatno cu ti dopustiti da me pocastis nekim cajem

 klasični gastarbajter 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Jeti kaže...

Koje su benefiti rada u Irskoj spram Njemacke?? 

 

"It's grand" - to ti je najveci benefit.

Tesko da ces naci ikoga tko je proveo dovoljno dugo u obje zemlje da moze povuci smislenu paralelu. Onaj kome se svidja u njemi ce ti reci da je tamo raj, onaj kome je super u irskoj ce ti reci da je tu super.

Naravno, odgovor uvelike ovisi i o tvojoj poziciji - dobrom IT-ovcu bi (vjerojatno?) bilo bolje u irskoj. Iako, gledam sad place i ispada da developeri prosjecno u njemackoj zaradjuju vise (5 sekundi guglanja, mozda je totalno pogresno). Ali evo ja kao osoba kojoj je ovdje stvarno super u irskoj stvarno ne mogu dati konkretna razlog zasto bi itko dosao tu a ne u njemacku. Meni je jedina prevaga bio jezik. Ne bih nikako isao u njemacko govorno podrucje. I nije mi zao i nista mi ovdje ne smeta osim groznih vozaca (OK, stanarina je koma ali nama IT-ovcima je to lako za podnijeti).

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

Meni se čini da je najveći plus to što se ne treba učiti jezik

 Ovisi... ja sam učio njemački 10-tak godina, a engleski ništa. Samo preko TV-a/računala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberDemonVZ kaže...
Mr.ddevil kaže...

Meni se čini da je najveći plus to što se ne treba učiti jezik

 Ovisi... ja sam učio njemački 10-tak godina, a engleski ništa. Samo preko TV-a/računala.

 

Ispravi me ako grijesim ali vjerojatno bolje baratas engleskim, ne?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Po meni, Njemačka je puno bolja opcija. Pogotovo ako se barata 'điđi riđi' tehnologijom, koja je na stackoverflow ove godine na 6. mjestu i mogla bi obići Javu iduće.

 

 

 

https://dnevnik.hr/folder/zanimljivosti/trazim-mladjeg-muskarca-za-djidji-ridji-urnebesan-oglas-devizne-udovice-nasmijava-cijeli-balkan---524364.html

Only real programmers collect their own garbage.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Mr.ddevil kaže...

Meni se čini da je najveći plus to što se ne treba učiti jezik

 Ovisi... ja sam učio njemački 10-tak godina, a engleski ništa. Samo preko TV-a/računala.

 

Ispravi me ako grijesim ali vjerojatno bolje baratas engleskim, ne?

 Ne znam. Ne koristim ih u govoru. Vjerojatno bi mi engleski išao bolje jer ga češće slušam.

A jednako dobro čitam i razumijem oba.

 

Poanta je bila da ima ljudi koji vjerojatno bolje govore njemački nego engleski, tako da nije uvijek "Irska, zbog jezika".

Naravno, kod mladih je u 99% slučajeva to engleski.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 16:38 (CyberDemonVZ).
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Njemačka je za Irsku Las Vegas.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ovisi koji posao radiš, moj posao koji radim remote iz hrvatistana je za dojčere las vegas

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nj0fra kaže...

Njemačka je za Irsku Las Vegas.

 Kakva je ovo konkretno usporedba?

 

Znaci u Njemackoj se u odnosu na Irsku samo kocka? A zene konobare po striptiz barovima?

 

Jos nisam cuo da netko koristi Las Vegas kao nesto razvijeno

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 18:31 (Mitch).
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

U vegasu se dnevno okreće velika lova, i na to je nj0fra mislio

 

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

U vegasu se dnevno okreće velika lova, i na to je nj0fra mislio

 

 Haha ma kuzim ali ne bih se bas slozio.

 

Uvijek sam dobivao vece ponude iz Irske nego Njemacke...bar je tako bilo 2015.

6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

E, to je ono što sam rekao, ovisi o branši i konkretno o kojem poslu se radi

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Njemacka je drasticno veca od irske i nekako je razumljivo da ce svatko tamo imati vise opcija nego u irskoj. Po meni, najveca prednost njemacke je blizina. U svakom trenu mozes doci u HR za 10-15 sati (dobro, ako ne racunamo bas krajnji sjever, jel). Prije tocno mjesec dana mi je preminuo punac i uspjeli smo naci let tek za 2 dana. Pregledali smo sve moguce linije prema hrvatskoj, sloveniji, srbiji, bih, madjarskoj, italiji, sloveniji, austriji, njemackoj, slovackoj i poljskoj... Presjedanja preko londona i basela... Bilo je par karata za iduci dan ali to su bile cifre od 400-500 i vise eura po osobi. Na kraju smo nasli let iz belfasta za milano. Sve skupa put od 17 sati od kojeg smo stvarno totalno crkli (i koji nas je kostao vise od 1000 eura s time da sam se ja sam vracao nazad).

A Dublin nije neka rupcaga koja nije dobro povezana sa svijetom. Konteksta radi - prije nekih 2 mjeseca kad je bio produzeni vikend dublinska zracna luka je odradila nevjerojatnih 2830 letova u ta 3 dana (dolazni + odlazni).

To je jedina stvar koja mi nedostaje - da mogu u petak poslije posla zeni reci "ajmo iz pizdarije sad za hrvatsku, vratit cemo se u ponedjeljak ili utorak".

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

To je jedina stvar koja mi nedostaje - da mogu u petak poslije posla zeni reci "ajmo iz pizdarije sad za hrvatsku, vratit cemo se u ponedjeljak ili utorak".

meni je to jedna od bitnijih stvari i jezim se da bih mogo izvisiti na 2-3 dana i ne bit u mogucnosti doc doma ako je hitno.

starci mi idu sve stariji, kao i zeni stara.

u slucaju nekog sranja mozes doma biti za max 10 sati, mozes se pokupiti s posla, sjest u auto i doc "doma" do navecer.

isto tako jako bliska rodbina koja se nastanila permanentno u njemackoj moze biti od velike pomoci u vezi bilo cega.

a bome bih htio i da su mi starci u stanju sjest u auto i doc "gledat unuke" jednog dana

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 21:12 (nixass).
13 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Još jedna jako bitna stvar koja je u Njemačkoj drastično bolja je zdravstvo. Stari mi je prije 3 godine imao infarkt, unatoč tome što živi u malom gradiću je bio na operacijskom stolu za 15-20 minuta, nakon toga 3 mjeseca bolovanja, plaćene toplice, rehabilitacija, doktori ga i sada osobno zovu i dogovaraju termine za redovne preglede itd. itd.. Usporedbe radi, tetku u Kanadi se praktički mjesec dana kasnije ista stvar dogodila, za dva tjedna je već bio nazad na poslu a ugradnja stentova ga je koštala kao svetoga petra kajgana.

BTW kada već pričate o putovanju, ja sam za 4 i pol sata u Zagrebu kada nema gužve, lokacija južna Bavarska, jedno 100km od Minhena, 30-ak od Salzburga 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Koliko ti je trebalo za naučiti jezik, kakav je općenito život u sredinama blizu gradova 50-ak kilometara od grada, kakvi su ljudi, hrana, cijene stanova ? Ako ti nije problem malo opisati sve to 

Trust nobody, become the best !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice