Pokretanje IT-poduzeca s inozemnim klientima

poruka: 2
|
čitano: 2.932
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Pokretanje IT-poduzeca s inozemnim klientima

Pozdrav,


Prije nego krenem pisat, samo bih spomenuo da sam se tek uclanio (sto se sigurno vidi po broju postova) tako da mi slobodno recite ako sam na krivom mjestu i ako mozda ima boljih opcija za dolje navedeno. Drugo, zivim van Hrvatske cijeli zivot tako da sigurno gramatika nije 100% pa da se odma zna jer neda mi se odgovarat na upite oko toga.

 

Ukratko, jos sve nije definirano i tek se raspitujem tako da slobodno dodite s misljenjima, idejama, komentarima itd... 
Kratko o meni - zivim vanka cijeli zivot a vecinu tog vremena sam proveo u Skandinaviji. Zavrsio sam studij ekonomije te radio u financijskom sektoru u par vodecih svjetskih metropola. Nakon rada van Skandinavije sam se tu vratio te danas radim kao investitor u jednom VC-fondu.

U Skandinaviji kao sto mozda i sami znate nema toliko ljudi koliko ima velikih i vodecih IT-poduzeca. To je zadnjih godina dovelo do velike krize u IT-sektoru i jednostavno je ogroman manjak developera i grafickih agencija itd. Svi developeri imaju posao, cak i oni manje kvalitetni te svakog developera kojeg poduzeca zele privuci sebi moraju doslovno ukrast developera iz drugog poduzeca nudeci im jos vise fleksibilnosti, slobode te visu placu. U zadnje vrijeme se zato IT-outsourcing trend pojacava te sve vise poduzeca to pokusava sredit. Zbog karakteristika trzista i kao ekonomist vidim da demand/supply nije racionalan. Zato bih volio stupit u kontakt s interestiranim pojedincima koje zanima eventualna mogucnost suradnje te u buduce stalan posao u tom IT-poduzecu. Volio bih stupit u kontakt s backend-frontend developerima, aplikacije, doslovno bilo kakav jezik jer svugdje je ogroman manjak. Najveci trend je ipak outsorucing aplikacija, jer nakon sto se ios/android razvije poduzeca zele konstanatan "maintenance".

 

E sada, ideja koju imam nije "posebna" niti je tesko sve to pokrenut sam. Slobodno pokusajte sami i fokusirajte se na Skandinaviju, sto bi svakako preporucio!
No, razlog zasto predlazem da se meni javite je taj da osim iskustva sto se tice financija/ekonomije te strategije i investiranja... imam jako sirok krug poznanika te bih ako uspijem sloziti ekipu mogao sredit projekte. Meni je u interesu naci mlade, talentirane i entuzijasticne ljude a nadam se ponudit mogucnost rada s Skandinaviskim klientima te management stilom. Imam viziju poduzeca koje bih nakon inicijalnog rada na tudim projektima, se s vremenom evolviralo u "privatni inkubator" gdje bih razvijali neke svoje solucije. 

Ako imate pitanja koje bi sve moglo zanimat, slobodno me pitajte ovde. Inace se javite u PM. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pokretanje IT-poduzeca s inozemnim klientima

Pozdrav,

 

novi sam na Bug forumu te sam sada vidio ovaj vaš oglas.

 

Mogu li zamoliti za vaš email pa da vam pošaljem više pitanja?

 

lijepi pozdrav

 

Darko

Zagreb

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice