Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 955.055
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
miki1981 kaže...

To stvarno da nije žalosno bilo bi urnebesno smiješno...

 

Pa donekle je smijesno to sto oni uopce nisu svjesni da su nezamislivo losi vozaci. Ako njih pitas, kriva je infrastruktura. Da ima 15 traka na toj autocesti - rezi mi glavu ako bi bilo ista brze

  

12 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Sretan uskrs svima ! 

Ako je tko free danas za cugu u Dublinu neka se slobodno javi PP

You can have more than you got because you can become more than you are .
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

 Da nije onaj što je htio organizirat Božićno druženje, ako se ne varam? 

U svakom slučaju 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 9:52 (TheMenstalist).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

Ja kad sam pročitao, mislio sam da si ti zatrolao :)

Rvat katolik!
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

 Živi Zid i SDP 40% u Irskoj. U ostatku inozemstva rastura ekstremna desnica. Čovjek bi pomislio da su ovi koji su iselili pametniji kad ono biraju gore od HDZa.

9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

 Živi Zid i SDP 40% u Irskoj. U ostatku inozemstva rastura ekstremna desnica. Čovjek bi pomislio da su ovi koji su iselili pametniji kad ono biraju gore od HDZa.

 Nema gore od HDZ-a, HDZ je najgore sto na ovoj planeti postoji.

Pisao bi jos ruznih stvari o HDZ-u, ukljucivao bih i psovke i kletve, ali ne zelim dobiti ban radi tog crno-smedeg sadrzaja koji izlazi iz debelog crijeva i analnog otvora

6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Naravno da može gore. Pernar, Bujanec, Glasnović napravili bi Venezuelu od nas kroz godinu dana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 10:32 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Naci venecuelu.

Rvat katolik!
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

ali rvacku naci Venecuelu !

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

 ti si demo(n)kršćanin..

je li bila ta opcija ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
tnakir kaže...

Naci venecuelu.

 Imamo mi i Radničku Frontu ako hoćemo baš 100% copy-paste Venezuele ali njih nisam spomenuo jer ne mogu skupiti više od 100 glasova. Živozidaši i nacisti ipak imaju više pobornika.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Anđeo bez falinge kaže...
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

 ti si demo(n)kršćanin..

je li bila ta opcija ?

 

Ja ne glasam otkako sam odselio iz HR. Dijaspori se treba ukinuti pravo glasa. Bez iznimke, svima... Ima pjesma "Ko te kara nek ti pise pjesme". To bi trebalo uvesti kao pravilo

 

EDIT:

Samo sam krscanin, nemam politicko opredjeljenje. Prezirem politiku i politicare - lijeve, desne, srednje. Iako sam svjestan da drzava (uvjetno receno) ne moze funkcionirati bez njih. Apsolutno mi se gade na svim razinama, pocevsi od opcinskih nabiguzica koji ce lokalnom serifu maziti mosnje radi ovoga ili onoga pa skroz gore do kraljice svih hrvata koja, eto, samo sto nije dovrsila svoj projekt "mini svicarska". Sa dobrim dijelom familije sam na "Vi" jer se aktivno bave politikom (u onom najgorem obliku sa obiljem korupcije).

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 23:28 (Friday).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Friday kaže...

Jedna osoba u irskoj glasala za HDZ jucer...

 ti si demo(n)kršćanin..

je li bila ta opcija ?

 

Ja ne glasam otkako sam odselio iz HR. Dijaspori se treba ukinuti pravo glasa. Bez iznimke, svima... Ima pjesma "Ko te kara nek ti pise pjesme". To bi trebalo uvesti kao pravilo

 

EDIT:

Samo sam krscanin, nemam politicko opredjeljenje. Prezirem politiku i politicare - lijeve, desne, srednje. Iako sam svjestan da drzava (uvjetno receno) ne moze funkcionirati bez njih. Apsolutno mi se gade na svim razinama, pocevsi od opcinskih nabiguzica koji ce lokalnom serifu maziti mosnje radi ovoga ili onoga pa skroz gore do kraljice svih hrvata koja, eto, samo sto nije dovrsila svoj projekt "mini svicarska". Sa dobrim dijelom familije sam na "Vi" jer se aktivno bave politikom (u onom najgorem obliku sa obiljem korupcije).

 

Uvjereni sam ateista, sve ostalo drugo što si naveo nam je zajedničko. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
fredii kaže...

Uvjereni sam ateista, sve ostalo drugo što si naveo nam je zajedničko. 

Ovu poruku si napisao samo da bi rekao da si ateist.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nj0fra kaže...
fredii kaže...

Uvjereni sam ateista, sve ostalo drugo što si naveo nam je zajedničko. 

Ovu poruku si napisao samo da bi rekao da si ateist.

 

Latentni k0munist@ 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
9 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Dobio sam ponudu za posao u Engleskoj i selim se uskoro iz Irske.

Zanimaju me vasa iskustva ako je tko bio ili zna nekog da je tamo, da li je sve isto kao u Irskoj sto se tice nacina zivota, stanova, itd?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...

Dobio sam ponudu za posao u Engleskoj i selim se uskoro iz Irske.

Zanimaju me vasa iskustva ako je tko bio ili zna nekog da je tamo, da li je sve isto kao u Irskoj sto se tice nacina zivota, stanova, itd?

 

Frend je prosle godine otisao u London (iz Irske). Ne znam nikakve detalje - znam samo da je presretan

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 9:29 (Friday).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja i zena smo 60km SZ od centra Londona u jednom manjem mjestu od kraja 2017....prezadovoljni zasad i niti ne pomisljamo ikad vise nesto radit u HR, osim posjecivat familiju ili se mozda vratiti u prijevremenu mirovinu.

 

Troskovi zivota i ponuda poslova ovise jako o lokaciji gdje mislis biti, London je drzava za sebe. Ako oces sibni detalje o ponudi na PM pa ti dam procjenu troskova za lokaciju ili sta te vec zanima ili napisi ovdje javno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 13:09 (ZokyCRO).
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Pa piši tu malo detaljnije, što radite, kakvi su troškovi i tako.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

brisi

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 14:08 (marsovac zemaljski).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...
Pero Dinamit kaže...

Pa piši tu malo detaljnije, što radite, kakvi su troškovi i tako.

 ja radim kao SEO executive 80km sjevernije od Dublina, ali selim 100km sjevernije od Londona.

SEO nije tolko tražen kao programiranje i jači "zanati" ali nakon par mjeseci rada u skladištu sada je lakše jer sam dobio iskustvo na ovom području što se primjetilo po 10 puta češćim pozivima rectruitera.

Troškovi su dobri van Dublina, vjerujem da je London ista priča, glavni gradovi su preskupi.

 Napisat cu ovdje generalno neke stvari da ljudi vide pa ak imas dalje neka pitanja, slobodno se javi na dm.

 


Ako ides preko agencije trazit stan, da onda traze potvrdu od poslodavca i provjeravaju tvoj credit check, odnosno kakav stan si mozes priustit rentat (u pravilu kolko para tolko muzike vrijedi, a stanova i kuca ima i vise nek dovoljno za rent, barem van Londona a ni u Londonu nije losa situacija) . Mi isli prek agencije kad je zena dobila posao, znam da smo platili oko £400 troskove agencije i morali dati dvije rente depozita jer smo imali 2 macke sa sobom, macke su nam ujedno i otezale potraznju za stanom dosta ali nakraju smo nasli skroz dobar 2-bed u uzem centru grada. Rent je £800 mjesecno bez rezija (takav isti u centru Londona (prve 4 zone) £1500+ easy. Stanovi su uglavnom nenamjesteni, sto je nama odgovaralo jer smo rentali u HR i imali vecinu namjestaja da ga odmah namjestimo.

 

Prosjecna placa u ovom podrucju gdje se mi nalazimo a i tu gdje ti ides je £1900-2000netto cca, ako je dvoje ljudi na prosjecnoj placi to znaci da jednu trose za zivot a drugu stede/trose na luksuz, ak su normalni u glavi i znaju raspolagat novcem. Racunaj da su ti na ovom podrucju 2 aerodroma blizu (Luton i Stanstead, a i Heathrow ti nije daleko, meni je malo blize), pa mozes nabrzinu skoknut u HR ili kam god oces. Nama je to dosta bitno bilo jer volimo putovat i godisnje idemo 1-2x u HR isto tako.

 

Sta se tice Londona, jedino sto me privlaci u njemu sad je vrhunski javni prijevoz (inace ga izbjegavamo u sirokom luku ako mozemo). Najveci minus ovog podrucja je promet, guzve konstatno kam god krenes, pogotovo u rush hour vrijeme ili ak za vrijeme bank holidaya zelis na odmor u Wales ili recimo na jug na plazu kakvu, ali to je za ocekivat u ovoj okolici.

 

I da jos napisem malo sto radimo, zena je ICU Nurse, ja sam radio kao CNC Machinist zadnjih 10 godina. Naso isti vrhunski job ovdje i to u F1 industriji ali sam za isti putovao 50milja u jednom smjeru 4x tjedno, skuzio da mi lova i posao nisu bitniji od zdravlja pa pustio to nakon 3 mjeseca. Kako sam vec duze u slobodno vrijeme radio malo web developmenta, odlucio da je vrijeme za promjenu i dobio apprenticeship u lokalnoj firmi za full stack web developera pa poceo s tim. Sad sam godinu dana u tome i uskoro zavrsavam apprenticeship, mislim da mi ide ok zasad (svi govore da su jako impresionirani) ali ja i dalje mislim da neznam nista, mada sam naucio  i radio jako puno toga u godinu dana...

 

Sad kad pogledam sve unatrag, jedino sto mi je sad zao je da nismo prije dali petama vjetra. Savjet bilo kome sa 20 godina, odjebite faks u HR (osim ako niste u medicini), dobite 1-2 godine dobrog iskustva u poslu koji vas bar malo zanima i bjezite sto dalje te gradite svoju buducnost negdje drugdje. Zaboravio sam napomenut da je nama cijela procedura za UK trajala poprilicno dugo jer smo trebali radne dozvolei i zena je trebalo brdo papirologije da bi nastavila posao u struci ovdje (+ IELTS Academic C1), radne dozvole su sad ukinuli i necete ih trebat dok se ne rijesi ovaj debilizam sa Brexitom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 10:53 (ZokyCRO).
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Situacija sa rentanjem u Dublinu je postala komicna. Sobe se iznajmljuju za vise od 1000 eura. Meni je OK jer kucu sa 4 spavace sobe placamo 1630 eura (i ne zivimo sa 20 brazilaca i njihovima psima, kako to cesto ljudi u HR misle). Ali masi ljudi dobar dio place odlazi na taj smjestaj koji cesto i nije bas idealan.

S druge strane masa ljudi dobija HAP (house assistance payment) i FIS (family income supplement) i na taj nacin motiviraju ljude da sjede kod kuce i ne idu raditi. Ono sto je trebalo biti kao pomoc onima koji stvarno trebaju pomoc pretvorilo se u drzavnu sisu na koju se spajaju i oni koji ne bi trebali. Tako cete cesto cuti od nasih ovdje koji su na toj "socijali" (sto i jest zapravo) kako idu malo na tenerife, malo u spanjolsku, po mjesec-dva u hrvatsku na godisnji itd... Ne znam do kada sustav moze tako opstati jer je totalno besmislen. Ljudima jednostavno nije ni u peti da odu raditi jer identicnu sumu novca dobiju od drzave ako jednostavno ostanu kod kuce. I ne samo to - oni koji imaju HAP kroz odredjeni broj godina dobiju priliku kupiti kucu/stan po izuzetno povoljnoj cijeni. Drugim rijecima - oni koji udju u tu shemu se drze i rukama i nogama i zubima za to jer im se itekako moze isplatiti. Jebes posao, bolje rob nego job...

 

Prevedeno u konkretne brojke situacija je ovakva:

Bracni par sa dvoje djece. Jedno od njih radi za npr 1800 eura mjesecno. Drzava im mjesecno placa stanarinu do iznosa od nekih 1500 eura (HAP) i dodaje jos nekih 200-300 eura tjedno (mozda i vise, ne znam) pomoci (FIS). Bracni partner koji ne radi nicime nije motiviran da ode raditi jer uglavnom taj isti iznos koji bi zaradio dobije od drzave ako sjedi kod kuce.

Situacija je jos komicnija ako je jedno od odraslih zaposleno na crno sto je cest slucaj. Onda ih ima koji vjecito idu po nekakvim tecajevima za ovo i za ono i na taj nacin jos dobivaju neke dodatne novce od drzave. A ne pada im na pamet da odu raditi.

Onda se ljudi u HR smiju i misle da je takvim bracnim parovima u irskoj lose. Pa tako citas po portalima komentare "Kome vi lazete da je dobro, vecina nasih radi tamo za minimalac". A oni "ladno" odose na Tenerife, u Spanjolsku ili Portugal...

To sve, naravno, ide od placi nas koji radimo i koji odrzavamo takav moronski sustav na zivotu. Iskreno - meni se jebe jer ja svoj porez svakako moram platiti. Ali umjesto da se novac daje ljencinama moglo bi se stosta drugoga u ovoj zemlji dovesti u red

 

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 6
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
<rant>
...
</rant>

 

 Znači situacija je Balkan, samo što imaš veću plaću

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 18:14 (INCOGNITO99).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
INCOGNITO99 kaže...

 Znači situacija je Balkan, samo što imaš veću plaću

 

Ma gle, to rade svi. Irkinje naveliko sjede kod kuce i stancaju djecu, boli ih ona stvar. Ali za nase me to posebno zivcira. Sta je to u ljudima da su mladi i zdravi, odsele se na zapad radi boljih prilika i onda grebu rukama i nogama da zive na socijali? Ja to nikako ne razumijem.

Imam prijatelja, jako mlad decko (21-22) - radio je ovdje sve i svasta i pruzila mu se prilika da ode raditi kao nekakav technical support u jednu poznatu informaticku firmu ovdje. Manje od godine dana kasnije vec je upisao tehnicki fakultet. To je duh i tako treba

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

BTW - vrijeme je toliko usrano ove godine da je to strasno. Ekipa koja je frisko dosla vjerojatno vec puca po savovima. Inace u drugom mjesecu pocne proljece i vrijeme se naglo naocigled popravi. A ove godine... Imam osjecaj da kisa pada od listopada prosle godine

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

BTW - vrijeme je toliko usrano ove godine da je to strasno. Ekipa koja je frisko dosla vjerojatno vec puca po savovima. Inace u drugom mjesecu pocne proljece i vrijeme se naglo naocigled popravi. A ove godine... Imam osjecaj da kisa pada od listopada prosle godine

 Šta misliš da je u Kroejša bolje?? Vrijeme je u totalnome k.... Ajde ovaj tjedan bi trebalo biti malo više sunca i toplijeg vremena, ali ova kiša i zima je već dopizdila i bogu i vragu...

6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

BTW - vrijeme je toliko usrano ove godine da je to strasno. Ekipa koja je frisko dosla vjerojatno vec puca po savovima. Inace u drugom mjesecu pocne proljece i vrijeme se naglo naocigled popravi. A ove godine... Imam osjecaj da kisa pada od listopada prosle godine

 Dana izlazim oko 12, upeklo sunce, obučem kratke rukave, u 20:00 okrene pljusak i dođem doma mokar do koze xD

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kakva je situacija u potrazi za nekim remote poslom (.net dev) u Irskoj putem ovih stranica gdje rekruteri vrebaju CVe potencijalnih zaposlenika?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
AmonZero kaže...
Kakva je situacija u potrazi za nekim remote poslom (.net dev) u Irskoj putem ovih stranica gdje rekruteri vrebaju CVe potencijalnih zaposlenika?

 

Mislim da je razina ocaja dovoljno visoka da su kadri zaposliti i remote ljude. Ali na intervju bi vjerojatno trebao doci osobno

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice