Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 546.857
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ja sam iz okolice Varaždina. Završio sam školu za tehničara za računalstvo prije 2 godine i od tada sam bez posla. Odmah sam se prijavio na HZZ. Nakon mjesec dana imao sam razgovor sa HZZ savjetodavcem o tome da li sam gdje radio, što bi htio raditi itd. Rekao sam da bi želio raditi svoju struku tj. u trgovinama informatičke opreme. Dobio sam bilješke o traženju posla za sljedećih 6 mjeseci. Dva tjedna poslije imao sam grupno informiranje gdje su nam rekli da se svaki mjesec trebamo javljati na HZZ, da ne smijemo raditi na crno, da poslodavci nisu obavezni dati oglas na HZZ, da trebamo biti kod kuće 2 dana u tjednu, tko ima pravo na novčanu naknadu itd. Negdje u ožujku prošle godine zvala me gospođa s HZZ-a i rekla da jedan poslodavac treba radnika za unos podataka u računalo. Međutim, kad sam došao kod poslodavca on mi je rekao da treba imati vozački ispit "B" kategorije, koji nisam položio i da ne treba ništa ispunjavati. Poslije toga sam bio na Sajmu poslova u Varaždinu gdje sam se prijavio za Vindiju. Bio sam tamo na razgovoru, ali mi nitko nije zvao. Negdje u svibnju sam na stranicama HZZ-a našao oglas da poslodavac traži tehničara za računalstvo. Ja sam ga nazvao, rekao mu što znam raditi. On me je pitao da li sam se bavio izradom Web stranica. Rekao sam mu da nisam, a on mi se je zahvalio što sam ga nazvao. Nakon toga sam se prijavio na oglas u Zagrebu. 2 tjedna poslije sam dobio e-mail da se je za jedno radno mjesto javilo 500 ljudi. Tražio sam sve poslove u Vž županiji. Imaju poslovi kao što su konobari, građevinski radnici, čistači itd. Kad mi je već doma postalo dosadno, oglas na dao na Oglasnik nekoliko puta. Nakon skoro godinu dana imao sam ponudu da bi na more išao djecu učiti raditi na računalu, što sam ja odbio. Već 2 mjeseca ne mogu naći nikakav oglas za dobar posao u Vž županiji. Zanima me kolika je mogućnost da se zaposlim u svojoj struci, kakav bi drugi posao mogao raditi za 4000+ kn i u koju firmu u Vž županiji bi mogao poslati molbu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 16:28 (računalac).
 
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Da, vjerojatno će ih se javiti preko 100. Ja bi bio zadovoljan da mi ponude bilo kakav posao za dobru plaću u Vž županiji.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 16:31 (računalac).
14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Join the club. I ja sam završio istu školu prije dvije godine. Za samo jednog znam da je dobio posao u struci (iz mog razreda), a i on je dobio otkaz prije godinu dana.

Danas je najbolje završiti srednju za kuhara ili konobara ako misliš raditi poslije srednje, za sve ostalo ili fax ili dobra veza (ili stisni zube i konobari).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 16:33 (Xanzzu).
Moj PC  
48 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Znam ima i kod mene puno takvih koji rade preko veze.

15 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

Evo jedan honorarac, iako si vjerojatno već sve probao. 

 

http://www.posao.hr/oglasi/prodajni-agent-u-it-segmentu-m-z/264809/

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Takve oglase izbjegavam.

13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ekipa, bez faksa teško. I ja sam završio tehničara za računalstvo, ali to svi gledaju tek kao formalno obrazovanje. Još usto nemaš nikakvog radnog iskustva pa su ti šanse minimalne. Ako vam se već neda studirati odite na cisco akademiju, ms i slično pa sa tim certifikatima ćete imati više šanse. A ako vam se niti to neda onda vjerojatno nećete raditi u struci već konobariti ili već što.

 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Kada tražiš posao, bitno je zapitati se: "što znam raditi?" - odgovor na to pitanje važan je korak prije konkretnog traženja posla.

Završena škola, a ne znanje, bitna je još jedino u državnim službama.

 

U dvije godine mogao si (barem što se dijela moje struke tiče):

- naučiti HTML/CSS/PHP/JS/C#/.NET/Javu ili nešto slično

- naučiti se koristiti dizajnerskim alatima i možda steći neko osnovno iskustvo i znanje u web dizajnu

- naučiti SQL jezik i koristiti se bazama poput SQL Servera, Postgrea, MySQL-a

- naučiti Linux ili Windows administraciju

 

S bilo kojim od tih znanja imao bi sada puno veće šanse naći posao. Što si radio dvije godine?

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Eh, svi zele dobru placu.

Generalno, tesko ces u svojoj struci naci posao za 4000+ kuna. K tome nemas iskustva, a kako vidim niti vozacku.

Ako ulovis 3000 mozes skakati od veselja. Ne cvjetaju ruze u toj struci (gdje se traze tehnicari za racunalstvo) vise.

A i ne znam sto nisi preko ljeta otisao raditi sa djecom. Novac bi neki zaradjivao, a u knjizici bi imao 'iskustvo'.

Ne vidim svrhu, ali podsjecas me na masu ljudi oko sebe koji ce radije blejati u plafon (istima ce svi biti krivi) nego prihvatiti bilo kakav posao i u medjuvremenu raditi na sebi.

Moj PC  
33 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Nebih se htio praviti pametan,a ni bahat,ili nešto slično,trenutno radim napomenuo sam u u sličnoj temi od autora ove teme,da radim kao kadrovski referent u jednoj tvrtci koji se bavi remontima u industrijskim postrojenjima,te zapošljavamo veći broj djelatnika metalske struke odnosno sa iskustvom u metalskoj struci,na oglas gdje se traži dvadesetero ljudi javilo se 100 puta toliko,tako da sam svjestan trenutne situacije,i sam sam bio 6 mjeseci bez posla,a radio sam od servisiranja elektroničke opreme,sve do konobarenjaSmijeh,i nećete vjerovati nije mi bilo loše,odnosno živio sam puno bolje i imao više novaca nego sada.

Zanima me kolika je mogućnost da se zaposlim u svojoj struci, kakav bi drugi posao mogao raditi za 4000+ kn i u koju firmu u Vž županiji bi mogao poslati molbu.

 

Prva greška koju radiš,tražiš 4000 kn + plaću.

Na razgovoru za posao,odnosno telefonskom upitu za posao bravara-montera(inače u hrvatskoj jako dobro plačen posao,za onog koji želi uprljati ruke),prvo pitanje potencijalnog zaposlenika je bilo u stilu kolike su plaće.Na moj odgovor od 3000 do 12 000 kuna SVI vide onih 12 000 kuna.Do kojih se ne dolazi preko noći.Moraš si postaviti pitanje što ja mogu napraviti da donesem prihode,odnosno koliko moram raditi da dobim plaći te famozne 4000 kuna.

Zašto ti nije dovoljno npr 2500 kn?Imaš djecu,obaveze,kredite,imaš li poroke...?Plačaš stanarinu?

ovo shvati dobronamjerno,ja sam tražio 6 mjeseci posao(ne toliko dugo kao ti),i skoro sam poludio,gdje god sam se vidio da radim vidio sam velike plaće,službena putovanja,službene telefone itd...

 

To be continued....

 
27 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Meni je problem kad nemam ni vozačku.

14 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

ja sam 7 mjeseci na burzi stalno šaljem molbe i skoro nikad me ne zovu na razgovor a ako zovu onda su to noćne smjene i rad 7 dana u tjednu,kod nas u zadru je dosta ljudi dobilo otkaz a ovi poslovi na hzz velik dio su državni poslovi gdje treba veza a ostatak su gluposti tipa trgovački putnik i sl,a bit će još i gore sad je završilo ljeto opet će se povećati nezaposlenost

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Bez uvrede, ali ovakvo zvuče oni koji nisu knjige ni htjeli pogledat, jedva se provukli, a posle nema posla.

 

Treba si ljepo naučiti nešto, pa po mogućnosti neku višu školu ili fakultet, i naučiti nešto od čega ćeš živjeti.

 

Generalno, probaj posao konobara, čistačice, smetlar-a, ako nisi pokupio ništa znanja da bi radio ozbiljnije.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
21 2 hvala 4
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Ja bi bio zadovoljan s 3000 da radim svoju struku, a za ostalo 4000+.

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Za te poslove bi me vjerojatno svi vrijeđali.

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Ja želim raditi samo u Vž županiji.

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Stavljao sam životopise na internet, napisao sam što sve znam raditi na računalu.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
blackalbum kaže...

ja sam 7 mjeseci na burzi stalno šaljem molbe i skoro nikad me ne zovu na razgovor a ako zovu onda su to noćne smjene i rad 7 dana u tjednu,kod nas u zadru je dosta ljudi dobilo otkaz a ovi poslovi na hzz velik dio su državni poslovi gdje treba veza a ostatak su gluposti tipa trgovački putnik i sl,a bit će još i gore sad je završilo ljeto opet će se povećati nezaposlenost

Ti poslovi na HZZ-u su samo forme radi. Mislim na ove bolje placene. Ta mjesta su vec zauzeta ili se jednostavno radi o prebacivanju 'kadrova' unutar samih drzavnih i javnih sluzbi, javnih poduzeca...

Rekla teta koju znam tamo. Rijetko uleti neki posteni natjecaj.

14 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Za te poslove bi me vjerojatno svi vrijeđali.

Hah,pa što je loše u konobarenju, konobari su zakon :D

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Mene su htjeli poslati na izlov peradi, a meni to smrdi.

13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Smetlar se može biti i bez završene osnovne škole.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:02 (računalac).
14 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Nemoj trpati postove svako malo jedno za drugim, koristi tipku Uredi i u tu poruku napiši ono što bi išlo u sljedeću.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

smetlar ima puno vecu placu od 4000+ kn

xDDD
 
43 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao
To je klasican problem pocetnog kapitala. Da bi te zaposlili trebas prethodno iskustvo, jer inace ce zaposliti bilo koga tkoje zavrsio FER, PMF ili FOI prije nego tebe. A da bi stekao iskustvo, treba te netko zaposliti. Bez veze jedino sto ti preostaje je ili studiranje, sto vjerojatno ne dolazi u obzir, ili to da pregrizes ponos i prihvatis bilo kakav posao jer cak i okretanje hamburgera u pecenjarnici je prijasnje iskustvo (koje buducem poslodavcu govori da ces biti ozbiljan radnik jer si stvarno spreman na svakakve poslove)
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Pa zasto si sapunjo macora dvije godine? mogo si nesto nauciti barem web dizajn. Moras shvatiti da i nakon skole ili fakulteta moras prosirivati svoje znanje i strucnost koliko god mozes. i nemoj biti ljen sramota je biti besposlicar a ne raditi kao konobar ili smetlar. i daj polozi vozacki kad to nemas misle da si maluoman.

Moj PC  
17 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

u cem je lose ak radis kao smetlar ili ista drugo tako sramotno vazno je da zaradivas

xDDD
 
26 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Eh pa ti bi i jare i pare....

 

Nemozes, ili radi kao konobar, smetlar, radi na pumpi goriva (toči gorivo ljudima), probaj nać posao trgovačkog putnika (gonjaš teretnjake - cool), ili se nemoj zaliti što nisi zaposlen.

 

Ljenost je velika sramota naspram posla smetlara.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
45 0 hvala 5
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
Pislje kaže...

Pa zasto si sapunjo macora dvije godine? mogo si nesto nauciti barem web dizajn. Moras shvatiti da i nakon skole ili fakulteta moras prosirivati svoje znanje i strucnost koliko god mozes. i nemoj biti ljen sramota je biti besposlicar a ne raditi kao konobar ili smetlar. i daj polozi vozacki kad to nemas misle da si maluoman.

Da li se može ići na fakultet sa slabim ocjenama?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:14 (računalac).
14 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

mozes da oces

ali ima i drugih poslova osim tog koji ti zelis

radi nes drugo dok ne nades nesto iz svoje struke

xDDD
 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice