Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 954.619
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Taj Dublin covjece ko da je metropola. Prcvarnica od pola miliona. Svasta.

 

Arhitekta iz BIH u srijedu dosao u Stockholm, danas mu je prvi dan posla.

Firma mu pomogla da nadje stan. Ne zna beknuti svedskog, samo engleski, radice sa autocadom.

 

Prijatelj dosao vamo prije godinu dana, developer, sa porodicom. 

Trosoban stan od 80kvm placaju 1500 blizu centra, sto je cifra, jbg. Upravo se vratli sa odmora, bili 5 sedmica u domovini. 

 

Sto neko rece, ima jos Europe mimo Irske.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...
Da, 21.10. imamo let za Zagreb.

Ne sviđa nam se ovdje, počevši od ovog življenja u sobi pa nadalje.
A nismo niti imali dugoročne planove za Irsku. Ako mene pitaš predugo smo i ostali.

1.12. počinjem raditi u Njemačkoj.
Kanada je bila primarni cilj nakon Irske ali sad cura kaže da joj je to predaleko od Hrvatske i da bi negdje bliže.

Pozitivne su dvoje stvari. Imamo stranog iskustva i uštedjeli smo dosta novaca.
Sve ostalo je racku.

Sve je stvar biti u pravo vrijeme na pravom mjestu.
Da smo došli kad i ti iznajmili bi stan za razumne novce, ali tko je došao u zadnjih godinu dvije je najebo.
Uvijek se nađe netko tko kaže 'nije Irska Dublin', ali s obzirom na posao kakav ja radim je.

Tako da eto, još malo.

U pravu si što se tiče smještaja, znam ljude koji su došli prije tri do pet godina i još plaćaju stan po prvotnoj cijeni.

Puno ljudi odlazi iz Irske u zadnje vrijeme, uključujući i moju malenkost.

Problem je za ljude koji tek dolaze a idu u Dublin, njima će biti sve puno teže.

Pretpostavljam da će biti znatnih promjena u Irskoj tijekom Brexita. Tada će ili UK znatno negativno utjecati na Irsku pa će dosta ljudi odseliti ili će masa ljudi iz UK migrirati u Irsku - tu bi tek nastao slom sustava.

 

5 godina
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

I moj frend ITovac zbrisao za Njemačku, još prije dva mjeseca. Nisam niti znao dok mi nije jučer rekao. Sa ženom i dvoje djece.

Sa završenom općom gimnazijom (i propalim FERom), čisto na iskustvo i uz cisco certifikat(e).  Kaže da nije požalio i da nema šanse da se vrati.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

..

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 11:56 (Seronja nezauzet).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Seronja nezauzet kaže...

I moj frend ITovac zbrisao za Njemačku, još prije dva mjeseca. Nisam niti znao dok mi nije jučer rekao. Sa ženom i dvoje djece.

Sa završenom općom gimnazijom (i propalim FERom), čisto na iskustvo i uz cisco certifikat(e).  Kaže da nije požalio i da nema šanse da se vrati.

 

 U kojem smjeru je tema krenula, uskoro će se preimenovati u Kako sam dao otkaz u Irskoj i otišao u Njemačku

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ta irska mi je stvarno fenomen. Naravno ona je prva otvorila vrata 2013 godine pa su svi navalili. Ali brate sada je skoro sve otvoreno (osim cigana austrijanaca) nozes di oces. Ali ne kazu u hrv irska dobra pa idem i ja tamo. Fenomen di svi turci tu i mali mujo.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Dupli post.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 17:23 (unknown).
5 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

A uz UK jedini su koji pricaju engleski. Ak bas jako ne zelis uciti jezik kaj ti drugo preostaje. Ok da ponegdje i mozes raditi bez lokalnog jezika al ako selis kompletni zivot s namjerom da se ne vracas onda jbg moras uciti novi jezik. Nisam sigurna da mozes ugodno zivjeti u Njemackoj 20 30 godina bez da naucis jezik.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...
Ta irska mi je stvarno fenomen. Naravno ona je prva otvorila vrata 2013 godine pa su svi navalili. Ali brate sada je skoro sve otvoreno (osim cigana austrijanaca) nozes di oces. Ali ne kazu u hrv irska dobra pa idem i ja tamo. Fenomen di svi turci tu i mali mujo.

 Austrija prima radnike iz deficitarnih zanimanja i postoji rotweisrot karte. Znaci 99,99% ITevaca moze u Austiriju. Ja sam fore radi isel glet kak je s poslom u Grazu a bili u Klagenfurtu, od cetri posla gdi sam se javil na natjecaj ,tri sam dobil ponudu da dojdem radit. Na kraju smo rekli jebes Klagenfurt i preselili u Graz. Mi smo sad u firmi trazili nekog luzera koji zna mislit s glavom i da nije retard, ono doslovno da nije retard i jedva nasli covjeka za 1th level support. Znaci ono najnizi stupanj administriranja ili ti katica za sve im fali na trzistu rada, 3rd level support ili Cisco Professional mogu samo sanjat. Bil nam je lik u firmi kad smo trazili ponudu za novu telefoniju i prica da ne mogu naci Cisco Professionaca a nude 3,5k neto, radi se od 7 do 16:00 i petkom do 12:00, sluzbeni auto, telefon, komp ono klasika. Nema ljudi ni za lijek.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Moram priznat da sumnjam da daju 3500 netto. Upoznao sam jednog lika iz linza koji veli da su mu nudili 2600 brutto a imao je nekoliko godina iskustva u programiranju i to raznim jezicima. Btw mene kada sam trazio posao u austriji prije 7 mjeseci odma pitali dal imam radnu dozvolu. Ako nemas pozdrav bajo ali opetja sam strojar. Ovaj svjet samo informatičara zapošljava.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
NEW_MAN kaže...
unknown kaže...
Ta irska mi je stvarno fenomen. Naravno ona je prva otvorila vrata 2013 godine pa su svi navalili. Ali brate sada je skoro sve otvoreno (osim cigana austrijanaca) nozes di oces. Ali ne kazu u hrv irska dobra pa idem i ja tamo. Fenomen di svi turci tu i mali mujo.

 Austrija prima radnike iz deficitarnih zanimanja i postoji rotweisrot karte. Znaci 99,99% ITevaca moze u Austiriju. Ja sam fore radi isel glet kak je s poslom u Grazu a bili u Klagenfurtu, od cetri posla gdi sam se javil na natjecaj ,tri sam dobil ponudu da dojdem radit. Na kraju smo rekli jebes Klagenfurt i preselili u Graz. Mi smo sad u firmi trazili nekog luzera koji zna mislit s glavom i da nije retard, ono doslovno da nije retard i jedva nasli covjeka za 1th level support. Znaci ono najnizi stupanj administriranja ili ti katica za sve im fali na trzistu rada, 3rd level support ili Cisco Professional mogu samo sanjat. Bil nam je lik u firmi kad smo trazili ponudu za novu telefoniju i prica da ne mogu naci Cisco Professionaca a nude 3,5k neto, radi se od 7 do 16:00 i petkom do 12:00, sluzbeni auto, telefon, komp ono klasika. Nema ljudi ni za lijek.

 Daj nam oglas,evo nas svi spremni i za 2500 netto,broj,nešto?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...
Da, 21.10. imamo let za Zagreb.

Ne sviđa nam se ovdje, počevši od ovog življenja u sobi pa nadalje.
A nismo niti imali dugoročne planove za Irsku. Ako mene pitaš predugo smo i ostali.

1.12. počinjem raditi u Njemačkoj.
Kanada je bila primarni cilj nakon Irske ali sad cura kaže da joj je to predaleko od Hrvatske i da bi negdje bliže.

Pozitivne su dvoje stvari. Imamo stranog iskustva i uštedjeli smo dosta novaca.
Sve ostalo je racku.

Sve je stvar biti u pravo vrijeme na pravom mjestu.
Da smo došli kad i ti iznajmili bi stan za razumne novce, ali tko je došao u zadnjih godinu dvije je najebo.
Uvijek se nađe netko tko kaže 'nije Irska Dublin', ali s obzirom na posao kakav ja radim je.

Tako da eto, još malo.

 

Meni je zao sto vam nije ispalo bolje, ali ovo dvoje sto sam oznacio zutim mi nekako nema smisla. Ako ste imali financijskog "lufta" onda ste si vjerojatno mogli priustiti i bolji smjestaj ali ste svjesno isli na stednju?

Gdje ste uopce zivjeli? Negdje blizu centra, ili? Javi se jedan dan da odemo na oprostajnu kavu

Freak Show Inc.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kolacic kaže...
NEW_MAN kaže...
unknown kaže...
Ta irska mi je stvarno fenomen. Naravno ona je prva otvorila vrata 2013 godine pa su svi navalili. Ali brate sada je skoro sve otvoreno (osim cigana austrijanaca) nozes di oces. Ali ne kazu u hrv irska dobra pa idem i ja tamo. Fenomen di svi turci tu i mali mujo.

 Austrija prima radnike iz deficitarnih zanimanja i postoji rotweisrot karte. Znaci 99,99% ITevaca moze u Austiriju. Ja sam fore radi isel glet kak je s poslom u Grazu a bili u Klagenfurtu, od cetri posla gdi sam se javil na natjecaj ,tri sam dobil ponudu da dojdem radit. Na kraju smo rekli jebes Klagenfurt i preselili u Graz. Mi smo sad u firmi trazili nekog luzera koji zna mislit s glavom i da nije retard, ono doslovno da nije retard i jedva nasli covjeka za 1th level support. Znaci ono najnizi stupanj administriranja ili ti katica za sve im fali na trzistu rada, 3rd level support ili Cisco Professional mogu samo sanjat. Bil nam je lik u firmi kad smo trazili ponudu za novu telefoniju i prica da ne mogu naci Cisco Professionaca a nude 3,5k neto, radi se od 7 do 16:00 i petkom do 12:00, sluzbeni auto, telefon, komp ono klasika. Nema ljudi ni za lijek.

 Daj nam oglas,evo nas svi spremni i za 2500 netto,broj,nešto?

 Al austrija ima kolektivni ugovor za radnike u ITu i tamo je propisana minimalna placa. I onda dodajes na to po godini staza, iskustvu i sto vec firma cijeni.

13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...
Moram priznat da sumnjam da daju 3500 netto. Upoznao sam jednog lika iz linza koji veli da su mu nudili 2600 brutto a imao je nekoliko godina iskustva u programiranju i to raznim jezicima. Btw mene kada sam trazio posao u austriji prije 7 mjeseci odma pitali dal imam radnu dozvolu. Ako nemas pozdrav bajo ali opetja sam strojar. Ovaj svjet samo informatičara zapošljava.

 

Networking strucnjaci su dobro placeni.. kolega iz bivse firme sa CCIE otišao u njem. raditi za 7 brutto.. Znam i jednog CCNP-a koji radi za 5 brutto.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nine kaže...
unknown kaže...
Moram priznat da sumnjam da daju 3500 netto. Upoznao sam jednog lika iz linza koji veli da su mu nudili 2600 brutto a imao je nekoliko godina iskustva u programiranju i to raznim jezicima. Btw mene kada sam trazio posao u austriji prije 7 mjeseci odma pitali dal imam radnu dozvolu. Ako nemas pozdrav bajo ali opetja sam strojar. Ovaj svjet samo informatičara zapošljava.

 

Networking strucnjaci su dobro placeni.. kolega iz bivse firme sa CCIE otišao u njem. raditi za 7 brutto.. Znam i jednog CCNP-a koji radi za 5 brutto.

 Znam i ja ljude koji rade za te novce u mojoj struci, ali problem je u tome kaj ne mozes dobiti te poslove samo tako preko noci.

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Austrijski zavod za zaposljavanje.
https://www.ams.at/
Trazite i javljajte se mozda uleti neka firma voljna sredit vam rot weis rot karte. Velim vam nestasica je ljudi i ako znate njemacki mozemo se kladit da vam budu sredili papire. Ako je medunarodna firma lako moguce da vas uzmu samo sa engleskim, prva firma gdi sam radil smo imali pk stranaca koji nisu znali beknut njemacki i ljudi dobili job.
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...

 Znam i ja ljude koji rade za te novce u mojoj struci, ali problem je u tome kaj ne mozes dobiti te poslove samo tako preko noci.

 

ako imaš CCIE i samo linkedin dobijat ćeš stalno ponude iz čitave europe bez da se uopće trudiš promijeniti posao 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Znači serekeš

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kolacic kaže...

Znači serekeš

 Stvarno konstruktivan post.

 

A što se tiče Austrije, iz prve ruke ti mogu reći da je istina ono što New Man govori o plaćama, od nove godine prelazim u centralu jedne financijske institucije u kojoj sad radim za točno 2,5x veću plaću. uzmi u obzir i da mi je plaća daleko iznad HR prosijeka. CCNP i CCNP security, 5 godina iskustva.

Od 6.-7. mjeseca mi se pridružuje cura kad magistrira sestrinstvo, Plaća skoro 3x veća.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bruno11 kaže...
Kolacic kaže...

Znači serekeš

 Stvarno konstruktivan post.

 

 Tako je. Pogledaj kaj sam ja pitao,kaj je on napisao. Znam iz druge ruke,sestra mi je bila u Austriji,imam rodbinu tamo. 

Ako vec traze nekog retarda neka onda pomogne nekom retardu ovdje i stavi oglas. On meni linka zzzo. 

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Kad sam dosao nadao sam se da cu moci iznajmit stan za cca 1/3 do najvise 40% svojih primanja.

Po tadasnjim a i trenutnim cijenama to bi bilo cca 2/3 do 70% sto je meni neprihvatljivo.

Buduci da je jedino sto smo jedva uspjeli naci bila soba (dva puta sam skoro ostao na ulici) a i kako nismo planirali onda dugo ostati u Irskoj odlucili smo se na stednju.

Ja sam u ovo vrijeme prosle godine imao tocnu predodzbu o Irskoj i odlucio da necu kraj 2018. docekati ovdje.

 

Naravno, mogli smo iznajmiti stan samostalno nakon nekog vremena (ako bi imali srece) ali to je za mene bacen novac i nebi apsolutno nista ustedjeli.

Sve bi se svelo na zivljenje od place do place kao u RH, bez dugorocnog rjesenja.

 

Zivimo evo na jugu Dublina u Stepasideu. U usporedbi s ostatkom Dublina ovo je Beverly Hills. Jedino kaj imam 20min pjesice do Luasa pa po kisi nije zabavno. Bus vozi svaki sat i ako je pun niti ne stane. jbg.

 

Kaj se mene tice moze ovaj ili sljedeci vikend. U subotu cu ici u grad, ili ako ti imas auto mozemo i ovdje negdje blize meni 

 

13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...

Sad mi prica cura da je netko s njezinog posla trazio sobu i nasao.

Pazi sada, 1100e soba za dvoje ljudi sa jos 15 ostalih u kuci.

 

PS.

Jos 3 tjedna i odoh.

 Sta jos cekas ? , vozi misko ! Trla baba lan da joj prode dan. Sit sam ovakvih smijesnih izjava. pa jebote svoje osobne frustracije rijesavaj sam. Odi izdrkaj ak si neurozan , ne seri patke javno .

 

Da se kulturno izrazim decko nesto nije u redu s tobom.  Svaki dan upoznam par nasih pridoslica i svi se snadu, parovi produ bolje samci su osudeni na shearing . A starosjedioci ovdje kupiju stanove , nove aute itd.

Govorim o entry level placama od  26 k do 52 k godisnje , farmaceutski sektor. Sto ti ocekujes  ? Milijune ?? 

Eire
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 23:10 (DukeOs).
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kolacic kaže...
bruno11 kaže...
Kolacic kaže...

Znači serekeš

 Stvarno konstruktivan post.

 

 Tako je. Pogledaj kaj sam ja pitao,kaj je on napisao. Znam iz druge ruke,sestra mi je bila u Austriji,imam rodbinu tamo. 

Ako vec traze nekog retarda neka onda pomogne nekom retardu ovdje i stavi oglas. On meni linka zzzo. 

 Najbolje da ti ja trazim posao, odma da ti najdem smjestaj i da ti pomognem preseliti?

Imas njihov zavod za zaposljavanje i trazi kaj znas radit a ne da dramis. Od kud da ja znam kaj ti znas radit i kaj trazis od posla? Kaj bi sad trebal trazit tvoje postove pa onda za tebe trazit posao?

www.ams.at upisi skracenicu nekog certifikata ili nekaj kaj znas i deri.

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
DukeOs kaže...
agent_00klc kaže...

Sad mi prica cura da je netko s njezinog posla trazio sobu i nasao.

Pazi sada, 1100e soba za dvoje ljudi sa jos 15 ostalih u kuci.

 

PS.

Jos 3 tjedna i odoh.

 Sta jos cekas ? , vozi misko ! Trla baba lan da joj prode dan. Sit sam ovakvih smijesnih izjava. pa jebote svoje osobne frustracije rijesavaj sam. Odi izdrkaj ak si neurozan , ne seri patke javno .

 

Da se kulturno izrazim decko nesto nije u redu s tobom.  Svaki dan upoznam par nasih pridoslica i svi se snadu, parovi produ bolje samci su osudeni na shearing . A starosjedioci ovdje kupiju stanove , nove aute itd.

Govorim o entry level placama od  26 k do 52 k godisnje , farmaceutski sektor. Sto ti ocekujes  ? Milijune ?? 

 Sorry bistri, meni 1100e za sobu nije smijesno. Sve do ima takvih ko ti koji ce placati sobe i stanove ko zlato bit ce i novih auti za starosjedioce.

 

Level entry od 26k do 52k... hahaaahha 

 

Vidim da si jedan od onih kojima je 1500e udarilo u glavu pa se sad svima pravis pametan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 23:26 (agent_00klc).
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...
DukeOs kaže...
agent_00klc kaže...

Sad mi prica cura da je netko s njezinog posla trazio sobu i nasao.

Pazi sada, 1100e soba za dvoje ljudi sa jos 15 ostalih u kuci.

 

PS.

Jos 3 tjedna i odoh.

 Sta jos cekas ? , vozi misko ! Trla baba lan da joj prode dan. Sit sam ovakvih smijesnih izjava. pa jebote svoje osobne frustracije rijesavaj sam. Odi izdrkaj ak si neurozan , ne seri patke javno .

 

Da se kulturno izrazim decko nesto nije u redu s tobom.  Svaki dan upoznam par nasih pridoslica i svi se snadu, parovi produ bolje samci su osudeni na shearing . A starosjedioci ovdje kupiju stanove , nove aute itd.

Govorim o entry level placama od  26 k do 52 k godisnje , farmaceutski sektor. Sto ti ocekujes  ? Milijune ?? 

 Sorry bistri, meni 1100e za sobu nije smijesno. Sve do ima takvih ko ti koji ce placati sobe i stanove ko zlato bit ce i novih auti za starosjedioce.

 

Level entry od 26k do 52k... hahaaahha 

 

Vidim da si jedan od onih kojima je 1500e udarilo u glavu pa se sad svima pravis pametan.

  Primjer .Ima a stanova na prodaju od 150k do par mil eura . Naravno da necu bacati novce na preskupo. Ne kuzim ,sta pricas jel na tebe utjecu price od drugih , rekla-kazala ? Il te hebe mala placa , pa majstore trazi dalje , posla ima da se useres .Prosjek neto place u farmaceutskim firmama je 0d 2.5 k do 3.5k netto nakon poreza.Ne treba ti ni ( entry lvl)struka ni iskustvo.Samo treba volje i strpljenja.Da nastavim ,  Sa take dvije place u obitelji ne vidim smisao placanja rente kada se moze nakon nekog vremena imati svoj prostor. Njemacka bolja ? Imam par poznanika tamo,rekao bih  lakse i jeftinije  dosta, samo sa mojeg gledista meni je engleski u govoru ko materinji a njemacki mi se oduvijek gadio.Svatko ima svoje mislenje ,shvacam, ali pitaj za pomoc  a ne govori nesto ako nisi 100% siguran .Mojih je kolega dosta otislo ali ne zbog visoke rente , uvjeta zivota - zbog nesnalazenja i cudne naravi , zbog istog stava kao sto je tvoj.Ali istinu za pravo ako se nisi ovdje snasao , "ovdje gdje nijemac dolazi da stekne iskustvo" ! nece ti nigdje cvasti ruze nazalost, sve dok ne promijenis nesto, stav npr.

Best of luck!

Eire
9 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Baš ne volim kad netko ne čita razumno. Zato i imam takav pristup. Hvališ se kako tražite radnike citirat ću "doslovno da nisu retardi". Ja sam se ubacio da daš neki oglas tu kako tražite svima. Da sam htio samo za sebe javio bi se na pm i to mnogo ozbiljnije. Nemam problema s tim što si ti sebi nego zato jer ne čitaš i praviš me glupim stavljanjem nekog linka koji nema veze s pričom. Uživaj u tome i nedaj se. :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Koliko ja vidim tvoj je problem što ne možeš prihvatiti da Irska nije svima savršenstvo bez mane.

Sretno.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bruno11 kaže...

 Stvarno konstruktivan post.

 

A što se tiče Austrije, iz prve ruke ti mogu reći da je istina ono što New Man govori o plaćama, od nove godine prelazim u centralu jedne financijske institucije u kojoj sad radim za točno 2,5x veću plaću. uzmi u obzir i da mi je plaća daleko iznad HR prosijeka. CCNP i CCNP security, 5 godina iskustva.

Od 6.-7. mjeseca mi se pridružuje cura kad magistrira sestrinstvo, Plaća skoro 3x veća.

 Lol imaš CCNP i CCNP Sec. Naravno da ćeš imati takvu plaću. 

 

Gdje gledaš poslove? Imaju li nešto tipa moj-posao?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ne radi mi nešto quote pa ću ovako komentirati...

 

BlackBerry
Nisam sigurna da mozes ugodno zivjeti u Njemackoj 20 30 godina bez da naucis jezik.

Bez njemačkog žive naši desetljećima po bauštelama u Njemačkoj, a bome se ni Hrvati u Irskoj nisu pokazali ni kao vrsni poznavatelji engleskog pa svejedno guraju.

 

DukeOs

Svaki dan upoznam par nasih pridoslica i svi se snadu, parovi produ bolje samci su osudeni na shearing .

Ja imam suprotna iskustva, koga kod sam upoznao svi su u izrazito lošem stanju što se tiče smještaja a snašli su se jedni od njih 10.

 

DukeOs

Prosjek neto place u farmaceutskim firmama je 0d 2.5 k do 3.5k netto nakon poreza.Ne treba ti ni ( entry lvl)struka ni iskustvo.Samo treba volje i strpljenja.

Ne znam jel smo živjeli na istom otoku, ja znam dosta farmaceuta koji nisu mogli dobiti nikakav posao u farmaceutskim firmama.

 

DukeOs

Ima stanova na prodaju od 150k do par mil eura .

150 je početna cijena, kad kreneš u pregovaranje s agencijom onda cijena ide još 20-30k gore.

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Hrvatski izum - izmišljanje izgovora i jadikovanje.

Počinje već tamo u srednjoj školi, a završava netom prije smrti.

Pa pokrenite se. Učite, radite na sebi... Jebote, pa brat od ove moje otišao u Norvešku, dobio stalni posao, ženu, dijete, otplaćuje stan u Oslu, ulaže u HR -  to sve za manje od 5 godina.

Prije 5 godina nije imao za što da ga pas ugrize.  Posuđivao pare da plati režije. I, da. Sve to da i dalje ne zna beknuti riječ niti riječ norveškog, a kada je otišao jedva da je natucao i engleski.

I ne. Nije završio nešto bijesno, već obični inžinjer sa 3 godine više škole + iskustvo.

Kako kaže ona stara - pomozi sam sebi pa će ti i Bog pomoći. Ili jadikuj i dalje, jer za bolje i nisi...

 

 

 

 
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice