Odbijanje ponude za posao

poruka: 19
|
čitano: 8.000
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Odbijanje ponude za posao

Student sam 3. godine preddiplomskog, modul RZ na FERu

 

Neka zagrebačka tvrtka je tražila studenta na poziciji junior developera još prije par tjedana. Javio sam se (poslao najjadniji životopis na svijetu), riješio zadatke koje su mi zadali (poslali mi link na neku njihovu stranicu s 5 zadataka koje sam riješavao od kuće), pozvali me na intervju i dobio posao

 

Fora je u tome što sad kako je krenuo faks imam osjećaj da neću stić sve što želim (uzeo sam još jednu vještinu i projekt u međuvremenu) pa mislim da bih trebao odbiti ponudu

 

Kako da to odradim i hoću li biti "blacklisted" i postoje li neke posljedice koje mogu očekivati?

Pitam jer nemam nikakvog iskustva i ne znam kako se stvari odvijaju u tom svijetu 

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Odbijanje ponude za posao

Posao uvijek prije faksa, pogotovo ako je dobra pozicija, i još u struci. Iskustvo na CVu znači jako puno, sam faks bez radnog iskustva nije neka sreća. Faks završavaj kako stigneš. Ako vidiš da je taj posao loš, onda daj otkaz.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
15 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Odbijanje ponude za posao
Top Bugovac kaže...

Student sam 3. godine preddiplomskog, modul RZ na FERu

 

Neka zagrebačka tvrtka je tražila studenta na poziciji junior developera još prije par tjedana. Javio sam se (poslao najjadniji životopis na svijetu), riješio zadatke koje su mi zadali (poslali mi link na neku njihovu stranicu s 5 zadataka koje sam riješavao od kuće), pozvali me na intervju i dobio posao

 

Fora je u tome što sad kako je krenuo faks imam osjećaj da neću stić sve što želim (uzeo sam još jednu vještinu i projekt u međuvremenu) pa mislim da bih trebao odbiti ponudu

 

Kako da to odradim i hoću li biti "blacklisted" i postoje li neke posljedice koje mogu očekivati?

Pitam jer nemam nikakvog iskustva i ne znam kako se stvari odvijaju u tom svijetu 

Probaj izbjeci odbijanje, bilo kakvo iskustvo s prije bakalara je jako bitno. Barem 10 week - 3 mj pa daj otkaz.

 

Pogotovo ako zelis zvucniji internship izmedu bakalara i mastersa, bez iskustva si u problemima onda.

 

Hebes prosjek za 3. godinu :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 7:36 (Mitch).
7 godina
neaktivan
offline
Odbijanje ponude za posao

Obzirom da je student FER-a sumnjam da će mu biti problem naći posao a da nema radnog iskustva. Znam barem pet prijatelja koja su završili fer i drugi dan našli posao.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Odbijanje ponude za posao

Drugi bi se tukli nogom u guzicu da im upadne takva situacija (ukljucujuci i mene).

 

Kao sto ti je vec receno, zaposli se, udri manji fokus na faks, smanji hobije/izlaske/stovec, pocni raditi, organiziraj sam sebe malo.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Odbijanje ponude za posao
A prije koliko godina je to bilo?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Odbijanje ponude za posao

U nazad dvije godine

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Odbijanje ponude za posao
Svejedno, nista nije sigurno, nema garancije da ce svatko to uspijeti a i tko zna kako ce biti za koju godinu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Odbijanje ponude za posao

bolje mu je da ima nekakav background u CV-u, onda mu mozda pristupe i bolje firme, bolje pozicije, i lista tako ide dalje...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odbijanje ponude za posao

Tražili su developera, a nemam težnje nastaviti u tom smjeru. Više me zanimaju RZ stvari

Mislim da bi na tom poslu malo poboljšao svoje programerske vještine koje bi mi sigurno pomogle kasnije

 

Crucifixion kaže...

Drugi bi se tukli nogom u guzicu da im upadne takva situacija (ukljucujuci i mene).

 

Kao sto ti je vec receno, zaposli se, udri manji fokus na faks, smanji hobije/izlaske/stovec, pocni raditi, organiziraj sam sebe malo.

 

Gledaj, nisam ja neki marsovac, puno stvari sam naučio na fakultetu i mimo njega, trudio sam se i uz sreću "upao" na neki posao

Možda se nekako mogu organizirat, strah me samo da ne izgorim mentalno

 

Hvala svima na savijetima!

Ipak mislim da ću odbiti posao i da ću tražit nešto preko ljeta u Osijeku (što mi je bliže kući) i gdje već imam neke preporuke prijatelja

 

 

Ili možda poslusam Mitcha pa odradim barem ovaj semestar

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 13:44 (Top Bugovac).
14 godina
neaktivan
offline
Odbijanje ponude za posao

Misli da je jako teško biti redovni student i raditi 8 sati dnevno i to gurati uspješno i jedno i drugo.

Bolje ti riješi faks ima ih puno koji se tako pri kraju faksa zaposle pa nikada ne završe faks.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odbijanje ponude za posao
xfairguy kaže...

Misli da je jako teško biti redovni student i raditi 8 sati dnevno i to gurati uspješno i jedno i drugo.

Bolje ti riješi faks ima ih puno koji se tako pri kraju faksa zaposle pa nikada ne završe faks.

Još više ima onih koji završe faks pa se nikad ne zaposle u struci.

13 godina
offline
Odbijanje ponude za posao

Kontra mišljenja većine, odbio sam posao

 

Hvala na savjetima, no mislim da ipak ne mogu odradit tražen broj sati

Preko ljeta ću probat nešto nać, i sigurno neću odbit

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Odbijanje ponude za posao
Top Bugovac kaže...

Kontra mišljenja većine, odbio sam posao

 

Hvala na savjetima, no mislim da ipak ne mogu odradit tražen broj sati

Preko ljeta ću probat nešto nać, i sigurno neću odbit

 Jbg, mladost ludost :)

 

Javi se ovdje kad požališ odluku

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Odbijanje ponude za posao
Da, ali preko ljeta vise neces imat priliku prijavit internship negdje bolje (uglavnom svi traze PURSUING BA in CS, ne gotov BA).


Probaj barem sad prijavit internship za proljece, pa kasnit sa zadnjim semestrom
14 godina
offline
Odbijanje ponude za posao

Zavrsi ti faks. Pusti price o poslu... Sigurno nisi kruha gladan da moras oba dvoje radit i onda pobudalis na zivce jer nisi spavao dugo vremena kako spada.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odbijanje ponude za posao

Ja smatram da uvijek treba raditi.
Ako su tražili studenta, očekivali su fleksibilno radno vrijeme i sve što ide uz studij. A i nemoj nužno samo faks ganjati, trudi se oko svega što te zanima, ako pogodiš potrebe društva, možeš to dobro unovčiti. A i skupljaš iskustvo. Svatko će prije zaposliti nekoga sa iskustvom nego bez.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Odbijanje ponude za posao

Nije bas vise jednostavno dobiti posao u necemu sto nije web.

 

Zato kazem da treba iskustvo.

 

 

Inace ces morat pristat na one IN2 itd. fore, ugovor od 2 godine i ako raskines moras vratit placu od prije...

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odbijanje ponude za posao

@Mitch

 

E, da jel' znaš možda kakve firme imaju takve nepovoljne ugovore za posloprimce, pored IN2 koje si naveo?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice